Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társadalmi ügy fórum

Társadalmi ügy (beszélgetős fórum)


1 2
5. Sz.Izolda (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2012. máj. 18. 11:19

Ezekkel az a baj, hogy az a probléma, amiről én beszélek, nem fedi egyiket sem. Mert olyat nem ismer a törvény, hogy valakit rávesznek valamire, amit nem akar, de félelemből azt mondja, hogy akarja. Innentől kezdve borul az ügy.

Egy sértetti beszámolóból részlet, hogy érthetőbb legyen:

"Mindenre pl szülők által visszacitált gyerekek, tinik esetére is külön, hosszantartó beszélgetéseket folytattak, mindig az éppen aktuális taggal, jól felkészítve őt mit kell mondania a rendőrségen, ügyvéd előtt stb., így ezen hivatalok sosem tudtak eljárni a közösség ellen, mert hát mindenki 'maradni akart'. "

2012. máj. 18. 11:16

Szerintem érték a család, az egészség és a szabadság.



Viszont tudomásom szerint ismer a Btk. lelki/szellemi erőszakot.

Pl a zaklatást és a kényszerítést



Zaklatás176/A. §(1)Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2)Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3)Aki a zaklatást

a)házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy

sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő./


Kényszerítés

174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

3. Sz.Izolda (válaszként erre: 2. - Aa84065182)
2012. máj. 18. 11:12
Család-, ifjúság-, egészségvédelem.
2012. máj. 18. 11:11
Én ilyen vagyok, de kérdés, hogy mi ezzel a célod?
2012. máj. 18. 10:45

Sziasztok!


Nem hosszú beszélgetést szeretnék, csupán gyűjtőhelynek szánom. Olyan embereket keresek, akik szívesen mozdulnak egy jó ügyért, értek ez alatt közös gondolkodást, aláírásgyűjtést, ötlet adást, bármit.

Olyan embereket szeretnék megismerni, akik szerint érték a család, az egészség, a szabadság. Ez nagyon általános, tudom, de ebben minden benne van. Akik felemelnék a hangjukat a lelki/szellemi erőszak és kényszer ellen, noha a Btk ilyet nem ismer - sajnálatos módon.

Ellenzéket ide nem várok, jöhetnek, de csak egymás idejét vennénk el, így tényleg kérem, azok írjanak (aztán folyt.köv privátban), akiknek némi energiájuk és érdeklődésük van ilyen ügyben.

Mindenkinek nagyon köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook