Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok és örömteli pillanatok a terhesség alatt.. fórum

Tapasztalatok és örömteli pillanatok a terhesség alatt.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
85. Nikk_1982 (válaszként erre: 83. - E2a54831a9)
2012. ápr. 3. 13:05

Valóban vannak olyan ételek amik kerülendők. Pl a nyers tojás (házi majonézben, tojással készült tiramisuban, de még a lágy tojás is), nyers hús/hal (tatár beefsteak, sushi), nyers tej (házi tej forralás nélkül), illetve a pasztörizálatlan tejből készült sajtok (ezek általában a penészes fajták). Tehát minden állati termék ami nincs kellően hőkezelve. A tojás a szalmonella miatt, a tejtermék és a hús a liszteriózis miatt. Általában minden fertőzésre fogékonyabban a nők a terhesség alatt, és ezek a babára nézve komolyabb veszélyt is jelentenek, mint egy átlag felnőttnél.


De bevallom én néha nem tudok ellenállni a camambert-nek...

2012. ápr. 3. 12:43
Szerintem az a lényeg, hogy ne dohányozzon, ne fogyasszon szeszes italt és ne járjon éjjeli mulatókba, discokba a kismama... és ha valamit megkíván (ételt) azt egye meg. Pl. amikor rosszul vagyok csak az eper segít, csak azt kívánom és csak az megy le a torkomon... gondolom ha ártalmas lenne a picurkára, akkor nem esne jól. :)
2012. ápr. 3. 12:30

Sziasztok!

Olvaslak benneteket. Tényleg van olyan étel amit nem ehetsz terhesség alatt? Mik azok? És miért gond ha eszed? Kíváncsi vagyok. :)

82. katie_rose (válaszként erre: 81. - Nikk_1982)
2012. ápr. 3. 12:00
Elsőre majd jól bekajálok és vastag pulcsit veszek, legközelebb meg normális ruci vagy kevés kaja és akkor már nincs is súlytöbblet :D
81. Nikk_1982 (válaszként erre: 80. - Katie_rose)
2012. ápr. 3. 09:15
Viszont ő ruhástul fog mérni, ami szintén csalóka mert nem mindig ugyanaz a hacuka van az emberen
80. katie_rose (válaszként erre: 79. - Nikk_1982)
2012. ápr. 3. 08:18

Telefonon keresztül kedvesnek tűnt,de kehet csak csali! :D

Mondjuk annak örülnék, ha a súlyomat nagyon szigorúan venné...ha már én nem teszem. :D

79. Nikk_1982 (válaszként erre: 78. - Katie_rose)
2012. ápr. 2. 14:13
Jogos a reménykedés :D Egy jó védőnő nagyon sokat segíthet, de olyan horror-sztorikat is olvastam már...
78. katie_rose (válaszként erre: 77. - Nikk_1982)
2012. ápr. 2. 13:12
Igaz, én sem hagyom magam :D Eszem,ami jól esik. Ma bejelentkeztem a védőnőhöz. Csütörtökön megyek először. Remélem normális lesz.
77. Nikk_1982 (válaszként erre: 76. - Katie_rose)
2012. ápr. 2. 12:15

Én is olvastam ilyet, de annyi tiltás van aminek több az alapja hogy ezt szerintem már felesleges erőltetni. De mintha olyasmi lenne az oka, hogy allergiát okozhat, nem? Jó hogy nem terjesztik ki a tiltólistát minden allergén ételre (tej, tojás, glutén...)

Az OK, hogy a picinek nem adunk ilyeneket az első évben, de hogy a terhesség alatt se lehessen enni... pfff

76. katie_rose (válaszként erre: 75. - Nikk_1982)
2012. ápr. 2. 10:17
Nekem még a sósmogyi is beválna,de nemrég azt olvastam,hogy azt nem szabad enni... egyébként állítólag epret sem. Betartja ezt valaki? Nem az lenne,hogy az ember azt egye,amit megkíván? Persze az ésszerűség határán belül :)
75. Nikk_1982 (válaszként erre: 74. - Katie_rose)
2012. ápr. 1. 12:49
Hú, tényleg az is milyen jólesett az elején!!! Most már inkább az édes nasi felé nyúlok ha van választék. Meg ha nincs épp lelkiismeret-furdalásom a nassolás miatt...
74. katie_rose (válaszként erre: 73. - Nikk_1982)
2012. márc. 31. 21:48
Mondom próbálok... :D Most épp ropit eszem :D
2012. márc. 31. 13:14
Én meg épp egy szelet csokis kalácsot majszoltam el az előbb. :-) De azért kitartást az egészséges életmódhoz! ;-P
72. katie_rose (válaszként erre: 71. - Katica1810)
2012. márc. 31. 13:00

:DDD

Én most próbálok ismét visszatérni az émelygés előtti egészségesebb életmódomhoz. Nem eszem finomított cukrot és lisztet. :)

2012. márc. 31. 09:06
Milyen érdekes dolgok ezek :D, én aztán bunkózni is képes vagyok ha nem jutok eperhez :DDD
70. katie_rose (válaszként erre: 69. - Katica1810)
2012. márc. 30. 15:13
Nálam a banán is nyerő, de hidegen a hűtőből! :)
69. Katica1810 (válaszként erre: 68. - Katie_rose)
2012. márc. 30. 10:52
Igen nekem is barátságosnak tűnik a kézzel készített napló. Asszem nekiálloj én is... mert még véletlenül elfelejtem bele írni, hogy ha émelygek és hányingerem van egyedül csak az eper segít :DDD
68. katie_rose (válaszként erre: 67. - Katica1810)
2012. márc. 28. 07:30
Igazából kézzel szeretném, képekkel és mindenféle beragasztott kis okossággal tűzdelve. :) Amit jó később, felnőttként neki is végiglapozni. Már amennyiben akkor még fognak olvasni a gyerekek. :D
67. Katica1810 (válaszként erre: 66. - Katie_rose)
2012. márc. 27. 09:07
Én is gondolkoztam a napló írásán... itt a hoxán fogod írni?
66. katie_rose (válaszként erre: 65. - Nikk_1982)
2012. márc. 26. 20:36
Na jó, biztos így lesz. De tervezek naplót írni,hogy azért emlékezzek minden apró kis részletre. :)
2012. márc. 26. 20:33
Addigra bőőőőőőőőőőőőven elfelejted. :-))) Ha visszabököd miután "bekopogsz" neki, minden meg lesz bocsátva. :-D
64. katie_rose (válaszként erre: 63. - Nikk_1982)
2012. márc. 26. 20:01

Azt próbáltam, de hidd el a legnagyobb émelygés közepette a keksz gondolatától is rosszul vagyok. :) Ha felkelek, iszom valami hideget. Várok egy picit, utána jöhet a keksz, de addigra meg túlságosan felébredek. :D

Meg is mondom majd a kis lurkónak ha végre a kezemben lesz,hogy jól megdolgoztatott! :D

2012. márc. 26. 19:57
Meg az is alap (ha még esetleg nem tanácsolta senki), hogy közvetlenül az ágy mellett, éjjeliszekrényen, de akár a párna alatt is zacsiban, legyen egy-két szem keksz. Talán segíthet az is, ha nem kell felkelned ahhoz, hogy egyél annyit amivel még két órát kihúzol. És akkor talán könnyebben visszaalszol.
62. katie_rose (válaszként erre: 61. - Nikk_1982)
2012. márc. 26. 19:39
Na, majd ma megpróbálom! :) Valamit ki kell találnom,mert maga a hányinger nem olyan kínzó. komolyan mondom meg lehet szokni, de ez a hajnali kelés teljesen kimerít. Munka szempontjából szerencsés vagyok, alhatnék 8ig is. De így meg csak szenvedek a konyhában ülve reggelenként pár órát.
61. Nikk_1982 (válaszként erre: 60. - Katie_rose)
2012. márc. 26. 19:15

Hát tapasztalatból nem tudok nyilatkozni, mert én mindig csak evés után voltam rosszul.

De talán valami olyan kaja segíthetne ami sokáig tartja szinten a vércukrot, pl teljes kiőrlésű kenyér vagy hasonló.

Esetleg ha közvetlenül lefekvés előtt elmajszolsz pár falatot.

2012. márc. 26. 16:08
Sziasztok! Az émelygéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van valami praktikátok,hogy mit érdemes vacsizni,hogy ne hajnal 4-5 felé legyek rosszul hanem csak 6-7 felé? Apró öröm lenne csak, de már egy ideje alig alszom. Fáradtan émelyegni eléggé kimerítő! :)
2012. márc. 26. 13:05

Még nem félek tőle. Nem mondom hogy nem is fogok, de azért majd három hónapot végigparázni nagy hülyeség lenne. Meg ha előre rágörcsöl az ember valamire az biztos rossz élmény lesz. Gyerek még úgyse maradt benn senkiben, ahogy mondani szokás. :-) De azért lassan elkezdek olvasgatni róla, aztán lesz ahogy lesz.


Én elég későn kezdtem el érezni a mocorgást, csak a 19. héten. Általában az első magzatmozgásokat úgy írják le mint egy belső érintést, vagy bélmozgást. Na én ezeket nem vettem észre, csak a határozott bökdösés volt amire már gyanakodni kezdtem. De sokan már a 14-15. héten megérzik.

2012. márc. 26. 12:32

Nem félsz a szüléstől? Már közeleg. Tegnap beszélgettem a nővéremmel... elmesélte az élményeit... viszont ő császárral szült. Én egy picit azért félek :)

Hát már várom, hogy az én pocaklakóm is mozgolódjon, de az még messze van :D, neked mikor kezdett el mozogni?

2012. márc. 26. 09:42

Ja igen, az illata... Én megszoktam, de mivel mást nem is próbáltam, nem tudom milyen ezen a téren a választék.

Ma töltöttem be a 28. hetet, vagyis átléptem a harmadik trimeszterbe. :-)))

Újabban a kisfiam a fekvenyomást gyakorolja. Nem rugdos, csak kinyomja magát. Egyszer csak azt veszem észre, hogy egyre jobban feszül a hasam, de csak egy oldalon és mikor lenézek egy púp van a hasam oldalán. Tapinthatóan keményebb is mint körülötte a pocak. Valószínűleg egy popsi az, de ebben még nem vagyok biztos. Mindenesetre nagyon mókás élmény :D

Szerintem ezek a terhesség legjobb pillanatai. Az első rúgás amiben már biztos vagy, az első amit kézzel is érzel, na meg apa tekintete, amikor végre ő is megérzi. Meg ezek a dudorok :-))) Ilyenkor megdicsérgetem, megsimogatom aztán visszahúzza a kis fenekét.

56. Katica1810 (válaszként erre: 55. - Nikk_1982)
2012. márc. 26. 08:58

Már vettem is, de engem egy picit zavar az illata, remélem elmúlik :D

Hogy vagy?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook