Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire befolyásolja a tejfehérje allergia a teherbeesést? fórum

Mennyire befolyásolja a tejfehérje allergia a teherbeesést? (tudásbázis kérdés)


10. Greenredblue (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
máj. 7. 12:26

Gyógyítható a tejfehérje allergia, mert emésztési probléma. Ezért is nem jár rá adókedvezmény, mint a laktózérzékenységre vagy a cukorbetegségre.


Talán keress fel orvost, aki erre szakosodott.

máj. 6. 11:22
Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!
8. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Greenredblue)
máj. 4. 08:45
A tej fehérje pont nem nőhető ki és nem gyógyítható.
7. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Hpetra22)
máj. 4. 07:47
Én is így voltam bár én nem vagyok tejre érzékeny, viszont a glutent és lehet. Pár hónap teljes értékű növényi étrend után estem teherbe 9,5 év sikertelenség után. Előtte volt több sikertelen meddőségi kezelésem.
6. Bichi (válaszként erre: 4. - Hpetra22)
máj. 3. 10:12

Igen, minden diétát lehet tartani, csak elég nagy odafigyelést igényel, ami könnyen tanulható.

Én biztos nem azon gondolkoznék, hogy hatással van-e a teherbeesésre, hanem azon, hogy tudnám betartani, és nem eleve abból indulnék ki, hogy mi van, ha nem 100%-osan tartom.

Ilyen eleve nincs, mert vagy tartom a diétát, vagy nem, köztes állapot, csak kicsit nem tartom, olyan nincs...

máj. 3. 09:11

A tejfehérje allergia egy olyan állapot, ami gyógyítható. Fél-egy év teljes mentesség után visszavezethetők lassan, módjával a tejfehérjét tartalmaz ételek.


Miért nem erre törekszel a gyulladásos állapot fenntartása helyett?

máj. 3. 08:10

Ha már kimutatott reakciód van a tejtemékre, akkor miért fogyasztod? Én sem fogyasztok tejterméket (nem a babatéma miatt) és simán lehet így élni, ma már annyi finom vegán termék van.


Azt tudod, hogy hiába nincs azonnali tüneted, a testedet belülről rombolod minden egyes tejfogyasztással? Hosszú távon fognak jelentkezni a következmények, autoimmun betegségek, stb.

Olvass utána a tejnek, nézz meg egy videót a mai tejipar működéséről és garantálom, többet nem engedsz le egyetlen kortyot sem a torkodon...


Van egy barátnőm, akinek sehogy sem sikerült a teherbeesés. Aztán drasztikusan változtatott a táplálkozásán és összejött a baba. A legfontosabbnak utólag a tejtermékek teljes elhagyását tartja. Nagyon sok mindent befolyásolnak hormonálisan a tejtermékek a nőkben. Szerintem igen, ha betartod a diétát, azzal teszel a teherbeesésért, ha meg tejtermékeket fogyasztasz, azzal nem teszel jót magaddal tejfehérjeallergia esetén.

máj. 3. 01:03
Ez nagyon egyéni. Sokaknak meddőségi ok pl a gluténérzékenység mert gyulladásban tartja a szervezetet így a szervezet nem engedi a terhességet. Másnak meg igen. Törvényszerűség nincs egyikre sem. De az is tény hogy a tej alapból erősíti a gyulladásos folyamatokat, még a nem allergiásoknak is. Ha egy ideje nem sikerül, akkor érdemes szigorúan tartani egy ideig. Hatha ennyin múlik csak.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 2. 20:24
honnan vetted, hogy bármi köze is van a kettőnek egymáshoz?
máj. 2. 19:55
Sziasztok! Mennyire befolyásolja a tejfehérje allergia a teherbeesést? Tapasztalatot szívesen olvasnék😊 nagy gondot okoz, ha nem 100%-osan tartom a tejmentes diétát, hanem néha megeszem a tejes ételt is?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook