Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tartós munkanélküliség. (Hogy tudnák kilábalni belőle?) fórum

Tartós munkanélküliség. (Hogy tudnák kilábalni belőle?) (beszélgetős fórum)


1 2
33. 68a20912f0 (válaszként erre: 32. - Bichi)
2023. jan. 19. 07:29
Igen, a legnehezebb és legveszélyesebb munkákat még mindig férfiak végzik, kár ezt ragozni. Nem láttam még női kőművest, útépítő munkást.
32. Bichi (válaszként erre: 22. - 68a20912f0)
2023. jan. 19. 07:12
Valóban nem mindegy, mert rengeteg fizikai munkára kimondottan férfiakat keresnek csak, kevés az a munka, amire meg csak nő jelentkezhet. Éppen ezért nem tudom elképzelni, hogy ha egy egészséges férfi dolgozni akarna, az nem tudna. Kivételt képez, ha fórumindító valami fogyatékossággal él...
31. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 06:14

Kezdj el keresni, pályázni. Kitartás kell!


Amikor munkát kerestem, minden napom azzal telt, hogy végigböngésztem a hirdetésportálokat, cégek saját oldalait. Beadtam a jelentkezést, amire megfeleltem elvileg, meg csak úgy is cégekhez. 30-40 helyről 1-2 hívott be. Legtöbb vissza sem jelzett.

Hónapok kellettek, hogy találjak valamit. Szerencsére “csak” becsődölt az előző munkahelyem és az utolsók között dolgoztunk tovább, amíg jött a felszámoló, kaptunk addig fizetést egy banki megállapodás alapján.

30. 68a20912f0 (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2023. jan. 17. 20:49
El kell ebből az országból menni, kiszámíthatatlan minden. Simán előfordul, hogy a legtehetségesebb embernek nincs munkája, vagy egy alulfizetett melóban kell sínylődnie. Ezért sem akik köpködnek másra (nem rólad beszélek), mert X ideje nem dolgozik.
29. Epresturmix (válaszként erre: 23. - 68a20912f0)
2023. jan. 17. 17:23

Úristen. Dehogy! Nem szoktam dörzsölni a tenyeremet ilyenekre. Én túl normális embernek tartom magam az ilyen kicsinyes dolgokhoz. Még akkor is, ha egyébként gyárban dolgozom. Nekem is van két szakmám, nem tudtam velük mit kezdeni. Illetve tudnék, de az egészségügytől a jó isten mentsen meg, inkább maradok ott, ahol vagyok! A többségünknek egyébként vannak szakmáik, èrettségi, egy csomó másban tehetségesek, de nehéz lépni egyik-napról a másikra egy nagyot úgy, hogy közben el kell tartani családot, vagy saját magadat.

Eddig egy olyan srác van, aki sima mezei munkásból mérnök lett és még feljebb tudott jutni. Pont nemrég mesélte. Ha azt mondom, hogy tökre csodálom őt, elhiszed? Pedig így van.

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2023. jan. 17. 14:59
Ez igaz!
27. Channa* (válaszként erre: 25. - Levarosbukta)
2023. jan. 17. 14:37

Igen!?

Néhány éve nem keresek munkát, Gy ezt a részét nem tudom, de az biztos, hogy sokan megkeresnek, hogy nem akarok e váltani...

26. andi6020 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. jan. 17. 13:49
Nem a sírig kellett csinálnod, de csináltad, nem a popsid vakartad otthon. Dolgoztál, amíg nem találtad meg azt, ami minden tekintetben megfelelő.
25. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. jan. 17. 13:42
Főleg 50+os bejárós munkavállalókat várnak tárt karokkal mindenhol. Jól mondja Andi6020 hogy duma, sőt süket duma.
24. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 13:30

Hol, milyen végzettséggel keresel munkát?

Budapesten könnyebb, kisvárosban, vidéken kevésbé.

23. 68a20912f0 (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2023. jan. 17. 12:42
"Volt és van is közöttünk diplomás is, de nem bír elhelyezkedni." - aztán milyen diplomás? Úgy bírom, amikor ilyeneket írnak ki, elképzelem a hozzászólás íróját, dörzsöli a tenyérét, hogy ő most mennyivel okosabb, meg ügyesebb, mint az a diplomás, aki nem tudott elhelyezkedni. Aztán a diplomásoknak még mindig nagyobb százaléka tud elhelyezkedni (váltásról, megváltozott körülményekhez történő alkalmazkodásról nem beszélve), mint azok, akik nem rendelkeznek diplomával.
22. 68a20912f0 (válaszként erre: 21. - Bichi)
2023. jan. 17. 12:35
Nektek nem mindegy? Miért, ha egy nő nem dolgozik, az oké?
21. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 11:49
50 éves férfi létedre 3 éve nem dolgozol? Miből, vagy kiből élsz akkor?
20. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jan. 17. 11:21
Nálunk a kutyát sem érdekli kinek milyen végzettsége van. Külön örülnének, hogy értelmes embert tanítanának be, aki gyorsan tanul, szorgalmas. Volt és van is közöttünk diplomás is, de nem bír elhelyezkedni. Itt meg kényelmesen elvan, fizetik az ünnepeket, hétköznap vannak pihenőnapjai, tervezhető beosztása, leàllások, bónuszok…amúgy a férje jól menő vàllalkozó, otthon is maradhatna, de nem akar. Neki kell a társaság és az ideje hasznos eltöltése. Amúgy imádjuk. Iszonyat jó fej nőci. :)
19. libikóka (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jan. 17. 11:19

Vannak speciális helyzetek nyilván,,ezt nem is vitatom.

Fi meg nem írta hogy mi van.

18. timycat (válaszként erre: 15. - Libikóka)
2023. jan. 17. 11:15

Dehogy, egy csomó helyre nem vesznek fel ha nagyon túl vagy képezve, pl én mehetnék a dr-rel jelentkezni portásnak, gyári melóra vagy hasonlóra, kb körberöhögnének.


Ahogy a volt gazdasági igazgatónk se talál munkát, vidék, semmi szükség a magasan képzett emberekre, de alacsonyabb végzettségű helyekre se vesznek fel, mert nehogy már majd úgyis elmegy. Ő 8 hónapja keres munkát és 100 km-es körzetben, semmi. Hozzánk 80 km-ről járt. A mostani gazdasági igazgatónk 100+ km-ről jár. A vidék nehéz akkor is ha magasan képzett vagy és akkor is ha magasan képzett embert keresel.

17. Fisica (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. jan. 17. 10:47

Persze talál, csak nem veszik fel, mert az esetek 90%-ában elvárják a több éves tapasztalatot, csak arra nem gondolnak, ha senki nem ad lehetőséget, akkor nem lesz tapasztalatod.

Mindenki elvárja, hogy készen kapja a tökéletes munkaerőt.

2023. jan. 17. 10:15

Manapság roppant nehéz az biztos de nem szabad feladni! Ismerőseim körében volt, akinek tönkre ment a vállalkozása és azt követően korábbi szakmájában szeretett volna elhelyezkedni . Mindenhol lábtörlőnek nézték. A beadott pályázataira nem is válaszoltak. Minimál bért ajánlott , aki szóba állt vele. Két évig alkalmi munkákból élt, az önbecsülése a minimumra csökkent.

Egyik vállalkozó ismerőse rábeszélte egy újabb szakmát adó tanfolyamra, amit végig csinált / kölcsönökből ment, mivel fizetős volt!/. A vállalkozó közel egy évig foglalkoztatta majd olyan feltételeket szabott, amit nem lehetett elfogadni , közben meg is lopta, sok pénzt nem fizetett ki. Nyilván nem kapta tovább utána a munkanélkülit foglalkoztató kedvezményt.

Végül talált munkahelyet, már több éve ott dolgozik de amit átélt az soha nem lesz elfelejthető.

Itt találhatsz segítséget: Professional.hu, álláskereső , [link]

2023. jan. 17. 09:09
Ha a tartós munkanélküliségről van szó,,és arról van,leszámítva a Fi fenntartásait,,,akkor igenis megállja a helyét hogy talál munkát.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - 68a20912f0)
2023. jan. 17. 09:07

Én pont hátszeles vagyok mindenhol:DDDDD

Elég kicsi az én szakmám szférája, így jellemzően mindehol ismerik azokat, akik itt dolgoznak. Mindig úgy kerülök adott munkahelyre, hogy ajánl valaki, megkeres valaki, vagy én megkeresem az ismerősömet, hogy mennék oda dolgozni;)


De vannak időszakok, amikor lehetetlen bejutni akkor is, ha jó szakember valaki, hiába van ismeretsége.

Nekem a pénzügyi válság alatt volt ez. Hiába ismertek mindenhol, senki nem tudott felvenni, mert létszámstop volt.


A munkaügyi hivatalok teljesen feleslegesek. Semmit nem tesznek. Állást nem ajánlanak és a munkájukat sem végzik rendesen.

13. 68a20912f0 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:58

Persze, várnak a gyárak, és ezt amúgy mindig olyanok mondják, hogy van munka, akik általában nem a tehetségük, hanem az ismeretségük alapján helyezkednek el jobbnak számító munkahelyeken, aztán lehet a hozzászólás írója pont nem ebbe a kategóriába tartozik. Egy vidéki kisvárosban az ilyen helyekre kb. kihalásos alapon lehet bejutni.

Itthon a munkaügyi hivatalok sem könnyítik meg az álláskeresők dolgát, hanem inkább beléjük rúgnak, éreztetik a fölényüket.

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. jan. 17. 08:54

Óóóó, hányszor hallom, ezt!


De nem értek egyet ezzel.


Nekem is volt 2 évem, amikor nem tudtam elhelyezkedni a szakmámban. Persze, dolgoztam fillérekért beugrós pincérként és konyhalány is voltam, de ugye nem azért tanultam, hogy ne a saját szférámba dolgozzak...

11. 68a20912f0 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. jan. 17. 08:51
Duma.
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 08:50
Aki akar dolgozni, azt talál munkát.
9. 68a20912f0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 08:50
Külföld nem opció?
8. libikóka (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:45
Ezek jutottak eszembe hirtelen:))
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2023. jan. 17. 08:22

A portás meló 'kihalós!'A biztonságiőr tanfolyam nem olcsó, ha nem dolgozik közel 3 éve, akkor nem hinném, hogy erre futja.


Nekem eszembe jutott a sofőrködés (étel kiszállít, stb.)


Persze, ha van jogsi...

2023. jan. 17. 08:13
Még annyit hogy lehet portásnak,,tanfolyam után biztonsági őrnek menni,biztos van még más egyedüli munka is.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 08:10

A tartós munkanélküliségből úgy hogy keresel munkát.

Ha kell a pénz,,nem szempont hogy hogy "elszoktál".

A melóhelyen meg ha nem adod ki magad és nem folysz bele mindenbe csak teszed a amit kell,akkor az említetteket simán kikerülöd.Hajrá:))

4. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 08:08
Annyi, de annyi munka van aminél nincsenek közvetlen kollégák. El kell menni és a legaljat is elvállalni. Lehet,te középvezető voltál, anno, de ha ennyi ideje nincs semmi, akkor muszáj alulról kezdeni újra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook