Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Telefon akkumulátor feltöltése, első alkalommal hogyan szoktátok? fórum

Telefon akkumulátor feltöltése, első alkalommal hogyan szoktátok? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 4. 09:45

ezen a területen le voltam maradva, de úgy érzem kicsit felzárkóztam!


Köszönöm mindenkinek a jó tanácsait!

2009. márc. 3. 05:45
A lítiumos akkumulátorokba egy szabályozó van illesztve, amely meggátolja a túltöltést, tehát szükségtelen egész nap töltőn hagyni, elég a 3-4 óra. Ezeknél az akksiknál nem különbözik az első töltés a tizekdiktől, századiktól...
2009. márc. 2. 23:28
köszi!
2009. márc. 2. 23:13
Először teljesen lemerítem majd utána 3 alkalommal 14-16 órát töltöm
2009. márc. 2. 22:30
Ahogy Pusi12 mondja... úgy a helyes. (... vagy úgy rémlik, már régen volt)
11. Gica86 (válaszként erre: 9. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 2. 22:29
Jajj, hülyén fejeztem ki magam, a 3alkalom alatt sose szabad teljesen lemeríteni...Bocsi
2009. márc. 2. 22:29

Bár ezeket az akkumulátorokat gyárilag feltöltik, előfordulhat, hogy a készülékbe helyezve az nem kapcsol be. Ebben az esetben még akkor is tölteni kell az akkumulátort, ha a töltéskijelző nem jelez töltést. A töltési folyamat ebben az esetben is zavartalan, sőt néhány perc elteltével a töltéskijelző már jelzi a töltődést. A készülék 15-30 perc elteltével már bekapcsolható. Ezeket az akkumulátorokat nem kell formázni, egyszeri feltöltéssel elérik maximális kapacitásukat. A különböző akkumulátorok tulajdonságai kisebb-nagyobb mértékben eltérnek. Ki kell emelni, hogy főleg a technikai paraméterekben ragadhatóak meg ezek a különbségek. Sokáig élt az a tévhit a felhasználókban, hogy az akkumulátorok élettartama a túltöltés miatt csökken leginkább. A mobiltelefon akkumulátorokat a saját töltőjükkel gyakorlatilag nem lehet túltölteni. Erről egy elektronikus védelem gondoskodik, amely a maximális töltésszint elérése után csepptöltésre állítja a készüléket, vagyis kikapcsolt készülék esetében minimális a további töltődés; bekapcsolt készülék esetében pedig az elveszett energiamennyiséget pótolja csak a töltő.


A modern Li-ion és Li-poly akkumulátorok lemerítése és kisütése pedig már szükségtelen. Li-Ion telepek 1000-szer tölthetőek újra, és csak ezután kezdenek fáradni. Kapacitáscsökkenést mutat a túlzott lemerítés.

2009. márc. 2. 22:25
Szóval először 14-16 óra töltés. Használod. Utána ismét ugyanannyi. Megint használod és harmadszor is ugyanannyi. Ez a formázás. Ezután már lehet úgy, ahogy eszedbe jut, vagy amikor látod, hogy 1 nyíllal lejjebb van a töltés (én így szoktam) és 3 éve oké az aksim.
2009. márc. 2. 22:18
Mert ezek az aksik már nem igénylik..ha lemeríted, azt teszed vele, mintha a régit nem merítetted volna le...
7. Kijózanító (válaszként erre: 6. - 5a7f699553)
2009. márc. 2. 22:16
miért?
2009. márc. 2. 22:15
Nem szabad lemeríteni... Jajjj...
5. Kijózanító (válaszként erre: 3. - Gica86)
2009. márc. 2. 22:15
köszi!
2009. márc. 2. 22:09
mondták - akart lenni
2009. márc. 2. 22:09
nekem azt modnták 3X16óra, és sose szabad teljesen lemeríteni...azt csak a régi telóknál kellett.
2009. márc. 2. 22:07

Vettem lemerítettem, elég először 16 órát tölteni?

Másodjára is 16 órát kell?

2009. márc. 2. 22:06
Telefon akkumulátor feltöltése, első alkalommal hogyan szoktátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook