Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC nyelvvizsga. Ki vizsgázik most 15.-én? :) fórum

TELC nyelvvizsga. Ki vizsgázik most 15.-én? :) (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. aug. 9. 11:34
nekem kedvenc film:D
2009. aug. 9. 11:33

:S én hetente 2-3x járok tanárhoz 1-2 órára.


én kiszurni nem akarok a partneremmel:D:D


remélem nem lesz félhivatalos levél:(:(

2009. aug. 9. 11:33
Amúgy kinek mi lesz a prezentáció? Nekem utazás... De gondolom ez a legnépszerűbb. :-)))
21. Fiatal nő (válaszként erre: 17. - RITA1970)
2009. aug. 9. 11:30
Meg kell kérdezni, melyik nyelvvizsgára készít fel az a tanfolyam. Ahány nyelvvizsga, annyi féle követelmény... :-)
20. Fiatal nő (válaszként erre: 18. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 9. 11:28

Én meg napi 4 óra németre járok június óta már és baromira unom... De ez a napi 4 óra még nem is teljes, mert ugye itthon is kell foglalkozni a nyelvvel és mindig feldolgozni egy szöveget másnapra, írni még egy levelet másnapra, feladatokat megoldani másnapra...

Ááááá. :-S

19. Fiatal nő (válaszként erre: 15. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 9. 11:27

Nekem teljesen attól lesz függő az egész, hogy milyen nehézségű szövegek lesznek. Van, amiket hibátlanra meg tudok csinálni, valamelyiknél meg örülök, ha 10-ből 2 sikerül. :-/


Levél nem kell, köszi, már naponta leveleket írok, minden témában... :-S A pályázattal nekem sem lesz gondom, ha az lesz. Egyébként nemrég derült ki, hogy lehet félhivatalos levél is. Ami tök más, mint a pályázat és a panaszlevél. Panaszlevélben meg nem vagyok valami jó, szóval nem örülnék, ha pont most tennének be ilyen izéket nekem... :-S

Én írtam már 100%-os levelet egyébként (pályázat). Végigcsináltam egy próbanyelvvizsgát. Ott ezzel a bravúrommal éppen meglett az írásbelim, a szóbelim viszont nem sikerült. :-S Pedig ott is betanult dolgokat makogtam el... :-S

Amúgy vannak szivatós kérdések, én is tudok párat. Ha ki akarok szúrni a vitapartnerrel, mit kérdezzek... :-P Azzal én jó pontokat szerezhetek, Ő már kevésbé... :-)


Mint már említettem, június óta tanfolyamra járok, ami direkt erre a vizsgára készít fel, tehát példákkal, panelmondatokkal tele vagyok...


:-)

2009. aug. 9. 11:27
az kemény lehet :S napi 3 óra angol:S
17. RITA1970 (válaszként erre: 16. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 9. 11:22
Köszi!Megérddeklődöm majd melyik nyelvvizsát részesíti előnyben az iskola ahova most jár a fiam..intenzív angol,napi 3 óra ,összesen 80 óra.
2009. aug. 9. 11:18
rita: a telcnél 29.000 ft volt. és kb. egy hónappal elötte kell jelentkezni. de minden tipusu nyelvvizsga oldalán fentvan minden info.
2009. aug. 9. 11:17

keri123: köszi <3


fiatal nő: hidd el, sikerülni fog^^ csak bízz magadban. Én a tanárommal nagyon sokat gyakorolok. A könyvekbe ugy van benne, hogy csak egyszer lehet meghallgatni mindent.


Levél az 99% hogy vagy panasz,vagy pályázat lesz. Én valószinüleg pályázatosat irok majd, az könnyebb. Ha kell, küldhetek mind a 2 levélhez mondatokat, amiket beleirhatsz! A levélnél nagyon fontos, hogy minden szemponthoz irj legalább 2 mondatot, helyesen címezd meg, zárd, és igy meglesz a 40% !

A prezentáció remélem csak az az 5 téma lesz. ott a kedcenc filmre készülök.


amugy a vitától tartok a legjobban, de oda is tudok nyitómondatokat, amikkel legalább már pár pontot szerezhetek.


szólj ha küldjek neked a levélhez, meg a vitához példákat!

2009. aug. 9. 11:12
Sziasztok:)mennyibe kerül egy középfokú nyelvvizsgára jelentkezés?És mennivel elöbb kell jelentkezni?Tudja valaki?
2009. aug. 9. 11:11

Sziasztok.

Én nagyon szorítok nektek,és együtt érzek veletek.A fiam 12 éve tanulja a németet meg van az alapfok,de a középfok nem sikerült.Mondván kevés a szókincse,de nem adja fel újabb tanulás és újabb próba.

2009. aug. 9. 11:08
Én arra vagyok kíváncsi, hogy akkor a Hörverstehen az hogy működik? Mondanak ezt is, mondanak azt is. A 2 db 5 részest egyszer lehet meghallgatni, a 10-es viszont állítólag 2x. Meg hogy leállítják a felvételt mindegyik állítás után, hogy lehessen gondolkozni. Na most akkor mi az igazság? :-)
2009. aug. 9. 11:06
Eddig mindig pályázat volt és panaszlevél. Viszont lehet félhivatalos levél is ÁLLÍTÓLAG. :-S
2009. aug. 9. 11:04
Előre rettegek például, ha kapok valami Európai Uniós választásos témát, vagy valami marketinget, kereskedelmet, vagy ilyesmit. Még magyarul sem értek hozzá túlságosan, nem ám auf Deutsch... :-) :-(
2009. aug. 9. 11:02
Nem, most megyek életemben először nyelvvizsgázni. De mivel már 18 (!) éve szenvedek ezzel a nyelvvel, és még mindig nemtok semmit... :-(
2009. aug. 9. 10:58

miért? :S:(

már voltál többször is?

2009. aug. 9. 10:46
Én az esélytelenek nyugalmával megyek, de egyszer majd csak sikerül... :-) :-(
2009. aug. 9. 10:45

jah ok.köszi hogy kijavitottad. :)

amugy azért inditottam, hogy itt beszélgessünk, aki most fog vizsgázi.


és hol fogsz vizsgázni?

2009. aug. 9. 10:37

sziasztok


én még nem most megyek, de nagyon érdekelnek a tapasztalatok


németből szeretnék én is

2009. aug. 9. 10:35
Én tanfolyamra járok, úgy készülök...
2009. aug. 9. 10:30

Én is németből megyek.


Amúgy ilyesmi téma már van, nem értem, minek kellett mégegy. X-)

2009. aug. 9. 10:29

Én.

De nem 15.-én, hanem 15-én. (nem kell pont)

2009. aug. 9. 10:16

Sziasztok.



Szombaton vizsga^^ ki jön még?:) én németböl fogok.

Hogy készültök?

amugy nem tudjátok hogy:


eddig ebben az évben milyen levéltémák voltak?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook