Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Templomi esküvő fórum

Templomi esküvő (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2007. máj. 22. 23:44
Milyen apaca? Ugy tudtam csak a papa adhat felmentest. Van mas modja az egyhazi szetvalasztasnak?
50. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 47. - Liliomka)
2007. máj. 22. 23:43
Ha templomban eskudtek pappal, akkor e vallas szerint nem. Ok mindorokke hazasok vallasi ertelemben, veled hazassagtorest kovet el, es ez bun. Nagy hulyesegnek tartom ezt, de sajna ez van. :(
49. kingi7 (válaszként erre: 47. - Liliomka)
2007. máj. 22. 23:29
Ha érvénytelenítették az egyházi esküvőt-magyarul létre se jött- akkor igen:) Ha nem én hagynám, mert nagyon nagy tortura és rettentő mod gusztustalan perverz kérdéseket tesz fel egy apáca...
48. kingi7
2007. máj. 22. 23:28
Gyönyörú és szép, csak válni nehéz utána:) Nem akartam illuzióromboló lenni:)
2007. máj. 22. 23:25
Lenne egy kérdésem:Ha apárom egy elvált ember akkor esküdhetünk templomban?Az első feleségével katolikus templomban esküdtek.Hallottam már olyat hogy nem fog minket összeadni a pap tudja valaki hogy ez hogy van?
46. d@nu (válaszként erre: 45. - E71af41436)
2007. máj. 21. 23:09
tyűazannya! :))
2007. máj. 21. 23:07

én is nagyon vágyom a templomi esküvőre,de valószínűleg nekünk csak ilyen dugi esküvő lesz :)

nem merjük megkockáztatni a látványt :)

Én 182cwenti a párom 165 centi :)

és hát kilóban is van bőven különbség :)

szóval még a pap is rötyögne nemcsak a násznép :)

2007. máj. 21. 22:44
Szerintem ez egy nagyszerű élmény, vallásos és nem vallásos embernek egyaránt. Nálunk legalábbis így történt: a templomi esküvő az én kívánságomra volt, de utána a párom megjegyezte, hogy neki is adott egy plusz élményt. Nekem pedig érzelmi okokból fontos volt.
43. Juddyt
2007. máj. 21. 22:38
Szerintem nagyon szép!
2007. máj. 21. 22:37
Saját véleményen. CSODÁLATOSNAK TARTOM.AZ EMBER ÉLETÉBEN AZ EGYIK LEGSZEBB PILLANAT.
2007. máj. 21. 22:34
Mia véleményed a templomi esküvőről?
40. Ekka (válaszként erre: 38. - Verita)
2007. máj. 18. 15:20
Attól függ, hogy milyen szigorúan veszik... Általában elég a keresztelés, ha a másik fél már átesett mindenen.. (mint pl. Nálatok)
39. maca29
2007. máj. 18. 15:17
Megkeresztelkedik, majd utánna áldoznia is kell. Én így tudom. Ja, meg gyónni.
38. verita
2007. máj. 8. 12:08

Sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem, remélem valaki tud rá válaszolni. Jövőre tervezek férjhez menni, én katolikus vagyok, bérmálkoztam is, de a párom meg sincs keresztelve. Mindenképp szeretnék templomi esküvőt. Elég ha megkeresztelkedik, vagy mi kell még hozzá?

37. mano1
2007. ápr. 21. 11:11
A mi esküvőnk 10 hónapja volt a református és a római katolikus templomban, és mindkettő gyönyörű volt.Ha házasodtok lányok és fiúk, semmiképp se hagyjátok ki, mert ilyen csak egyszer van az életben :)
36. Bettibaba (válaszként erre: 1. - Ekka)
2006. nov. 2. 09:17
Én a jegyesoktatás keretében bérmálkoztam,voltam elsőáldozó is.Ezeket akkor(14 éve) meg kellett tennem a templomi esküvőhöz.
2006. nov. 2. 09:13

Én nem is tudtam volna elképzelni a házasságkötésem templomi esküvő nélkül. A párom róm. katolikus én pedig unitárius vagyok, és én gyakorlom is a vallást, míg őt nem úgy nevelték. Így természetes volt, hogy unitárius szertartás volt, amiben a lelkészen kívül "szerepelt" az apósom, illetve a nővérem is, ő evangélikus lelkésznő amúgy.

Feledhetetlen élmény marad minden esetre, azért is, mivel csúszott az egész, mert a menyasszony csokrom otthon maradt és azért vissza kellett menni:)) Így viszont igénybe tudtuk venni a hintónkat, mert ha normál időben kezdődött volna a szertartás, akkor mire indultunk volna, éppen szakadt volna az eső, és nyitott volt a hintónk!!! És véletlenek pedig nincsenek!!!;)

2006. okt. 17. 13:59

Az a nap csak arról a két emberről szól.Gyönyörü volt,ahogy végig kísért az édesapám a templomba és átadott a páromnak!GYönyörü hófehér ruha,szép virágok,szép autó,nagy vendégsereglet!Kell ennél több?

Igen!Mindez csak késöbb derül ki,hogy jó emberhez mentél e hozzá!S ah nem,nem ért semmit sem a nagy felhajtás,a fehér ruha és a többi....

2006. okt. 4. 11:35

Sziasztok!

Jómagam és a párom hét évvel ezelött, a Mátyás Templomban esküdtünk, de oly mődon, hogy pap nélkül bementünk két tanuval és egymás újjára huztuk a gyűrűt, és fogadalmat tettünk, jőban-rosszban kitartunk egymás mellett!

Most a 7. év után megkérte a kezem, és hivatalosan is megfogunk esküdni, nem csak együtt élni. De szerintem nagyon fontos volt az a templomi esküvő, mert olyan dolgokban is kitartottunk, amiben máskor lehet, hogy azt mondtuk volna, hogy vége. Szerintem fontos, hogy Isten elött is egymáséi legyünk, ne csak a polgári életben!

Mindenkinek ajánlom a templomi esküvőt, akik igazán szeretik egymást!!!:-)

32. ildike
2006. okt. 3. 16:20
Ja, és még valami: a barátnőm is most ment férjhez. Nekik egy pap két óra alatt lerendezte az oktatást, szóba se hozta ezeket a dolgokat. Hát, az ő esküvőjük tényleg a bevonulunk-elmondjuk-kivonulunk szertartás volt. Nagy kár! Szerintem ez is oka annak, amiért sokaknak rossz a tapasztalatuk, vagy ellenzik a templomi szertartást.
31. ildike
2006. okt. 3. 16:17
Sziasztok! Két hónapos házasként, friss élményekkel szeretnék én is közbeszólni. Nekünk volt templomi esküvőnk. Nagy szerencsénk volt, mivel a jegyesoktatást nem pap, hanem egy sokgyerekes hitoktató tartotta. Igazából minden találkozóval a lelkünk egyre felkészültebb lett, és a végére felfogtuk, hogy mit is hoz az életünkbe az a tény, hogy Isten színe előtt is kimondjuk az igent. Szerintem csak akkor érdemes templomi esküvőt tartani, ha mind a ketten nyitottak vagytok annak vallási értelmezésére. Mi ketten így gondolkodtunk végig, és borzasztóan jó volt úgy az oltár elé állni, hogy már tudtuk: a házasságunk megkötésével egy szentség keletkezett. Ez pedig azt jelenti, hogy most már "EGY" ember vagyunk. Együtt megyünk tovább az úton, egészen a végéig. És a nagy feladat az, hogy a másikat vezesd ezen az ösvényen: vagy együtt érkezünk a mennybe, vagy sehogy. A sorsunk immár közös. Isten jelenléte pedig kell ahhoz, hogy ez a küldetés sikerüljön. Hiszen nem mindig fenékig tejfel az élet, és kell ám az ő bíztatása. Szerintem azok a jegyesek, akiknek ezeket a dolgokat nem mondják el, nem is tudják, hogy miért is mennek a templomba. (Félre ne értsétek, nem vagyok egy "szentfazék", és hű-de-templomba-járó se, egyszerűen csak hiszek. :-)
30. zena01
2006. szept. 30. 14:09
Eleve esküvőellenes vagyok, szerintem ez valami középkori maradvány. Drága az esküvő, meg a válás is. A viccet félretéve, ha két ember szereti egymást, minek akkor hivatalos ceremónia meg esküvő. Ha papírom van róla jobban fog szeretni, vagy sosem hagy el?
2006. aug. 25. 10:22
Gratulálok!Nálunk nem volt templomi esküvő csak mi ketten meg a tanúk.A szüleim sem jöttek el,férjem apukája már nem élt anyósom meg rá se tojt soha a családjára.Mi templomi eskű nélkül vagyunk boldogok lassan 25 éve.A hugomnak 100 fős templomos lagzija volt eggyüt is voltak kb.másfél évig.
28. rozsa3
2006. aug. 5. 22:55

Gratula, ha megvolt már az esküvő!

Fejlemény?

2006. júl. 28. 16:04

Gratulálok hogy férjhez mész. Miért legyen neked jobb, mint nekünk? Ez csak vicc volt.


Nekünk is templomi esküvőnk volt. Szép volt. Gratulálok.

2006. júl. 28. 14:55
Gratulálok én is.Nekem nagyon tetszik a templomi esküvő.
25. notredame (válaszként erre: 21. - Ekka)
2006. jún. 30. 06:08

nagyon nagy turelemre s katartasra van szukseg, hogy minden ugy tortenjen ahogy szeretned!!!!!


GRATULALOK hogy a lanybol asszony lesz!!!


En mindig kicsit meghatot szerettem volna, s olyan is lett, annak ellenere, hogy 8 ev utan meg mindig van aki huzza az orrat, de csak mosolygok rajtuk!


a forum jo lesz ahhoz hogy kiontsd a mergedet, s feltoltodj energiaval, csak igy tovabb!!!!

24. Hoxa
2006. márc. 10. 18:58
Ekka, van valami fejlemény?
23. Ekka (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2006. márc. 5. 19:00

Kezdem érteni az ilyen "megoldásokat";-)

Mi úgy terveztük, hogy velünk együtt 10-en leszünk és ebből nem engedek akkor sem, ha az ég meg a föld egybe ér...!!!!

22. Hoxa (válaszként erre: 21. - Ekka)
2006. márc. 4. 19:33

Szerinted nálunk miért történt, hogy rajtunk kívül csak a 2 tanú volt ott :)


Egyébként higgadtan, kéz a kézben álljatok eléjük és mondjátok el, hogy ez a ti napotok és ti döntötök róla, mit szeretnétek és hogyan. Csak megértik... meghallják...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook