Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te tudod mit kell tenni, ha a kutyádat megtámadja egy másik.. fórum

Te tudod mit kell tenni, ha a kutyádat megtámadja egy másik.. (beszélgetős fórum)


1 2
10. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Évi-)
2010. márc. 11. 17:00

Én nem tudom,azért is kérdezem.:)


Pár napja az enyémet is "megtámadta" (életében először) egy kissebb kutya.Az enyém pórázon volt a másiké nem.Beleharapott az enyémbe,barátom meg arréb... passzolta.Ennyi szerencsém volt,h ő ott volt.De azóta nem tudom nyugodtan sétáltatni.

9. Évi- (válaszként erre: 2. - 7a1c4d35f1)
2010. márc. 11. 16:58
Ez így igaz engem a sajátom harapott meg. Kóbor kutya esetén eszembe nem jutna odamenni.
8. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - Sylvia81)
2010. márc. 11. 16:58

Pont ezen gondolkoztam ma,hogy egy sikítással pl meglehet e állítani.

Ez is abból jött,hogy láttam a tv-be egy kutya oktató/kiképző csajszit..

a lényeg az h a kutya mindíg támadta volna a többi kutyák..és a csaj többek közt ezta sikítós (figyelemelterelős) módszert is bevetette.(Hatásosan)

7. Anita2. (válaszként erre: 4. - Anita2.)
2010. márc. 11. 16:58
Meg kell próbálni megijeszteni a másik kutyát, hanggal, mozdulattal, minél hamarabb eltávolodni tőle (ez nem megy mindig persze!)
6. **manyisz** (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. márc. 11. 16:57

Szia!Nekem egy labim van,de nagyon békés,jótét lélek..Mindig betámadja valami kutyi..Nekem kell megvédenem,mert még ennyi agresszió sincs benne.

Én vettem paprika sprayt,ez direkt ilyen esetekre van!Nem lesz maradandó baja..a kutyinak..ha lefújod vele..De arra pont jó,hogy elriadjon a további támadástól...

2010. márc. 11. 16:55
Azt is hallottam, hogy hirtelen, hangos zajjal el kell terelni a támadó figyelmét, aztán, mikor kizökkentetted az agyelborulásából, erélyesen, de nem fenyegetően elijeszteni - aztán ez vagy bejön, vagy nem...
4. Anita2. (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. márc. 11. 16:54

Szia!

Ez a méretektől függ...


Én egy spániel és németjuhász közé mentem békebírónak, hááát, én húztam a rövidebbet:((

2010. márc. 11. 16:54
Én az enyém megpróbálnám visszahívni, te mit tennél?
2010. márc. 11. 16:53

A feneküknél meg kell próbálni szétválasztani őket. (ha előlről próbálod tutira megharap valamelyik).

Ha csak neki ront, akkor egy erélyes "MÉSZ INNEN" ordítás is bevállhat.

Nekünk mindkettőben volt már részünk, igaz póráz volt a kutyán, tehát egyszerűbb dolgunk volt.

Én pont azért, hogy megtudja védeni magát, soha nem rakok rá szájkosarat, hiszen az embereknek soha nem megy neki...

2010. márc. 11. 16:51
..netán kóbor kutya?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook