Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a terhesség alatt, a 2. trimesztertől fórum

Tapasztalatok a terhesség alatt, a 2. trimesztertől (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1051. Lily (válaszként erre: 1046. - 7fb858816b)
2012. aug. 13. 12:10

én már tényleg semmilyen időpontra nem merek hagyatkozni!

pénteken megyek AFPre..ha menzesz szerint nézem akkor pont 16 hetes leszek de uh-k szerint már több...szval fel vagyokm rá készülve, hogy kicsit sem lesz pontos az érték!

A baba meg majd jön amikor ő szeretne, egy a lényeg, hogy idő előtt ne, maradjon amíg mindenképpen ajánlatos maradnia odabenn a pocakomban:)


továbbra is csak csodálkozni tudok hogy lehet ilyen bunko egy doki....


én meg arra jöttem rá, hogy ha bal oldalon alszok, akkor ritkábban görcsöl...értitek ezt???

1050. Timkomami
2012. aug. 13. 09:38

Sziasztok!

Nálunk zajlik az élet, de azért néha olvaslak ám titeket...

Az én kiírásom január 13., így pont öt évvel lesz fiatalabb a baba, mint a jelenleg legkisebb fiam, aki január 21-i.

Tegnap megállapította a férjem, hogy már látszik, hogy nő a hasam. (Édes, mert szinte azonnal nőni kezdett, csak tegnap talán feltűnőbb volt a kormány előtt... :)

1049. Victoria0225 (válaszként erre: 1045. - Lily)
2012. aug. 13. 08:58

nekem eddig 1 időpontt mondtak a mensitől számitottat:D

Gondolom merthogy ikrek...:)de majd jönnek amikor akarnak, csak ne olyan korán:)

Pattanásaim nekem is vannak...nagyon brutál:D :( hormonok...

2012. aug. 13. 08:55

Sziasztok, jóreggelt!

Miújság veletek?Hogy vagytok?

Én tüsszögök egyfolytában...:(

A pocakom úgy nő mintha muszáj lenne:D

1047. Victoria0225 (válaszként erre: 1038. - 7fb858816b)
2012. aug. 13. 08:54

Szia

De lehet job is nem hogy nem engedett haza még ha rossz is:)de ott azért csak helyben vagy ha bérmi történne...de nem fog persze:)

kitartás és jobbulást:))

1046. 7fb858816b (válaszként erre: 1045. - Lily)
2012. aug. 13. 07:36

az enyém meg sokkal hamarabb születne meg?!:O

valamit nagyon elszámolhattak....


köszi!:) de azt azért nem tudtam nem észrevenni, mikor bejött és megkérdezte, hogy mit keresek ott megint?! Biztos nem jó kedvemben...


annak örülök, hogy jól vagytok!:)

mióta szedem a MG-ot azóta nincsenek olyan kibírhatatlan lábgörcseim.

remélem, hogy már Titeket sem sokáig kínoz!;)

1045. Lily (válaszként erre: 1043. - 7fb858816b)
2012. aug. 13. 05:09

elvileg ugye van egyrészt az amit a menzesz szerint számolunk, illetve van az, amiz az uh meghatároz a baba méretei szerint! 2 vagy 3 fontosabb adatból kalkulálja azt hiszem... na most ezek szerint az én gyermekem méretei ennyire változóak lettek volna, hogy már 4 időpont is van?:)

Szerintem jön amikor majd ő szeretne!


a dokit ténylg szard le ha továbbra is bunkó, és siess nagyon haza!!!


Mi megvagyunk,köszi:) semmi okom panaszra nappal...az éjjelek viszont rémesek! ez a lábgörcs...

most felfedeztem, hogy ha bal oldalon fekszek akkor nem görcsök olyan sokat....csak kérdés meddig de 4.45 kor igy is kinyilik a szemem...hogy mi lehet olyankor minden nap???

más tünet tényleg nincs, akkora vagyok már, mint egy kiselefánt, rémes...tegnap elmentünk sétálni és annyira féjt a derekam, fenekem, lábam, hogy alig vonszoltam magam! gondolom a sulyom...

vagy azert is lehet derekfajas mert hátsófali a lepényem? elvileg akor közelebb van a gerinchez ha jol sejtem...igaz?

a pattanások továbbra is jönnek...ezt sem értem...

de más nagyobb bajunk ezeknél ne legyen !!!! egyikünknek sem:)

1044. kisszsanett (válaszként erre: 1038. - 7fb858816b)
2012. aug. 12. 20:42

Strawberry13, köszönöm az üdvözlést!

Nekem ápr. 18-án volt utoljára menszi, és jan. 23-ra vagyok kiírva. Neked később volt utoljára, de hamarabb szülsz majd, mint én... :O tényleg érthetetlenek ezek a dolgok:-)

1043. 7fb858816b (válaszként erre: 1041. - Lily)
2012. aug. 12. 19:02

hát én sem értem, ezért nem is reménykedem benne, hogy az lesz A Nagy Nap ... kész rejtély, hogy hogy számolják ki!


:( nem igazán lepődtem meg, mert mikor bekerültem, azt mondta a doki, hogy leghamarabb jövő csütörtök. de azért bíztam benne, hogy hétvégére hazaenged.

na hát a kedves ember... TÜSSZENTSEK KISEBBET! -.- ő meg forduljon fel:P ;) én is remélem, hogy nem lesz rá szükségem!!!

igyekszünk minél hamarabb hazamenni... és utána már csak akkor visszamenni, ha UH-ra, vagy szülni kell menni :)


Te hogy vagy mostanában?

1042. Lily (válaszként erre: 1031. - Molly38)
2012. aug. 12. 18:07

köszi:) akkor én sem vagyok elkésve! megnyugtató...


Örülök, hogy itt vagy!!! Hogy vagy? Mi ujs Veletek?

hatalmas már a pocakod???:))

1041. Lily (válaszként erre: 1038. - 7fb858816b)
2012. aug. 12. 18:04

Hali!

de ezt akkor sem értem:(...nekem 0427 volt a menzesz, és igy jött ki legkorábbra 0125 vayg 0128 de inkabb 0203...hmmmm nem értem hogy számolnak tényleg:(


sajnálom, hogy nem mehettél haza még mindig:(

és hogy pont ez a kedves ember van ma....remélhetőleg kicsit sem lesz szükséged rá! gyógyuljatok meg gyorsan!!!:)

2012. aug. 12. 18:03

Szia ! Üdv itt köztünk ! :)

Gratulálok a pocaklakóhoz ! Első baba lesz .? :)

2012. aug. 12. 18:02

Sziasztok!

Ha nem gond catlakoznék hozzátok,én 24 hetes vagyok éppen ma,és november 26-ára várjuk a kislánykánkat!Aki feltehetően tényleg kislány lesz,mert fiú akad bőven!:D

De majd holnap talán biztosra mondja a barátnőm az uh-n!:-)

2012. aug. 12. 17:12

hú, jó rég voltam itt..sziasztok!:)

és üdv az újaknak,örömteli babavárást mindenkinek!;)


a doki nem engedett haza hétvégére, mert attól félt, hogy bevérzek.:(

Lily! Úgy hozták ki 01.20ra h máj.3 volt az utolsó mensi. Az elrő számolásnál még pluszban hozzáadhatott valamit és úgy lett 02.04.

minden esetre az újnak nem merek hinni.


ja, ma az ősemberdoki van ügyeletben, aki ugye nagyon bölcs...-.- Victoria, Lily Ti tudjátok!

Victoria! Ne is foglalkozz velük!

2012. aug. 12. 15:20

sziasztok!

köszi mindenkinek aki irt, üdv az újaknak:))

motorcsónakon voltam a hétvégén, el is fáradtam...

párm volt felesége persze letolta a képét, hát estére nem birtam se én se a párom , elküldtük melegebb éghajlatra, el is ment:D de folyamatosan megkeseriti az életem:((apóssal egyetembe...

apósékhoz többet nem vagyok hajlandó menni...eljátszotta azt hogy engem nem üdvözölt puszival, pedig mindig szokott, és a párom volt feleségéhez meg ment oda rögtön pusziszkodni:((na akkor mondtam a páromnak hogy én itt befejeztem elfelejthet a családja...ja azt mellékesen mondom, hogy amikor a párom mondta neki hogy rosszul esett hogy nekem se puszi se semmi, erre megszólal az öreg, ha puszi kell menjek oda...kössz mondom:(

hát röviden ennyi:)próbálom nem idegesiteni magam, de valakinek mindig sikerül felhuznia...


Nálatok miújság???

1036. kisszsanett (válaszként erre: 1035. - Esther78)
2012. aug. 12. 14:43

KEdves esther78! A toxoplazmát nem tudom hogy van, amit leírtam, azt kizárólag a rubeolára írtam, mert nekem csak az volt pozitív.

Minden jót kívánok!

1035. esther78 (válaszként erre: 1034. - Kisszsanett)
2012. aug. 12. 14:29

Az én mikrobiológia leletemen van toxoplasma gondii iga / elisa

toxoplasma gondii igm / elisa

Toxoplazma gondii igg/ elisa

Toxoplasma gondii igg elfa

ezek közül mind vagy gyengén pozitív vagy pozitív

Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy nem lehet megállapítani hogy friss fertőzés e vagy régi, mert az antitestet nézik és azt 6 hónap után is kimutatja a vérteszt. Onnan tudják meg hogy friss-e a fertőzés hogy kérnek még egy vértesztet és ha emelkedett az antitestek száma akkor friss fertőzés van és akkor valószínűleg a terhesség végéig szedni kell az antibiotikumot.

Én kaptam rá antibiotikumot.

2012. aug. 12. 14:18

Lányok! Olvasom itt pár bejegyzéssel az enyém alatt, h. 1-2 emberke toxoplazma vérvételre ment/megy. Én már 2x voltam ilyenen, mivel az első eredménynél megjelent, hogy fogékony vagyok rá és így 4-6 hetente ismételtetni kell. De a lényeg nem is ez, hanem amire figyeljetek és NE rettenjetek meg, az a következő (bár lehet, h. nektek egyből leesne a tantusz, nekem voltak szörnyű napjaim a következő miatt):

nem tudom külön van-e csak toxoplazmára vizsg., vagy ti is az úgynevezett TORCH vizsgálatra mentek, ahol rubeolára is néznek. Itt 2féle érték van, az IgM és IgG, az előbbi azt jelenti, ha pozitív, h. friss a fertőzés(és ez ugye rosszat jelenthet), az utóbbi pedig (ami nekem gyengén pozitív lett és az orvosom is csak mismásolt, mikor rákérdeztem, meg elküldött újabb vérvételre emiatt)korábbi fertőzésre utal, amin már átestél, vagy a gyerekkori rub. vírus elleni védőoltást jelzi ki az immunrendszered.

Szóval ha IgG pozitív vagy gyengén poz., az semmi veszélyt nem jelent a babátokra!!!!(Engem beküldtek a fertőzőre, miután 2.-jára is ilyen eredmény jött ki és az ottani főorvos értetlenül állt a dolog előtt, hogy mit keresek én ott. És ő magyarázta el a dolgokat, ha már a nőgyógyász nem volt rá képes... no comment.)Bocs, ha hosszú voltam. Békés, örömteli babavárást mindenkinek!

1033. kisszsanett (válaszként erre: 1027. - Lily)
2012. aug. 12. 13:55
Köszönöm Lily!!!:-)
2012. aug. 12. 13:44

Szép volt Fiúk!!!!!!

ki nézte a Csaszit nélkülöző kézisek bronzmeccsét?

1031. Molly38 (válaszként erre: 1020. - Lily)
2012. aug. 12. 12:33

Nyugi, lassan 27 hetesen a gyerekszobának még nincs meg egy válaszfala, nincs még aljzatbeton...tehát még a festés is elég messze van,nemhogy bármit vegyünk bele. :-)))

kíváncsi vagyok kész lesz-e, mire megszületik...

1030. Molly38 (válaszként erre: 1005. - Esther78)
2012. aug. 12. 12:29

Neked is a tv-ben reklámozott piros textildiszkontot ajánlanám, ott vannak extra méretek is.

Múltkor mikor bent voltam, egy kb. 120 kilós nő vásárolgatott ott, és talált magára valót :-) Szóval szerintem bármelyikünk talál akkor ott :-))

1029. Molly38 (válaszként erre: 977. - Victoria0225)
2012. aug. 12. 12:26

Nekem is szokott fájni a fejem, azt mondta a dokim, hogy nyugodtan vehetek be azt, amit szoktam.

Mondom algopyrint szoktam, azt mondta nyugodtan, inkább, minthogy rossz legyen a közérzetem.


Ennek ellenére én eddig inkább tűrtem, mert nem vagyok gyógyszerpárti, de ha tényleg nagyon fáj, nyugodtan vegyél be valamit...

1028. Molly38 (válaszként erre: 1018. - Victoria0225)
2012. aug. 12. 12:20

Sziasztok!


Nagyon népes a fórum,úgyhogy nem ígérem, hogy sokat fogok visszaolvasni. :-))

A ruhához: a legjobb eddig a kikkkk nevű textildiszkont, ott vannak extra méretek is, és nagyon klassz, nem kimondottan kismamás, de gumis derekúak. És nagyon jó áron! Én vettem ott rövidnacit is, meg pl. itthonra sima lenge nyáriruhát, csak fel kell kapni, kánikulában nagyon bejön.

Hosszú derekú pólók is vannak.


Ha elfogadtok egy tanácsot, nekem van 3 db kismamás farmernadrágom, és szar mind.

Mivel ugye a dereka "gumis", vagyis inkább bő anyagból készül, folyamatosan lecsúszik rólam ahogy megyek.

Szóval én vagy kertészgatyát vennék, vagy olyat, amihez hózentróglit, vagy valamit lehet használni.

Lehet, hogy még jobb, ha nem kismamának való, de gumis derekút vesztek, mert azt le lehet tolni csípőre, és a gumi fent tartja...

1027. Lily (válaszként erre: 1023. - Kisszsanett)
2012. aug. 12. 05:14

hogyne! örülünk neked!!!:)


a lehető legjobbakat kívánom Neked/Nektek!!!!

nagyon nehéz időszakod lehetett, őszintén sajnálom! De most már biztosan minden rendben lesz!!! A pozitív hozzállás nagyon nagyon jó út, csak így tovább!!!:) Szorítunk Neked nagyon!!!!

1026. Lily (válaszként erre: 1022. - Esther78)
2012. aug. 12. 05:09

éretm! hát kíváncsi leszek nekem hogyan lesz majd pénteken

toxoplazma nekem sem volt még...

1025. Lily (válaszként erre: 1021. - 7fb858816b)
2012. aug. 12. 05:08
de hogy hozták ennyire előre???
1024. Lily (válaszként erre: 1021. - 7fb858816b)
2012. aug. 12. 05:08
a bátyám:)
2012. aug. 11. 19:22

Sziasztok!

Ha nem haragszotok csatlakoznék a csoporthoz, ma vagyok 16hetes+3napos (2013.jan.23. a csodadátumunk), Kazincbarcika mellett élek a párommal.

Ez már a 2. terhességem (így már egész nagy a pocakom is), az 1. sajnos befejeződött a 7. hónapban 2010-ben, úgyhogy most nagyon bizakodóak vagyunk és próbáljuk az agyunkat felvértezni pozitív gondolatokkal! Eddig egész jól megy!:-)

Üdv mindenkinek!

1022. esther78 (válaszként erre: 1015. - Lily)
2012. aug. 11. 18:15
sima vérvétel volt 1 piros üvegcsével vettek csak vért viszont jövőhéten mennem kell a gondozóba és a toxoplazma miatt még egy vérvételes papírt kell kérnem.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook