Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te is Ausztriában élsz? fórum

Te is Ausztriában élsz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2010. jún. 25. 19:04

Pontosítanék:

Az 5év utáni törlesztő kb. 20-25 évig ketyegett volna.

A nem megvalósítható rész pedig a beugró-törlesztés és a bérleti díj együttes fizetése. :( Az kb. havi 1500.

37. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Sylvia81)
2010. jún. 25. 19:00

Jah a Gesiba-típusú cégeknél általában arra is lehetőség van, hogy később megvedd a lakást.

Nekünk pl. ajánlottak olyan megoldást is, hogy a beugrót is fizethetjük részletre, mellette ugye megy a bérleti díj, és 5 év múlva meg lehetett volna venni a lakást. És valahogy úgy jött ki a konstrulció, hogy asszem egy százassal kellett volna többet fizetni a törlesztőre, mint a bérleti díj.

Csak sajna ez egy keresetből nem valósítható meg. :(

36. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - 72e339a0c8)
2010. jún. 25. 18:52

Szia!

A saját lakások elég drágák. De van egy köztes megoldás, valami olyasmi, mint otthon a bérleti jog. Befizetsz X összeget, ami mégsem többtíz millió forint, de havi bérleti díjat fizetsz. Ha végül máshová költöztök, a beugrót visszakapjátok. Van egy csomó cég, akik így adnak lakást, az egyik ilyen pl. a Gesiba. Nézz körül a honlapjukon, ha érdekel.

Párodnak van bejelentett lakcíme Bécsben legalább 2 éve? Mert akkor jó lenne, ha ti is bejelentkeznétek. Ugyanis a Wiener Wohnen-től is lehet lakást bérelni ezesetben. De kell, hogy 2 éve legyen címetek itt. Mindenkinek. Akinek nincs meg a 2 éve, az nem vehető figyelembe az igénylésnél, tehát ha csak a párodnak van, akkor 1szobást igényelhet.

2010. jún. 25. 18:36

Szia!

Mi eladtuk az otthoni családi házunkat (nem tudtunk volna fenntartani két házat, sok volt hitelünk volt, így eladtuk a hiteleinket kirendeztük) és itt béreljük a lakást nekünk 540 euró(fűtés-víz-villannyal együtt).

A bérleti díjak rengeteg mindentől függhetnek: mekkora a város, a lakás vagy ház, milyen helyen van, bútorozott vagy bútorozatlan, stb.

2010. jún. 25. 14:24

Sziasztok!

Az én páron már 6 éve Bécsben dolgozik, most született meg a kisfiúnk és gondolkodunk azon, hogy mi is utána menjünk.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ti vettetek, vagy béreltek lakást, és mennyiért kb.

Az itthoni lakást, házat eladtátok?

Köszönöm a válaszokat

33. aesa (válaszként erre: 31. - Zeddencs)
2010. jún. 22. 22:10

Szia,üdvözöllek!

Ha a férjed biztosutva van automatukusan megkapod utána.Az otthoni biztositáshoz semmi köze,attól mág otthon is lehet biztositva azén biztositásom is él még Magyarországon.


Judit

2010. jún. 18. 14:10

Igen 81-es vagyok énis. :P

Érdekes, nekem anno nem mondtak ilyet. Sőt még nem mondtam le mostanáig sem, bár tudom, hogy egyszerre nem lehetek két helyen biztosítva, valószínű meg is büntetnek majd érte, de minden hol mást mondanak... Nem tudom hol kell kezdeni, itt kell kérni hogy itt vagyok biztosítva, vagy ott kell lemondani.

2010. jún. 18. 13:10

Nem volt sértő egyáltalán!

Bementem Bad Ischl-be a Krankengasse-hoz, ott adott a nő nekem valami papírt, hogy töltsem ki, mert az alapgond az, hogy én a magyar Tb-től kapom az eü.eellátást, azaz azt le kell mondanom, hogy nekem adjanak E-card-ot.Most valami nyomtatványt kell még beszereznem, nem egyszerű:-)

És magyarországon tudom lemondani vagy mi.Nem minden szót értettem...De kitartok!Te is 81-es születésű vagy?A nevedből gondolom:-) Én is!

30. szoszilvi81 (válaszként erre: 29. - Szoszilvi81)
2010. jún. 16. 09:18

Az első kérdésem sértően hangzik, de nem volt szándékomban megbántani,remélem nem vetted zokon. Később olvastam vissza, hgoy még egy hónapja vagytok kint.

Először ha megcsináltatjátok az e-cardot, utána már eltudtok mindent intézni a rendőrséget, a családit és a gyest is. ;)


Szép napot :)

2010. jún. 15. 19:04

Az e-card-ot miért nem csináltattátok még meg, volt/van valamilyen akadálya?

Mi amint volt állandó lakcímünk bementünk és megigényeltük, ha a gyerekek betegek lennének.

Ha kérik tőled a Mutter-Pass-Kind-et ne lepődj meg, az Mo-n az oltási kiskönyv. Mi vittük az útleveleinket XD, mire nagy nehezen kiderült, hogy az oltási kiskönyvet kérték (a gyeshez fogják kérni)

Elmentünk egy gyerekorvoshoz az állított ki osztrákot-beleírta, hogy miket kapott meg Mo-n, meg majd szólnak hogy mikor milyen oltás esedékes.


Itt kötelező a kullancselleni oltás, bár nem tudom mennyi idős kortól adják. Javaslom, hogy keressetek meg egy oltóközpontot, mert sokkal olcsóbb ott az oltás mint a gyerekorvosnál.

Én a házi orvosnál adattam be az első oltást 33 euró volt... A férjem be ment az oltóközpontba neki 17,40 euró volt. Nem mindegy! A másodikat már énis az oltóközpontba adattam be ;)

Bár ezekhez mindhez kell az e-card.

Szóval az első az, aztán már mindent tudtok intézni.

Igen nekünk is be kellett jelentkezni 3 hónap után, kellett valamennyit fizetni érte, és igazolványképet is vinni kellett még a gyerekekről is.

2010. jún. 15. 16:46

Szia!


Anmeldebescheinigung, csak elírtam. Az egyszer kell, a Fremdenpolizei állítja ki, a családi pótlékhoz kérik. Adatokat tartalmaz Rólunk, ehhez kellene az e-card...

2010. jún. 14. 13:45

Mi amikor kijöttünk, bementünk a GKK-hoz, vinni kellett házassági anyakönyvi kivonatot, a gyerekeknek és nekem is születésianyakönyvi kivonatot, kikellett tölteni egy nyomtatványt és küldték az e-cardot.

Mi ez az "Anmeldebecheinigung", mihez kell?

2010. jún. 14. 12:39

Oberösterreich, St.Wolfgang.Egyébként otthon Székesfehérvár.

DE most már itt kinn élek:-)

25. zeddencs (válaszként erre: 24. - Szoszilvi81)
2010. jún. 14. 12:37

Szia !

Itt élek május óta férjemmel és 11 hónapos babámmal.

Írtam neked egy másik fórumra, mert úgy tűnt, értesz az E-cards ügyekhez.

Nekem olyan gondom van, hogy férjemnek van e-card-ja viszont olvastam, hogy nekem is és a babának is jár, illetve hogy biztosítottak vagyunk??!

Na most nekem az "Anmeldebecheinigung"-hoz kellene e-card.Tudsz esetleg erről valamit?köszi

2010. jún. 12. 07:34
Hali Zeddencs, melyik megyében laksz? Mi jót csinálsz itt, családostól vagy egyedül, esetleg barátokkal vagy kint?
2010. jún. 11. 21:55

Halihó!


Itt St Wolfgang magyar lakosa:-)

De jó olvasni hogy más is itt él és hasonló dolgokon megy keresztül mint én:-)

22. aesa (válaszként erre: 21. - Banyanyanya)
2010. máj. 29. 06:46

Üdvözlet!!


Jövő héten csütörtökön mi is megyünk:-)

2010. máj. 28. 14:22
Most indulunk haza. Küldtök üdvözletet az òhazába? Elviszem :)
20. aesa (válaszként erre: 18. - Banyanyanya)
2010. máj. 27. 09:03
Kedden voltunk felétek,nagyfiamat hoztuk haza a cserkésztáborból.Láttam a táblát -Garsten-,ismerős valahonnan,na most ugrott be....:-)
2010. máj. 26. 21:35

Ha jól rémlik Asea is Linz környékén lakik.

Én sajna messze lakom tőletek. :S

18. Banyanyanya (válaszként erre: 17. - Szoszilvi81)
2010. máj. 26. 21:13
Oberösterreich. Linztöl délre kb. fél óra
17. szoszilvi81 (válaszként erre: 16. - Banyanyanya)
2010. máj. 26. 21:05

Igen ezt énis így gondolom.

Bár 10 éves házasok vagyunk, de a bőrömön érzem, hogy ő ezt, én azt szeretném, és bizony kompromisszum kell hozzá, ha egyforma lenne az érdeklődésünk, akkor egyszerűbb lenne.

Ő horgászni, én fürdeni szeretnék-a gyerekek persze ezt is, azt is. Így én megyek velük horgászni, nyáron pedig jönnek velem fürdeni. :P De ehhez mindkettőnknek akarni kell, mennyivel egyszerűbb lenne, ha mindketten ugyanazt a dolgot értékelnénk. ;)

Garsten, merre van, melyik megye?

16. Banyanyanya (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2010. máj. 26. 20:38
Garstenben, augusztus óta. Mindkettönknek a második házassága, de nagyon egymásra találtunk. Lehet, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de harmónia az egyformák közt van :) Mindketten nyilasok vagyunk :)
2010. máj. 26. 12:49

Ugyehogy ugye :D !

Nekem még most kezdte, hogy mi még előtte állunk a beruházásoknak (nekem 2 fiam van, bár kicsik, de ha eljön az idő mindenből 2 kell :S)

14. aesa (válaszként erre: 13. - Szoszilvi81)
2010. máj. 26. 12:46

Nálunk is hasonló a kép:-)

Anya felügyel,etet mindenkit,kézre ad szinte mindent...mi rontjuk el őket!!!! :-(


A felszerelés mindig bővüm...hidd el,én tudom.Most ezt látott-most azt,mindig van új dolog.Harcsázó bot,ilyen bot,olyan zsinór,meritőszák,új izesitésű etető anyag....hajaj.Kész vagyon. És a fiamnak persze külön felszerelés.


Szóval ilyen összegből mi olyat wellneselnénk....

2010. máj. 26. 12:14

Kár, hogy ilyen messze lakunk egymástól. A fiúk mehetnének horgászni, mi meg wellness-elni :P

Én a gyerekekre felügyeltem, bele ne essenek a vízbe, emiatt nem volt túl szórakoztató, úgyhogy teljesen mindegy hova megyünk, az stressz az enyém, a férjem-é a szórakozás. Örülök, hogy élvezi, hisz az a lényeg. :)

A férjem még "kezdő" pecás-gyerekként sokat horgászott, de már sok éve nem volt bot sem a kezében-, még hiányzik a felszereléséhez ez + az, majd apránként beszerzi.

A körülöttünk levők se fogtak semmit,egy hapsi ugyan fogott sneciket a csónakoknak kialakított öbölben, de ennyi a többiek is csak a botot fogták :P .

12. aesa (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2010. máj. 26. 09:21

A férjeméknek sikerük volt,akkora halakat fogtak.....

Nagyon sok tó van majd találtok amit te is élvezhetsz:-)

2010. máj. 26. 06:37

Jó reggelt!


Igen, kinéztünk a környékünkön egy tavat,de nem találtuk meg XD, így kikötöttünk Lavamündben egy folyópartján, a fiúk nagyon élvezték-én már kevésbé. Hétvégén talán újból neki esünk a keresésnek.


Gratulálok a friss házasoknak :D


Ti hol éltek és mióta?

10. aesa (válaszként erre: 7. - Szoszilvi81)
2010. máj. 25. 20:56
Szia ,találtatok valami jó helyet?
9. aesa (válaszként erre: 8. - Banyanyanya)
2010. máj. 25. 20:56
:-) Gratulálok! De szép is az......! Babázhatsz még...:-)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook