Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben fórum

Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
228. b620454efe (válaszként erre: 26. - Ebba518fdb)
2010. jún. 18. 17:38

Azért én hozzá tenném, sok mindent jobban látni egy kis távolságből.


Példaként mindig a gyerekeim unokatesói jutnak eszembe.

3 éves volt, az akaratát mindig keresztül vitte (anyján, apján, nagymamán keresztül)

Egyszer meglestük a sógornőmmel. 10 m távolságra játszott a két gyerek (az enyém és az övé).

- Add ide a vödröt!

-nem, én játszok vele.

A gyerek körbe nézett: és rögtön a hiszti közepén kezdte. Anyukája elő: kisfiam mi a baj?

- Elvette a vödrömet!!!!(üvöltve és liluló fejjel)

Anyukája mosolygott egyet: jaj kisfiam....

Ennyi.

Előzmény: mindenért hisztizik, és anyukája mindig minden kívánságát teljesíti, mert, hogy ne sírjon, ne hisztizzen mert :Nézd meg nem kap levegőt!

Komolyan vette a gyereket. Egyszer még (egy teljesíthetetlen kívánság után) annyira belelovalta magát, hogy anyukája felkapta és rémülten lerohant vele az ORVOSHOZ, mert megfullad....

Kívülről ezt én így láttam: A gyerek tökéletesen megtanulta, mivel lehet uralkodni a szülein és következetesen csinálta is, ők meg nem vették észre.

Ma már 16 éves, ott veri át a szüleit ahol nem szégyelli. (olyan ,meg kevés van)

Persze megpróbáltam finoman beszélgetni vele, de a válasz: Te nem szereted az gyerekemet! (nem ilyen finom kifejezéssel)Különben is hülye vagy, mit tudsz te a gyereknevelésről, csak 3 gyereked van.....

227. bneandi (válaszként erre: 160. - Heni8602)
2010. jún. 18. 15:40

Igen és ezt csinálom,csak az utcán ez nem megy és nálunk ott is vannak problémák!

Tegnap mikor hazaértünk a szomszéd asszonyommal biciklivel a tes..ból,megálltunk és beszélgettünk(gyerekek az ülésben)és a kisfiam gondolt egyet állt felfele és bújt kifele a bekötőböl alig bírtam visszatuszkolni!



Megmondom öszintén,nem gondoltam,hogy ilyen korán hisztiznek,azt hittem olyan 2-3-4 éves korukban jön elő!!

226. Peppelínó (válaszként erre: 34. - B59e85f65a)
2010. jún. 18. 10:33
Köszönöm a biztatást. :) Igazából lehet mellőzni a fiamnál a hisztiket, csak rá kell jönni, mi köti le a figyelmét. Legutóbbi vásárlásunknál kapott egy zacskó színes cukrot, amit ki-be pakolhatott a nagy kosárból (ezt csak figyelem lekötésnek kapta meg, nem szoktam cukrot adni neki):).
225. jozsi.38 (válaszként erre: 223. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 18. 06:46
drágám egy másik fórumon beszámoltak erről a magzati kapcsolatanalízises dologról és a TÖBBSÉGNEK nem ért semmit! vagyis nem ez a baba-mama kapcsolat alapjade ha te azt hiszed ám legyen :-)
224. cbe267d9cf (válaszként erre: 221. - B59e85f65a)
2010. jún. 17. 21:14
Csatlakozva Hozzád, én is így látom jónak. További kellemes acsarkodást mindenkinek! :)
223. cbe267d9cf (válaszként erre: 216. - Jozsi.38)
2010. jún. 17. 21:13
Csípem az ilyen "mindezt ingyen" típusú megjegyzéseket... ebből lászik, hogy fogalmad sincs miről beszélsz.
222. cbe267d9cf (válaszként erre: 214. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 21:09
Szerintem mindenki érti amit mondasz. Szerinted néha-néha nem árt egy -egy pofon, vagy jól irányzott seggreverés a gyereknek. Attól, hogy nem a te stílusodban kommunikálunk Veled, nem "sötét"-ezünk le, mert hülyeségnek tartod a pszichológiát, vagy az igény szerinti nevelést, még lehet, hogy értjük amit mondasz. Csak nem értünk egyet. De ha ennek hangot adunk, rögtön "egyesek" leszünk, vagy "sötétek". Én nem vettem észre, hogy bárki kiforgatja amit mondasz, egyszerűen csak nem értenek egyet veled, és ettől te azonnal mindenkit leminősítesz, meg célozgatsz arra, hogy hülyegyerekeket nevelünk. Senki nem feltételezett semmit pl. a te gyerekeiddel, még akkor sem, ha más a véleményünk a pofonokról. Nekem speciel továbbra is az, hogy nem tudom elképzelni magamról, de lehet, hogy lesz olyan helyzet, amikor nem fogok tudni uralkodni magamon. Viszont akkor tudatában leszek, hogy most ÉN nem vagyok a magam ura.
221. b59e85f65a (válaszként erre: 220. - Tündér74)
2010. jún. 17. 20:55
jo estet mindenkinek..en azt mondanam,hogy ez atema el lett nagyon "ferditve"mindenki ugy nevel ahogy akar, persze ne mas kàràra...akönyvekben sem lehet 100%san megbizni, se arokoni- csaladi- jo tanacsadasokban,anyak vagyunk es ajo szivünk szerint cselekszünk, en nem vettem meg azt az anyat aki cumit vagy tapszert ad agyerekenek(en mind 3gyerekemet minimum 1evig szoptattam, es nem volt soha cumijuk)biztos meg van az oka, a megertesen alapszik az, elfogadjuk amasikat illetve nem "turkalunk amaganeletebe...en ebböl a tema kiszalok, mert nincs ertelme ,hogy csak avadaskodast olvassam..minden jot atovabbi szopàrbajhoz..remelem dülöre jut mindenki szep estet....!!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 17. 19:40

Sok szülőnek meg azt kellene megérteni, hogy a "jó időben elcsattant pofon" a szülő egyértelmű tehetetlenségének a jele. De ezt már leírták előttem is.

Kár lenne szépíteni, mert ha egy szülő megüti a gyerekét elsődleges célja ezzel, hogy fájdalmat okozzon gyerekének. /hadd tudja meg a gyerek, hogy ki az úr a háznál/

Ha megütnek egy gyereket /akkor is ha néha-néha/ sajnos helytelen viselkedési formákat alakítanak ki nála.

219. Tamianyu (válaszként erre: 218. - Heni8602)
2010. jún. 17. 16:09
Neeeeee!!Most komolyan vannak akik ennyire sötétek,hogy tényleg nem értik a leírtakat?????
218. heni8602 (válaszként erre: 202. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 15:29
miért lennének neveletlenek azok a gyerekek akit nem ütnek a szülei?vagy miért kéne,hogy kézenfekvő legyen,hogy ha hisztizel vagy rosszalkodsz meg leszel verve...millió más megoldás létezik a problémák megoldására...amikhez lehet,hogy több türelemre van szükség de sokkal emberibb megoldások...szerintem ha egy gyereknek más nem használ a szülő szerint csak a verés már rég el van rontva valami...
217. sajert (válaszként erre: 213. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 17. 14:25

Én már akkor beszéltem a petéimmel, mikor még csak stimulálás történt. Visszaültetés után is mondtam az élet eseményeit, végig a 9 hónap alatt, szülés előtt, után, egész nap be nem állt a szám. 6 hósan kimondta hogy vau. 2 éves korára elértem azt, hogy cirka három szavas mondatokat mondott, de inkább csak szavakat rakott egymás mellé. Lassan 2,5 éves, és mintha most robbana a beszédfejlődése. Már két-három mondatot is egymás után rak, már 5-6 szavasak a mondatai, helyes sorrendben.

Ha az aktivitásomon múlt volna, akkor már eleve beszéddel jött volna világra :-D.

Ismerek olyat, aki sohase beszélt a hasába vele, míg pici volt se igazán kommunikált a gyerekkel. 2 éves korára folyamatosan, érthetően beszélt a gyerek. Ahhoz a gyerekhez képest az én fiam fényévekkel el van maradva.

216. jozsi.38 (válaszként erre: 213. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 17. 14:05
a kisebbemmel én is beszélgettem terhesen, ehhez nem kellett kapcsolatanalízisre járnom.amit kértem tőle a pocakban megtartotta, a 36.hétig kihúzta odabent és mindezt ingyen :-)) viszont az hogy 9napot inkubátorban töltött nagyon behatárolta nem viseli el ha 1méternél messzebbre megyek tőle
215. Tamianyu (válaszként erre: 213. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 17. 13:55
Képzeld az én legnagyobb gyerekem nem volt egészen 10 hós amikor önállóan járni kezdett,másfél évesen szoba tiszta volt,egy hónap múlva éjszakára is.Ő és a középső 1 évesen érthetően kezdtek beszélni,9-10 hósan csak a szavakat mondák még,16-18hós korukra az rr-t is mondták,tehát perfekt magyarok voltak.A középső és a kicsi viszont későn indultak el,a kicsi a beszédet is később kezdte.Pedig ugyanazon nevelést foglalkozást kapták.Ezzel nem állítom,hogy ne lenne fontos a kommunikáció velük,mert szerintem is ez a legfontosabb,de az,hogy mit csinál korán nem csak a szülő érdeme akármilyen büszke is a gyerekére.Természetesen mindenki az,de én arra is az vagyok,amelyik később kezdett dolgokat.Főleg,mert semmi köze ahhoz,hogy mennyire lesz intelligens,okos.Sőt,ugyan úgy megértett mindent akkor is amikor még nem beszélt rendesen,mint a testvérei akik korábban,és meg is értette magát.Minden gyerek fejlődése egyedi.Ja,és én is már a fogantatástól kezdve beszélgettem kommunikáltam velük,zenét hallgattunk amit születés után felismertek...stb.:))
214. Tamianyu (válaszként erre: 212. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 17. 13:35
Utolsó pár mondatod igaz lehet,valószínű ezért nem értetek semmit az általam és még pár ember által leírt dolgokból.Vagy,szándékosan forgatjátok ki,magyarázzátok félre.Mindegy egyébként,mert semmi jelentősége nincs!
213. cbe267d9cf (válaszként erre: 200. - Drnéni)
2010. jún. 17. 13:09
Ne törődj vele, hogy hülyének néznek. Engem is hülyének néztek, amikor az első pillanattól kezdve, már a hasamban beszélgettem a fiammal. Aztán amikor megszületett onnantól folyamatosan. Most meg mindenki csodálkozik, hogy jéééé, már ennyit beszél? Jéééé, ezt is érti? Jéééé, azt is megcsinája? De mikor azt mondtam, hogy azért dumálok neki folyton és magyarázok el mindent, mert szerintem egy csecsemő nem egy tárgy, vagy egy csomag, hanem egy ember, aki mindent ért, akkor úgy néztek rám, mint egy ufora. És nyilván a módszer, meg a látványos feljődés között nincs összefüggés, ugye? :)
212. cbe267d9cf (válaszként erre: 207. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 13:01

Valószínűleg teljes baromság az a tengernyi szakirodalom, ami tulajdonképpen minden későbbi problémát az első három évben elszenvedett bántalmazásokra vezet vissza...:)) Ugye ezt azért Te sem gondoltad komolyan? Ha még abban az elmaradott hitben élsz, hogy a lélek csak valami luxuscikk, pszichológushoz meg a hülyék járnak, akkor bizony még pár századdal korábbi gondolkodásmódot mondhatsz magadénak.

Egyébként meg ha körülnézel a világban, a nálunk fejlettebb társadalmakban igenis tudják, hogy a gyerekeknek vannak korszakaik, és a korszakoknak jellemző sajátosságai. Ilyen a hisztikorszak is. Csak itthon divat minősítgetni valakit az alapján, hogy hogyan viselkedik a pici gyereke a közértben. Sógornőm, aki Észak-Európában él, tágra nyílt szemmel figyelte a sok "szaktanácsadót" mikor a pici gyereke hisztit rendezett valamiért. Náluk ugyanis nem divat okoskodni, ha egy gyerek földhöz vágja magát a boltban, egyszerűen ügyet sem vetnek rá, hanem úgy gondolják az anyuka kompetenciája ezt intézni. Persze megjegyzéseket könnyű tenni, és nyilván csak azok teszik, akiknek szükségük van önigazolásra.

Örülök, ha neked boldog és kiegyensúlyozott életed van, és úgy érzed bevált a nevelési módszered. Azonban ez nem jogosít fel arra, hogy támadj és álszentnek nevezd azt, aki máshogy nevelei a gyerekét mint te. Arra sem jogosít fel, hogy előre vetítsd, hogy ezek a gyerekek bezzeg milyen hülyék lesznek később, mert lehet, hogy igen, de lehet, hogy ők lesznek a te gyerekeid főnökei, vagy akár a tieid is. Szóval ezt nem tudhatod.

A "szövegértési problémák" pedig írott kommunikáció esetén a kommunikáció velejárói. Abból erednek, hogy idegen emberek más élményanyagot és tapasztalatot kötnek adott szavakhoz és ösztönösen máshogy értelmeznek mondatokat, máshogy asszociálnak. Ezért tud egyértelműbb lenni a szóbeli kommunikáció (meg mert az infok nagy része non-verbális, ami ugye írásban hiányzik), és ezért visz félre sokszor egy-egy chat. Ezek a kommunikációelmélet alapjai. Ha nem ismered, nézz utána, de ne hülyézz le másokat, csak mert mást gondoltak a mondandódról az írott szöveg alapján.

2010. jún. 17. 12:38

Azért csak óvatosan azokkal a pofonokkal és seggrecsapásokkal, mert egy pici gyerek még nem adja vissza, de egy kamasz már visszaüthet! De akkor már késő.

Sajnos a legtöbb szülő feljogosítva érzi magát arra, hogy megüsse a gyerekét, ha pl. hisztizik és a szép szó nem használ. Sok szülő arra hivatkozik, hogy hát így neveltek minket a szüleink, őket meg a nagyszüleink, és belőlünk is ember lett... Igen. Olyan ember, aki teljesen rendjén valónak érzi, hogy bármilyen okból bántson egy nála jóval kisebb emberkét.

A szegény gyerek meg azt hiszi, hogy teljesen rendjén való mások bántalmazása, hiszen azok is bántalmazzák, akik elvileg a világon a legjobban szeretik.

Szóval a veréssel a gyerekben félelem fog kialakulni. /teljesen mindegy, hogy egy gyereket rendszeresen bántalmaznak, vagy "csak" néha-néha/.

210. jozsi.38 (válaszként erre: 204. - Drnéni)
2010. jún. 17. 12:08
a terror meg a néha egy seggreverés közt nagy különbség van, bár ezt úgy látom diploma mellett se jöttél rá úgy látszik.bár nekem furcsa hogy szövegértésből nullaként hogy lett orvosi diplomád
209. drnéni (válaszként erre: 206. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 11:39
Mivel orvos vagyok, nem állíthatok mást. Neten keresztül természetesen orvosi tevékenységet nem végzek, hiába is kérnek. A tudásomat viszont továbbra is felajánlom azoknak, akik igényt tartanak rá, nyilván csak általánosságban, nem konkrét problémákat illetően. Hogy helytállóak-e a hsz-aim, arról bárki meggyőződhet, aki veszi magának a fáradságot.
2010. jún. 17. 11:12
Én mikor gyerek voltam anyukámtól kaptam jó pár pofont,de azt hiszem még igy se eleget:)
207. Tamianyu (válaszként erre: 205. - Drnéni)
2010. jún. 17. 11:10

na,erről nekem van egy véleményem,eléggé lesújtó.

A legtöbb pszichológusnak magának is kezelésekre lenne szüksége....Oltári nagy baromságokat lehet találni olvasni!

206. Tamianyu (válaszként erre: 204. - Drnéni)
2010. jún. 17. 11:08

Igaza van jozsi.38-nak te nem tudod értelmezni a leírtakat!Meg annak is,aki azt írta amire felháborodtál,hogy itt bárki bárkinek kiadhatja magát...te is!

És igen,továbbra sem találom normálisnak amit leírsz és egyesek leírnak a gyerekeitek viselkedéséről,súlyos nevelési problémáik vannak!Majd később belátjátok amikor késő lesz.

Nézz körül bárhol,hova vezet ez a mai modern nevelés.

205. drnéni (válaszként erre: 203. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 10:13
Nem, nem csak én hiszem, hanem velem együtt az egész humanisztikus gyerekpszichológia. Nem könyvből tanultam gyereket nevelni, de azóta sok mindent elolvastam, és olyat még sehol se találtam, hogy nyugodtan üssük gyerekeinket, egy-két pofon nem árt meg, stb.
204. drnéni (válaszként erre: 202. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 10:11

Szerintem te nem olvastad egyikünk privijét sem, nem tudhatod, hogy szólt az én "támadó, arrogáns" üzenetem, sem az, amire válaszoltam. Mégis ítélkezel, holott téged nem bántott senki. Ráadásul én privátban válaszolok annak, aki gyakorlatilag hazugnak nevezett nyilvánosan, nem egy fórumot zilálok szét a személyeskedéssel, de lehet, hogy ennek a gyakorlatnak véget vetek, mert akármit azért én se tűrök el.


Mindenki nevelje a gyerekeit saját belátása szerint? Én ezt nem gondolom, mert nem hiszem, hogy akár a fizikai, akár a lelki terror elfogadható lenne.

Ha te viszont így gondolod, miért pont az én nevelésemet nevezed nem normálisnak?

203. Tamianyu (válaszként erre: 200. - Drnéni)
2010. jún. 17. 09:55
Legyél akármilyen dr néni,nem is normális dolog ez akkor sem,csak te hiszed azt.....
202. Tamianyu (válaszként erre: 201. - Jozsi.38)
2010. jún. 17. 09:54

Nem,nem értik hiába is magyarázod,kár fárasztanod magadat.Én pont az ilyen gyerekekről írtam,hogy meg lehet nézni majd őket kamasz korukban és azután,akik nincsenek sehogyan sem nevelve,vagyis a mindent ráhagyok elv működik náluk.Egyébként ezek a tünemény türelmes minden agresszivitástól mentes álszent szuper anyukák hsz-it meg kell nézni csak másik fórumban:))Ép valaki tegnap leírta,hogy a kedves okos dr néni micsoda arrogáns támadó privit írt neki,csak mert magára vett egy hsz-t,amit nem is konkrétan neki céloztak:D Na ennyit erről,meg a remek gyerekeikről akiket sosem bántalmaznának:))))))

Hát én bizony párszor "bántalmaztam" az enyéimet,volt seggre verés is,és kiosztottam pár pofont is.És marhára nem érdekel kinek mi az álszent véleménye itt róla.Az biztos,hogy a gyerekeim életvidám felszabadult eleven gyerekek,nem kell agyturkászhoz hordanom Őket sem emiatt sem más miatt.Ami pedig a lényeg,hogy tudnak normálisan viselkedni,nincs elfajulva a hiszti,nem rohangálnak az úton,nem fetrengtek még sehol a hisztitől,szót fogadnak.Soha sehol nem volt velük viselkedési probléma,pedig a legnagyobb 16 éves.Remek a kapcsolatunk velük,nagyon jól kommunikálunk egymással,maximális a bizalom köztünk,mindig jól érezzük magunkat együtt.Én ezt igenis sikernek könyvelem el.És ami a lényeg,hogy a "gyerekbántalmazás "nálunk annyi volt,hogy néha jó időben jókor kaptak egye-egyet,ami igenis a hasznukra vált akkor,amikor már semmi nem hatott.

A legnagyobbat vagy 10 éve még megfenyegetnem sem kellett vele,mert ért a szóból is.De mindenki nevelje a gyerekeit belátása szerint.Nekem az nem rossz,ha más gyereke szaladgál az út közepén,vagy nem lehet vele kimenni az utcára vagy társaságba menni mert elviselhetetlen mások számára,ha nem lehet egy boltba bemenni vele mert a sorok közt fetreng ha nem kap meg valamit...stb...ez mindenkinek legyen a saját problémája.

De annyira bizony mindenki köteles lenne megnevelni a gyerekét,hogy közösségbe ne legyen vele probléma,ne okozzon gondot másoknak.

De sajnos egyeseknek ez nagyon nem sikerül,és ha gond van akkor mindig másokat hibáztatnak....

201. jozsi.38 (válaszként erre: 200. - Drnéni)
2010. jún. 17. 07:12
akkor még mindig nem érted. én nem a hiszti miatt vágtam a fenekére! senki nem tanult szövegértelmezni csak olvasni?
200. drnéni (válaszként erre: 199. - Drnéni)
2010. jún. 16. 22:42
Mellesleg ez a hozzáállásom a környezetemből kizárólag azt váltja ki, hogy hülyének néznek. Hisztizik, és még meg is szeretgetem? Még a saját anyám is piszkál érte. Nem is értik, hogy lehet ilyen frankó a gyerek.
199. drnéni (válaszként erre: 194. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 16. 22:39

Nem hiszem, hogy megtennéd. Az én drágám egyszer fogta magát, és az autóból kiszállva elkezdett tiszta erőből rohanni a mellékutcáról a 20 m-re lévő 7-es főút felé. Én meg magassarkúban, hét hós terhesen rohantam utána mint az őrült, üvöltve, hogy álljon meg, hiába. Épphogy el tudtam kapni, úgy szorítottam magamhoz, mint az őrült és sírtam, hogy "te hülyegyerek". Attól fogva külön szólás nélkül mindig megfogja a kezem, ha úton megyünk át, vagy kiszállunk a kocsiból. Ha te is mindig megértő vagy vele, őrá is átragad az empátia. Nem hinném, hogy érti, mi történhetett volna, csak azt tudja, hogy az a viselkedés nekem nagy fájdalmat okozott, ezért nem csinálta többet.


És teljesen igazad van: a gyerek nagyon sokszor nem azért hisztizik, hogy zsaroljon, hanem mert pocsékul érzi magát. Csak az segít, ha ilyenkor is érzi, hogy mellette állsz, nemcsak akkor, amikor tündibündi. De ezt már írtam korábban.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook