Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Télen hideg a szövetkabát? fórum

Télen hideg a szövetkabát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. okt. 9. 13:35
Ha nem vagy fázós nem.
2020. szept. 30. 04:47
Amikor Angliában laktunk, ott vettem egy szövetkabátot és elég is volt télen. De valahogy ott nics annyira hideg. Itthon kevésnek érzem ugyanazt a kabátot. Inkább őszre jó.
31. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 23:00
Nekem van olyan szövetkabátom, amit évek óta azért nem hordok, mert nincs elég hideg. Annyira meleg a kabát, hogy nem tudom hordani, nincs elég hideg hozzá.
30. michelle.r (válaszként erre: 29. - Zsofi_876)
2020. szept. 29. 22:54

Hát nekem van egy ilyen. Még egyetemista koromban vettem Londonban - annak meg mindjárt 20 éve. Az az igazi gyönyörű Ferrari piros, az ujjainál már látszik, hogy kicsit kopott, egyébként tökéletes, újszerű. Az olyan meleg, hogy 0 fokig simán fel tudom venni egy vékony pulcsival.


Sajnos csak csípőig ér, ami kilóg belőle az lefagy, annyiba került, hogy egy hétig brekegtem utána 🙃 Viszont a következő 20 évben sem tervezek megválni tőle, szóval ha 40 évre elosztom az árát, kifejezetten jutányosan szereztem 🙃

29. zsofi_876 (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2020. szept. 29. 21:34

Hogy én mennyit szoktam nevetni a félreütéseiden. ☺ ❤ van, ami viccesre sikerül.


A kabáthoz visszatérve: én még csak olyat láttam, ami vékonyan volt bélelve, de biztosan akad vastag is, elhiszem. Kint én is mindig vízállóban jártam, mert bár keveset fagy, de szinte állandóan esik.

(Bár egy idő után már fel sem tűnt :))


Most már kíváncsi lettem, utánanézek.

Biztosan van olyan sűrű, gyapjú szövet, ami önmagában is meleg. Abba mondjuk nem is kell toll bélés. :)

Gondolom egy vagyonba kerül.

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Semleges)
2020. szept. 29. 19:42

Húúú, volt idő, amikor a pm. túlműködésem miatt mindig melegem volt. Egész télen úgy jártam, hogy egy póló+térdig érő szövetkabát kigombolva;)

1 telem volt ilyen...

27. semleges (válaszként erre: 26. - Semleges)
2020. szept. 29. 18:44
Vagy ha hőhullámos vagy:)
26. semleges (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. szept. 29. 18:43
Vagy ha autóval mész és nem vagy kint sokat a hidegben.
25. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Zsofi_876)
2020. szept. 29. 18:36

Nekem volt beléptem, ami elég meleg volt télre, és csini is.


Nemrég egy turkaloban találtam egy baromi jót, de 35-40 £ volt, a tisztítás nem tudom, itt mennyibe kerül, de biztos nem olcsó, szóval filoztam rendesen. Itt télen nincs olyan nagyon hideg, de ebben a fostalicska esős időben a vízhatlan, kapucnis kabatjaimat hordom a legtöbbet.

24. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 18:26
Jaj, nagyon lehet benne fázni. Nagy hidegbe nem (az) való.
2020. szept. 29. 18:20

Ha, ciki névvel ha nem én elmondom;)


Nekem van hosszú és térdig érő is. Mivel a közép Európai időjárásra nem jellemző a tartós nagyon hideg, ezért ezt a szabványt követve szövet+vékony vatelin, ami csak fenékig ér+selyem bélés kell a téli szövetkabátba, ami bizony elég kevés, azaz nagyon lehet benne fázni.


Ha egy csinos szövetkabátot akar valaki venni, akkor ugye vesz egy szépen karcsúsítottat, ami alá egy vékony pulcsi fér be, ha nagyobbat vesz, akkor befér a 2 vastag pulcsi is, de akkor már nem csinos és ennyi erővel megfelelő a térdig érő pufi kabát is;)


Én fázok a szövetkabátokban télen, mert csak 1 pulcsit veszek alá, így csak akkor veszek ilyet fel, ha olyan helyre megyek, ahová felöltözök elegánsan és jobban illik hozzá a szövetkabát, bár nekem van egy szép térdig érő pufikabátom, ami nem túl vastag, szépen karcsúsított.;)


Mostanában vannak olyan szövetkabátok, amelyek szövete nem igazi szövet, hanem inkább polárnak tűnik, azaz sokkal melegebb, mint az igazi szövet kabát.

Valamint több ismerősöm azt csinálta, hogy kibéleltette polár anyaggal a belsejét, hogy melegebb legyen, illetve lehet olyan cuccokat kapni, amit rá lehet venni a kabátra, hogy melegebb legyen, olyan poncsó szerű.


A szövetkabát valóban csak akkor elég, ha nagyon enyhe idő van, nem esik az eső. Egyébként hideg.

22. Channa* (válaszként erre: 20. - 0c4eeadbce)
2020. szept. 29. 18:08
Tényleg!
21. globus (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2020. szept. 29. 17:25
No igen. Nyáron holdjáró cipőben dívik járni, magas sarkú "sportcipő". Télen jó a dorgó, bokáig érő nadrággal, lyukas térddel, zokni nélkül. Lényeg az egyensúly, az pedig megvan.
2020. szept. 29. 17:19
Ez egy olyan intim tèma, hogy hozzá sem merek szólni így nèvvel.
2020. szept. 29. 17:19
Kivéve, ha a szakadt farmerban pucér a térded, és nincs rajtad zokni, habár ez inkább fiúkra vonatkozik.
18. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 16:48

Attól függ.


Például, hogy mennyire vagy fázós. Van, aki már most vastag dzsekit, vastag sálat meg csizmát húzott. Én meg el vagyok azzal, hogy felvettem a pólóra egy béleletlen szövet blézert.


Meg attól is, hogy hol és mennyit közlekedsz. Mert Budapesten felesleges nagyon felöltözni, 5-10 percenként járnak a járművek és mindet fűtik!

Az üzletek is annyira fűtve vannak, hogy a dolgozók rövid ujjúban vannak. Ott beöltözve teljesen le lehet izzadni!


Meg attól is, hogy mostanában nincsenek is telek. Van plusz 10 fok, ahhoz nem kell nagyon beöltözni.

2020. szept. 29. 16:46
Attól függ, mennyire öltözöl alá.
2020. szept. 29. 16:34
Van szövetkabátom téli,amikor enyhébb az idő akkor felveszem.Nincs megirva,hogy pontosan milyen kabátot vegyünk fel.Most pl.aki korán hajnalban kel és indul munkába feleszi a dzsekit,tehát a hőmérséklet határozza meg milyen kabátot hordjunk.Szerintem...
2020. szept. 29. 16:04
Szerintem a szövetkabat az ilyen atmeneti kabat. Oszi-teli. En biztos nem vennem fel telen, mert bélése semmi, da hat ha vki nem fazos, akkor siman. En még egy pufidzsekibe is fazok. Nagyanyam mindig rámakarta tukmálni telente a lajbit amikor mentem hozza, alig tudtam lebeszelni rola 😀
14. globus (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2020. szept. 29. 15:57

Szerencsére én keveset tartózkodok utcán télen. Bicajjal elnyargalok a munkahelyemre (2 utcára), gyakran pólóra veszek dzsekit. Csizmám nincs is, minek? Szintúgy boltba, másik irányban 200 méterre van, vétek túlöltözni.

Mondjuk egyszer mentem Tescoba busszal, és nem jött a rohadék, hát akkor eluntam a várást, mert lefagyott a lábam :)

13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 15:56
Kongóban nem.
12. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. szept. 29. 15:54
Nincs kényelmetlenebb annál, mint amikor 2-3 réteg ruha a kabát alatt van. Van aki télen is izzadós, mint pl én is. Nekem ez egyenlő lenne a halállal. Pláne ha bemegyek egy bevãsârlóközpontba, ahol meleg van. Brrr...
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 15:51
Magamat nézve : munkába, busszal, hosszasabb útra nem venném fel. Ha kocsival járnék pár percre a munkahelyemtől, ahol csak lekapom, felakasztom, igen. Utcára, max ha kellemes az idő, egy séta erejéig, nem repkednek mínuszok megint igen. De állandóra nem venném fel. Alá sem lehet normálisan öltözni.
10. zsofi_876 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 15:37

Pont ezen dilemmázok én is. :)

Mert mondjuk oké, hogy a teste bélelt, de ha az ujjában olyan vastag bélés van, hogy elég meleg legyen, akkor az már nem biztos, hogy csini.

Szövetkabátban én még sosem láttam olyan igazán vastagon béleltet, max. átmenetit.

Meg egy esős, havas évszakban amúgy sem előnyös, mert hamar átázik.

És kiindulva abból, hogy nagyon fázós vagyok: marad az eddig is bevált, vastagon bélelt télikabát. :)

2020. szept. 29. 15:37
ezekben az enyhe telekeben el voltam benne, nem fáztam, persze alatta volt 2 pulóver
2020. szept. 29. 15:36
Hideg.
7. MolnarE (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 15:35
Nekem van harom is, ketto a bokamig er, egy pedig terd ala. En nem fazom benne, ezekben jarok szinte egesz telen. Figyelj arra, hogy nem legyen tul vekony vagy laza szovesu, tul rovid es ala tudj meg venni egy vastagabb pulcsit is.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 15:34
Szerintem nem
2020. szept. 29. 15:24
Minőség és bélésfüggő. Régen nem volt mindenkinek szőrme bundája, mégsem fagyott halálra az emberiség, tehát létezik olyan, amiben nem fázik az ember. Mint ahogy van olyan, dzseki jellegű, amiben igen.
2020. szept. 29. 15:18

Bélelt,nem bélelt:fázik benne az ember.Bár,ha valaki kocsival jár és nem fagyoskodik megállókban várakozva a tömegközlekedésre,akkor jó lehet.

Én eddig minden szövetkabátombam fáztam.A térdig érő,kapucnis,bélelt,vízálló kabátokra esküszöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook