Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres baba. 5 hós.nem fogad el mást....:s fórum

Tápszeres baba. 5 hós.nem fogad el mást....:s (beszélgetős fórum)


1 2
30. Zsanna84 (válaszként erre: 21. - Adali)
2011. júl. 26. 14:11
A nagyobbik már lassan 7 éves,és egészséges,semmi baja,nem allergiás,pedig nála még korábban kezdtem mint most!Az igaz,ha a családban lett volna tejallergiás,vagy lisztérzékeny,akkor vártam volna,de mivel nincs,nem féltem az allergiától!
2011. júl. 26. 11:23

Ja, amúgy a tápszer is egy mesterséges... izé. Vagy az tök természetes?

Én mondjuk sose adtam a gyerekeknek, szerencsére nem kellett, azt se tudom hogyan kell készíteni. De egy barátnőm épp adta a gyerekének, mikor találkoztunk, és borzalmasan büdös!!!!

És az természetellenes, hogy az ember egy büdös dolgot megegyen, nem? Fúúj!

28. Évi anyuka (válaszként erre: 27. - Adali)
2011. júl. 26. 11:21
Jó helyről kell beszerezni a zöldséget, gyümölcsöt, húst, amit a gyereknek készítesz.
27. Adali
2011. júl. 26. 11:18

Bolcsodes, ovodas kamasz, felnott...ki tudja...


Igen, nem volt ennyi allergias, de nem is volt ennyi minden sz@r az akkori kajakban mint most. Mindenfele permetszer, genkezeles, tapszerek a novenyekhez... plusz mas volt a levego is.

26. Évi anyuka (válaszként erre: 21. - Adali)
2011. júl. 26. 11:09
Mit jelent a nagyobb kor?
25. Évi anyuka (válaszként erre: 16. - Zsanna84)
2011. júl. 26. 11:07

úúúúúúú most olvastam amit írtál. Jó tudni hogy nem vagyok "őrült", pláne ha egy gyerekorvos is igazat ad nekem.

Meg látom Te is így gondolkodsz. Ezek szerint Te gyerekeid is élnek még? Jéééééé? Ki gondolta volna, hogy a tej nem öl meg, mi? :))))

24. Évi anyuka (válaszként erre: 14. - Adali)
2011. júl. 26. 11:05

Amúgy még egy gondolat. Régen nem volt ennyi allergiás gyerek.

Akkor milyen összefüggést látsz a korai hozzátáplálás és az allergia között?


Régen korán kezdték etetni szilárd étellel a babákat és nem is volt annyi allergiás.

23. Évi anyuka (válaszként erre: 15. - Hnora)
2011. júl. 26. 11:04

Képzeld azt is kaptak 6 hónaposan. És?

Garantálom, hogy egészségesebbek mint bárki más gyereki!

22. Évi anyuka (válaszként erre: 14. - Adali)
2011. júl. 26. 11:03

Milyen allergiát?

Olyan egészségesek akár a makk! Majd kicsattannak!

És a gyerekorvos is mondta, hogy mehet. Akkor?

21. Adali
2011. júl. 26. 09:23
Na, a 9 honaposnak meg siman kijon majd nagyobb koraban a tejallergia zsanna
2011. júl. 26. 09:18
Szerintem is az a fontos, hogy kiegyensúlyozott babák legyenek.
2011. júl. 26. 09:08

Hidd el én se erőltettem semmit,mi akik korán kezdjük,mi is a gyerekünk jelzéseire figyelünk,és a legjobbat akarjuk nekik!Tejcim sajnos nem volt egyiknél se sokáig,csak pár hétig!A nagyobbiknak egyik tápszer se volt jó,mindegyiktől fájt a hasa,kihányta őket,pedig nagyon sok félét kipróbáltunk!A kisebbik pedig óránként éhes volt,nem volt neki elég a tápszer,így nappal már megvan az 5szöri evés,de éjszaka még mindig követeli a tejet, kétszer!

Hű jó nagy baba!:) Az enyém 4 kilóval született,és 53 cm-el,és most 9 hónaposan 10 kg,és 72 cm!

Lényeg hogy egészséges és boldog babák legyenek!

18. hnora
2011. júl. 25. 21:48
Elnézést, ha túl durva voltam, látom a lányomon, mennyire érzékeny tud lenni egy baba. Én kizárólag az ő jelzéseire figyeltem, akkor kapott először szilárdat, jelesül egy almát, amikor rábukott az enyémre. Ez 4 és fél hónapos korában volt, és itt meg is álltunk. Nem miattam, miatta. Húst akkor kapott először, amikor kijött az első foga, 6 hónaposan. Nem igazán ette, a főzelékeket sem, egészen 7,5 hónapos koráig, amikor hirtelen elkezdett enni, és az addigi 4 étkezése helyett 5-ször kaját kérni, és majdnem mindent megenni. Soha nem erőltettem semmit nála, nem mindig evett szépen, de legalább nem építettem bele görcsöket. Most, 8 hónaposan 9 kiló és 76 centi (mondjuk ő 4,6 kilóval és 58 centivel született eleve), gyönyörűen fejlődik, és ami még fontosabb, kiegyensúlyozott baba.
2011. júl. 24. 20:38

Sziasztok! Èrdekes olvasni a tápszer/anyatej kontra hozzátápi véleményeket. Leti egyelöre még tejcizik, de hamarosan kezdjük mi is a hozzátápit. Szerintem nincs egységes nézet arra vonatkozóan, mikor érdemes szilárd ételeket adni, de a baba jelzéseiböl kiderül, érett-e már erre. Ezek a jelek: határozottan fog meg dolgokat, érdeklödve nézi, ha felnöttek esznek, növekedési ugrásnak tünö jelzéseket ad, nem gyarapszik olyan ütemben, mint eddig. Otthon bevett nézet, hogy 6 hónapos kor után lehet elkezdeni papiztatni, azonban ne felejtsük el, hogy 4 hónapos kor után kiürülnek a baba cink és vas készletei, és ezeket nem tudja már fedezni az anyatej. Másrészt tápértéket tekintve, érdemesebb egyszer-egyszer szilárd ételekkel próbálkozni. Lényeg, hogy eg összetevövel kezdjük: pl. répa- vagy almapüré, mert ezek kevésbé allergének. Ne adjuk fel, ha a babó visszaköpi és úgy tünik, nem kell neki...és legalább egy héten át ugyanazt kapja. Utána bövülhet mindez pulyka- vagy marhahusival, stb.


Egyébként nem elitélendö egyik tábor sem, mindenki akkor kezdje, amikor jónak látja. Szerintem hallgassatok a megérzésetekre!

2011. júl. 24. 20:17

Miért kell támadni egyből az embert,ha korán kezdi a hozzátáplálást?

Én mind a két gyermekemnél korán,két hónaposan kezdtem és egészségesek mint a makk!Sőt ha már felestejet említetted...én igenis azt adtam a nagyobbiknak 3 hónapos korától,a kisebbiknek 6 hónapos korától,sőt most lesz 9 hónapos,és már egy ideje teljes tejet kap,és tejtermékeket,és glutét tartalmú ételeket is!

15. hnora (válaszként erre: 11. - Évi anyuka)
2011. júl. 24. 10:35
Atyaég... úgy látszik, hiába fejlődik az orvostudomány, hiába tudunk meg egyre többet a bennünk zajló folyamatokról, vannak, akiknek ez nem számít semmit se... Még jó, hogy nem feles tejet adtál a gyereknek!
14. Adali (válaszként erre: 11. - Évi anyuka)
2011. júl. 22. 15:43

Hat, ez eleg nagy baj...ez a velemenyem... majd varhatod az allergiakat. Nemhiaba van egyre tobb allergias gyerek...


6 honapig kellene szoptatni hivatalosan, oke, mi is elkezdtu 4-5 fele, de azert hust meg csak most kezdtem el 7 hosan adni.

13. Ági05 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2011. júl. 22. 15:22
Ne aggódj,semmi baj nincs a kisfiaddal.Mi is 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást,de 2 hónapig szinte csak kóstolgattunk,mert csak a tejet és a tápszert fogadta el.Utána nem volt semmi gond,egyre többet evett másból.10 hónapos a kisfiam,fogzásnál tapasztalok hasonlót,csak a tápszert fogadja el pár napig,aztán minden a régi.
12. emmoni
2011. júl. 22. 08:51

nekem annak idején (6 éves a lányom) azt mondták a heim pál kórházba 5.5 hós korában mivel ő igen kis mennyiségeket evett tápszerből hoyg adjak neki 3x főzeléket és csak 2x tápszert. ő a bébiételből akkor egy egész üveggel meg tudott enni egyszerre.

de ha nem akarja nem szabad erőltetni. egyik ismerősőm a gyereke 11 hónapos koráig kinlódott mert addig csak szopni volt hajlandó. akkor a kislány ugy döntött hogy ideje mást is enni. hát ő pörköltel kezde.

2011. júl. 22. 08:40

A gyerekorvos nekünk is mondta, hogy 5 hónaposan mehet a husi!


Korai hozzátáplálás: Mi is korán kezdtük. Úgy voltam vele, szokja meg minél hamarabb, hogy szilárd kaja is létezik, nem csak folyékony.

Sok anyukát láttam, mikor 6 hónaposan ismertette meg először a kanalat a kisbabával, az furcsán nézett rá, és csak sírt, mert nem értette mi az, stb.

Én két hónaposan már almát és őszibarackot adtam a fiaimnak. Nem is volt gond az ízekkel. Úgy ettek mindet, hogy csak na. És így is szoptattam kb 14 hónapig mindegyiket.


Erőltetni nem kell semmit, de ha valaki korábban akarja kezdeni, az miért baj? Régen is már 2 hetesen almalét kaptak a gyerekek, én babakoromban, és mégis felnőttünk egészségesen.

10. hnora (válaszként erre: 9. - Adali)
2011. júl. 21. 22:27
Ebben teljesen egyetértek. Hiába tápszeres, neki sem fejlettebb a bélrendszere, mint az anyatejeseknek.
2011. júl. 21. 22:06
Szerintem 5 honaposan meg korai a hozzataplalas ennyire, hogy husi is meg minden... meg csak most kene kezdenie kostolgatni gyumilevet, almat... en hust tuti nem adnek meg neki 5 hosan... Biztosan meg nem all keszen ra, ne eroltesd, egyen csak tapszert ahanyszor ehes...
2011. júl. 21. 22:06

Szia!


Nálunk is nehézkesen indult a főzelék. A kanál sem volt mindegy(ahogy már valaki lentebb írta, próbálj kisebbet)meg mi is a gyümivel próbálkoztunk, majd a gyümölcsös ételek (alma-csibehúsi, banán- barack pulykahúsi) aztán mikor már szépen elfogadta, úgy kezdtem bevezetni a zöldségeseket. Igaz még mindig a gyümölcsösek a favoritok, de a lényeg, hogy már szépen eszik. Szerintem próbálgass kísérletezz és majd így meglátod mi válik Nektek be.

7. emi75 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2011. júl. 21. 22:01

Szia, az enyém anyatejes ugyan, de nagyon sokáig nem evett semmi mást, pedig a védőnő unszolására négy hós korában elkezdtem kóstoltatni vele mindenfélét (szerintük így hamarabb elfogadja a kaját, de nekünk nem jött ez be)


Most 10 és fél hónapos, és semmilyen pürésített ételt nem evett meg, csak a hipes őszibarack bébiételt és a millllupás vaniliás tejberizspépet - ezeket is néha néha, pár falatot.


Akkor kezdett ez változni, mikor kijött az első foga, onnantól elfogadta (néha) az őszibarakcba turmixolt husit. és ahogy jönnek sorba a fogai, (és telik az idő) mindig kicsit jobban érdeklődik a kaja iránt. De összeturmixolt kaják nem kellenek neki, egyből a darabos kaja érdekelte.


most már mindig kap a mi kajánkból, előfordul, hogy rendesen jóllakik belőle, előfordul, hogy próbálgatja a kanállal utánozni, ahogy mi is evőeszközzel eszünk. vannak napok, amikor csak az jó neki, hogy én etetem, van, hogy ő akar enni önállóan, és van, hogy csak kekszet rágcsálni hajlandó. most hat foga van. És még mindig sokat szopizik.


Szóval nem minden gyerek a nagykönyv szerint eszik, kísérletezz, hogy mit fogad el, lehet, hogy először tejpépeket kéne kipróbálni, amik jobban hasonlítanak a tápszerre, és ha már azt elfogadja, abba lehet ezt-azt belecsempészni, gyümölcsöt, husit. az enyém egy időben egész hígra hígítva kiitta a tálkából a tejpépet, kanalazva nem érdekelte, cumisüveget meg sose fogadott el.

éjszakára is vannak nagyobb rosttartalmú tejpépek, amiket lassabban emészt meg, lassabban éhezik meg.


szóval hagyatkozz a megérzéseidre, ötleteidre, és kísérletezz szerintem.


sok sikert :)

2011. júl. 21. 21:54

Szia!


Nekem mind a két gyerkőcöm nagyon válogatós volt, sokáig csak a pulykás almás kaját ette meg a lányom a fiam csak a sütőtököt. Majd mikor már ehetett egy két olyan kajából is amit magunknak főztem abból adtam és az tetszett nekik. Próbálgass több fajta ételt és ami ízlik neki azt add, majd egyre több mindent el fog fogadni, de idő kell hozzá ezek szerint neki is, addig meg ugye ennie kell. Remélem tudtam segíteni :)

2011. júl. 21. 21:53
bocs...más ízeket :)
4. lina816 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2011. júl. 21. 21:53

Szia!

Nálunk nem volt gond, bár mi gyümölcsökkel kezdtünk, azt nagyon szereti (alma, banán, őszib., sárgab., szilva.)sárgarépa főziért ő sem rajong, de már megeszi.

Lehet a kanállal van baja, én nagyon pici kanállal adtam neki, most már a nagyobbat is elfogadja

2011. júl. 21. 21:52
Szia!Almát megeszi?Ha igen próbálj ahhoz adagolni már ízeket!Én már korán elkezdtem a hozzátáplálást mind a két fiamnál,így hamar hozzászoktak a kanálhoz,és az ízekhez!
2. hnora (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2011. júl. 21. 21:51

Szerintem ne erőltesd, az én lányom is tápszeres, ő is csak később kezdett el normálisan enni, nagyjából 7 hónapos korától eszik értékelhető mennyiségeket, addig csak csipegetett mindenből, de a fő étel a tápszer volt.

Próbálkozz, adj neki banánt, vaníliás tejpépet (a Milupának van HA-s), aztán utána kínáld meg tápszerrel, hogy tuti ne maradjon éhes. És ne siess, 5 hónaposan még abszolút korai a hozzátáplálás, a hús meg főleg szerintem...

2011. júl. 21. 21:46
sziasztok ficskám 5 honapos a kezdetektol tápszert kapott mivel nagyon kevés tejem volt aztán hálisten három honapig kaptunk tejet az anyatejgyujto állomásrol.most viszont nem fogad el semmi fozeléket, csak a sárgabarackos hippet. ha meglátja a kanalat már vágja a képeket, beleteszem a szájába nem nyeli le, hanem kiprusszogi és sir mert ugye éhes( szoval ennyire igaz az hoy éhes ember mindent megeszik) ma csináltam neki én fozeléket---krumpli husi s.répa turmixolva de azt sem fogadta el. mit tegyek? járt már vki igy?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook