Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
17812. barbara60 (válaszként erre: 17808. - FAIRY89)
2013. szept. 11. 14:20
Szia! Angol vagy német? Utóbbit szívesen küldök bárkinek! Ne adjátok fel, bízzatok Magatokban! Nekem is 4x-re sikerült, többször padlót fogtam miatta, de igenis, meglehet csinálni! KITARTÁST MINDENKINEK!!!
17811. Rejjino
2013. szept. 10. 17:15

Én elmondom a személyes tapasztalataim.

Idén júniusban érettségiztem, nulla rákészüléssel 4-esre. Előtte végig 5-ös voltam, de szókincsre erősítettek minket. Az angol oktatásról a sulimban csak annyit, hogy 60gyerek közül 4en lettünk négyesnél jobb jegyűek..

Július 3-4 körül döntöttem el osztályfőnököm lelkizése után, hogy ennél már nem fogok többet tudni, mert suliban már nem oktatják. Minél tovább húzom, annál mélyebbről kell visszakapaszkodni a kellő szintre.

Ígyhát aznap elmentem Szolnokon a városba, és körbeérdeklődtem hol mi van. SE utána nem néztem előtte itthon hogy TÖBBFÉLE nyelvvizsga van se semmi..Írtam a Katedrában egy szintfelmérőt és mondták, hogy a B1-es szint végén állok, és hogy most lesz egy szuperintenzív kurzus a TELC nyerlvvizsgára.

Elvégeztem náluk egy hét kurzust 32 500Ft-ért( amit mondhatnék pénzkidobásnak is, de talán nem, mert enélkül lehet nem itt tartanék most)

Emellett pedig egy férfihoz jártam óránként 2000Ft-ért, aki rengeteget segített a beszéd és a levélírás készségekben.

Július 7-24ig önálllóan itthon PDF-es TELC könyveket nyomattam több órát/nap

júli 24-augusztus 1-ig KATEDRA

és júli 28-augusztus 9-ig volt a férfi pár nap kihagyással köztük.

Konkrétan 3hét alatt sikerült ugy felkészülnöm, hogy 199.5 pontot írjak. Semmit nemtudtam előtte a nyelvvizsgarendszerekről, itthon idővel olvastam utána, hogy a TELC hiába mondják hogy a könnyebb vizsgák közé tartozik, 6 kritériumnak megfelelni nem kis feladat szerintem:)

17810. majornemonika (válaszként erre: 17806. - Sibetti)
2013. szept. 10. 15:41

az a baj szerintem, hogy ezek a feladatlapok sokkal könnyebbek mint az éles vizsga feladatai!!

ezért nem lehet normálisan felkészülni, nagyon nagy szerencse kell ehhez az egészhez!!

nem is tudás, csak szerencse!

17809. majornemonika (válaszként erre: 17807. - Sibetti)
2013. szept. 10. 15:39

hát valahogy nézz bele!!!

nehogy csalódj!!

17808. FAIRY89
2013. szept. 10. 14:55

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni, most akadtam rá a fórumra, már 4.szerre póbálom meg a TELC írásbelit most októberben, a levél miatt nem lett eddig meg, voltam tanárnál is, az sem vált be, megvettem a felkészítő könyvet is, de a levelem még most sem jó...

Bármilyen segítséget, jó tanácsot elfogadok, már nem tudom mit tudnék még csinálni, hogy meg legyen, a szóbelim elsőre meglett ugyan itt. A diploma meg már nagyon kéne...


Köszönöm!

17807. Sibetti (válaszként erre: 17805. - Majornemonika)
2013. szept. 10. 11:52
Az a baj, hogy fóliázva van. De akkor pofátlan leszek és kibontom.
17806. Sibetti (válaszként erre: 17804. - Majornemonika)
2013. szept. 10. 11:51
Nekem is ez a problémám, bár én másodszor próbálkozom majd. Csak sokat gyakoroltam az elsőre és a tanárom is ilyenek feladatokat ad.
17805. majornemonika (válaszként erre: 17803. - Sibetti)
2013. szept. 10. 11:07

Mindenképen néz meg személyesen a könyvet!!!

Én rendeltem a Libritől. amit úgy hirdettek, hogy 2012-es nyelvkönyv. Megrendeltem postaköltséggel együtt közel 5000 ft-ot kifizettem érte.

Amikor meghozta a futár és bele néztem, akkor pedig ugyan azok a feladatlapk voltak benne mint a 2009-be!!

2013. szept. 10. 11:04

kedves Fórumozók!

Októberben immár harmadszorra is megpróbálom középfokon az angol írásbelit!

Szinte már az összes régi tesztet végigcsináltam!

Esetleg valaki tudna nekem küldeni email-ben feladatlapokat, újabbakat.

Nagyon nagy segítség lenne!!

Köszönöm!!!

17803. Sibetti
2013. szept. 10. 09:37

Hahó!


Októberben másodszorra újból megpróbálom a közép írásbelit angolból.

Láttam egy könyvesboltban,hogy jött ki új TELC gyakorlófeladatok könyv/melléklet!

Valaki megvette? Érdemes rá költeni?


Köszi!

17802. jennai (válaszként erre: 17799. - Gömbigombóc)
2013. szept. 9. 23:09
dehogy szükséges... csak gondoltam, jobban néz ki :D
17801. atiska007
2013. szept. 9. 21:29

Kedves Fórumozók!


Nem tudom a soraim között néhány ember milyen támadást sejt, vagy vél meglátni, nem ilyen célzattal írtam.

Folyamatosan azt írtam, hogy meg lehet csinálni a vizsgát, és ezt ösztönzésnek szántam. A legelső hozzászólásomat olvassa el legyen szíves minden "köpködő".


Nem a mellemet verem, de engem személy szerint büszkeséggel tölt el, hogy meglett, főleg olvasva, hogy sok embernek (SAJNOS) nem lett meg, vagy csak az egyik része.


Minden esetre nekem ennyi itt elég volt, szerettem volna tapasztalatot megosztani, de ez már egyből támadás.


Alá szolgája!

17800. KBernadett (válaszként erre: 17770. - Tarcalibetty)
2013. szept. 9. 17:18
Szerintem ne pazarold ra a penzt. Tapasztalatbol mondom. Nekem a majusi nyelvvizsgan kellett volna 0.5 pont fellebbeztem s egy sablon levellel elutasitottak :-(.
17799. gömbigombóc (válaszként erre: 17796. - Jennai)
2013. szept. 9. 12:46
Ez szükséges? vagy csak jobban néz ki, ha egyben van? Én erre még nem gondoltam, hogy egyesítsem, mondjuk még nincs mit, de a legközelebbi vizsgaeredményközlés után már lesz :D.
17798. nm75
2013. szept. 9. 10:59

Kedves Nani27, nem vagy egyedül ebben a cipőben, teljesen megértelek én is úgyanúgy mint te próbálkozom a nyelvvizsgával. Valóban nagyon nehéz egy családos, dolgozó anyukának helytállnia több fronton is.Osztom azon fórumozóknak a véleményét, hogy segíteni kellene egymásnak és nem még rátenni egy lapáttal az amúgy is szomorkodókra!Én úgy gondolom, hogy legalább annyi szerencse is kell a nyelvvizsgához, mint tudás!Nem mindegy milyen feladatsort kapnak és mennyire friss éppen a vizsga napján az ember?!

Szóval valóban kitartás és segítsük inkább egymást mintsem bántsuk!

Én is már rengeteg időt és pénzt szántam a nyelvtanulásra és nyelvvizsgára. Az is nevetséges, hogy az ember azért nem kapja meg a diplomáját mert nem tud középfokon írni vagy olvasni!

Az is igaz, hogy az ember tudjon legalább egy idegen nyelvet ha már egyszer felsőoktatásban veszt részt. De a feltételek is legyen adottak! Mert aki most megy főiskolára vagy egyetemre, ők már csak középfokú nyelvvizsgával jelentkezhetnek, de volt egy átmenő időszak is amikor az adott intézményben nem volt olyan intenziv nyelvoktatás és kérték a középfokú nyelvvizsgát. Szóval sok embert érintett így is a nyelvvizsga hiánya!

17797. Nani27
2013. szept. 9. 10:29

Vicc. Segítséget kértem. De nem mennék bele. Csak gratulálok, akinek sikerült. Amúgy 9-10 óra munka mellett, bocsánat, de egy nőnek több dolga, gondja van, ha valakivel pl. együtt él....mosson, főzzön még , takarítson, menjen boltba....elég szorgalmas voltam, nem hinném, h azzal van a gond...és nem a munkámhoz nem kellene, de ez bonyolult, h mégis miért erőltetik. Feltétel és kész, h maradhassak.


Mindenesetre majd jobban igyekszem;)


Mindenkinek, minden jót. Szerintem a fórum arra való,h tényleges segítséget kérjünk, adjunk.

17796. jennai
2013. szept. 9. 09:50
Nekem külön -külön sikerült az írásbeli és a szóbeli, aki hasonló cipőben jár, az tervezi, hogy él a lehetőséggel és 3000 forint ellenében egyesített C típusú bizonyítványt igényel a NYAK-tól? Ha átvettem a bizonyítványokat, akkor én egyesíteném a kettőt egy C típusra. 10 nap alatt elkészül.
17795. jennai
2013. szept. 9. 09:46

[link]


Nézd meg a fenti linken az OKTATÁSI HIVATAL Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központnak feltett gyakori kérdéseket, alulról a 7. kérdés pont a te kérdésedhez hasonló és ott a válasz is, hogy nem évül el. :)

17794. Sibetti
2013. szept. 9. 09:01

Én is úgy tudom, hogy nem évül el. De ez jó kérdés.


Jön valaki októberben írásbelizni?

17793. boszorka23 (válaszként erre: 17792. - Deadly)
2013. szept. 9. 08:59
hivatalos linket nem tudok, de sztem nem évül el :) régebben elévült de most már nem.... esetleg hivd fel az adott nyelvvizsga irodáját ott tudnak ezügyben segíteni :)
17792. deadly
2013. szept. 9. 08:35

Azt tudja valaki, hogy ha a komplex-ből az egyik fele sikerül, az egy idő után elévül? Valaki tud adni egy hivatalos linket erről?


üdv

17791. jennai
2013. szept. 9. 00:20

A megfejtés:

His horse's name is "Friday."


Na, akkor inkább két vicc, hátha attól elterelődik a figyelmetek a szókaratéról :))


-What do you call a fish without an eye?

-A "fsh!"


a másik is hasonló, íme:


-Why is 6 afraid of 7?

-Because 7 ate 9 (7 8 9).


:DDDDDDD ez az utolsó szerintem aranyos nagyon :)

17790. jennai
2013. szept. 9. 00:02

Tiszta ovi :-D megmondalak a karbantartó bácsinak! Gyerekek, segítsük inkább egymást, mindenki igyon egy pohár jeges vizet :) Nyugalom... Akinek már megvan, az ossza meg a tapasztalatait azokkal, akik újra dobhatnak vagy akik először futnak neki a TELC nyelvvizsgának! :)


Itt egy találós kérdés, tessék ezen gondolkodni! :) A helyes megfejtők között kisorsolok egy másik találós kérdést :)))


"A man arrived on Friday in a small town. He stayed for two days and left on Friday. How is this possible?"

2013. szept. 8. 22:25
Kedves atiska! Lehet ennyi pontod a szóbeli miatt, az írásbelid meg épp koppanóra meglett... Menj, élvezd a diplomád meg a nyelvvizsgád, verd a melled, de ne rúgj bele olyanba akinek nem sikerült elsőre.
17788. Tecnamo
2013. szept. 8. 20:49

Két 0 pontos levél után nekem is sikerült végre a levél. Én is mehetek végre a diplomáért :)


Kérdés viszont, h e-mailt kaptatok az eredményről? Mert 6-7-ét írtak értesítésnek és semmi, nyugodtabb lennék ha ott is látnám az eredményt.

17787. turbó130
2013. szept. 8. 19:40
Nem nagyon szoktam hozzászólni, de most ezt nem tudom megállni... Az biztos, hogy szorgalommal és sok tanulással lehet csak megcsinálni egy nyelvvizsgát,és az is biztos, hogy meg lehet csinálni. De van olyan, hogy rajtad kívül álló okokból mégsem sikerül. Például én tanultam az első vizsgámra elég sokat, de a vizsga előtti hét úgy jött össze, hogy alig aludtam valamit, mert volt egy csomó vizsgám, mellette dolgoznom kellett, és mire a szóbeli vizsgámra kerültem olyan kimerült voltam, hogy figyelni nem tudtam a listeningre. És nem mondhatom azt, hogy nem tanultam, nem voltam szorgalmas. Nem gondolom, hogy kissé nagyképűen osztani kellene az észt, hogy tanulni kell. Még mielőtt félreértenél, nekem is megvan a nyelvvizsgám az írásbelim elsőre meglett, a szóbelim igaz csak másodjára, és nem kevés pontom lett nekem sem. A lényeg, bele kellene gondolni, hogy milyen borzasztó lehet annak, akinek nem sikerült és már többszöri alkalommal. Mi örülhetünk annak, hogy már nem kell többet vizsgáznunk. Ja és azért vannak olyanok akiknek azért nem olyan jó a nyelvérzéke, és nem tanul olyan könnyen, de muszáj próbálkozni mert kell a vizsga a diplomához, munkához stb. Az pedig természetes, hogyha nem sikerül valami az ember elkeseredik egy kicsit.
17786. atiska007
2013. szept. 8. 15:07

Kedves Marcipán86


"Elképzelhető ha egy vagy két helyen nem jól karikázol akkor már a másik tábort erősíted."


Azért 228.5 pontnál elég sok helyen kellett volna még elkövetnem hibát, hogy ne sikerüljön, nem gondolod? :)


"nincs sok időd a 3 éves lányodra, tehát ne példálozz ezzel."


ezt nem tudom honnan vetted... Az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Vizsga előtt 3 hónapig reggel 6-kor keltem, 8-ig angol, majd munka. Este 9-ig a gyerekkel és a párommal voltam, majd éjfél-hajnal 1 óráig ismét angol. Reggel kezdődött minden elölről. 3 hónapig. És hétvégente is annyit angoloztam, amennyit tudtam.


Még egyszer: senkit nem akarok támadni, csak ösztönözni, hogy igenis szorgalommal elérhető bármi.


Ui.: ugyan ez volt júniusban, amikor is államvizsgáztam. Az is meglett...


Üdv!

2013. szept. 8. 15:00
Én most Nani27 védelmébe lépek! atiska, támadod Nani27-et h nem kell a kifogás stb. stb. neked sikerült stb. stb. De! Említetted h nem a legjobb lett, de meglett. Elképzelhető ha egy vagy két helyen nem jól karikázol akkor már a másik tábort erősíted. Ezzel csak azt akarom mondani, h a mi korunkban nem csak kitartás és szorgalom kell hanem szerencse! A nevedből ítélve férfi vagy, és ha napi 9 10 órát dolgozol nincs sok időd a 3 éves lányodra, tehát ne példálozz ezzel.
17784. atiska007
2013. szept. 8. 12:05

Nani27: én is 9-10 órát dolgozok egy multinál, van egy 3 éves kislányom és megcsináltam. Az, hogy pár hónapot kaptál a nyelvvizsgára, már egy másik dolog. Vagy a főnököddel kell ezt megbeszélni, vagy ha ez tényleg a munkádhoz kell, akkor meg el kell fogadni, hogy ez kell és meg kell csinálni. Pont. Vagy munkát váltani, amihez ez nem feltétel.


Ne haragudj, nem személyeskedés, vagy támadás, de ez szerintem nem kifogás. Még egyszer hangsúlyozom, szorgalom kell. Ha egyszer már tanultál nyelvet, akkor részben felfrissíteni kell az ismeretek, persze azért újra meg kell tanulni is. A nyelvtant nekem is át kellett néznem.


Én csak kitartás kívánok, és remélem akinek nem sikerült most, annak ez ad egy löketet és jobban odateszi magát.

17783. Nani27 (válaszként erre: 17782. - Atiska007)
2013. szept. 8. 11:42
Nem ketlem, de, ha valakinek 8 ev kimarad, s 8 evig nem hasznalt, tanult egy nyelvet, meg azt is elfelejtette, amit tudott, mellesleg nem is allt kozepfoku szintem, dolgozik napi9, 10 orat, s par honapot kap ra a vezetestol, h bemutassa....nem olyan egyszeru, se tanarral, se anelkul..:/
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook