Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te mibol tudod hogy a parod szeret? fórum

Te mibol tudod hogy a parod szeret? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. jún. 17. 11:34
vmágika:teljes mértékben igazad van!!!Ha ezt a pár sort látná a párom,talán rádöbbenne,nem az a szerelem,szeretet,mikor egymás nyakán lógunk,hanem pontosan az,amit te most leírtál!!!!
2008. jún. 17. 11:33
mindenből... ahogy beszél hozzám akár a telefonba, akár személyesen, ahogy átölel. na abban az ölelésben minden benne van. nem is kell, hogy mondja, szeret :) ahogy viszonyul hozzám, a dolgaimhoz, a kettőnk dolgaihoz. szóval mindenből. apró dolgokból...
21. Dizzz
2008. jún. 17. 09:47
az eddig eltelt meghitt 10 évből...
20. vmágika (válaszként erre: 16. - Castellina)
2008. jún. 17. 09:38

Azt mondod,nincs "te" meg "én",hanem "mi vagyunk".

Szerintem pedig van "te" is,"én" is és "mi" is.

Nem kell,hogy az ember 100%-ig feladja önmagát a párja kedvéért.Persze,valamennyire csiszolódni kell a másikhoz,de ez nem jelenti azt,hogy teljesen le kelljen mondani addigi életünkről szokásainkról.

Azért én azt sem tartom a legjobb ötletnek,hogy a párodért ennyi mindent megteszel,te viszont nem akrod rákénysteríteni hasonlóra.Egy jó társsal nincsen alá-és fölérendelt szerep,csak mellérendelt viszony.

Ahhoz,hogy tudd,ismerd az érdeklődési körét,nem kell vele végigunatkozni egy focimeccset,hiszen anélkül is tudod,hogy a foci érdekli.

Nekem az az érzésem,hogy nagyon feltétel nélkül szereted a párodat és azzal,hogy jópofit vágsz a meccshez,közben pedig megesz az unalom.....hát...persze,hogy a későbbiekben is azt hiszi majd,hogy ő mindent megtehet veled,szervez neked "kötelező" programokat,ugyanakkor rá már nem vonatkoznak a te "szabályaid"!Azért én a helyedben berángatnám a Szex és New York-ra,hogy érezze a súlyát,annak az áldozatnak,amit hozol érte.:)Ha már ennyire ragaszkodsz a közös programokhoz.

Bár szerintem menjen a haverokkal meccsre,akik szintén jól érzik ott magukat,te pedig nyugodtan beülhetnél a barátnőiddel a moziba.A szeretet nem azt jelenti,hogy a másik nyakán kell lógni és szinte megfojtani.Teret is igényel a párod.

Közös progaramnak pedig egy esti séta vagy egy olyan rendezvény látogatása is megteszi,ami mindkettőtök érdeklődését felkeltette.


Félre ne érts,nem szeretnék beleavatkozni az életetekbe,távol álljon tőlem!Pusztán a véleményemet írtam le,ahogy én tennék/teszek a te,illetve mi esetünkben:)

2008. jún. 17. 09:24

"Első a család, a hobbynak meg a haveroknak háttérbe kellene szorulniuk. Ha nem a család lesz az első, akkor ne legyen család. Mert az egy olyan közösség, amely fenntartásához az első hely szükségelteték. "


Szerintzem meg ez a házasságok tönkremenésének elsőszámú okozója,hogy eltűnik az én ,és csak "mi" van.

18. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - Castellina)
2008. jún. 17. 09:21

Szerintem meg nem kellene helyezési sorrendet felállítani egy kapcsolatban.

(Most nem a gyerekekről beszélek,mert az első 5-6 évben ,ők kiemelt szerepet,vagy helyet töltenek be)

17. spinneli (válaszként erre: 16. - Castellina)
2008. jún. 17. 09:15

azt hiszem félreérted amit írtam, én nem arról beszéltem, hogy ki mikor és mennyi időt tölt együtt a párjával, vagy mással...ennél mélyebb dologról van szó.

Arról, hogy sem egy házasságnak sem pedig egy gyermeknek nem szabad megváltoztatni sem férfit, sem nőt abban, hogy az életét kizárólag a másiknak szentelje, magát teljesen figyelmen kívűl hagyva.

Ahogy Zizizics is írta, egyrészt nagyon visszaüthet, elég például egy olyan anyára gondolni, aki nem tud mit kezdeni magával, miután a gyerekei kirepültek otthonról.

Az életszakaszok természetéből fakadóan (például kapcsolat első időszaka, vagy kicsi gyerekenél)ezek kerülnek előtérbe, viszont én sosem definiálnám magamat pusztán az alapján, hogy valakinek a felesége, vagy valakinek az anyukája vagyok.

2008. jún. 16. 23:48
Valóban, van igazság abban, amit leírtatok. De amikor két ember összekerül egy kapcsolatba, akkor már nincs te meg én, hanem mi vagyunk. Ennek így kellene lennie. Nem két különálló ember párhuzamos kapcsolata, amolyan én is élem a világom, te is éled a világod, aztán időnként majd összefutunk. Akkor minek a kapcsolat? Valamiből lejjebb kell adni, valamit át kell szervezni, valami újat fel kell venni. Mindenképp változás. Ha a kapcsolatból család lesz, akkor a fontossági sorrendet fel kell cserélni. Első a család, a hobbynak meg a haveroknak háttérbe kellene szorulniuk. Ha nem a család lesz az első, akkor ne legyen család. Mert az egy olyan közösség, amely fenntartásához az első hely szükségelteték. Ez az én személyes véleményem. Sokszor azért mennek tönkre ezek a közösségek, mert nem kapják meg az első helyet a szereplőik szivében, idejében.
15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2008. jún. 16. 23:23
Bólogatok! :o))
14. spinneli (válaszként erre: 13. - Zizisicc)
2008. jún. 16. 23:22
igen, ez is benne van...szerintem az embernek a saját teljességét kell megtapasztalnia elsősorban, és ez egyátalán nem azonos sem az anya sem pedig a feleség szerepekkel, ezek részei a teljességnek de nem kizárólagos magjai.
13. Zizisicc (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2008. jún. 16. 23:19
Ez így van! Egy idő után könnyen visszaüthet a dolog.
12. spinneli (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. jún. 16. 23:18
pontosan.
11. spinneli (válaszként erre: 3. - Castellina)
2008. jún. 16. 23:18
Szerintem egy nőnél sem egészséges ha csak a párjának illetve családjának él.
2008. jún. 16. 23:04

"addig a férfiaknak a nő csak egy része az életüknek, minden más mellett, mint például a haverok, autó, motor, sport vagy valamilyen hobby. Sose várjuk tőlük azt, hogy mindezt félretegyék egy nő kedvéért. Persze szükségük van ránk, de nem csak ránk. Balgaság azt gondolni, hogy érted él. Szeret, de rajtad kivül még sok minden mást is, és azokat is élvezni akarja:))) A férfiak így vannak összerakva:)"


Háát én nem tudom,de nekem valahogy ez amit leírtál,nem negatívum,hanem a jó hozzáállás egy kapcsolathoz:))

9. Castellina (válaszként erre: 5. - Vmágika)
2008. jún. 16. 22:50

Igen, barátnőzöm, de úgy szervezem meg, hogy amikor vele lehetnék, akkor inkább őt választom és nem a barátnőmet. Nem a barátnőmet helyezem előtérbe. Én képes vagyok bárhova elmenni vele és bármit megnézni a moziban, a szinházban, ha vele lehetek. Ha őt érdekli, akkor engem is, mert érdekel a lelki világa, az érdeklődési köre. Tudni akarom, mi foglalkoztatja, mi érdekli. És hagyom érvényesülni benne. Nem sajátitom ki. De tisztában vagyok vele, hogy ez visszafelé már nem működik. Még nem találkoztam olyan férfival, aki ebben a dologban ugyanígy gondolkodott volna. Én elmegyek vele végignézni egy focimeccset a tűző napon, de ő már nem nézi meg velem a moziban a szex és new yorkot, mert az egy csajszis film. Neki az már szenvedés. Igaz, a focimeccset különösebben én sem élveztem, de legalább nem mutatom ki. Én tudom, milyen érzés mindenhova egyedül menni, hogy az élményeidet nem oszthatod meg senkivel sem. Szar érzés az egyedüllét élménye. Elég ha én átélem, neki nem kell, ő érezze úgy, hogy nincs egyedül.

Nem vagyunk egyformák.

2008. jún. 15. 17:06
Mindenből.A szeretetéből, a törödésből, az odafigyelésből, a védelméből és a szerelméből.
2008. jún. 15. 17:00
nekem a feltekenyseg is azt mutatja..jol esne az is bizonyitek lenne ha egy ici picit az lenne de nem az....
6. vmágika (válaszként erre: 4. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 15. 16:54

Nekem néha lopni szokta az utcáról,a kertekből:)))

Tudod,csókot és virágot lopni nem bűn!:)

5. vmágika (válaszként erre: 3. - Castellina)
2008. jún. 15. 16:53

Szerintem jó is ez így.

Nálunk ugyanez a helyzet nem?

Gondolom te sem örülnél neki,ha szóvá tenné,hogy pl. barátnőzöl?!

2008. jún. 15. 16:53
Nem kell százszor mondania egy nap(bár én nagyon szivesen hallom, és mondom is neki), de érzem minden rezdüléséből. Abból, ahogy gondoskodik rólam, vagy felhív többször is telefonon ha dolgozik. Vagy csak egyszerűen abból, hogy amíg tart a rózsaszezon, ha éjszakás műszakból jön, mindíg megáll a piacnál, és már évek óta ugyanattól a nénitől hoz nekem pár szál illatos gyönyörűséget.
2008. jún. 15. 16:49
Az én tapasztalatom az, hogy míg egy nőnek a szeretett férfi az élete központja, addig a férfiaknak a nő csak egy része az életüknek, minden más mellett, mint például a haverok, autó, motor, sport vagy valamilyen hobby. Sose várjuk tőlük azt, hogy mindezt félretegyék egy nő kedvéért. Persze szükségük van ránk, de nem csak ránk. Balgaság azt gondolni, hogy érted él. Szeret, de rajtad kivül még sok minden mást is, és azokat is élvezni akarja:))) A férfiak így vannak összerakva:)
2008. jún. 15. 16:20

Érzem.

A tudom kevés.

2008. jún. 15. 15:30
Nekem a legfontosabb ertek a vilagon a sajat szabad idom..es ugy merem az embreket hogy ki mennyit aldoz ram szabad idejebol...annyira fontos vagyok neki....peldaul ha en dolgozom este 8 ig es a parom 4 ig delutan..es este meg neki nincs ideje akkor szerintem nem vagyok neki fontos...ha nem akar talalkozni, idot szanni ram akkor nem hianyolja a tarsasagom..nem szeret...nekem szavakra is szuksegem van...ugy is elegendo hogy "szeretlek" de szeretek hallani olyas felet is hogy "jo veled".."boldog vagyom veled" ezek a dolgok mutassak szamomra hogy valaki szeret...de mennyire???...mert nem mind1...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook