Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres babák anyukái..ez normális szerintetek? fórum

Tápszeres babák anyukái..ez normális szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. júl. 19. 09:10

Én is szinte azonnal csak tápszerezni tudtam a lányomat. Nálunk székrekedést okozott a tápszer.

Bár ilyenkor még tisztulnak a belek is, bár szerintem nem egészen normális, hogy ennyire kakil. Mondjuk a doktornő meg a védőnő hozzáállása is kritikán aluli. :( nálunk anno nagyon nehezen indult a hízás, mert úgy ahogy 3 hétig szoptattam, bár kellett tápszerrel pótolni, mégis alig híztunk. Aztán mikor csak már tápszert kapott a lányom, akkor meg a kakival volt a gond. Háromszor cseréltünk tápszert, mire rátaláltunk a tökéletes megoldásra.

9. Baatkaa (válaszként erre: 8. - Baatkaa)
2013. júl. 19. 09:09
A legfontosabb az, hogy gyarapszik.
8. Baatkaa (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. júl. 19. 09:07

Hat ez felhaborito, hogy egy 11 napos babaval igy semmibeveszenk!!!!


Szerintem is probalj ki egy masik tapszert, nem emlekszem, hogy a lanyomnak ment volna a hasa eves utan. Bar nala meg az volt a baj, hogy nem akart enni. Ha nem birja ki a harom orat, akkor nem birja ki, mindenki mas. :)


Amugy meg ne magyarazkodj, hogy nem tudsz szoptatni, vagyunk egy paran. Gratulalok a bebikedhez! :)

7. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Minocska)
2013. júl. 19. 09:00
Éjszaka is kakil..3óránként eszik vagy 2,5 és nagyon ritka ha nem kakil egyből etetés után rögtön..még nem számoltam ez napi hány széklet és híg is..
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. júl. 19. 08:58

Az a baj ezzel a jó, nem jó-val, hogy nincs két egyforma gyerek.

Egyénként az nagy átlagban nem rossz.

2013. júl. 19. 08:55
Nekem mind két gyerekem tápos volt, ugyanolyan okból, mint a tiéd. Nem tapsztaltam azt, amit te mondtál. Viszont még emlékszem, hogy a gyerekorvosunk azt mondta, napi hat széklet rendben van. Mivel a kicsi nem eszik szilárd táplálékot, a széklete sem szilárd. Gond akkor lenne, ha rendszeresen székrekedése lenne. Ha 11 napos, akkor nem is kell még 3 órát kibírnia evés nélkül. Akár 2 óránkét is ehet. Lassan kell hozzászoktatni, hogy egyre nagyobb időközökben egyen. Szerintem ne aggódj. Figyeld a kicsi súlyát. Ha gyarapodik, és nincs láza, ha a viselkedésében nem látsz változást, nem lehet gond. A viselkedést egy 11 napos babánál úgy értem, hogy bágyadt, vagy a szokásosnál is többet sír.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. júl. 19. 08:55

Nem gondolom, hogy ez normális lenne.

A doki leráz, a védőnő elérhetetlen, sajnálom, hogy így magadra hagytak.

A helyedben én is tápszert cserélnék.

2013. júl. 19. 08:55

Azt mondta előbb súlyt mérjünk és utána a doki,de így elég nehéz,ha fel se veszi a telefont..:-(

Tegnap apjával konyhamérlegen lemértük pelussal,napozóval együtt kb 300gr-ot hízott a 11 nap alatt..az jó?

2. 39dbe380da (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. júl. 19. 08:52
Laktóz érzékenység talán? Szerintem ezt jobban körbe kellene járni? Kérj az orvostól beutalót vmi szakrendelésre.
2013. júl. 19. 08:47

Sziasztok!


11napos a kisfiam és 3óránként miután eszik állandóan kakil vagy inkább fo.ik.Kislányom is tápos volt anno,de ilyet én nem tapasztaltam még.Van,hogy 3órát se bír ki evés nélkül mert gondolom folyamatosan ürül szegényem.Doktornőnek mondtam már 2x,először azt mondta 5naposan,hogy ez normális,most meg tegnap azt mondta vigyem le a helyettes védőnőhöz(mert szabin van)és mérje le,7x hívtam már fel se veszi a védőnő a telefont..na ezek után kérdezlek titeket volt ilyen tapasztalatatok?Én tápszer váltásra gondoltam,mert most a milumil ha optima1-et issza,lehet azzal lenne a gond.Az a baj,hogy a környéken nincs is más doki és 2gyerekkel,kocsi nélkül nem tudok hova menni..

Anyatej pártiak mielőtt támadnátok:Nem nem akartam,hanem nemtudtam egyik gyereket se szoptatni 1 napig se,úgyhogy az ilyen hozzászólásoktól kíméljetek meg légyszíves..köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook