Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Templomi esküvőt szeretnénk, mi a teendő, ha én katolikus vagyok, a vőlegény pedig református? fórum

Templomi esküvőt szeretnénk, mi a teendő, ha én katolikus vagyok, a vőlegény pedig református? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Myrthil (válaszként erre: 10. - Zani)
2009. aug. 25. 09:56

Én voltam ilyenen!

Nekünk azért nem lesz ilyen, mert nem akarunk katolikust...

12. zani (válaszként erre: 11. - Agis)
2009. aug. 25. 09:56
:)
11. agis
2009. aug. 25. 09:55
El kell járni angyalkaképzőbe :)
10. zani
2009. aug. 25. 09:54
és mi a helyzet az ökumenikus esküvővel? vagy ez csak elvileg létezik? láttatok már ilyet a gyakorlatban?
9. Myrthil (válaszként erre: 6. - Zani)
2009. aug. 25. 09:54

Ez paptól függ!

Van, aki megengedi ezt is!

Kérdezzetek rá, ha ezt szeretnétek!

8. zani
2009. aug. 25. 09:53

meg azt is hallottam, h ha reformátusban esküszünk akkor majd a gyerekünk csak reformátusként lehet megkeresztelni. káosz van már a fejemben.

köszi h segítetek.

7. a793d7a5fc (válaszként erre: 2. - Roczeine25)
2009. aug. 25. 09:53
A katolikusnál valóban van jegyesoktatás,elsőáldozás,gyónás.
6. zani
2009. aug. 25. 09:51
most olvastam, hogy a református esküvő csak a polgárival egy napon történhet. ez igaz?? mert akkor hamar eldől h melyik vallás szerint esküszünk, mivel a polgárink 3 hónapja volt
2009. aug. 25. 09:50

Milyet szeretnétek?


Nálunk is ez a helyzet, bár nálunk én vagyok a református, párom a katolikus.

Nekünk református esküvőnk lesz, mert nem akarjuk végigjárni azt, amit a katolikusok kérnek....

Másrészt én ragaszkodom a református lagzihoz :D

2009. aug. 25. 09:50

Szia.

Én úgy tudom hogy egyikőtöknek át kell keresztelkednie.

Nálunk legalábbis így volt.

Én romai katolikus vagyok a férjem görög katolikus,és ő átkeresztelkedett római katolikusnak.

2009. aug. 25. 09:49
Valószínű, hogy az ellenkező vallásunak kell járni majd hittanra. Azt hiszem a katolikusok ragaszkodnak ehhez. A reffesek régebben nem foglalkoztak vele.
2009. aug. 25. 09:48

Szia!

Általában csak az egyik vallás hagyományai szerint adják össze a jegyespárt, de már olyan esküvőn is voltam, ahol a vőlegény református volt és őt a református hagyományok szerint kezelte a pap a menyasszonyt pedig a katolikus hagyományok szerint.

Szerintem kérdezd meg a papot.

Azt tudom, hogy a katolikus esküvő kicsit bonyolultabb, mert jegyesoktatáson kell részt venni, legalább 6 szor, gyónás, esetleg, ha nem volt elsőáldozó az illető még azt is meg kell csinálni.Viszont a katolikus esküvő szerintem szebb. DE ez csak az én véleményem!

1. zani
2009. aug. 25. 09:44
Templomi esküvőt szeretnénk, mi a teendő, ha én katolikus vagyok, a vőlegény pedig református?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook