Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Teljes kiborulás fórum

Teljes kiborulás (beszélgetős fórum)


1 2
50. spinneli (válaszként erre: 47. - Szmirma)
2011. máj. 1. 11:17

Az ember akkor gurul dühbe igazán, ha tehetetlennek érzi magát...esetleg segíthet, ha megpróbálsz egyes helyzeteket racionalizálni:

Pl: Mi történik ha nem mondja el a verset-semmi, mi van ha eljöttök-szintén semmi.

Nagyon nehéz lehet minden helyzetben megfelelően lekommunikálni ezt a gyerekkel...fel a fejjel, ahogy sok anyuka írta, beszéld meg vele, vond le a tapasztalatokat és csak előre.

:)

2011. ápr. 30. 23:15

Köszönöm szépen mindnekinek a hozzászólásokat, eszembe sem jutott itt vitát generálni, csak leírtam, hogy mekkora hülye voltam. A gyermekemmel már megbeszéltem ezeket a dolgokat, megöleltük és megpusziltuk egymást, megígértem neki, hogy soha többé nem fogom így bántani, és nekem az a lényeg, hogy minél hamrabb elfeledtessem vele ezt a dolgot.Szeretném ha mihamarbb túl léphetnénk ezen a dolgon , és ha folyton csak a hozzászólásokat olvasgatom akkor nehezen fog menni,és ha folyton ezen rágódom azzal úgysem lesz jobb, hibáztam, beismertem, nem teszem többé, persze kisebb hibák biztos előfordulnak majd, de ilyen ökörséget biztos nem követek el mégegyszer.Köszi még egyszer mindenkinek.

További sok szépet és jót!

48. Szmirma (válaszként erre: 41. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 30. 23:00

Nem vagyok hisztérika, csak túl sok minden összejött mostanság és sajnos az ember azt bántja a legkönnyebben akit a legjobban szeret és legekevésbé érdemli meg, ez már sajnos így történt, és azért nem hiszem , hogy olyan szörnyű rossz anya lennék, mert egyszer ennyire eltoltam a dolgokat.És nem vártam le senkitől, hogy engem sajnálgasson, meg azt mondja , hogy minden oké, mert én is tudom nem volt normális dolog ilyet csinálni.Dehát ez van hibáztam, sajnos ennyire tökéletelen voltam, de azért még nagyon nagyom szeretm a gyermekemet,és ezt ő is tudja, és soha többé nem fog ilyen előfordulni.

Ha te tökéletes vagy és soha nem hibázol akkor gratulálok hozzá!

47. Szmirma (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2011. ápr. 30. 22:38
Tudom, hogy képes lett volna rá, hiszen annyira készült itthon is mindig a verseket mondogatta, és szerettem volna, ha ügyes és megmutatja mit tud, de nem ez volt az igazi probléma, mert az először még vigasztalgattam is,de aztán csak nem akarta abba hagyani a sírást, akkor mondtam neki, hogy el is jöhetünk ha akar de azt sem akarta, aztán magamban sikersen fel igedesítettem magam, hogy nem tudok a gyerekkel sem szót érteni, hogy vagy menjünk el vagy hagyja abba a sírást vagy legyen valami, és aztán teljesen megkattantam és kezdődött ez az egész hülyeség amit már leírtam.De mostanában semmi nem jön össze, és mindenhol csak a baj van körülöttem, és ez már végképp sok volt, hogy nem tudok még a saját gyerekemmel sem szót érteni, és tudom nem kellet volna ilyet tennem, de akkor ott egyszerűen nem voltam a magam ura.De ezen már késő bánkódni, és nem is fogom folyton ezen járatni az agyam, mert azzal, hogy ezen rágódok nem lesz jobb a gyereknek sem, inkább arra koncentrálok, hogy ha ideges is vagyok ne ő legyen az akire dühös leszek, mikor nem is érdemli meg.
2011. ápr. 30. 21:31
Semmi szükség rá,hogy verd a melled és vkit porig alázz.Mindenki elmondta a véleményét.Én is.Vagy nem vetted a fáradtságot hogy elolvasd?
45. spinneli (válaszként erre: 1. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 21:29

Meg tudod így utólag mondani, hogy mi az ami ennyire zavart?


Hogy tudtad, hogy képes rá...vagy az emberek miatt, hm?

44. szakalyadri (válaszként erre: 41. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 30. 21:27

Senki se mondta hogy ez a helyes!Ő maga se!Bárki hibázhat!Talán még te is!

Hisztérika lenne?Nem,csak vki aki nem tökéletes.Te minek tartod magad?

43. 9896a91eb9 (válaszként erre: 37. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 21:27
Hát ezzel egy kicsit elkéstél!
42. 9896a91eb9 (válaszként erre: 36. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 21:26
Na igen! De nem szükséges, hogy egyet is értsek az ilyen viselkedéssel. Elítélem és ezt ugyanúgy megírom, mint ahogy ő megírta milyen szégyellni valóan viselkedett anya létére
41. 9896a91eb9 (válaszként erre: 30. - Szakalyadri)
2011. ápr. 30. 21:23
Akkor mindenki ugyanúgy tett volna, mint ez a hisztérika?
40. 9896a91eb9 (válaszként erre: 30. - Szakalyadri)
2011. ápr. 30. 21:22
Csak reális! Az a kicsi mit érzet?! Saját magát sajnáltatja az anyuka és azt várja, hogy mindenki azt mondja: Ó, hát semmi vész, minden ok! Pedig nincs így és ezt ő is tudja nagyon jól. Különben nem keresett volna nyilvánosságot
39. c130f7eb3b (válaszként erre: 37. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 21:14

Jaj, dehogynem!!! Sok van, jóval több, mint gondolnád, csak vagy titkolják, vagy észre sem veszik, hogy mekkora nagyok... :)))

A kisgyerekek hamar túllépnek dolgokon, nem kell vele többet beszélni róla, mert nem fogja érteni, mi a problémád. Semmi más teendőd nincs, mint az, hogy maradj továbbra is a szerető anyukája! Nem kell vezekelned, add önmagad! A kisfiad is ezt akarja!

2011. ápr. 30. 21:11

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat.

Jó éjszakát!

37. Szmirma (válaszként erre: 35. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 30. 21:09
Persze nem gondolom, hogy ők tévedhetetlenek, de ekkora hülye, aki ekkora hülységet csinál mit én biztos nem sok van.De egyébként nem is érdekel mostmár, hogy mit szólnak, mindenki azt gondol amit akar, a lényeg , hogy a kisfiammal minden okés legyen.De tudom, hogy ilyen tuti nem fordul elő mégegyszer, és úgy gondolom, hogy azért mert egyszer ilyen nagyot hibáztam, nem történt még semmi végzetes és helyre tudom hozni a dolgokat.
36. Szmirma (válaszként erre: 25. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 30. 20:59
Szerintem volt már mindenkinek rossz időszaka, amikor sajnos azon csattant az ostor aki nem érdemelte meg, így utólag én is tudom már, hatalmas hülyeség volt, de akkor sajnos ezt nem láttam, és mostmár hiába bánom,nem sajnálom magamat, csak a gyereket,hogy , hogy tehettem vele ilyet,ezt a fórumot meg csak azért írtam mert nem éppen nem volt kinek elmondanom, hogy mekkora hülye vagyok, és ki kellett írnom magamból.Aki ismer tudja, hogy nem vagyok ilyen, és mindent megtennék a gyerekekért, én sem ismerek saját magamra.A dolgokat helyre tettük már tegnap, és persze én is tudom,hogy biztos, hogy megmaradt benne a dolog,de nem fogok folyton erről beszélni vele, tegnap már megbeszéltük, és jóvá teszem amennyire csak tudom, és örülök annak, hogy jó kedvű én nem ez jár folyton a fejében.Nagyot hibáztam de megpróbálom jóvá tenni amennyire csak tudom.
2011. ápr. 30. 20:58
Mindenkinek lehet rossz napja, amikor olyat tesz, ami miatt megbélyegzettnek érzi magát. de vigasztaljon, hogy a lónak 4 lába van, mégis megbotlik. :))) Azzal meg, hogy mit szólnak az oviban a szülők, ne foglalkozz! Ugye nem gondolod, hogy ők tévedhetetlenek?!
34. 7529edede9 (válaszként erre: 33. - E417245f24)
2011. ápr. 30. 20:57
Teljesen egyetértek hozzátéve azt,h erről az esetről azért majd érdemes lenne beszélgetni a kisgyerekkel természetesen az ő szintjén.
2011. ápr. 30. 20:52
Szerintem aki azt állítja,hogy sosem förmedt rá a gyerekére,az hazudik.Persze nyilvánosság előtt más,ilyen sosem volt nálam,de szerintem elég büntetés egy anyának a saját lelkiismeret furdalása,nem kell még tetézni.Más be se meri vallani még magának sem,ha vétett a gyereke ellen.Nem vagyunk gépek,néha megbotló,hibázó,lefáradt szülők vagyunk.Szerintem ezzel az egy alkalommal még nem történt semmi helyrehozhatatlan.Fel a fejjel!
32. 7529edede9 (válaszként erre: 28. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 30. 20:51
Nem értem miért vagy ilyen indulatos.Én is leírtam neki,h én biztos nem így cselekedtem volna de normális hangnemben is el lehet ezt mondani.
2011. ápr. 30. 20:46
A megnyugvásban nagyon fontos, hogy ki merjük mondani a problémáinkat. Szmirna nem tőlünk vár feloldozást, hanem attól, hogy nyilvánossá tette a viselkedését, és ezzel akaratlanul is figyelmeztetett minket, milyen következményei lehetnek, ha nem tartjuk kontroll alatt az érzéseinket.
30. szakalyadri (válaszként erre: 28. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 30. 20:37
Kegyetlen vagy.És gondolom hibátlan.A kiosztásodra semmi szükség!
29. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 28. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 30. 19:53
Nem, persze. De azért kemények ám a szavaitok így ismeretlenül. Tanácsot kért, nem ítéletet...Szerintem.
2011. ápr. 30. 19:40
Egyébként pedig az, hogy itt a fórumon elsírod a bajodat, nem jelent semmit! Senki nem ad feloldozást a lelkiismeret furdalásod alól.Nem is adhat.
27. 9896a91eb9 (válaszként erre: 24. - 7529edede9)
2011. ápr. 30. 19:36
Hát csak marcangolja!!!!Hogy soha többet még hasonlót se tegyen!!!
26. 9896a91eb9 (válaszként erre: 23. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 19:35
Ez önáltatás! Egészen biztos, hogy mindenre emlékszik! És ne magad sajnáld!!!! Nem te vagy itt a fontos, hanem a gyereked! Még mindig nem érted!
25. 9896a91eb9 (válaszként erre: 1. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 19:33

Hát nagy hülyeséget csináltál!

Tedd helyre amilyen gyorsan csak tudod. Nem számít az ovi, meg hogy mások mit mondanak, csak a gyerekeddel rendezd a dolgot sürgősen!Hogy lehetsz ekkora hisztérika!

Képzeld el, ha neked kellene valami olyat tenned nagy nyilvánosság előtt, ami rühellsz és mert nem mered még jól meg is szégyenít az, akit mindennél jobban szeretsz?!

Sürgősen olvass gyerekneveléssel kapcsolatos könyveket, ha eddig még nem tetted meg! Mielőtt még jobban belegázolsz a gyereked lelkébe!

24. 7529edede9 (válaszként erre: 23. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 12:46

Igen,szedd össze magad,egy pár nap és te is lassan túl leszel rajta,ezt megváltoztatni már nem tudod csak magadat marcangolod.

Majd beszámolok,h nálunk mi volt,kedden lesz.

23. Szmirma (válaszként erre: 22. - Szakalyadri)
2011. ápr. 30. 12:44

Megpróbálom össze szedni magam, de még mindig nagyon zavar dolog, hogy lehettem ilyen,biztos kell egy pár nap mire megbékélek magammal. A gyereknek persze nem mondom, őt hál istennek nem zavarja már a dolog, teljesen jő kedvü és minden rendben van vele.

Szép napot mindenkinek!

22. szakalyadri (válaszként erre: 21. - Szmirma)
2011. ápr. 30. 10:11

Pihend ki magad,aludj egy nagyot ebéd után.Jót fog tenni az idegeidnek.Este meg egy pohár bor és pihenés.Szedd össze magad.

Ne csinálj akkora ügyet belőle,neki már ne is említsd.Bocsánatot kértél.Hibátlan szülő meg nincs.Nem is lesz.

21. Szmirma (válaszként erre: 20. - 7529edede9)
2011. ápr. 30. 08:59

Szia.

Nem tudom miért volt ez így,hogy teljesen kiborultam és bántottam szegényt, hiszen tavaly is ugyanígy volt, akkor sem kart szerpelni, és akkor tudtam normálisan és úgy reagálni ahogy kell.Azt hiszem túl sok minden összejött mostanában, és akkor jött ki rajtam, nagyon jól tudom , hogy soha nem szabad a gyereken levezetni a saját idegbajom,de akkor és ott azt hiszem megkattantam.Most aztán meg olyan bűntudatom van, hogy csak na, de megérdemlem.Őt látszólag már nem is érdekli a dolog,de persze ki tudja mit érez magában.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook