Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Társszülő fórum

Társszülő (beszélgetős fórum)


márc. 28. 22:09

Szia


Nagyon szívesen beszelgetnèk erről élőben is, tapasztalatszerzés és más gondolkodás megismerése.


Üdv

márc. 28. 21:54

Sziasztok


TÁRSZÜLŐSÉG


Barátságon alapuló társszülőség, máshogy nem is működik.


Röviden megpróbálom… Mi egy boldog meleg (férfias) pár vagyunk, de kis dolog hiányzik az életünkből. Szeretünk Magyarországon azon belül Budapesten élni, de a rendszert nem nekünk kedvez. Keresünk egy hasonló lányt-lány párt, akikkel megélhetjük a szülővé válást, mint társszülő , hogy mindenki jól jár, de legfőképpen a a leendő gyermek (lesz apukájuk és anyuká(juk). Tudom nehéz, de nem lehetetlen megtalálni a megoldást. Amik fontosak: egészség, egészséges gondolkodás, meglévő egzisztencia, nyitottság és persze legalább minimum IQ -EQ.


A többit megbeszéljük egy ebéd vagy kávé mellett.


Jelentkezni:


2023ujev@freemail.hu

márc. 17. 00:44

Amúgy, ha a pénz nem gond, menj külföldre lombikozni. Olyan donorok közül választhatsz pl Dániában, akikről részletes adatlap, interjú, hanganyag van, személyiségteszt, mi a hobijuk, álmaik, stb. Vannak open donorok is, akiket megismerhet a gyerek 18 éves kora után.


A társszülőség egy roppant kockázazos dolog, ha akarja, viszi a gyerekETEKET minden második hétvégén, a szünetek felére, de akár váltott nevelést vagy nála elhelyezést ia kiharcolhat bíróságon. Beleszólhat a költözéseitekbe, a gyerek iskolaválasztásába.

márc. 17. 00:35
Vannak erre fórumok, alkalmazások: prideangel honlap, justababy alkalmazás. Azt nem tudom, mennyire aktívak, én ezt az utat túl kockázatosnak találtam és letettem róla. Index fórumnak is van hasonló fóruma.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Timycat)
márc. 7. 10:38
A csatolt adatlapra érted?
márc. 7. 09:36
Társszülőség tud működőképes lenni, de amit FI leírt, szeretne az nem az.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Prokoppeva)
márc. 7. 08:46
Igen köszönöm,rákerestem
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Globus)
márc. 7. 08:45
Köszönöm, felveszem a kapcsolatot vele
16. prokoppeva (válaszként erre: 14. - Globus)
márc. 7. 08:13
Talán az önkéntes spermadonor topikban? Mintha ott láttam volna ilyen ajánlatokat pasiktól.
15. globus
márc. 7. 08:11

Íme:


[link]

14. globus
márc. 7. 07:22

Valahol olvastam már hasonló felhívást, talán eppen itt. Ha megtalálom, idehozom.

Egy férfi reklámozta magát.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
márc. 7. 07:13
Nem még nincs.
12. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 7. 06:19

A cím pont nem fedi a gondolatot, hiszen te nem "társszülőt" akarsz, hanem egy spermát, és ez nagyon nem ugyanaz...

És mi az elgondolás? Valakivel elbeszélgetsz, szimpatikus, ad spermát, aztán megszülöd?

Erről a témáról miért érdekel más véleménye, teljesen irreleváns, hogy más mit gondol, hiszen neked kell utána a gyerek kérdéseivel, és társ hiányával együtt élni, és a megnehezített pártalálással is, mert ha már gyerek nélkül nem találsz, gyerekkel sem lesz könnyebb, sőt...

Az meg evidens, hogy a társadalmat egy cseppet sem érdekli, hogy egyedülálló anya nevel egy gyereket, hiszen ez teljesen megszokott már. Ha ezen a földön élsz, ezt te is jól tudod.

11. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 7. 01:53
És van már erre a vállalkozásra partner?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
márc. 6. 23:49
Akár egyedül is szeretnék gyermeket vállalni, mindennél fontosabb számomra az anyaság gondolata. Korábbi kapcsolatomban a párom nem vállalta az apaságot, és hallani sem akart róla. Nem sok lehetőségem maradt. Spermadonort egy adatlapról, ismeretlenül nem szeretnék elfogadni. Olyan "önkéntest" sem aki anyagi ellenszolgáltatásért cserébe adja magjait. Nekem fontos lenne a személyes beszélgetés ismeretség az inszeminációt megelőzöen.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
márc. 6. 23:11
Igen,ez egy döntés ami egy életre szól! Szeretnék gyermeket vállalni akár egyedül is. Úgy érzem, hogy most vagyok abban a korban amikor még nem késő, és kockázatos a szülés.38 eves vagyok Párkapcsolatom most nincs, és nem is szeretném erőltetni csak a gyermek miatt. Szerencsés helyzetben vagyok anyagi és a családi támogatás tekintetében is. Az ismeretségi körömben sajnos nagyon sok elvált anyuka van kisgyerekkel és az "apukák" okozta nehézségekkel küzdve. Természetesen nem zárkózom el a későbbi párkapcsolattól, nem az a célom, hogy egyedülállóan éljem le a hátralevő életem.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 22:26
Hogy képzeled el a rèszleteket? Együtt élnétek? Lehetne ismerkedni, lenne párotok ha úgy alakul? Anyagiak? A világ felé is így nyíltan ezt vállalnátok?
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 22:17

Szép elképzelés ez arra, hogy a páros mindkét tagjának vágya, a gyermek teljesüljön.

DE! Ez egy adott pillanat döntése. A jövőre vonatkozóan döntenek. Mindannyian változunk és nem tudjuk milyen irányban. És jönnek a hétköznapok. Az együttélés, az anyagi döntések, a külön párkapcsolatok (amit idővel a gyermeknek is meg kell magyarázni és a környezettel is el kell fogadtatni).

Szóval, ezek mind buktatói lesznek ennek a szép elhatározásnak.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
márc. 6. 21:23
Elsősorban véleményekre lennék kíváncsi ebben a témában. Gyermektelen nő vagyok és szeretnék babát. A fórumnyitás egy olyan kezdeményezés részemről ami által megismerhetem a társadalmi megitéléseket a témakörben.
5. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 21:02

Akkor örülsz magadnak, hogy létre hoztál egy fórumot?

Ügyes vagy!


Nekem fogalmam sincs, hogy mit szeretnél. Milyen véleményeket vársz?

4. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 20:46

... el kellett olvasnom többször, hogy értelmezzem.

Szerintem ahányan vagyunk, annyiféleképpen látjuk. Számomra rendben van, mert itt két felnőtt, érett ember arra szerződik, hogy egy vagy több gyermeknek életet és jövőt biztosítson. Tehát túllépnek a kicsinyes napi hisztiken, problémákon és a gyermek van (végre) fókuszban.

Nekem tetszik. :)

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
márc. 6. 20:32
Gondolom a kérdés maga a felvetés, vélemények a témával kapcsolatban. Én örülök személy szerint, hogy a társszülő fórum létrejött.
márc. 6. 14:31
Igen. Mi a kérdés?
márc. 6. 13:31

Két ember döntése, hogy párkapcsolat nélkül is közös gyereket vállaljanak. Lehet egy nő és egy férfi, két férfi vagy két nő. Nem a szex számít, hanem két ember döntése, hogy összejönnek, hogy gyermeket szüljenek és együtt neveljék fel, anélkül, hogy szerelmi kötelék lenne közöttük.

Az új családi formátumokon belül két ember alkothat családot közös neveléssel. Csak arról van szó, hogy mélyen vágynak egy gyermekre, vagy hogy segítsenek valakinek a vágya teljesítésében, mindaddig, amíg elfogadják, hogy a jövőben gondoskodjanak a gyermekről. Ellentétben a petesejt- vagy hímivarsejt-adományozással, ebben az esetben a résztvevők vállalják az apai/anyai szerepet és a baba gondozását. Azzal a különbséggel, hogy a szülőpárt csak ez a szerep köti össze.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook