Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegyük fel, hogy elvégzek egy profi sminkes tanfolyamot, de kozmetikusi végzettségem nincs.Így van valami értelme?:) fórum

Tegyük fel, hogy elvégzek egy profi sminkes tanfolyamot, de kozmetikusi végzettségem nincs.Így van valami értelme?:) (tudásbázis kérdés)


1 2
28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - Szasz23X)
2010. jan. 7. 19:24
Melyik országban?
27. Szasz23X (válaszként erre: 25. - Veronika27)
2010. jan. 7. 19:21
változó, attól függ hol, kinek, és mit.
2010. jan. 7. 19:15

Sziasztok :)


Én nem vagyok sminkes, csak az egyik hobbym, bár amióta megismerkedtem a fénnyel meg sminkesek munkáiva, kijelenthetem bátran :), hogy nem tudok sminkelni.

Szerintem hiába van valakinek tehetsége hozzá, sminkelni (jól) nagyon nehéz, hiszen annyi féle arcberendezés :-) van, hogy professzionális sminket készíteni bármilyen arcra, nem kevés rutin kellhet hozzá. Persze, ez csak az én véleményem.


Én a Kryolan Cityben szoktam vásárolni, a MAC-et szeretem még, de nagyon drága.


Egy kis infó a rovathoz.

Én egy lakótelepi fodrászatba járok, rengetegen vannak mindig, 4 körmösből már 3 nem fogad új vendégeket, és a fodrászokhoz is nehéz bejutni. Na de a kozmetikába..., valahogy mindig sikerül bejutnom bejelenkezés nélkül egy szemöldök szedésre, szóval nincsenek nagyon leterhelve, még ekkora forgalmú helyen sem. Kérdeztem a kozmetikust, hogy mennyien szoktak sminket kérni, erre azt válaszolta, hogy "hát azért szoktak időnként", de én a szilveszter kivételével egyszer sem láttam senkit ott sminket készíttetni.


Amúgy nagyon örülök, hogy van egy sminkes itt, mert én rögtön kérdeznék is tőle illetve bárkitől :-)


Ismered a coastal scents termékeket?

Sajna itt MO-on nem lehet kapni, így kipróbálás szinten sem lehe kezdeni vele semmit.

Sminkes videókban sokat használják őket, ezért kérdezem.

25. Veronika27 (válaszként erre: 24. - Szasz23X)
2010. jan. 7. 19:03
Te külföldön mennyiért sminkelsz?
24. Szasz23X (válaszként erre: 23. - Veronika27)
2010. jan. 7. 19:01
ne is mondd...
23. Veronika27 (válaszként erre: 21. - Bucóka20)
2010. jan. 7. 19:01
Én 25 ezres kisvárosban éltem és max. báli szezon idején jöttek többen meg ballagáskor. Közben az állad is felkopna... Ha napi egy sminket csinálnál meg (persze kisvárosi áron), akkor elég hamar bezárnád a boltot. Alkalmazottként nem vesznek fel, hacsak tényleg nem tv vagy olyan hely, ahol minden nap kell a smink, vállalkozóként meg inged-gatyád rémenne, hidd el. Én tudom, voltam vállalkozó...
2010. jan. 7. 19:00
mi a másik? :)
21. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - Szasz23X)
2010. jan. 7. 18:58

Még van egy kis időm eldönteni,így a napokba a nyakamba veszem a város és az ismerősöket és utána kérdezek,hogy lenne-e rám igény?!:)

Ha nem,akkor nem tudom mi lesz,ez meg még egy dolog van ami érdekel,de a másiknak még ennyi esélye sincs a városunkba mint ennek.

20. Szasz23X (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2010. jan. 7. 18:56

az sem rossz, de nekem annyira nem jött be. Én maradok a jól bevált dolgaimnál :)

megvan már, hogy mi az, amiből jobb a Mac, és mi az, amiből a Kryolan.

Drágák, de megéri... :)

Menyasszonyt még sosem sminkeltem :D ez kimaradt az életemből :)))

19. Veronika27 (válaszként erre: 14. - Szasz23X)
2010. jan. 7. 18:54
Hát igen, piszok drága, nekem Eva Garden volt, akkoriban jött be az országba 6 éve, 130 ezer nagy pénznek számított akkor (nekem most is), más nem volt elérhető árban, minőségben :S De szerettem, igaz én csak a szalonban sminkelgettem vele meg tablófotózázhoz csináltam sminkeket, néha egy-egy menyasszony volt, de ezekre pont jó volt.
18. Szasz23X (válaszként erre: 16. - Bucóka20)
2010. jan. 7. 18:53
Szerintem akkor Neked felesleges. Ha állandó emberük van, nem cserélnek. nekem is vannak olyan helyek, ahol rendszeresen dolgozom, és hiába ígér valaki alám, tudják, mit tudok, és nem váltanak.
17. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Nikolett)
2010. jan. 7. 18:52

De,gondolkodom mindenben.

De az az igazán nagy tanulás nem az én asztalom,ezzel nem arra célzok,hogy kozmetikusnak nem kell tanulnia,de ez ami "igazán" tetszik.

2010. jan. 7. 18:47
Elgondolkodtató,akkor úgy gondolom,hogy elsőnek kérdezősködnöm kéne,és utána belevágni.Mivel én nem tudok menni külföldre,sőt még a városból se tudok elmenni.Nálunk van pl egy tv meg vannak ilyen-olyan rendezvények,de lehet hogy arra már megvan a jól "bejáratott" emberük.:S
2010. jan. 7. 18:46
Egy kisvárosba sminkes nem él meg szerintem, de manapság már a kozmetikusok, pedikűrösök sem. A fodrászok még csak-csak, de azok is csak akkor, ha saját üzletük van. Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem más szakmát kéne megpróbálnod. Vagy ha már mindenképpen tanulni akarsz, nem gondolkodtál még felsőfokú iskolán?
14. Szasz23X (válaszként erre: 12. - Veronika27)
2010. jan. 7. 18:45

nagyon szívesen levezetem neked, egy ismerősöm nemrég csinálta (november körül tavaly) a tanfolyam a sima sminkes 120 E volt, a maszkmesteri 150 E, és nekem pl mind a kettő kell.

A bőröndöm nekem mondjuk csak Kryolan és Mac, de hát akárhogy is nézegetem, nekem maga a bőrönd fél milla felett van....A maszkos kellékek meg még drágábbak.

13. Szasz23X (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2010. jan. 7. 18:43

elég a kozmetikus egy szalonba. ha profi smink kell, általában nem a kozmetikust szokták hívni, hanem a sminkest...

Nem csinálok mást. Nekem ez bőven elég. kint nem kicsit fizetnek jobban azért...

12. Veronika27 (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2010. jan. 7. 18:39
Szerintem akkor érné meg, ha tudnál menni tv-hez vagy egyéb rendezvényekre. Szalonban elég a kozmetikus. Az indulókészlet tényleg baromi drága, nekem 6 éve a sminkbőröndöm 130 ezer Ft volt és ez ecsetek nélkül... Azóta gondolom duplaannyi, a tanfolyam meg mégdrágább...Szerintem fél milla alapjáraton.
11. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. jan. 7. 18:37

Értem.

És szerinted egy szépségszalonba lenne kereslet egy sminkesre vagy elég aki kozmetikus ott van,és sminkel?

A sminkes munka mellett csinálsz valami mást is vagy ez "elég"?:)(ha szabad tudni):)

10. Szasz23X (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2010. jan. 7. 18:33
Én nem az országban dolgozom, hanem ahova éppen hívnak hosszabb távra. Nem dolgozom minden nap, én portfóliókat, újságoknak, fotósoknak, stb sminkelek.
9. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Szasz23X)
2010. jan. 7. 18:31

De hol dolgozol?:)

Egyedül egy szalonba vagy olyan helyen ahol van kozmetiks és fodrász...?:)

2010. jan. 7. 18:30
Azért azt hozzátenném, hogy Magyarországon nincsenek a sminkesek túlfizetve, és baromi drága az indulás. A jó minőségű cuccokból egy táska összeállítása, és a tanfolyam...ha nincs rá konkrét ígéreted, hogy tudsz majd dolgozni, és vissza fog jönni, akkor iszonyú nagy befektetés.
2010. jan. 7. 18:29
sminkes vagyok :) kozmetikus nem. Sosem kérték. Sőt, egy profi smink felrakása előtt nem fogsz nekiállni arcot tisztítani, esetleg szemöldököt szedni, mert tilos. Szóval nekem eddig szükségem sem volt rá.
2010. jan. 7. 18:28

Rövidtávú tervem,hogy elvégzem és itt dolgoznék vele (kisvárosba),szóval semmi filmes ipar stb...

De nem tudom,lenne-e értelme?!*-)

2010. jan. 7. 18:23
Miért ne lenne? :)
2010. jan. 7. 18:22
attól függ mi a célod vele
2010. jan. 7. 18:22

Ha el tudsz helyezkedni sminkesként, akkor van. Ehhez persze jó kapcsolatok kellenek. Na meg elvégezni nem elég, ehhez tehetség is kell.

Én kozmetikus vagyok. Tudok szépen sminkelni, de egy sminkesnek kreatívnak kell lennie nagyon, hát az meg belőlem hiányzik.

2010. jan. 7. 18:21
Felesleges!
2010. jan. 7. 18:20
Tegyük fel, hogy elvégzek egy profi sminkes tanfolyamot, de kozmetikusi végzettségem nincs.Így van valami értelme?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook