Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Telefonálás közben illik mással foglalkozni? fórum

Telefonálás közben illik mással foglalkozni? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. MZsanett (válaszként erre: 13. - Hatora)
2017. aug. 27. 14:24
Én házimunkára tudok telefonálás közben figyelni, de netezni és telefonálni egyszerre nem.
2017. aug. 27. 14:14
Ha nem hátráltatja a beszélgetést...
20. Channa* (válaszként erre: 6. - MZsanett)
2017. aug. 27. 13:58

Én pl. akár 3 felé is tudok figyelni...

Nekem az a fura, ha más csak 1-re tud.

2017. aug. 27. 13:32

Remekül tudok beszélni mosogatás, főzés, krumplipucolás, vécén ülés(!!) közben. Ugyanúgy tudok figyelni a beszélgetőpartnerem mondanivalójára, mintha csak ülnék a kanapén közben.


Csak azért, mert csörög a telefonom, nem hagyok abba mindent.


Kívánom, hogy ne legyen ennél nagyobb problémád az életben!

2017. aug. 27. 13:20

Nem mindegy, hogy otthon, vagy eppen tarsasagban vagyok, netalan az utcan, etkezes, utazas kozben, uzletben, hivatalban, orvosi rendeloben. Ha csak lehetseges, este 6 utan hivjanak. Annyira nem lehet surgos.

Legtobbszor a telefon elnemitva, vagy egyaltalan nem is viszem magammal.

17. hatora (válaszként erre: 15. - Ikebana3)
2017. aug. 27. 13:17
Pontosan így szokott történni szó szerint. Beszólok, hogy hallom, fontosabb dolgod van, nem zavarlak, szia.
16. namor (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 13:08
Nagyon ráérsz úgy látom!
15. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 13:00

Ha sürgős dolgom van, akkor igen. Hiszen létező dolog a megosztott figyelem. :)

Arról már nem is beszélve, hogy ha utcán telefonálok. Nem tudok leülni egy padra és ott cseverészni.

De ha te csak simán leteszed a telefont, akkor sajnos te vagy az illetlen. Illene annyit mondanod, hogy úgy hallod más fontos dolga is van, majd beszélgettek máskor és elköszönsz.

14. andilaci (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 12:55
Én pontosan ugyanigy vagyok a kérdéssel.Nem csak a telefonálás közben,hanem pl a face-n,vagy valami más kommunikációs eszközön.Rögtön észreveszi az ember,ha elkattint valahova,igy már meg is van,hogy mással foglalkozik helyettem...Ez a halálom tud lenni.Ha valakivel beszélek,irok,akkor minimáltan legalább annyival megtisztelem,hogy teljesen rá figyelek.Ez nem megy mindig,ilyenkor szoktam is szólni,pl.meló közben...
13. hatora (válaszként erre: 6. - MZsanett)
2017. aug. 27. 12:43

A nők állítólag tudnak egyszerre többfelé figyelni (én sem). De engem akkor is zavar, ha pl. edénycsörömpölés hallatszik, mert pakolja el tányérokat.

Nem szoktunk fölösleges dolgokról locsogni, általában mindig akkor hívjuk egymást, ha fontos dolgokat kell megbeszélni. Én mindig megkérdezem, jókor hívom-e. Ezért bosszant, ha nem bír ki öt percet, hogy rám figyeljen.

12. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 12:37
Vannak emberek, akik képesek egyszerre több dologra figyelni, és vannak, akik nem. Az én nővérem szinte egész nap telefonál. Közben persze csinálja a dolgát, mos, főz, takarít, stb. Nekem inkább az a furcsa a dologban, hogy hogyan tud egész nap beszélni.
11. hatora (válaszként erre: 4. - 8cc24eb355)
2017. aug. 27. 12:31

Jó, hát kapálni még talán lehet fél kézzel, de kaszáláskor fülhallgatós-mikrofonos mobillal vágsz neki a búzamezőnek, gondolom.


Múltkor a beszélgetés végén derült ki (vagy 10-15 perc is volt), hogy a testvérem éppen vezet. Motorzúgás nem hallatszott. Tudom, hogy utálja a fülbedugókat, kihangosítás nincs, tehát végig kézben tartott mobillal vezetett, ahogy szokott.

Gyorsan letettem a telefont, nehogy miattam legyen valami baleset, ha már a KRESZ-nek fittyet hány.

2017. aug. 27. 12:18
Egyébként szerintem nem tiszteletlenség jele
9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 12:15

Ha dolgom van, fel sem veszem. Ha valaki olyan, akinek a mondandója érdekel, akkor válaszolok csak a hívásra, és abba is hagyom amit csinálok, de rövidre zárom a hívást, mondván, hogy dolgom van. Még senki se sértődött meg.


Ha én hìvom, akkor meg világos, hogy abbahagyom, de akkor is rövidre zárom.


Amikor a tesód hív, meddig vagytok a telón? Mert ha csak egy perc, addig nem olyan izé, hogy mos, vasal, stb. De ha te félóráig nem tudsz semmit csinálni, mert rá koncentrálsz, rakd le. Akkor is leraknám, ha nem lenne semmilyen háttérzaj, mert bármit elmondhat hamar. Vagy írja meg, és elolvasod mikor ráérsz:)

2017. aug. 27. 12:13
Én szoktam telefonálás közben főzni, mosni, takarítani. Vagy főzés, mosás, takarítás közben telefonálni.
7. 04424e865e (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 12:05
Mikor én keresek valakit telefonon, biztos nem fogok közben mosni, főzni, takarítani. De ha engem keresnek , fogadja el az az illető, aki felhívott, hogy közben esetleg mát is kell csinálnom.
2017. aug. 27. 12:05
Engem inkább az zavar, ha billentyű pötyögést hallok a háttérben. Nem lehet egyszerre két felé figyelni, meg két emberrel beszélgetni, így egyikre se figyel teljesen. Ilyenkor le is teszem a telefont, mert az ilyen beszélgetéseknek semmi értelme, úgyse marad meg belőle semmi.
2017. aug. 27. 12:04

Engem totál nem zavar, mert nem érzem úgy, hogy nem figyel

...szerinted azért csinál mást közben, mert nem is érdekli, hogy mit mondasz?

4. 8cc24eb355 (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 12:03
Azért nem dobok el kaszát-kapát,mert csörög a telefonom...Ha meg dolgom közepette jut eszembe,hogy vissza kell hívnom akkor sem hagyom abba a dolgom.
2017. aug. 27. 12:03
Én is szoktam mással foglalkozni, természetesen akkor, amikor valóban nem annyira fontos dologról van szó.
2017. aug. 27. 12:02
Irigylem a problémáidat.
2017. aug. 27. 11:57

Engem egy kicsit bosszant telefonálás közben, ha behallatszanak más zajok, pl. a billentyű pötyögése, csobogó víz stb. Főleg a testvérem szokott a szabad fél kezével mosni, súrolni valamit, így kihasználni az időt, még akkor is, ha ő hív.

Ilyenkor és szépen leteszem a telefont, ne zavarjam bokros teendői közben.

Nekem így ez azt jelenti: nem érdekel, amit mondsz, nem vagy fontos, nem figyelek rád.

Ti hogy vagytok ezzel?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook