Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tanácstalan (betegség) fórum

Tanácstalan (betegség) (beszélgetős fórum)


1 2
11. kszb (válaszként erre: 9. - 85478056e1)
2013. márc. 2. 21:02

nme kötözködés képp', de igen. Ha minden negatív, akkor bizony ott a bibi.... tudom, h nehéz elfogadni, de sajnos ez van. És ha a belgyógyász nem mondta ki konkrétan, vkinek muszáj.....

(csak jelzés értékűen. A testhő befolyásolható pszichésen is)

10. kisj (válaszként erre: 6. - 85478056e1)
2013. márc. 2. 20:59

Biztosan igazad van, de nekem pl soha, de soha nem jutna eszembe, hogy naponta végbélben hőmérőzzem magam.

Lazíts egy kicsit. Mi rossz van egy kis hőemelkedésben?

Végbélben egyébként is midig többet mutat.

Mérd inkább hónalj alatt.

9. 85478056e1 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. márc. 2. 20:59
Nem kötekedésképp, de szerinted a pszichémtől fáj a hasam és a csigolyáim? Ha nem találnak semmit, tényleg a pszichológus lesz az utolsó kapaszkodóm.
8. 85478056e1 (válaszként erre: 4. - Kszb)
2013. márc. 2. 20:57
A reumatológusom konzultált egy immunológussal. Szerintük valamilyen vírusom van, de írtam, hogy csináltak pár napja vírus-szerologiát, amiben a borreliosis is szerepel. hónap közepén lesznek kész az eredményeim.
7. kszb (válaszként erre: 6. - 85478056e1)
2013. márc. 2. 20:56
ez egy ördögi kör.... csak nem veszed észre! Én a helyedben tényleg keresnék egy jó pszichológust, ha minden negatív most is, mert tutira ott a hiba akkor már.
6. 85478056e1 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2013. márc. 2. 20:55
Feloldodnék, ha jól lennék. Nem voltam én ilyen soha, csak amióta a nyavalyáim vannak. Azt írtam, ha nincsenek fájdalmaim és normális a hőm teljesen más ember vagyok.
5. kszb (válaszként erre: 3. - Kisj)
2013. márc. 2. 20:51
vhol jogos.....
4. kszb
2013. márc. 2. 20:51
Miért nem mész el egy immunológushoz? Nekem pld Borreliosis után volt folyamatos hőemelkedésem jó ideig. Össze- vissza vizsgáltak, semmit nem találtak. Szerológia kimutatta, h átestem a toxoplasmosis- on, meg a Lyme-on, aztán ennyi. Magától rendeződött a hőm. Időbe telt, meg nem mondom, h emnnyibe, de az tuti, h 1 éven át mértem minden nap. Orvosi utasításra 3x naponta. Utána meg már letojtam. Orvoshoz nem kellett mennem vele többet, uhogy éltem az életem. Az biztos, h hónaljban 36,8 és 37,8 között mozgott a hőm akkor, amikor mértem.
3. kisj
2013. márc. 2. 20:51

A pszichiáter szakrendelést nem láttam a felsorolás között.

Szerintem hasznos lenne, ha elmennél, mert a leírtak alapján nagyon görcsösen állsz az élthez.


Volt egyszer egy kollégám, aki mindig azt mondta, hogy:

"ne görcsöljél, oldódjál fel."

Igaza volt....

2. 85478056e1 (válaszként erre: 1. - 85478056e1)
2013. márc. 2. 20:38
Van itt valaki hasonló tünetekkel??
2013. márc. 2. 20:36

Kb. 3 éve van folyamatos hőemelkedésem, hol jobb, hol rosszabb...

Naponta mérem végbélben és még mindig a ciklusom első felében alacsonyabb max. 37,3, majd a közepén spontán megemelkedik 37,7-ig. Egyre rosszabbul tűröm. Mindig kölönböző nyavalyák jönnek hozzá. Azt azért hozzátenném, hogy nem is biztos, hogy a ciklusom miatt van az egész galiba, lehet valami más, de senki nem tudott eddig segíteni. A Premens tabletta nekem nem segített sajnos semmit.


Összefoglalom, hogy eddig milyen vizsgálatokon voltam. hátha van ötletetek.


Gyomortükrözés-negatív

Vastagbéltükrözés-negatív

2 db. mellkas, has, kismedence CT-negatív

2.db kismedence MR, találtak egy 6 mm.-es miomát amivel most nincs teendő

Csontizotóp vizsgálat-negatív

2 db. autoimmun-szerológiai teszt- negatív

2 db. immun-fenotipizálás (limfóma kizárására) negatív

Állkapocs Ct-negatív

Fogorvos- negatív

Endrokrinológus talált pajzsmirigy alulműködést+gyulladást ami kezelve van

3 belgyógyásszal beszéltük át a dolgokat, tanácstalanok...

Csomó vérvételem volt-negatív

Vizeletminta-negatív

Gégész 2x vett torkomból mintát, kezelve lett

Bőrgyógyász-negatív

Nőgyógyász nézett hormonokat (tesztoszteron, ösztrogén és progeszteron kivételével) Lehet, baj, hogy az nem lett megnézve??

Csináltunk csomó tumormarker vizsgálatokat is-negatív

Mellkasröntgen-negatív

Arcüregröntgen-negatív

Hematológus is tanácstalan

Kardiológus szerint ok minden-Szív UH-negatív


Az utóbbi hónapokban észrevettem magamon, hogy nagyon nem bírom a meleget, fájnak a csigolyáim nyomásra, sokat köhögök és a hasam is nagyon sokat fáj.


Kínomban elmentem egy reumatológushoz is aki elküldött gerinc és térd röntgenre. Meg megyek térd MR-re is, mert állítólag a térdeimben minimális víz van (eddig nem tudtam róla, meg nem is fájt) a doki szerint biztos a külföldi útjaim során szedhettem össze egy vírust, amit azóta is hordozok. Most csináltatott egy komplett vírus-szerológiát, meg mégegyszer megnézette az összes autoimmun antitesteket reumás betegségekre. Antibiotikumok nem használtak, pedig az utóbbi 3 évben bevettem jó pár levéllel. Ha bebizonyosodik, hogy vírus, akkor kapok antivirális tablettát. De mi van, ha nem bizonyosodik be? A hasam meg csak egyre jobban fáj...Nem pszichés tutira, mert ha pl. normál a hőmérsékletem és nincsenek fájdalmaim, akkor a világgal is minden rendben van. Olvastam valahol, hogy a mióma is okozhat mindenféle gondot és hőemelkedést is produkálhat. Na de egy 6 mm.-es? Az tuti, hogy van gyulladásom, mert ha pl. nagy ritkán (2 havonta) beveszek egy algopyrint, másnapra jobban vagyok. akkor a hőm is tök normális (36,6)...


Tanácstalan vagyok....


Soha nem szedtem fogamzásgátlót, tehát nem zavartam be a ciklusaimnak.


Viszont egy ideig anorexiás voltam és külföldön egy náthára olyan gyógyszert vettem be, amit pajzsmirigy betegeknem nem szabadna. Mondjuk, akkor nem tudtam még a betegségemről. Lehet, ott kaptam valami nyavalyát? Mert akkor kezdődtek a tüneteim. Kb. a hónap közepén lesz kész a vírus szerológiám, kiváncsi leszek, hogy találnak-e valamit...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook