Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tárolás a konyhában fórum

Tárolás a konyhában (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tárolás a konyhában

1 2 3 4
2008. okt. 29. 18:33
A kamrában a polcok nálam is viaszosvászonnal vannak letakarva.Én a petrezselymet megmosom,apróra vágom,és alufólián,egy vastag hengert készítek.Feltekerem a fóliát(nem úgy mint a beiglit)Berakom a mélyhűtőbe,és amikor használom akkor csak egy karikát levágok belőle.Ugyanígy rakom el a kaprot is.
2008. okt. 29. 14:27

A szagelszívó, szagmentesítő golyóban aktív szén van. Ennek van egy olyan jó tulajdonsága, hogy megköti a szagokat (mi a laborban szűrésnél használtuk).

Örülök, hogy van ez a fórum! Remélem én is sok jó tippet kapok! Írjatok még!

2008. okt. 29. 13:48
Petrezselyemhez annyit ha sok van belőle csak felkell apríteni és egy kis dobozkába sózva nyomkodva berakni a fagyasztóba én most is azzal főzök, ha nincs szárítótt egy kis kanálnyit kiveszek és olyan mint a friss petrezselyem
9. ea9bff1b44 (válaszként erre: 8. - Belnea)
2008. okt. 29. 09:27
Látod, ez egy nagyon jó ötlet, én is alkalmazni fogom.
2008. okt. 28. 23:30
Az éléskamrába a polcokra "viaszkos vásznat" szoktam tenni - a piacon olcsón meg lehet venni - mert ha véletlenül valami ráfolyik, akkor könnyedén le lehet mosni, akár több évig is lehet használni.
2008. okt. 28. 11:58
Én a konyhai és kamrai pocokra a tekercsben kapható, színes, "ajándékcsomagoló" papírokat szoktam tenni. Elég strapabíró, hangulattól, színektől függően lehet variálni. Kicsivel drágább megoldás, de ahol többször kell tisztogatni (pl kávéspolcon, olajos üveg alatt) oda műanyag tányér-alátéteket szoktam tenni.
2008. okt. 28. 06:24
Nagyon szeretem ezeket az írásokat, mert mindig van egy-két olyan ötlet, ami nem jutott eszembe, vagy elfelejtettem. Sitinek köszi!
2008. okt. 27. 18:47

Az anyukám faszenet tett be a hűtőszekrénybe egy szalvétába, tökéletesen szagtalanít. Én magam mosogatószeres ecetes vízzel tisztítom a hűtőszekrény belsejét. Korábban, amikor még olvasztani kellett a hűtőszekrényt, akkor hajszárítóval olvasztottuk a jeget, mert akkor gyorsabban, hamarabb le lehetett szedni majdhogynem egészben a jeget, mint a vízforralós módszerrel.

Az ecet a penészfoltokra is nagyon jó! A krómozott mosogató és pult is szép lesz az ecettől, ráadásul a legyek sem szeretik!

2008. okt. 26. 17:34
Így már minden rendben ! Köszi !
3. ea9bff1b44 (válaszként erre: 2. - Varbóc)
2008. okt. 26. 11:58
Az igazából gömb akart lenni, csak lemaradt a két pont:-) A 100-as boltokban, vagy a háztartási boltban lehet kapni. Ez egy kétfelé vehető rácsos gömb, amiben tasakba tett apró golyók vannak. Olyasmik, mint a nedvességszívó golyócskák a cipősdobozokban. Csak ezek a szagokat szívják magukba. Amikor kimosom a hűtőt, kicsit kiteszem az ablakba a gömböt, hogy jól átszellőzzön, aztán visszaakasztom az egyik polcra.
2008. okt. 26. 11:20
A szagelszívó gomb felkeltete az érdeklődésemet. Jó lenne tudni, hogy ez hol kapható ?
2008. okt. 26. 11:03
Gondolom más is járt már úgy, hogy a piacon megvett harsogóan friss petrezselyem maradéka másnapra tönkrement, pedig szárítva még használható lett volna. Vagy a kenyéren a biztosan záródó kenyértartóban megjelentek a kis penészfoltok. Pedig nem az áruval volt a baj, csak mi nem tároltuk megfelelően...

Ugrás a teljes írásra: Tárolás a konyhában
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook