Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogyan szoktál jótékonykodni? fórum

Te hogyan szoktál jótékonykodni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. e71af41436 (válaszként erre: 1. - 1e958693ca)
2008. jún. 9. 18:49

a szüleimet szoktam segíteni,a havi ebédjegyeimmel és a tüzelő megvásárlásával.

másokon nem segítek,nekem ez éppen elég.

55. 12075a76b9 (válaszként erre: 54. - Dzsozimaci)
2008. jún. 9. 18:47
osztom a véleményt.Ha rajtam múlna én sem adnék ennyi segélyt.A fél fizumat levonják,hogy odaadhassák nekik!Van olyan család ,aki netto 200.000-et kap havonta!
54. dzsozimaci (válaszként erre: 52. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 9. 18:43
Gondolom a kissebségre gondolsz,mert 1-2 évtized és ők lesznek a többség!Úgy szaporodnak ész nélkül mint a nyulak,családi pótlékért,és az ország,mi,tartjuk el őket,és ők persze szeretnek dolgozni,és ők fognak gyógyítani,boltokban kiszolgálni!Ennek a néprétegnek,úgy látom az 50-60%-a rajtunk élősködik,tisztelet a kivételnek őszintén,bolondok lennének dolgozni,ha ez a birka ország alanyi jogon eltartja őket,és ezt a példát látják otthon,ne dolgozz,az állam eltart,lopj,hazudj,garázdálkodj,élősködj!Lehet hogy dúrván fogalmaztam,nemtudom hol élsz,hidd el sajnos van rálátásom arra amit írtam!Gyerek koromban,fehér ember,álmodni sem merhetett munkanélküli segélyről,egyébként is szégyen lett volna,ők már akkor mindenben támogatást kaptak,segélyeket!A fehér ember,közveszélyes munkakerülő volt,ha nem volt munkahelye! Azt írod hogy sok dologra ajánlok megoldást,miért furcsa ez?Nyitott vagyok az új dolgokra,sokan halnak a környezetemben,sajnos,betegek az emberek,én is az voltam,szerencsére,tudok megoldást egészségmegőrzésre,hajhullás,tüneti kezelésre,ok megszüntetésre,nem gondolom hogy csoda ez,bárkivel megosztom!
2008. jún. 9. 18:38
Amikor csak tehetem az állatok megmentesére és gondozására adok pénzt,ill.önkéntes állatvédői munkát is vállalok!
52. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 49. - Dzsozimaci)
2008. jún. 9. 18:15
Mellesleg oregkorodban a mai magyar gyerekek lesznek a felnottek, nem az afrikaiak fognak teged gyogyitani, a boltban kiszolgalni, az unokaid tanitani...
51. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 49. - Dzsozimaci)
2008. jún. 9. 18:12

A te dolgod, hova rakod a penzed, en csak leirtam a velemenyem. Tanithattok mast gazdalkodni, ha otthon sincs normalis gazdasag, adhattok gyerekeknek etelt, ha otthon sem laknak jol a gyerekek. Szerinted a vilag mi penzt kuld arra a kontinensre? Oda semmi sem eleg! Minden csak csepp a tengerben.

Afrika sorsa nem eritni Magyarorszaget, nekem inkabb az enyeimhez huz a szivem, nem pedig a vilag masik reszere, ahol megoldhatatlan problemak vannak es etethetnek akarhany embert, az meg 20-at fog vilagra hozni, akit ugyancsak masok etetnek majd az egyeb korulmenyeikrol nem is beszelve...

Afrikat ugy mellesleg mar evszazadok ota tanitjak dolgozni, de ha megkerdezel egy Europaba bevandorolt afrikait, o a szemedbe is megmondja, hogy nem szeret dolgozni. Ha nem hallom, nem hiszem el. Persze bizonyara nem lehet altalanositani.

Az pedig mas lapra tartozik, hogy Afrikat a feher ember csak kizsakmanyolta, a mai napig azt teszik, Nigeriaba a feher munkaltato napi 1 dollar munkaberrel szurja ki az afrikai szemet, hat annak a fehernek kellene a kezeit leverni.

Kerem, ott olyanok a torvenyek, hogy ezt lehet. Amig a problemak ilyen szinten nincsenek kezelve, az etetes csupan tuneti kezeles.


Amugy klassz, hogy minden hozzaszolasodban megoldast kinalsz valamire, de az elveiddel ugye nem baj, ha nem azonosulok?

2008. jún. 9. 08:19
Évente négyszer csekket küld egy szervezet, amire számítok.
49. dzsozimaci (válaszként erre: 45. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 9. 00:06
Éhesen menni iskolába,ugyan az mint éhen halni?Amíg a válaszodat írtad,3-4 gyermek halt éhen a világban!Nagyon fontos hogy mindenhol segítsünk,ahol csak tudunk,természetesen,itthon is nagy szükség van minden segítségre!KIcsit úgy éreztetitek velem,hogy szégyelnem kellene,hogy nem itthon adok használt ruhákat,vagy pénzt,amiről azt sem tudom eljut-e,ahova szánom,ez ugye nem egyszer már megtörtént!Én fontosabbnak tartom,hogy olyan térségben segítsek ahol,éhen halnak,ha nem segítünk,mivel sok családban,csak külömböző korú gyermekek élnek,a szülők meghaltak!Mint előbb írtam,mi egy életben maradási programot,élhetőbb jövőt,tanítunk meg azokban az országokban,nem csak enni adunk nekik,hogy ne haljanak éhen,hanem megtanítjuk őket,hogyan termeljenek,hogyan gazdálkodjanak!Ez egy olyan nemzetközileg elismert cég,hogy korrektségéhez nem fér kétség,tudom hova megy a pénzem!
2008. jún. 8. 17:54

Alapítótagja vagyok egy civil szervezetnek, ami keretein belül ruhaadományokat gyüjtünk a rászorulóknak, önkénte tanárok segítségével ingyen korrepetáljuk az általános iskolás gyerekeket az iskolai tananyagból, segítjük a felkészülést a középiskolai felvételire és hasonlók. Karácsonykor csomagot osztunk a helyi iskolában az elsősöknek és a szegénysorsú gyerekeknek :)


Ezen kívül nem olyan régen tagja lettem a helyi állatvédő szövetségnek. Még nem hívtak, de gondolom majd lesz a menhelyen munka, szervezünk örökbe adásokat, meg ilyesmi :)

2008. jún. 8. 17:47
Ruhákat adok le a vöröskeresztnek.Csekken pénzt küldök.
46. 28f16f555c (válaszként erre: 45. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 8. 17:40
igaz
45. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 44. - Dzsozimaci)
2008. jún. 8. 17:22
Magyarorszagon is eheznek gyerekek, sokan ehesen mennek iskolaba. Nem ott kellene segito kezet nyujtani eloszor, ahol lakik az ember?
44. dzsozimaci (válaszként erre: 1. - 1e958693ca)
2008. jún. 8. 17:17
Sziasztok!Egy egyedül álló megoldással találkoztam!!!Egy olyan cégnek dolgozom,ami azt tűzte ki küldetéséül,hogy felszámolja a gyermek éhezést a világon!Hat másodpercenként meghal egy gyermek a világon!!!Afrikában gyárat építettünk,és munkát is adva a helyi lakosságnak,egy olyan táplálékot készítünk,ami kukorica és szója alapú,és természetes létfontosságú vitaminokat tartalmaz! Több mint 100 MILLIÓ adag ételt adtunk már évek alatt,napi szinten 100EZER gyermeket táplálunk,ők nem élnének nélkülünk!Megtanítjuk őket földművelésre,ugyan is a lakosság nagy része,SZÜLŐ NÉLKÜLI GYERMEK,a szülők meghaltak,sokan AIDS-ben!Családok élnek úgy hogy csak a gyerekek élnek!!!Tudom hihetetleül hangzik,én sem hinném el!Havonta 5500ft-ért én egy gyermeket tartok életben! Ha érdekel valakit,szívesen adok információt a program valóságáról,hitelességéről,akinek módjában áll segítsen kérem!Dzsozimaci
43. 1e958693ca (válaszként erre: 42. - McKenzi)
2008. jún. 5. 07:55
Köszönöm, kedves vagy. :)
42. McKenzi (válaszként erre: 41. - 1e958693ca)
2008. jún. 4. 21:44
Remélem minden rendben lesz! Meg azt is, hogy meg fogja kapni a megfelelő százalékot a rokkantosításnál.
41. 1e958693ca (válaszként erre: 39. - McKenzi)
2008. jún. 3. 08:52

Igen, telefonálok naponta, de az azért mégsem ugyanaz. Nem hibáztatom magam, csak néha az embernek 'rossz érzése' tud lenni.

Egy kicsit én is irigykedem azokra néha, akiknek rendben megy az életük.

Apu tényleg nagyon figyel rá, nyugdíjas ugyan, de dolgozott, és most otthagyta a munkahelyét. Holnapután megy vissza anyu kontrollra, utána elkezdjük intézni a rokkantosítást.

40. McKenzi (válaszként erre: 38. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 20:10
köszi :D
39. McKenzi (válaszként erre: 37. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 20:10

Kisbaba mellett nem csoda, hogy nem jut időd - apukád biztos jobban figyel anyukádra -az én apám is sokkal gondoskodóbb lett - mindig tőle kérdeztem, hogy mi van anyuval -

szóval egyértelmű, hogy nem tudsz sűrűbben menni, ezért ne hibáztasd magad, a lehetőségekhez képest így is sokszor vagy náluk. Telefonálj sokat - én ezzel nyugtatom a lelkiismeretemet, amiért nem tudok sűrűbben menni..

Bevallom előfordult, hogy irigyeltem azokat, akiknek nem kell ennyire aggódni a szüleik miatt, mert nagyjából minden rendben van.

38. 1e958693ca (válaszként erre: 36. - McKenzi)
2008. jún. 2. 19:56
Értem, értem. Tudsz helyesen írni, nem kell javítgatnod magad, ez csak elütés. :-)
37. 1e958693ca (válaszként erre: 35. - McKenzi)
2008. jún. 2. 19:55

Tényleg egy kicsit megkönnyebbül az ember....

Nagyon saknálom én is, hogy így jártak a szüleid. Persze, ha egy olyan ember kezébe kerül, aki nem tudja beosztani...el tudom képzelni. Azért biztos sok erőfeszítésbe kerül, hogy viszonylag jól viseld el ezeket a dolgokat.

Nekem azért van egy kis lelkiismeretfurdalásom, mert anyura tényleg vigyázni kell mindig valakinek, és én nem tudok mindig menni. Itt van az 5 hónapos gyerkőcöm, itt van a férjem. Mostmár ők is a családom. Most ugyan apu azt mondta, hogy nem ment el anyu inni, de sosem lehet tudni, mikor jut ez eszébe. Azon aggódunk, hogyha erre még iszik -mert elég keményen csinálta- akkor nem sokáig él.

2008. jún. 2. 19:50
kellet = kellett
35. McKenzi (válaszként erre: 34. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 19:43

anyu is így volt az elején. A bor miatt nagyon sajnállak, iszonyú nehéz helyzet ,gondolom most ő is sok gyógyszert szed, ami miatt nem lehet, de ugyanakkor ebben a helyzetben még rosszabbak lehet az alkohol elvonási tünetek - ráadásul nem is biztos, hogy megérti, hogy miért nem kaphat..

nagyon nehéz helyzet ez - én még mindig úgy érzem, egy kicsit elveszítettem őt hét éve, de a lényeg, hogy életben maradt - borzasztóan aggódtam érte - ő meg műtét előtt vidáman énekelte, kétszer voltam kopasz életemben...

kétszer kellet a hét órás műtét alatt újraéleszteni.

innentől kezdve keztek el lecsúszni, mert az apám vette át a családi kasszájukat.

ezeket a dolgokat amúgy sosem szoktam elmesélni, most mégis jólesett kicsit kiírni magamból.

34. 1e958693ca (válaszként erre: 33. - McKenzi)
2008. jún. 2. 19:20
Még csak múlt csütörtökön jött ki a kórházból. Neki nem bénult le keze-lába, beszélt, de nem lehetett semmit érteni. Ő meg ideges volt, mert tudta, mit akar mondani. Meg nem értette meg a beszédet. Mostanra annyival jobb, hogy elkenődött ugyan a beszéde, de ki lehet hámozni, mit akar mondani, és egyszerűbb utasításokat, mondatokat meg is ért. Csak az a baj, hogy ahogy hazaért, rögtön azt kérdezte, van-e bor itthon. :-(
33. McKenzi (válaszként erre: 32. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 19:12

eleinte még beszélni sem tudott, ma már csak nehezen fogalmaz, nehezen jut eszébe egy-egy szó. Felépült de nem teljesen - kicsit bolond lett - el nem tudnám képzelni egy munkahelyen sem - pedig csak hatvan akárhány százalékra van leszázalékolva. Fizikailag is kímélnie kell magát, mert bármikor megismétlődhet , azon a helyen már elvékonyodott az érfal - úgy tudom összekapcsolták a szétrepedt eret. Most is egy marék gyógyszert kell szednie. A furcsa még az, hogy néha bolondabbnak mutatja magát mint amilyen..

Te anyukád jól van, neki maradt vissza valami?

32. 1e958693ca (válaszként erre: 31. - McKenzi)
2008. jún. 2. 18:59
Azért Anyukád felépült, vagy maradtak vissza dolgok?
31. McKenzi (válaszként erre: 30. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 13:24
- sajnos sok ilyenről hallani :(((
30. 1e958693ca (válaszként erre: 29. - McKenzi)
2008. jún. 2. 13:02
Bár tényleg nem tudom, mit csodálkozom, mikor nekem volt vesekövem, 3 hétig könyörögtem egy ultrahangért, mert a doki azt mondta, biztos nincs kövem. Elküldött a pszichiátriára, hogy képzelt beteg vagyok. Aztán végül is 5 db kövem volt, meg kitudja hány távozott a 3 hét kínszenvedés alatt.
29. McKenzi (válaszként erre: 28. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 12:55

anyám már jóideje érezte, hogy nincs rendben vele valami, szó szerint könyörgött egy CT-ért. Nem kapta meg, miután agyvérzést kapott utána csináltak bőven.


......... :(

28. 1e958693ca (válaszként erre: 27. - McKenzi)
2008. jún. 2. 12:49
Ez azért nagyon gáz, a mai egészségügyben. Nem műtik, mert tud még menni. Várjuk meg, míg majd nem tud. Mert nincs semmire sem pénz.
27. McKenzi (válaszként erre: 26. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 12:41
nagyon sajnálom, tudom milyen. Anyám hét éve kapott agyvérzést - aneorizma miatt. Apám sokat ivott, neki abból vannak különböző betegségei - járni már alig tud, de amíg meg tud tenni 100 métert megállás nélkül addig még nem műtik - neki az érszűkület okoz különböző problémákat, nagyon beteg ő is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook