Tejterhelés (beszélgetős fórum)


7. kiccila (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 18. 13:08
A doktornőnek azért mielőtt nekiáll itatni vele a tejet elmondom hogy eléggé aggódok. De a dulcosoft jó ötlet lesz. Igen 🙂
6. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Kiccila)
2023. ápr. 18. 12:58
Használjatok Dulcosoftot. Add neki attól a naptól, amikor megissza a tejet egy hétig, vagy amíg vissza nem áll a dolog. Kíméletesen lazítja a székletet, és nem ártalmas, mert nem szívódik fel.
5. kiccila (válaszként erre: 4. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 18. 12:39

Fogalmam sincs miért nem úgy csinálják hogy igyon 1 2 ml tejet és úgy menjünk vérvételre. Gondolom azonnal kiderülne.

Mert ha megitat vele 2 decit nem fog kakilni és megint sírás kinlódás és esetleg glicerines kúp lesz a vége.

4. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Kiccila)
2023. ápr. 18. 12:32
Tényleg nem értek hozzá, de szerintem ha tejmentes diétán van, akkor nem termelődnek antitestek, mert azt a tejfehérje megjelenése okozza a szervezetben.
3. kiccila (válaszként erre: 2. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 18. 12:29
A holnapi vérvételt ezért kérte gondolom. Ha pozitív akkor nem terheli,ha negatív akkor igen.
2. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Kiccila)
2023. ápr. 18. 12:08
Én úgy tudom, hogy ha tejfehérje érzékeny, akkor a székrekedés csak tünet, és a vérben lévő antitestet mérik.
2023. ápr. 18. 11:03
Sziasztok. A kislányom 5 és fél éves. Kiskora óta tejfehérje allergiás. Tejmentes étrendje van. Kicsi babaként is szorulást okozott a tej. Holnap megyünk vérvételre amibe allergia teszt is lesz. Május 5.én meg tejterhelés. Vinni kell 2 deci tejet. Az a baj hogy a kislányomnál a széklettel van a baj tejtől. Hogyan mondják meg hogy tejallergiája van e? A kislány a tej miatt nem kakil 3 4 napig aztán 5.nap meg kemény bogyós széklete van. Akkor majd ott hogyan mondják meg ha aleergiás miután megissza a 2 deci tejet?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook