Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tankönyvbefizetés-csekken! fórum

Tankönyvbefizetés-csekken! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. aug. 16. 08:46
Köszönöm a válaszokat! Sajnos most így jártam, mert uj munkahelyen kezdtem és a régi főnökasszony nem fizetett ki! És ezért nem volt keretem a 40000 forintos csekkre! Ciki de ez van!
63. adfa0d8bdb (válaszként erre: 61. - Böbike32)
2013. aug. 16. 07:53
Talán kijelölnek majd egy pórbefizetés napot. Gondolom, ebben az országban nem te vagy az egyedüli, aki nem fizette be...
62. Dina68 (válaszként erre: 60. - Böbike32)
2013. aug. 16. 07:41
Hát..a legtöbb iskola már kiirta a honlapra,mikor lehet átvenni a könyveket.Vinni kell a befizetett csekket.Elvben az iskola megrendelte a könyveket midnenkinek,igy szerintem nem gáz,ha kifizeted az átvételig.
2013. aug. 14. 08:21
Sziasztok! Választ senki nem tud adni?
2013. aug. 13. 20:36
Szerintetek mi van akkor ha nem tudom feladni időben a tankönyvcsekket?
2013. júl. 31. 12:56

Sziasztok!

Én úgy jártam hogy nem kaptam csekket, az iskolában nem tudtak mondani semmit, csak hogy az általunk megadott cím alapján leadták a megrendelést, de hogy mit hová fizessek, ha még az összeget sem tudom, nem hogy hová fizessek.

Nagy nehezen a tizedik számon (kello.hu) elértem egy ügyintézőt, aki azt látta hogy a gyermek régi lakcíme szerint adták le a megrendelést... pfff

mindenesetre a tankönyveit a suliba kiküldik a csekkel együtt, és így ott tudja majd kiegyenlíteni az árat... hát kiváncsi vagyok, remélem nem marad tankönyvek nélkül...

58. Ági0830 (válaszként erre: 57. - Ági0830)
2013. júl. 31. 08:37
*jav: tanév közben = szünidő közben
57. Ági0830 (válaszként erre: 55. - Böbike32)
2013. júl. 31. 08:36

Szia!

Nekem is pont ugyanez a problémám, írtam a KELLO-nak, nagy sokára ezt válaszolták:

"Az iskolába ki lesz szállítva minden tanuló csomagja, de átadni csak akkor lehet, ha a csekk be van fizetve. Amennyiben augusztus 20. után egyeztet az iskolával, hogy melyik tankönyvek nem kellenek, azt a rendeléséből kiveszik, új csekket állítanak ki és a csekk befizetése után megkapja a tankönyveket."

Szóval ez alapján nem kell még befizetni, bár kicsit kockázatosnak tartom, hogy elérem-e időben a tk-felelőst, lesz-e könyve a gyerekemnek. Sajnos olyan megoldásról hallani sem akarnak, hogy most, tanév közben változtassuk meg a rendelést, hogy még időben befizethessem. Csak a tk-felelősön keresztül hajlandóak bármi változtatásra.

2013. júl. 31. 07:29

Most megy a cirkusz a facebookon, hogy "testvéreinknek" ingyenes a tankönyv állítólag.

De nem akarok itt politizálni, csak halkan megjegyzem....

2013. júl. 31. 06:45
Sziasztok. Kérdésem a következő. Tudja e valaki, hogy mi a teendő abban az esetben ha már megkaptuk a tankönyvcsekket, de időközben kiderült hogy maradt a nagyobbik fiam után tankönyv ami a kicsinek jó. (tavaly ingyenes volt a nagyobbiknak és nem kellett leadni év végén) Akkor ilyenkor mi a teendő, mert nem mindegy hogy 23000 fizetek neki a tankönyvcsomagjáért, vagy 13000 forintot. Mert annyi könyv a megfelelő a tesótól. Előre is köszi
2013. júl. 26. 16:09

Én úgy tudom, a kihelyezett Kello pontokon Erzsébet utalvánnyal való fizetésre van lehetőség, de a csekkeket csak azoknak pótolják, akiknek kiküldték, csak esetleg elvesztették. Akik nincsenek benne a "csekküldős" rendszerben azok nem kaphatnak csekket.

Írtam a Kellonak, nem méltattak válaszra. Most írtam az oktatásügyi államtitkári hivatalnak. Nincsenek illuzióim, nem fognak válaszolni. De az biztos, hogy engem aztán nem vádolhatnak azzal, hogy az én hibámból nincs tankönyve a gyerekemnek, mert nem néztem utána a vonatkozó információknak. :)

2013. júl. 26. 10:47

sziasztok!


Most kaptam az infót, állítólag a kihelyezett Kello pontokon lehet új csekket kérni

52. Maócska1981 (válaszként erre: 50. - Dina68)
2013. júl. 24. 23:48
Nem tudnak új csekket adni az iskolában, és számlaszámot sem :(
51. Minocska (válaszként erre: 49. - Dina68)
2013. júl. 24. 13:56
A kello hivatalos honlapján az van, hogy augusztus 15-ig kell befizetni a csekkeket, de az utána való befizetést is elfogadják, ha tankönyvosztáskor igazolod az iskola felé. Vagyis megmutatod a befizetett csekket. Ezenkívül az is rajta van, hogy június 15-én lezárták a tankönyvrendelést, tehát nem igaz, hogy meg sem rendelik a gyerek könyvét, ha nincs befizetve a csekk, mert már meg van rendelve. :) Azt tudom elképzelni, hogy tankönyvosztáskor nem adják ki a könyvet, ha nincs befizetve.
50. Dina68 (válaszként erre: 31. - Anyabab)
2013. júl. 24. 11:26
Új csekekt kérj a suliból.általában midnenhol szerdán van üygelet vagy kérd el a bankszámalszámukat és utalj.
49. Dina68
2013. júl. 24. 11:25
Én is csekket kaptam meg mellé egy leveelt,ha nem fizetek 07.31-ig nem kap a ygerek könyvet,mert meg se rendelik.
2013. júl. 24. 11:05

Sziasztok megint!


Sikerült felvenni a kello-val valakinek a kapcsolatot? Ha nem, szerintetek melyik médiához lenne érdemes fordulni?

47. andi6020 (válaszként erre: 46. - Fa6fa96681)
2013. júl. 24. 08:01
Ez már kb egy hónapos hír.
2013. júl. 24. 00:41
Kitolták a befizetési határidőt Aug.15-ig.Hivatalos hír a Népszavában.Pár napja olvastam.Bár azt is leírták,ha tankönyv osztáskor odaviszed az egy napja befizetett csekket a suliba akkor sem vagy elkésve.
45. andi6020 (válaszként erre: 42. - Maócska1981)
2013. júl. 24. 00:33

Tiszta gáz. :(

Mármint ez az egész. Jó facul intéztek megint mindent az "okosok".

2013. júl. 23. 22:32
Az osztályfőnökünk utánajárt, de majd egy hét alatt nem tudott meg semmit. Állítólag a szülők fellebbeznek a törvény miatt, amiben megvonták az asztmás gyerekektől a támogatást, így még nem dőlt el semmi. Annyi kiderült, hogy teljes a káosz, a könyvkiadónál sem tudnak válaszolni a kérdésekre. Gyakorlatilag ez egy előkészítetlen, elhamarkodott dolog.
43. Maócska1981 (válaszként erre: 41. - Minocska)
2013. júl. 21. 22:15
Nagyon köszönöm, itt sem tud senki semmit. Én is úgy gondolom, jobb lenne, ha megkapnánk újra a tankönyvlistát, és akkor megrendelhetnénk, csak az is idő...Bemegyek még az Önkormányzathoz, keresek valakit az oktatásügyről, hátha...Ha van valami eredmény írok neked, kérlek te is tedd azt, ha megtudsz valamit
42. Maócska1981 (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2013. júl. 21. 22:13
Köszönjük, megtörtént..Mint írtam, senki nem tud felvilágosítást adni. Hozzáteszem, két gyerek, két iskola, infó semmi
41. Minocska (válaszként erre: 39. - Maócska1981)
2013. júl. 21. 21:08
Beszéltem a leendő osztályfőnökünkkel, nem tud semmit. Majd szóltam az igazgatóhelyettesnek, aki szintén nem tudja megmondani, mit kell ilyenkor tenni. Azt mondja, majd utána néz. Senki sem tud semmit. Én azért úgy gondolom, hogy lehetővé teszik majd a könyv átvételekori fizetést, mert rengeteg gyerektől vonták meg a támogatást, miután leadták az igazolást arról, hogy nekik ingyen könyv jár. Nem maradhatnak a gyerekek könyv nélkül. Mondjuk én azt sem bánom, ha nekem kell megrendelnek a kiadótól a könyvcsomagot, csak szóljanak időben.
40. andi6020 (válaszként erre: 39. - Maócska1981)
2013. júl. 21. 18:25
Mi lenne, ha besétálnátok a suliba valamelyik ügyeleti napon?
39. Maócska1981 (válaszként erre: 35. - Minocska)
2013. júl. 21. 17:49
Szia! sikerült kideríteni valamit? Mi sem kaptunk csekket, és senki nem tud felvilágosítást adni, hova tovább...
38. bowie (válaszként erre: 37. - Mamóka62)
2013. júl. 17. 20:43

Bizony, én csak a papír írószerben otthagytam 16 ezer ft-ot, arra, ami az iskola által kiadott listán szerepelt, és még nem is kaptam mindent. Még olyan 5-6ezer ft-ra számolok..plusz tornacucc, wc papír, zsepi, szappan, szalvéta, ilyesmiket is be kell adni. Egyedül amit fizetni kell nálunk tankönyvek közül az elsősöknek, az az idegennyelvi könyv, gondolom 5 ezer körül lesz.

Tolltartót, táskát a keresztszülők vettek a ballagásra, az is 20 ezer ft volt. És arra is számítok, hogy szeptemberben még osztálypénzt is kell beadni.

37. mamóka62 (válaszként erre: 34. - Bowie)
2013. júl. 17. 20:08
Köszönöm szépen a válaszod, most kezdi az első osztályt, gondolom ezt tudja az anyukája, én majd másként segitek be a beis kolázásba, hiszen lesz még kiadásuk bőve.
36. vica66 (válaszként erre: 35. - Minocska)
2013. júl. 17. 09:38
Talán érdemes lenne érdeklődnöd a gyermek iskolájában, hogy mi ilyenkor a teendő.
2013. júl. 17. 08:52
Mi semmilyen csekket nem kaptunk. Február körül ki kellett tölteni, hogy a gyerekek tartós betegek, ée kellett adni a papírt, amit az államkincstár küldött. Csakhogy akkor még nem tudtuk, hogy az állam megvonja az asztmásoktól a támogatást. Vagyis a nagyobbik lányom nem jogosult az ingyenes tankönyvre. Azt nem tudom, hogy most akkor nekem kell utána mennem, hog kapjak csekket, vagy tankönyvosztáskor egyszerűen kifizetem a könyveket.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook