Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés túlsúlyosan fórum

Teherbeesés túlsúlyosan (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
122. 4eea4e8001 (válaszként erre: 121. - Babeck)
2013. jún. 25. 21:04
Szia! Köszönöm megvagyok. Hát szerintem nem lesz semmi. Elvileg most kellene beágyazódni,de nem nagyon érzek semmit. Fájtak a melleim 2napig aztán ma már semmi. :-( néha belenyílal szúrkál a hasam,de ez nagyon ritka,és szerintem semmi köze a babához. Sajnos. Mások azt mják h.ők érzik h.terhesek lettek. Hát én úgy érzem hogy nem :-( de ez van.
121. Babeck (válaszként erre: 118. - 4eea4e8001)
2013. jún. 25. 09:15
Hogy vagy Niki? Van valami fejlemény azóta baba-ügyben? :) :)
120. 55416fb8e2 (válaszként erre: 119. - Adb76203b8)
2013. jún. 21. 23:49

jaj, hat mindenre lehet peldat es ellenpeldat mondani, tenyleg ennyire szorszalhasogato ez a tema? :) az en csaladomban is a tobbseg tulsulyos. valaki a 70-es, 80-as eveit is megerte, egyikuk 40 evesen kapott szivrohamot es halt meg

a futast nem klasszikusan ertettem, hanem terheleses vizsglatoknal (nem tudom, mi a rendes neve :))


engem nem nagyon erdekelnek a gyozkodesek, szerintem az ilyen merteku elhizas, 50-60 kilonyi megnoveli a betegsegek kockazatot, es kulsore sem esztetikus. aki ennyit hizik, az az en szememben nokent es emberkent is igenytelen. mert a sajat testunkert mi vagyunk csakis a felelosek, es ha valakit noiessegeben sem erdekel, ha felszedi az elso 10-15 kilot, nem kepes visszafogni magat es odafigyelni, ha meg mar 40-50-60 kilonal jar, az igenytelen es rosszul banik a testevel. az igenytelenseg nem csak abban nyilvanulhat meg, hogy valaki nem mos fogat, vagy nem torodik a frizurajaval, oltozekevel. az is igenytelenseg, ha teletomi szemettel a testet, vagy hagyja, hogy annyi zsir es mergezo anyag rakodjon le benne. es ebbol a szempontbol mindegy, hogy tul sokat eszik, vagy esetleg betegseg miatt. mert utobbinal legalabb annyi igenyesseg legyen benne, hogy elmegy orvoshoz es kideritteti, hogy miert hizik


azokat viszont nagyon becsulom, akik nagy sulyt is kepesek leadni, mert rengeteg kitartas, elszantsag es akarat, ero kell hozza, ami mindenkiben becsulendo, nagyon is

119. adb76203b8 (válaszként erre: 97. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 23:20

Nézd, az én családomban mindenki túlsúlyos. Ki jobban, ki kevésbé. Amikor "csak" 7 kg plusz volt rajtam, én voltam a családban a "vékonyka". Mégis egészségesek vagyunk, magas kort érünk meg. Volt olyan, hogy doki visszaküldte egyik nem kicsit túlsúlyos rokonom vérvételre, mert nem hitte el, hogy ekkora túlsúllyal ennyi idősen olyan jó a vérképe (koleszterin, vércukor, minden...)


Persze az meg a másik oldal, hogy ismerek olyat is, aki alapból vékony alkat, de rádőlt a "kajagyár", szó szerint, mert ott dolgozott, és annyit evett,a mennyit akart, na amikor ő elhízott, tényleg romlott a vérképe, egészsége...


Ami az állóképességet (ki mennyit tud futni,...) valszeg igaz, hogy hátrányban van a túlsúlyos ember, de azért legyünk őszinték, ha csak valaki nem sportol, a futni tudás nem igazán kell ma már az élethez...

118. 4eea4e8001 (válaszként erre: 117. - Dafke)
2013. jún. 21. 20:54
Köszönöm! :-)
117. dafke (válaszként erre: 81. - 4eea4e8001)
2013. jún. 21. 20:40

Szerettem volna megosztani a tapasztalataimat, mert 107 kg-san szültem, volt pár olyan mozzanat, ami nagyon kihatott erre az időszakra. Ami miatt nagyon haragudtam magamra, hogy túlsúllyal vágtam bele a terhességbe.

Viszont!

Amíg nem sikerül megértened, hogy 50 kg plusz tényleg nem esztétikai gond, és pont nincs jelentősége, hogy szerinted igénytelen vagy sem, hanem súlyos (!) egészségügyi kockázat, addig miről beszéljek?

Jah...

107 kg-os súly után most normál a súlyom.

Nem nézek le senkit. Soha egy rossz gondolatom nincs, ha kövér embert látok. Mert nem tudhatom, mennyit tesz ellene, milyen betegsége van stb. Viszont mikor meglátok egy súlyosan túlméretes egyént mondjuk fagyizni, eszembe jut, hogy na ennek is de rossz a genetikája és hogy a levegőtől hízik.

És még valami. Különbnek érzem magam, mert tettem ellene. Különbnek, mert nem 2 xl-es cucc kell, hanem m-es. És ezért megdolgoztam.

És a legjobb a dologban, hogy nem fáraszt le fizikailag a négyévesem, van, mikor futva jön haza az óviból, és tudok vele futni. Nem pihegek egy kis lépcsőzéstől stb. Hidd el nekem, megfizetehetetlen érzés.

Éld át, szívből kívánom.

116. dafke (válaszként erre: 21. - 5236d12e25)
2013. jún. 21. 20:24
Elliana mindent leírt, csak ismételni tudnám.
2013. jún. 21. 20:14

De azon se lepődj meg, ha az orvos nem dícsér meg.

Tudod vannak olyan emberek (orvosok is) akik nem kertelnek és bizony nem pátyolgatnak.

Én pld. úgy vagyok vele, hogy az orvosom nem a barátom, legyen szakmailag a topon, de ha mellette bufurc, engem az sem zavar.

114. 55416fb8e2 (válaszként erre: 109. - 4eea4e8001)
2013. jún. 21. 19:19
szerintem senki nem ir rolad, neked megalazo dolgokat, sot inkabb elmeleti vita folyik :) nem hiszem, hogy barmelyik orvos lenezo stilusban beszelne veled, biztos, hogy nagyon sokat vallalnak terhesseget tulsulyokkal is :)
113. 55416fb8e2 (válaszként erre: 111. - 937a2a883a)
2013. jún. 21. 19:18
ennek semmi jelentosege, elhiszem, hogy ugyes voltal tornaoran a gimiben :) de ne hasonlitgassunk egy gyermekkori tulsulyt felnottkorival, foleg terhesseggel :)
112. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 109. - 4eea4e8001)
2013. jún. 21. 18:25
Idézd már hogy hol vannak leírva azok a megalázó dolgok...
111. 937a2a883a (válaszként erre: 110. - 937a2a883a)
2013. jún. 21. 18:07
Ha gondolod megnézem a papíromon,hogy kb ballagáskor milyen súlyban voltam.Azt hiszem le van írva,mert amikor endokrinológushoz elmentem,akkor minden évre visszamenőleg kérte a súlyom és akkor leírtam neki.
110. 937a2a883a (válaszként erre: 107. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 18:04
Nem pont 115 voltam,de már akkor el voltam hízva.Kövérebb voltam,mint most.
2013. jún. 21. 18:02
Sokan félre értettetek! Én tisztában vagyok a dolgokkal,mégegyszer mondom,h.nem hiába indítottam a fórumot. Tudom azt h. Nem egészséges,azt h.mivel jár. Azt is tudom,h.a párom így szeret,de attól függetlenül persze h.szeretnék véknyabb lenni,de csak is magam miatt. És nekem nincsen gondom azzal amit leírtatok és nem is sértődtem meg. Nekem csak azzal van bajom h. Egyesek a kövéreket lenéző stílusban mtak el dolgokat, és én ezt nem tűröm el. Mert ugyanolyan emberek vagyunk mint a csinosak,és ugyanazt a tiszteletet érdemeljük. Én ezt a hangnemet nem türöm el orvostól se,mert attól hogy kövér vagyok nem beszélhet velem úgy mint a kutyával és nem alázhat meg,mert ő is ugyanolyan ember mint én.
2013. jún. 21. 13:40

Sajnos Niki te már kórosan kövér vagy, ez nem a legideálisabb a teherbe esésre.

Minimum egy konzultáció kell a nőgyógyásszal, aztán akciózni.

Az én szerény véleményem szerint is igénytelen valaki, ha 60 kg túlsúllyal rendelkezik. Persze, csak ha nem betegség miatt.

Olyan nincs, hogy valaki a levegőtől is hízik, ott komoly hormonális gondok vannak.

Ha a napi kalória beviteled egyensúlyban van, nem több, mint amennyit ledolgozol, akkor nem hízol!!!

Napi 2000 kcal az ajánlott napi bevitel, ez persze függ a nemtől, a munkától, sok mindentől.

107. 55416fb8e2 (válaszként erre: 106. - 937a2a883a)
2013. jún. 21. 13:21
de ugye nem akarod azt mondani, hogy gimiben 115 kilo voltal? :) ilyenkor mindig jonnek a bizonyito ereju cafolatok, hogy pusztan a koverseg semmifele problemaval, hatrannyal nem jar az eletben :) pedig sajnos de. mar ranezesre, megitelesre is. lehet ezen megsertodni, de ez van, es valoszinuleg nem veletlenul. ezert nem igaz, hogy nem szamit a tulsuly kulsoben. az egeszsegben plane. lehet, hogy fiatalon meg nem jon ki lathato, erezheto tunet, betegseg, de majd fog. ezert kell odafigyelni :)
2013. jún. 21. 12:41

Most ezt lehet nem hiszed el,de gimiben én voltam az egyetlen kövér az osztályban.És tesiből a legjobbak között voltam mindenből.A tanár még versenyekre is akart vinni,de nem mentem,mert amúgy meg utáltam mozogni.Egy darabig kéziedzésekre is jártam,de a térdemet gyerekkori gondok miatt meg kellett műteni és mivel nem az igazi azóta sem,így tényleg nem mozgok.

Az tény,hogy jobban lefáradtam mindig,és ugyanabba a teljesítménybe több energiát kellett fektetnem,de a legjobbak között voltam.

105. 55416fb8e2 (válaszként erre: 104. - 937a2a883a)
2013. jún. 21. 12:01
az biztos, hogy nem igaz, hogy nem volt gondod :) egy altalanos terheleses vizsgalatnal biztosan kijott volna, hogy nem birsz annyit futni, emelni stb., mint amennyit egy egeszseges sulyu es allapotu ember. mindenki szereti azt hinni, hogy se kulso, se belsore nincs semmi problemaja csak azert, mert kover. ugyanigy a tul sovanyaknak is. ha az ember nem akarja elismerni, nem akar valtoztatni, akkor mindig be tudja bizonyitani maganak, hogy semmi problemaja nincsen, csak altalanositanak vele kapcsolatban :) az anorexiasak se hiszik el senkinek, hogy tul sovanyak lennenek, meg akkor sem, ha az eletuk kerul veszelybe.
104. 937a2a883a (válaszként erre: 103. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 11:48

Hát lehet nem normális,de tényleg nem volt gondom.Viszont tisztában voltam vele,hogy kövér vagyok.Nem próbáltam bemesélni magamnak,hogy ó,még nem vagyok ez.Nagyon is tudtam,azt is,hogy hosszútávon nem jó.Viszont nem volt vele egészségügyi gondom.Ami volt,attól lettem kövér és nem a kövérségtől jött elő.Egyedül az izzadással volt kegyetlenül gondom.Persze mindig azt hallgattam,hogy a kövérségtől van.Én tudtam,hogy nem attól van,mert gyerekként is nagyon izzadtam.Igazam is lett.Majd' 30 kilóval könnyebben is ömlik rólam a víz.Talán még rosszabb is,mint 115 kilósan.Ezért gyűlölöm a nyarat. :) Bár én télen is vékonyan öltözöm és úgy is izzadok.


Én azért fogytam le,hogy nehogy az legyen,hogy a súlyom miatt nem lehet majd babám és nem az utolsó pillanatra akartam hagyni a diétázást.


Amúgy a magasságomhoz képest,ha orvosilag nézzük,akkor még kb 25-30 kló felesleg van rajtam.Viszont annyi biztos nem,mert nagyon nehéz a csontozatom és nekem kb 70-75 kilósan volt olyan alakom,hogy ne legyek csontkollekció.Amikor 115 kilós voltam,akkor sem titkoltam a súlyom és nagyon sokan meglepődtek,hogy annyi vagyok.Akkor kb 90-100 kilóra tippeltek az ismerőseim.Talán ez volt az,ami miatt tényleg nem volt gondom magammal.Ha többnek gondoltak volna,akkor lehet mélyen érintett volna,mert azért lelkis típus vagyok,viszont sokszor meg tényleg nem érdekel más véleménye.

103. 55416fb8e2 (válaszként erre: 101. - 937a2a883a)
2013. jún. 21. 11:33
ugyanugy nem normalis, hogy te azt gondoltad 115 kilosan, hogy nincs semmi baj a kinezeteddel, es nem is akartal lefogyni, mint amikor egy 35 kilos anorexias gondolja azt, hogy nincs semmi baj a kinezetevel, es masok csak rosszindulatbol, irigysegbol piszkaljak. a koros tulsulynak es a koros sovanysagnak ugyanugy egeszsegugyi vonzatai is vannak, mint esztetikai megitelese. akkor is, ha mindig akadnak, akik azt mondjak, hogy ugy szep, ahogy van
102. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 101. - 937a2a883a)
2013. jún. 21. 11:29

Nekem senki ne akarja bemagyarázni,hogy ekkora túlsúly nem kelt negatív érzéseket az emberben saját maga felé.Persze ez a jobbik eset,ha saját magában keresi a probléma okát,és nem másokat szid,hogy milyen bunkók és gonoszak.

És én nem is azt mondtam hogy nem szereti a párja,hanem hogy minden férfi szeretne csinos nővel megjelenni,aki után megfordulnak a járókelők,mert büszkeséggel tölti el..Lehet hogy az ő párja elfogadta,de nekem ne mondja senki hogy nem mozgatja meg a fantáziáját egy csinos nő.

És igen,plusz kilókkal is lehet csinosnak lenni,ami sok férfinak bejön,de ez az eset nem az a kategória.

De egyébként amit írtál,teljes mértékben igaz:)

101. 937a2a883a (válaszként erre: 98. - B8bf0f8c3a)
2013. jún. 21. 11:16

Attól,hogy te nem voltál boldog,még más lehet az.Nem mindenki utálja magát,mert kövér.Én sem utáltam magam 115 kilósan,semmi gondom nem volt a kinézetemmel.


Amúgy miért nem lehet elhinni,hogy valakit szeret a párja,ha nem ideális a testsúlya.Ha még közben hízott volna meg,akkor lehet panasza,de már párszor leírta,hogy így ismerkedtek meg. :)

Szerintem attól,hogy kövér valaki,még nem feltétlenül ronda és igenis lehet szeretni és lehet túlsúllyal is boldognak lenni.Szerintem a boldogság és a szeretet nem a kilóktól függ...nagyon nem.Hanem elsősorban a magunk és mások elfogadásából. :) Én ugyanúgy boldog voltam 115 kilósan,mint most 88 kilósan.Nem azért fogytam le,mert bajom volt magammal.


De ha te lefogytál és így vagy boldog,akkor így vagy és kész.Legalább már az vagy. :)

2013. jún. 21. 11:13

Ha elmész végre orvoshoz, az sem fogja mézes- mázos köritéssel előadni hogy a súllyod egyenesen arányodik a magasságodhoz..

Nekem is van felesleg 11 éves koromban kezdődtek a gondok a második bárányhímlő után addig írtó vékony voltam majd rá 1 évre 20 kg híztam, amit az orvosok nem tudtak/ akartak kivizsgálni rendesen, mindegy már.

27 éves leszek és decemberben tudtam meg igazán az okát hogy ugyan miért nem tudok fogyni vasakarattal sem? Mert persze hogy rosszul csináltam, pco+ ir mellett nagyon nem mindegy hogy mit csinál az ember lánya. Sokáig én is azzal védekeztem hogy a levegőtől is hízok hiába nem vagyok édesszájú nem nassolok eszem sokat, mozgok de még is hízok, és jaj de jó így minden, mert párom 8,5 éve elfogad és szeret,és tudok csinosan öltőzni és persze így ismert meg stb.

A valóság pedig az hogy bizony nagyon sokszor voltam magam alatt, és bántott amiért én nem tudom azokat a ruhákat megvenni amiket szeretnék felvenni, mert nincs a méretemben, elmenni a strandra nem azt érezni hogy mindenki engem bámul, titokban szégyenkezni és azon rágodni vajon tényleg nem szégyel párom.. Engem soha nem csúfoltak mert mindig is arányosan voltam duci , most sem vagyok 100kg de érzem hogy megviseli a szervezetemet a plusz.

Szóval Niki én bocs de nem hiszem el hogy ezek a dolgok nem fordultak még soha meg a fejedben, és csak kifelé mondogatod hogy így a jó és vagy elégedett önmagaddal. Ezt ne akarja senki bemesélni nekem.

99. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 88. - 4eea4e8001)
2013. jún. 21. 10:56

Ja,és annyival biztosan különbek az "egyesek",mint "ti",hogy van akaraterejük,és esztétikai érzékük.

De már megint én leszek a bunkó,pedig ez az igazság,ha már ott tartunk hogy ki különb a másiknál.

2013. jún. 21. 10:42

Egyszerűbb ha az ember bebeszéli magának,hogy "engem így szeret a párom,így tetszem neki,és én a levegőtől is hízom",mint változtatni.Már akinek.

Én ezt képtelen vagyok elhinni,hogy így lehet valaki boldog.Nekem már akkor minden bajom volt,mikor felszedtem x kilót,csak sunnyogtam az utcán,és inkább eltakartam magam.Bár ezt köszönhetem a túlzott megfelelési kényszeremnek.Pedig a férjem akkor is dicsért.

Na de azért a fórumindító esete már a másik véglet.

Ha majd egy pár év múlva előjönnek a bajok,akkor kénytelen lesz diétázni és mozogni.

97. 55416fb8e2 (válaszként erre: 95. - Adb76203b8)
2013. jún. 21. 10:33

nagyreszt igazad van, de abban nem, hogy a tulsuly nem jelent egyben egeszsegtelenebbet is. zebracsiko jol irta, ha gyakorlatilag egy plusz embersulynyit cipel valaki magan, az elobb-utobb komoly problemakhoz vezethet.


lehet kedveskedni, hogy jaj de jo, hogy a parja igy szereti, es o is jol erzi magat a boreben, maradjon kover, de nem talalnal egy hozzaertot, orvost sem, aki ne javasolna dietat. ilyen fiatalon ilyen nagy tulsuly az gaz. lehet erzekenykedni es megsertodni, de ha a szuloknek, a kornyezetnek nincs annyi esze, hogy ok mondjak, akkor legalabb idegenektol hallja, hogy le kell fogyni, mert mar fiatalon is kialakulhat mindenfele betegsege. nehany tiz kiloval kevesebbel is tetszeni fog a parjanak, es meg jobban fogja magat erezni a boreben :)

96. zebracsikó (válaszként erre: 81. - 4eea4e8001)
2013. jún. 21. 10:21

Az a baj, hogy Te két embertípust különböztetsz meg:

a kedves túlsúlyosakat, akik sajnso nem tudnak lefogyni, ilyen típusúak

meg

a normál súlyúakat, akik gonoszak, a gyerekeiket rosszra tanítják és beszólnak a túlsúlyosaknak.


Kicsit gondold végig, mennyi valódi, segítő tanácsot kaptál itt a pár nap alatt! Rengetegen írtak jókat, kezdve attól, hogy a gyerekvállalás előtt kell a kivizsgálás (családtervezés), nem csak akkor, amikor nem jön össze...továbbá a túlsúly okát is fel kéne térképezni, mert ha hormon, vagy inzulin, cukor áll vagy lappang a háttérben, akkor arról muszáj tudnod!


Nagyon jó, hogy a párod szereti a testalkatod, de az is biztos, hogy a mostani súlyod hosszú távon nem tartható, mert előbb-utóbb a szervezetednek túl nagy megterhelés lesz.


Meg kell találnod a szervezetednek legmegfelelőbb életmódot, étkezési szokást (szándékosan nem diétát írtam!), s ehhez lehet dietetikus segítségét is kérni.


Ne odázd el a dolgot, rendezned kell a súlyod és nem csak magad miatt. Sok a 20 kiló felesleg is, de a 60 kiló az már tényleg tényleg olyan, mintha plusz egy embert magadon cipelnél. Beláthatod, hogy ezt a szervezeted nem bírja hosszú távon.


Nem egyik pillanatról a másikra ugrott Rád az a 60 kiló, mindent megtettél érte. No, most ugyanennyi idő a rendelkezéseedre áll, hogy szép komótosan leadd magadról a felesleges ballasztot.


SOk sikert kívánok!!

2013. jún. 21. 09:41

A legtöbb hozzászólás túlzás.


Gyakorlatilag két lehetőség van. 1.) A topikindító azért túlsúlyos, mert alkatilag hízásra hajlamos, és a saját anyagcseréjéhez képest sokat eszik és nem sportol. (Ez nem azt jelenti, hogy zabál. A szerencsésebb adottságú, alkatilag vékony emberek el sem tudják képzelni, hogy egy hízásra hajlamos ember milyen keveset ehet egy normál súly megtartásához!) 2.) Hormonális probléma áll fent a topikindítónál. Ha az 1.) eset áll fenn, minden bizonnyal problémamentesen teherbe esik, és kihordja a babát, a súlyfeleslegétől függetlenül. Max nem lesz túl kellemes a terhesség vége, amikor a túlsúlyára rájön a baba súlya is, de hát a terhesség vége sokaknak nem kellemes. Ha a 2.) eset áll fenn, akkor probléma lehet a teherbeeséssel és annak kihordásával is. Ekkor viszont a jó hír, hogy ennek felderítése után lehet kezelni és könnyen el fog indulni a fogyás is, és idővel - ha beálltak a normál értékek - összejön a baba is.


Ami a fogyást illeti. Nekem esztétikailag nem tetszenek az ennyire túlsúlyos emberek. De tudom, hogy sokaknak igen. Ha ő tetszik így a párjának, tetszik magának, jól érzi magát a bőrében és egészségügyi problémái sincsenek (ez megint közhely, hogy a túlsúlyos automatikusan egészségtelenebb is), akkor miért ne maradhatna túlsúlyos? Ha ezek bármelyike nem áll fenn, nosza rajta, le kell adni a plusz kilókat (vagy azok egy részét).


Hogy terhesség előtt vagy után? Nos, én alapból azt mondtam a magam esetében, hogy majd terhesség után, mert azalatt úgyis visszajön, minek szenvedni kétszer. Most már ugyan bánom, de csak azért, mert nekem eléggé elhúzódott, míg összejött (nekem alapból csak mesterségesen lehetett, és hol pénz nem volt, hol plusz vizsgálatot kértek, hol a mensim jött meg pont négy nappal az orvoshoz kapott időpont előtt, hol meg csak egyszerűen ki kellett várni a következő próbálkozásig szükséges időt. Szóval én azért bánom, mert ha nem így állok hozzá, akkor még a terhesség előtt meg annak az elején is lehettem volna csinos, így meg majd csak utána. :)


Szóval én ezt mondanám. Ha akartok babát, próbálkozzatok, amíg meg nincs meg, fogyókúra... Közben meg, akár most, akár ha még 3-6 hónapig nem jön össze el lehet kezdeni egy hormon-kivizsgálást (pajzsmirigy, inzulin,....)

94. 5236d12e25 (válaszként erre: 81. - 4eea4e8001)
2013. jún. 21. 09:13

Niki már ne haragudj meg, de miért nem veszélyeztetnéd a babádat?

A rengeteg túlsúly gondolom te is tisztában vagy vele mi mindent tud okozni, a magasvérnyomástól az érrendszeri gondig - vércukorig mindent ki tud teljesen készíteni. Szeretnél sokáig élni és felnevelni minimum 1 gyereket gondolom és nem szívrohamban meghalni, esetleg hosszú éveken át inzulinozni magad?!Arról nem is beszélve hogy hatással vagy a gyereked étkezésére a fejlődésére, gondolom nem szeretnéd ha a gyerekednek ugyan azt kell megélnie a súllya miatt amit te mint pl a jelenlegi helyzetben.A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni..

Lehet hogy most per pillanat nincsenek olyan egészségügyi gondjaid de egy pár év múlva lesznek.

Gondolj kérlek abba is bele ha megszületik a babád hogy egy örökmozgó egészséges babócád lesz aki bizony igényli hogy anyu mindig fitt és játékra kész legyen. Ha egyszer már sikerült lefogynod akkor másodjára is fog menni!

A túlsúllyos terhességek javarésze veszélyezteti a babát az anyát. Én itt most a kinézetedről írtam hanem az egészségedről és a leendő babád egészségéről.

Mellesleg pedig igenis felelőtlenség így gyereket vállalni, menj előbb kivizsgálásra.

93. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 91. - 4eea4e8001)
2013. jún. 21. 07:36

Nikike,ha annyira tisztában lennél a dolgokkal,már változtattál volna.

És szerintem fogalmad sincs arról,hogy mi az,ha megaláznak valakit.

Az hogy téged kellemetlenül érint a valóság,nem ugyanazt jelenti.

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook