Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2010. szept. 2. 22:24

Pufim már 3,5éves. meddig élnek? Nem tudom mi lesz, ha elmegy...nagy sírás lesz tuti.

most épp a házikőja tetjén gubbaszt, jóllakottan...mint egy puha gombóc :)

2010. aug. 31. 13:33
De jó volt ezeket olvasni!! Nekem is volt két tengerimalacom,sajnos már nem élnek évek óta, de szuper jófejek voltak mindketten..A lány olyan trükköket megtanult,hogy csak na...Például ha leültem az ágy elé,az ágynak támasztva a hátamat,akkor simán lecsúszott az ágyról a vállamon :-). A körömvágásnál nálunk is volt hiszti,bár szerencsére egyikünk tartotta,másikunk vágta.Én is féltem,hogy belevágok a lábába és fájni fog neki,de az állatorvos tanácsolta,hogyha nem tudom eldönteni,mennyit vágjak a körméből,akkor valami kislámpát/zseblámpát tartsak a mancsa közelébe, mert az erős fénynél látható lesz,meddig van az ideg a körmében...A legkedvesebb sztorim velük kapcsolatban, hogy az egyikük már betegeskedett,és egy délután észre vettem,hogy furán nyitogatja a száját.Nézem,és csak azt láttam,hogy teljesen fekete a nyelve..Úúúú,nagyon megijedtem,az volt az első gondolatom,hogy lehet,hogy elsorvadt a nyelve (:-DD).NA,mondom,ezt muszáj komolyabban megnézni.De a kis dinkám csak nem akarta kinyitni a száját,hiába próbálkoztam.Aztán mikor nagy nehezen sikerült kinyitnom a száját,akkor derült ki,hogy okoskának rászorult egy szem fekete szotyi héja a nyelvére (! :-) ) és azt próbálta volna kiköpni :-DD. De valószínűleg ő úgy értelmezte az erőlködésemet,hogy el akarom tőle venni a magot,és elhatározta,hogy nem adja :-DD.Jaj,nagyon imádtam mindkettőt,megszakadt a szívem,mikor elpusztultak.Azóta se volt több.
2010. aug. 22. 20:39

Ezt találtam ki én is.... az első mancsokkal nincs is baj. De mire az alsókhoz érek, már igencsak ficereg.

Lehet érzi, hogy parázok.

583. Annaaa (válaszként erre: 582. - Mazsola&tádé)
2010. aug. 22. 18:15
csavard bele egy törölközőbe, abban biztonságban érzi magát és nyugton marad, könnyebb úgy levágni...
2010. aug. 22. 14:29

Sziasztok!

Nekem egy fiúm van, Tádé. 3ésfél éves, és imádom :) Barna színű, a fején forgókkal, a fenekén pedig hosszú szőrű.

Éjjel csendben van, és reggel is csak azután kezd el visongani, ha már én felkeltem és nekiállok tevékenykedni. Természetesen, ha nyílik a hűtő ajtó, vagy zörög egy zacsi akkor sikongat :) akkor is ha előtte kapott kaját....elég zabagép, de gonodolom ebben nekem is szerepem van. Hiába, elkényeztetem. A közértben sztem azt hiszik valami nagy bio,vega csaj vagyok. Pedig a zöldségekből én nem eszek semmit.

Szeret fürdeni, és azt is ha simogatom. Ha jól tartom, akkor ölben is elvan jó darabig. Ilyenkor nyárom le szoktam a vágni a szőrét, amennyire csak tudom, és igyekszem gyakran bevizezni a bundáját. Édes, mikor vizes szőrrel rohangál a lakásban.

A karomvágás viszont nagy gond, mert egyedül élek, és nehéz egyszerre tartanom, és vágnom is. Ráadásul félek, h belevágok, és fáj neki.

erre valami tanács?

2010. júl. 23. 19:30

Nálunk nem csak a malacok de mi is elég rosszul viseljük a meleget!

Érdemes néha levizezni langyos vízzel a röfik bundiját, utána teljesen felélénkülnek! De ha csempelapot betesztek a kecóba az is hideg és szeretnek rajta feküdni! Nálunk ezek váltak be kánikulában!

580. s.Laca
2010. júl. 21. 17:02

Annaaa de aranyos a malackád meg drazsékád!

nagyon jó naplód nagyon tetszik!!!!!!!!!!

579. s.Laca
2010. júl. 21. 17:00

sziasztok

nehezen bírják malacaink a meleget,este esznek inkább.Szegények,ti malacaitok hogy bírják?

képek a naplómban most töltöttem fel malcosba.

Most ettek egy kis dinnyét görögöt :)

2010. júl. 19. 07:27
Mosd meg neki babasamponnal és le is lehet vágni picit a szőrét a fenekén,ha hosszú!
577. Annaaa
2010. júl. 7. 19:38

A malacom hüvelye körül a fehér szőr a pisitől kicsit elszíneződött (fenekénél is kicsit)..

Ez normális? Próbáltam vizes vattával áttörölgetni, de nemigazán jön le?

Mitől lehet?

576. cicaanya (válaszként erre: 574. - Cicaanya)
2010. júl. 7. 19:05
másnap szoktak válaszolni mert kiszállít a tulaj is :)
575. cicaanya (válaszként erre: 574. - Cicaanya)
2010. júl. 7. 19:05

oldwarrior@freemail.hu


.hu között nincs szóköz vigyázz ok? ha másolod :)mert akkor nem lesz jó :)

574. cicaanya (válaszként erre: 573. - Annaaa)
2010. júl. 7. 19:03

oldwarrior@freemail.hu

küld,de ha tudod hívd fel,én előtte 4-5-6 nappal adom le a rendelést!



.....a szénája nagyon jó olcsó isteni illata van és pormentes nagyon jóó,én most 6csomaggal rendeletem megint!!!



oldwarrior@gmail.com rosszalkodik neki sajnos!!!

573. Annaaa (válaszként erre: 572. - Cicaanya)
2010. júl. 7. 18:46

És megrendelés után mennyi idő, míg házhoz hozzák?

Vagy hogy működik ez az egész? Mert a honlapon nem találtam róla semmit!

Még az e-mailemre se válaszoltak eddig!

572. cicaanya (válaszként erre: 569. - Annaaa)
2010. júl. 7. 17:53

350.-ft/kg (ennyi egy zacsiban van)

ömlesztve 20kg annak 280ft/kg ha ugy veszed:)

571. Annaaa
2010. júl. 7. 15:49

Van valakinek házilag készített ketrece?

70x30as ketrecet nem igazán árulnak, úgyhogy lehet a házilag készített egyszerűbb lesz!


Ha tudtok képeket küldeni a ketreceitekről (házilag készített), hogy ötletet merítsek megköszönném! :)

570. Annaaa (válaszként erre: 569. - Annaaa)
2010. júl. 6. 20:03
Jajj rájöttem :P Nagytételben olcsóbb :D
569. Annaaa (válaszként erre: 565. - Cicaanya)
2010. júl. 6. 19:47

Mit jelent ez a két ár? Melyiket kell figyelembe venni a rendelésnél?


LILI EXTRA TÁP

ÁR:


350 .- Ft/kg

ömlesztett (20 kg): 280 .- Ft/kg


Mi a különbség a LILI EXTRA TÁP és a sima LILI TÁP között? (Azonkívül, hogy a sima olcsóbb)

568. Annaaa (válaszként erre: 565. - Cicaanya)
2010. júl. 6. 18:24
Megérdeklődöm Dunakeszire szállítanak-e meg mennyiért! Jó áron vannak a malac kaják! :)
2010. júl. 6. 15:58

[link]


na itt jól körbenézek :DDD

2010. júl. 6. 15:53

[link]

ezen az oldalon böngészek megint...

2010. júl. 6. 15:49

[link]


én tőlük rendelek Lacitól,ő tenyésztő is egyben meg forgalmazó!


de sajna most freemailos rendelés megy át hozzá,valami gáz van a honlapos rendeléssel!

564. Annaaa
2010. júl. 6. 11:56
Fressnapf van nálunk, majd benézek akkor és megnézem ott :) Köszi
563. odieka (válaszként erre: 562. - Annaaa)
2010. júl. 6. 11:48

Nem tudom, merrefelé laksz, de a Fressnapf-ban és a Zoodom-ban elég sokféle kaját és kiegészítőt lehet kapni, nézd meg a honlapjukon, hol van a legközelebbi üzlet, ezekbe érdemes elmenni, vagy legalábbis érdeklődni, hogy van-e olyan ketrec, egyéb dolog, amit keresel.


Ha útba esik valamelyik bolt, fel szoktunk tankolni kajából, forgácsból, mert sokkal jobbak az árak, mint az itthoni kicsi kereskedésekben (pl. forgiból akár dupla mennyiséget lehet venni ugyanazért az árért).

562. Annaaa
2010. júl. 6. 11:01

Elég sok ketrecet végignéztem az interneten, de nagyon egyik méret sem jó, amit be tudnék rakni a szobámba! :S Egyedül hely a polcon van, ahol 80x30as hely lenne, de ilyen paraméterű ketrecet nem árulnak!

Találtam egyet, ami 67x35-ös, ez 5cm-rel kilógna a polcról, ez még nem is lenne vészes, de a mostanitól (60x30) csak 7x5cm-el lenne nagyobb és 7900 ft... És ebben is csak szűkösen férne el 2 malac, ha vennék még 1et Lizike mellé.


Nem tudtok esetleg olyan boltot, vagy internetes boltot, ahol többféle méret közül lehet választani? Esetleg egyedi méret alapján csinálnak? (Olcsón)

561. Annaaa (válaszként erre: 560. - Odieka)
2010. júl. 5. 12:33
Köszi.. :) Próbálkozok akkor tovább! :)
560. odieka (válaszként erre: 556. - Annaaa)
2010. júl. 5. 11:56

Szia!


A lepisilést, leboggyantást úgy tudod elkerülni, hogy miután ölbe veszed, figyeled a reakciót is. A mi malackánt is ezt csinálta az elején, de aztán megtanultuk, hogyan jelzi, hogy pisilni, vagy bogyózni kell neki. Ha már nagyon nyugtalan, mozgolódik, emeli a popóját, akkor valószínűleg kell neki, illetve a mi cocánk mielőtt pisil mindig tolat. Mi rendszeresítettünk neki pár türcsit, és arra szoktuk kivenni, most már soha nem pisili le, mert ha jelzi, hogy pisilhetnékje van, akkor visszatesszük helyére, addig a pár pillanatig okosan visszatartja, a ketrecben meg elvégzi a dolgoát.


Illetve, ha már hosszabb ideje van kint, érdemes kicsit visszatenni a helyére, mert a maliknak gyakran kell pisilni.


Igen, a 4. napon még nem beszélget sokat, mivel a malik elég félénk állatok, nehezen szokják meg az új környezetet. Beszéljetek hozzá sokat, hogy megismerje a hangotokat, ne tegyetek felé hirtelen mozdulatokat, ha adtok neki kaját simizzétek meg. Szép lassan megszokik majd Nálatok, és ha már össze tudja kapcsolni a zacsi csörgését, a hűtő ajtajának kinyitását azzal, hogy utána kaja jön, majd lesz ribillió.


Azt jól tetted, hogy kivetted a házikóját, mert jobb, ha most az elején meg tud ismerkedni a szagokkal, hangokkal, a környezetével. Ha mindig bent lenne a háza, túl sok időt töltene ott. Mi az elején csak estre tettük be neki, később pedig egyszerűen kinőtte, először csak az ablakon nem fért be, aztán már az ajtón se :)

559. Annaaa
2010. júl. 4. 19:47

Olvastam, egy tenyésztős oldalon, hogy félévente 1x érdemes megfürdetni, bolhairtós cicasamponnal...


Csináltam egy naplót, ha valakit érdekel:

Lizi a tengerimalac


Lizike első napjairól

558. giga455 (válaszként erre: 557. - Annaaa)
2010. júl. 4. 19:32

fürdetés????

sosem fürdettük a malacot.

Mi fésültük, nem nyírtuk, csak ha csomós lett a bundája. Az angórák szőre jó 10-15 cm-re megnő, és olyan tapintásra, mint az emberi haj.

557. Annaaa (válaszként erre: 555. - Giga455)
2010. júl. 4. 18:38
Szokták/lehet megnyírni kicsit a szőrét a későbbiekben, ha nagyon megnőne? Mondjuk egy fürdetés alkalmával?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook