Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Temetést hogyan kell intézni? fórum

Temetést hogyan kell intézni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. febr. 9. 19:57
Ilyen esetben nem a kórház intézi?
2020. febr. 9. 19:56
Sajnos nekem a kórház és a temetés helyszín között 120 km van, így a szállítás is elég komoly költség lehet.
2020. febr. 9. 19:55

Részvétem!

Be kell menni egy. temetkezési vállalathoz. Kapsz időpntot. Tulajdonképpen ennyi. Kiválasztod az urnát vagy a koporsót.

Előtte be kell menni a település önkormányzatába, ahol meghalt Ott állítják ki a halotti anyakönyvi kivonatot. Az kelleni fog hozzá.

6. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 19:55

Részvétem.

Nekem ez volt a sorrend.

Elōször arra a kórházi osztályra kell bemenni ahol a hozzátartozó elhunyt. Elkérik az elhunyt személyi igazolványát, kiadják a zárójelentést, visszaadják a holmijait leltárral.

Onnan a patologiára küldenek, megkérdezik a temetés módját (hamvasztas vagy koporsós) ha szeretnél halott öltöztetést ki kell fizetni elōre.

Innen mehetsz a temetkezéshez.

A többit már ok intézik. Nálunk a halotti anyakönyvi kivonatot is.

Ezzel lehet menni kormányablakba, mert ott bejelentési kötelezettség van. Ezen kívül minden szolgáltató elfogadja akár telefonon vagy email en keresztül is a lemondást.

Sajnálom:-(

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. febr. 9. 19:54

Én úgy csináltam, hogy előbb gyorsan kerestem temetésit, aztán mentem be a kórházba. Már nem emlékszem, szóltam-e ott, melyik vállalkozóra fogom bízni a temetést.

Utána mentem a vállakozóhoz, mert meg kellett beszélni, szerződést is kell kötni. Urnát is választani.

Itt a közeli kisvárosban volt, tehát minden egy helyen.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 19:50
A kórházba a holmijáért kell bemenned. Át kell venni.
2020. febr. 9. 19:47
Ezek szerint ez az első lépés. Nem tudtam hogy a kórházban kell e kezdeni.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 19:39

Részvétem.

Ha felhívsz egy temetési vállakozót, ott mindent átvállalnak.

2020. febr. 9. 19:35
Sajnos tegnap édesapám hosszú betegség után elhunyt. Kórházban volt és onnan értesítettek. Holnap indulnom kell ügyet intézni, de fogalmam sincs hogy hol kezdjem. Köszönöm ha segítetek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook