Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
22956. Epresturmix (válaszként erre: 22954. - New(l))
2020. aug. 29. 11:48

Istenem. Mondom, ha én mesêlhetnêk. Előttem élte a családi életét. Mindent tudtam róluk. Ha otthon gebasz volt, tudtam, az a napom el van rontva, mert ideges lesz.

Hogy érdekességkêppen leírjam, vizsga után kötelezett arra is, hogy a fészbukon jó véleménnyel legyek róla, mivel a kollégái is olvassâk és így sztároltatta magát. Azért választottam őt, mert valójában mindenki dicsérte. De óriási bakit követtem el, pedig nem igazán szoktam rossz döntéseket hozni. :(

22955. Brenda86 (válaszként erre: 22954. - New(l))
2020. aug. 28. 20:38
Így van. Én sem szóltam vissza 33 évesen, inkább lenyeltem a megjegyzéseit. Szakmailag elég jó volt, de elég türelmetlen, többször felemelte rám a hangját.
22954. New(l) (válaszként erre: 22953. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 28. 14:38

Ne gondold, hogy 34 évesen jobban vissza mer szólni az ember. Főleg ha egy olyan f@szt fogsz ki, aki mint írták mások, a korodon élcelődik vagy lúzerszámba vesz mert nem 17 évesen a töri fakt után tanultál meg vezetni.

Summa sunmarum, semmilyen esetben sem elfogadható az üvöltözés.

Velem egyszer óbégatott az első oktatóm. Jó szar napja volt, gondolom este a szokásos 2 liter borhoz képest több csúszott, mert fél óra azzal ment el hogy fosása volt és az irodába vittem, majd utána tovább nyűgösködött, össze - vissza magyarázott merre menje stb. Akkorra már bizonyossá vált hogy teljesen idiótának néz és csak a pénzem nyeli, de ez a viselkedése verte ki a biztoístékot. Főleg hogy megkérdeztem normális hangnemben, mikor lesz ebből vizsga, erre nekiállt, hogy :hát ha így vezetsz mint ma 50 óra múlva se bla-bla.

22953. 71ddaa07fa (válaszként erre: 22943. - New(l))
2020. aug. 28. 14:11
Te legalább 34 évesen már felnőtt nő voltál. De én 17 évesen még igencsak gyerek. Mondjuk az is érdekes, hogy az oktató megjegyzést mer tenni az alkatodra. Én még azon hölgy ismerőseimnek is óvatosan teszek utalásokat, akiket gyerekkorom óta ismerek és tudják csak a hecc kedvéért csinálom. Az ilyen munkakörben dolgozóknak nagyon oda kellene figyelni kinek és mit mondanak.
22952. 71ddaa07fa (válaszként erre: 22950. - New(l))
2020. aug. 28. 14:07

Még a többi ismerősöm, akivel együtt kezdtem a vezetést élményként fogta fel, hogy délután mehet suli után vezetni, én pedig lehet, hogy szívesebben betömettem volna a bal felső hatosomat. Pedig a fogorvos látogatása sem tartozik a kedvenc szórakozásaim közé. Mint írtam én sem voltam az autóvezetés istene, de akik ehhez a figurához kerültek, mind panaszkodtak rá. Fiúk, lányok egyaránt. De ember tizenévesen az ember kinek mert volna szólni? Tűrtem némán, csendben, és percenként néztem az órám, hogy letelik-e már végre az a 45 perc.

Konkrétan én ezt követően 6 éven keresztül 3 km-nél többet nem vezettem, anyira megutáltatta velem az egészet. Valószínű, ha nem kerülök a rendőrséghez a jogsim ott pihen ma is valamelyik szekrény fiokomnak az alján, én pedig bőszen utaznék a tömegközlekedési eszközökön.

Mindenkinek észre kellene vennie mi az amihez ért. Ez a figura az emberekkel végképp nem tudott bánni. Ahogy Te is írod mehetett volna egy toronydaru kezelőjének, vagy a Mátrába természetfotósnak. Ehelyett ott üvöltött mellettem az anyósülésen.

22951. Epresturmix (válaszként erre: 22950. - New(l))
2020. aug. 28. 11:55

Én meg folyamatosan azt hallgattam, hogy kerüld a kátyút, szétmegy a futómű...

Ne rángasd a váltót, szétmegy a váltó...

Lassan engedd a kuplungot, mert tönkre vágjâtok...nagyon elegem volt.

22950. New(l) (válaszként erre: 22949. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 28. 11:41

Nem is értem, az ilyen ideggombócok miért nem toronydarusnak mennek. Ott ülhetnek a magasban egyedül.

A második oktatóm egy korombeli srác volt, még csak fél éve nyomta az ipart, amikor hozzákerültem. Ő ugyan türelmes volt és jófej, de végig nyekeregte a két órát, hogy neki hogy fájnak a lábai.

Hát kérdem, b+, mégis mit gondoltál, az oktatók állnak az anyósülésen vagy hogy van ez? Nem bírta az ücsörgést szegény. :D

22949. 71ddaa07fa
2020. aug. 28. 11:33

Annak idején én is kifogtam egy idegbeteg oktatót. Osztálytársammal együtt jártam vezetni, ő vígan ment egy tök normális figurához, én pedig, mintha az életem fügött volna rajta. Hozzáteszem nem voltam én sem Fittipaldi, de azt hiszem egy oktatónak nagyobb türelemmel kell rendelkeznie.

El is vette a kedvem a vezetéstől jó időre. Azt mondtam megvan a jogsi, el lesz az a fiókban is, én pedig járok, busszal, vonattal, gyalog, vagy kettes létrával hátrafelé. Csak miután a rendőrséghez kerültem kénytelen voltam elkezdeni a vezetést. Először nem ízlett, főleg, hogy Lada Níván kellett küzdenem, ami nem egyszer meggyötri a gyakorlott sofőröket is. De aztán belejöttem. Megszerettem a Nívát és a vezetést is. Ma pedig már el sem tudnám képzelni magam autó nélkül.

Tavaly egy alkalommal elromlott az autóm és Komárom megyéből, Nógrád megyébe vonattal és busszal kellett mennem, hát nem esett jól... :))

22948. New(l) (válaszként erre: 22947. - Epresturmix)
2020. aug. 28. 11:33

Ez extrém, tényleg olyan mintha fogyatékos lennék. Még az ismerősök is azt mondták, hogy azért ezt akarni kell, annyira rossz. :D

Két év alatt még nem igazoltattak, de már előre röhögnék szerintem.

22947. Epresturmix (válaszként erre: 22944. - New(l))
2020. aug. 28. 11:26
😁😁 Szerintem mindegyiken röhögnek. Nem tudnak jó képeket készíteni.
22946. Epresturmix (válaszként erre: 22943. - New(l))
2020. aug. 28. 11:25

Bennem az, hogy ez volt a nagy vágyam! Míg másnak természetes, nekem egyáltalán nem volt az. Kinek mi.



Persze nem tudtam elintêzni, mert az orvos nem adta le a másolatot az infós pultnâl, pedig tegnap kértem meg rá....

22945. Brenda86 (válaszként erre: 22944. - New(l))
2020. aug. 28. 10:35
Én is vigyorogtam volna, de nekem mondta az ügyintézőt, hogy mosolyoghatok, de úgy, hogy ne látszon ki a fogam. :D Így csak mosolygós fejet vágok. :)
22944. New(l) (válaszként erre: 22942. - Epresturmix)
2020. aug. 28. 10:26

Én olyan boldog voltam, hogy a jogsi fotón úgy vigyorgok mint valami retardált. :D

Ezt meglátja a rendőr, röhögőgörcsöt kap, az fix.🤣😌😁

22943. New(l) (válaszként erre: 22941. - Epresturmix)
2020. aug. 28. 10:24
Meg már hál istennek mögöttünk van az egész. :) csak ilyenkor felsejlenek az emlékek. Néha nem is tudom, mi tartotta bennem a lelket... Ja de, hogy elengedhetetlen a mostani életemhez az autó, ki sem tudtunk volna költözni, mert innen bejutni a civilizációba...
2020. aug. 28. 10:16
Most megyek a Kormányablakba csináltatni a plasztik kártyát. :)
22941. Epresturmix (válaszként erre: 22940. - New(l))
2020. aug. 28. 10:16

Tudnék mesélni én is...

De nem akarom, hogy valaki beazonosîtsa...

22940. New(l) (válaszként erre: 22935. - Melinda1111)
2020. aug. 28. 10:12

Nem feltétlen előbb éreznek rá a 18-20 évesek, hanem lazábbak, kevésbé görcsölnek és nincs megfelelési kényszerük. Legtöbbjük tanulását api-anyi finanszírozza, kb. poénnak fogják föl az egészet. Hozzáteszem van kivétel nyilván.

Én is 34 évesen kezdtem, engem nem osztott az első oktatóm közvetlenül, de mint utóbb kiderült, olyan 80-90!! óráig óhajtott volna elmenni. 30 óra csak sétakocsikázásról szólt, egy k@a Y-fordulót meg parkolást is én kényszerítettem ki belőle. Ő úgy gondolta ráér még. Én neg úgy gondoltam, hogy akkor húzzon le mást.

Próbáld meg ne fölvenni amiket mond, bár teljesen megértem, hogy frusztrál. Olyan tahó módon viselkedik némely oktató, hogy az eszem megáll. Egy alkalmat eltöltöttem én is egy vén f@sszal,aki a 15. percben azt ecsetelte, hogy miért nem felelnék meg neki, mert egy nőn van mit fogni, én meg soványka vagyok. Komolynak azt hittem hogy pofán vágom. Alig vártam, hogy kiszálhassak. Az előtte lévő srác a téli szünetben lelépett, amiről akkor értesültem, mikor órát akartam venni tőle. Így a 4.oktatőnál vizsgáztam le. Ha őt kapom elsőre, semmi gond nem lett volna. Ezt nem elrettentésképp irom, csak hogy nagyon nehéz tud ez lenni, de nagyon megéri.

22939. Epresturmix (válaszként erre: 22935. - Melinda1111)
2020. aug. 28. 09:57
Hát mondtam volna neki, hogy akkor én neki a szakmâjában kihívás vagyok. Hajrá! Tanítson meg vezetni! :)
22938. Brenda86
2020. aug. 28. 07:15
Én tavaly szereztem jogsit 33 évesen. Szerintem sincs ezzel a korral semmi gond, én speciel érettebbnek tartom magam most a vezetésre, mint 18-20 évesen lettem volna. Viszont a koromra nekem is tett megjegyzést az oktatóm. Azt mondta, hogy szánjak rá bőven időt, mire megtanulok vezetni, mert ebben a korban már nehezebb megtanulni.
22937. Dávid928 (válaszként erre: 22936. - Melinda1111)
2020. aug. 27. 23:03

Érdekes.

Pedig rengeteg 30 fölötti tanuló van.Hihetetlen hogy te lettél volna az első aki rangidős.

18 évesek se éreznek rá előbb max aki nem nulláról kezdte.

Nekem oktatóm azt mondta a 30körüli korral semmi probléma, a 18 körüli sokkal rosszabb ha tehetné felvinne a korhatárt mert nagyon gyerekek nem érzik át a súllyát a dolgoknak.

2020. aug. 27. 17:52
"a tegnapi többszöri bakik után is elmondtam ...." Nem én mondtam természetesen, hanem ezt ő mondta, csak véletlenül rosszul írtam.
2020. aug. 27. 17:51

Köszönöm szépen a biztatásokat.


Ma voltam másodszorra és kicsit már jobban ment. Persze, hogy nem adom fel, csak tegnap eléggé el voltam keseredve.


Meg nem is igazán jól kezdődött az egész az oktatómmal. Én 34 leszek decemberben, és azzal kezdte, hogy meglepődött mikor megkapta a vezetési kartonomat, hogy már ennyi éves vagyok. Megkérdezte, hogy miért ennyi évesen akarok jogosítványt szerezni, mert mostanában nem ez az általános. És régen volt már, hogy ilyen "idős" tanulója volt. Most komolyan köteles vagyok neki beszámolni, hogy miért most??? A tegnapi többszöri bakik után is elmondtam, hogy hát igen nekem ehhez sokkal több idő

kell majd, a 18-20 évesek pikk-pakk ráéreznek erre.


Ma megint azzal kezdte, vicceskedve, hogy na itt van a rangidős tanulóm. Én erre már rászóltam, hogy nem lendülhetnénk már túl ezen, vagy ha őt ennyire zavarja a korom, akkor, kérek egy másik oktatót. Erre válaszolta, hogy persze, hogy nem zavarja, ne vicceljek már,de nekem valahogy megingott benne a bizalmam, nem szívesen mennék a továbbiakban hozzá. Az oktatás után fel is hívtam az autósiskolát, és mondtam, hogy szeretnék másik oktatót.Én nem akarok minden alkalommal rossz érzésekkel elindulni vezetni.


Na hát ezért is voltam kiakadva, hogy semmi nem úgy indult, ahogy szerettem volna. :(

22934. Epresturmix (válaszként erre: 22932. - Melinda1111)
2020. aug. 27. 12:58

Kedves Druszám! Őrült vagy ha ettől az élménytől megfosztod magad ebben az életben! Nem csak a vezetés élménye, hanem a küzdelem, a siker élményêtől! Mégis mit vársz 4 nyamvadt órától? Mit gondoltál? Hogy majd beülsz és úgy fogsz repeszteni, mint Ayrton Senna? Dehogy! Béna vagy, mind azok voltunk és most sem vagyunk jobbak, csak nem adtuk fel és megtanultunk vezetni. Legalábbis egy vizsga erejéig. A para majd élesben lesz.

Majd ha levezettem 20 évet balesetmentesen azt mondom, tudok vezetni. Addig csak vezetgetek. :)


Ja én 35 leszek idén. Ma van 1 hete, hogy jogsim van. :)

De még mindig tart az örömöm. Nehéz szülés volt, de úgy érzem mehetek már egyedül is. Ne add már fel!!!!!!

22933. Dávid928 (válaszként erre: 22932. - Melinda1111)
2020. aug. 26. 19:27

Szia!

Te miről beszélsz???

Már a feladásra gondolsz még else kezdted..

Majd a 10.óra körül indul be.

Nincs két egyforma ember.

Te us úgy képzeled el mint én képzeltem hogy 30.ora alatt kell megcsinálni.

Ne várj el magadtól többet mint ami.

Most kezdted ne várj még csodát.

És ne hogy feladd...

30 fölött vagy és??Akkor már az ember béna és hülye nem sikerülhet neki semmi?

Ez nem olyan mint egy kresz hogy nekiülök és tanulok erre rá kell érezni ami idő..na te pont időt nem akarsz magadnak adni.

Nagyobb kitartást magaddal szembe és menni fog.

Nagyon az elején vagy hogy ilyeneken gondolkodj.

😀

2020. aug. 26. 13:25

Sziasztok, gratulálok mindenkinek akinek már megvan a jogsi, és persze szívből irigyellek is benneteket.


Én tegnap voltam először vezetni a rutinpályán, és nagyon elkeseredtem, mert full béna voltam. Többször is lefulladtam. Aztán volt ami már megyegetett, utána megint "visszaestem". Nagyon rossz első élmény volt. Úgy gondoltam, adok még 2 alkalmat (4 órát) magamnak,de ha nem érzem azt, hogy fejlődtem, akkor hagyom a fenébe. Nem vagyok már annyira fiatal, 30-on felül vagyok.


Nektek milyen volt a legelső vezetési óra? Főleg azokra lennék kíváncsi, akik nulláról indultak. Legyetek őszinték légyszi.

22931. Epresturmix (válaszként erre: 22930. - Dávid928)
2020. aug. 22. 11:43

Köszi Dávid! :)

Jövő héten intézem a papírokat, délutános leszek, úgyhogy nem igazán fogok ráérni. Páromnak automatája van. Hát azzal nem kéne még gyakorolni. :D

22930. Dávid928 (válaszként erre: 22922. - Epresturmix)
2020. aug. 22. 11:17
Gratulálok,jövőhéten akkor indulhat a gyakorlás 😀
22929. Epresturmix (válaszként erre: 22928. - Fzsuzska)
2020. aug. 20. 21:59
Köszönöm szépen! :)
22928. fzsuzska (válaszként erre: 22924. - Epresturmix)
2020. aug. 20. 11:35
Gratulálok 🙂 Sok-sok kellemes utat kívánok 🙂
22927. Epresturmix (válaszként erre: 22920. - Andi1988)
2020. aug. 20. 06:42
Hogy állsz? Megy a drukk ezerrel! 🙃
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook