Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanácsot kérnék!!! fórum

Tanácsot kérnék!!! (beszélgetős fórum)

1 2
28. 39694c0c70 (válaszként erre: 27. - Jasmine24)
2012. febr. 7. 12:14

Félreértettél.

Egyetlen szóval se mondtam, hogy ne szóljál az érdekedben.

Csupán tárgyalási technikát, módszert javasoltam, amivel szerintem eredményesebb lehetnél, mint a zsarolással, hőbörgéssel, követelőzéssel, "befosatással"

Te nem kívánsz élni az általam tanácsoltakkal.

Jó. Megértem, hiszen ez a te életed, te dolgod, rajtad is áll, vagy bukik, hogy sikerül vagy sem.

Miután jelezted, hogy amúgy is utálod a munkád, már nem akarlak győzködni.

Tedd azt, amit szeretnél.

27. Jasmine24 (válaszként erre: 26. - 39694c0c70)
2012. febr. 7. 12:10

Valoszinuleg nem fogok sikerrel jarni a fizetesemelest illetoen, legalabbis ez az erzesem, de ugy erzem ha nem is szolok a sajat erdekemben akkor nem is lesz ra tenyleg esely. Igy meg hatha!

A kolleganom mar panaszkodott, neki azt mondtak hogy igen tisztaban vannak azzal, hogy nagy a kulonbseg a fizetesek kozott ugyanarra a beosztasra. Es nem akarnak minket elvesziteni a penz miatt, mert tudjak, hogy keveset adnak. Szoval semmi kirugas nem volt, meg hasonlo. Ha en is szolok, akkor esetleg jobba elgondolkodnak, mert csak nem akarnak annyi embert egyszerre elvesziteni.

Amugy koszonom! Remeljuk sikerrel jarok!

26. 39694c0c70 (válaszként erre: 24. - Jasmine24)
2012. febr. 7. 12:03

Úgy tűnik, nem voltam érthető. (Én pontosan másról beszéltem)

De mindegy is már.

Te döntöttél, hogy fizetésemelést kérsz, ami érthető is.

Azt is te határozod meg, hogy milyen eszközöket használsz.

Azért jó lenne olvasnom, hogy sikerrel jártál!

Őszintén!

25. 39694c0c70 (válaszként erre: 23. - Jasmine24)
2012. febr. 7. 12:00

Próbáld meg akkor úgy, ahogy jónak látod.

Ha biztosan akad másik munkahely, vagy átmenetileg anélkül is elvagy, akkor semmi vesztenivalód nincs.

Ha "erőből" akarsz tárgyalni, vagy valakit továbbra is "befosatni" akkor tegyed azt. Meg nem verhetnek, legfeljebb kirúgnak.

De, ha amúgy is utálod ezt a munkát, akkor nem is lesz kár érte.

24. Jasmine24 (válaszként erre: 22. - 39694c0c70)
2012. febr. 7. 11:47
Pontosan! Ezert nem helyes, hogy en kevesebbet kapot a kezdonel.
2012. febr. 7. 11:46

Szerintem itt nagyon negativ mindenki. Megertem abbol a szempontbol, hogy Mo.-on azt pumpaljak az emberbe, hogy egy ertektelen, potolhatatlan ember, aki elegedten meg annyivel amit kap es lehetoleg ne szoljon egy szot sem.

Az en helyzetem abbol masabb, hogy nem Mo.-on vagyok. Itt meg megengedett az embernek megvedenie magat.

Tudom hogy senki sem potolhatatlan, de akkor is tobb penzbe kerulne nekik felvenni egy uj embert, majd felhozniuk az en szintemre, mintha szepen megadnak nekem azt az osszeget ami minimum jarna.

Es ezzel nem vagyok sem nagyarcu, sem nagykepu, egyszeruen csak utalom az igazsagtalansagot. Es miert kellene ezt elfogadni barkinek is?

Ha en elmegyek errol a munkahelyrol, akkor az nem azert lesz, mert kirugnak, mivel mertem szolni a sajat erdekemben, hanem azert mert felmondok.

Itt nemcsak a munkaltato mondhatja el a velemenyet az alkalmazottnak, hanem az alkalmazott is felszolalhat a sajat erdekeben, illetve ha valamit nem talal helyesnek.

Tudom, hogy nehez ezt megerteni olyan embereknek, akik mindig elnyomasban eltek valamilyen szinten, de en mar 20 eves korom ota egy mas vilagban elek es ott meg kicsit normalisabban mukodnek a dolgok mint otthon. (ilyen ertelemben)

22. 39694c0c70 (válaszként erre: 20. - 71c9045211)
2012. febr. 7. 09:21

Egyetértek. (Na nem a minimálbérrel)

Azt gondolom, hogy annak lejárt az ideje, hogy az emberek jövedelme a korukkal együtt automatikusan kell, hogy növekedjék.

A mai világban nem az életkort fizetik meg, hanem a teljesítményt, vagy az illető tudását/fontosságát.

Nem mondom, hogy a tapasztalat semmit nem ér, de az legtöbbször csupán úgy kamatozik, hogy a rutinos munkavállaló sokkal kevesebb idő alatt, kisebb energiával képes a feladatát elvégezni.

21. bnedora (válaszként erre: 6. - Jasmine24)
2012. febr. 7. 09:21
A férjem több, mint 30 évig dolgozott egy helyen. Korábban az un. ranglétrát meg kellett mászni mindenkinek (pénzben is). Sajnos a rendszerváltás után megváltoztak a körülmények, így később úgy alakultak a dolgok, hogy a fiatalabb dolgozók is annyi pénzt, vagy többet kaptak, mint ő, akinek a kisujjában volt minden. Szerintem szólni lehet, de ez attól függ, milyen a főnök, mert bizony könnyen megkaphatja az illető, hogy amennyiben nem tetszik, továbbállhat.
2012. febr. 7. 09:06
Nem hiszem ,hogy ez a hozzáállás a legmegfelelöbb de te tudod. A mai világban örül az ember ha dolgozhat és a minimál bért megkeresi.Én 23 éve dolgozom és aki frissen jön a munkahelyemre ugyan annyit kap mint én de nem szólok mert dolgozhatok és ez a fontos és el tudom tartani a gyerekeimet.Senki sem pótolható.Bocsáss meg de ez a "nagyarc" vissza taszitó számomra....
19. 39694c0c70 (válaszként erre: 18. - Mókinca)
2012. febr. 7. 09:01

Szerinted ott működhet?

Nem dolgoztam Angliában, de nehezen hinném, hogy ott annyival másabb emberek élnének, hogy a "befosatásra" azonnali béremeléssel válaszolnának.

Szinte naponta érkezik a "friss hús" keletről. Nem hiszem, hogy valaki annyira pótolhatatlan lenne, hogy bárki is kétségbe esne, ha kilépéssel fenyegetőzne.

2012. febr. 7. 08:27

Lehet, hogy Angliában működik a "befosatom, beolvasok, követelek" kategória, de itt Magyarországon nem. Tehát: nem magyaroktól kell véleményt, tanácsot kérni.

Nincs pótolhatatlan ember!

17. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2012. febr. 6. 21:23
Én amikor a gépjármű kötelező felelősségbiztosítással vagyok ugyanígy, kilépek és újraszerződöm.
16. forgatos (válaszként erre: 7. - 39694c0c70)
2012. febr. 6. 20:00

Ezek hasznosak nagyon.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a bér az a munkaszerződéshez kötődik. Ha te ebben az összegben megállapodtál a munkáltatóddal, akkor csak annyit tehetsz, hogy beszélsz a főnököddel- al_F-a által leírtaknak megfelelően.

Ebben az esetben ugyan nincs egyéb jogod, minden azon múlik, hogy egyezel meg velük a beszélgetéskor.

15. 39694c0c70 (válaszként erre: 8. - Jasmine24)
2012. febr. 6. 19:44

Ha úgyse hallgatsz senkire, akkor miért kérsz tanácsot?

Senki nem javasolta neked, hogy alázkodjál meg!

Ha meg nem érdekel a munkád, akkor miért nem váltasz?

Ha követelőzöl, fenyegetőzöl nem biztos, hogy célt érsz.

Ha én észere venném, hogy valaki zsarolni akar, vagy a "befosatás" a célja, azonnal kirúgnám.

De én, én vagyok.

14. 3da8f53e4a (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 6. 19:14

Sajnos igaz! Manapság már senki SEM PÓTOLHATATLAN :( Nem az a világ járja, mint régen, hogy elmegyek máshová dolgozni ha valami nem tetszik. Nekem is sok minden nem tetszik - főleg a főnököm!! - de nyelek, mert nem lehet ugrálni.


Ha jól dolgoztál, akkor ezt úgy is ÉSZREVESZIK és jutalmazni is fogják - ha megteheti a munkáltatód? - vagy már meg is tette év végén?


Ha szólni akarsz, akkor csak módjával.... vigyázz.

2012. febr. 6. 18:54

Elõbb néz körül a környéken más munkahely tekintetében és csak akkor lázadj ha van menekülési útvonalad.Tökéletesen igazad van egyébként, de manapság nem az a világ járja hogy az igazság gyõzedelmeskedik.

Jó esetben egy idegösszeroppanás mellett másnak kaparod ki a gesztenyét

12. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 8. - Jasmine24)
2012. febr. 6. 18:38
Ne hidd, hogy pótolhatatlan vagy, mert senki nem az. Max. megbecsülnek, és ha szerencséd van, ezt anyagiakban is ki fogják fejezni.
11. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Jasmine24)
2012. febr. 6. 18:34
Az tényleg más világ... Legyen szerencséd!
10. Jasmine24 (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2012. febr. 6. 18:32
Angliaban mas a helyzet.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Jasmine24)
2012. febr. 6. 18:28
Egyszer tettem ezt kedvesen, udvariasan, diplomatikusan. Azonnal elköszöntek tőlem.
8. Jasmine24 (válaszként erre: 7. - 39694c0c70)
2012. febr. 6. 18:27
Szerintem ezek utan...nem en akarok megalazkodni. Diplomatikus akarok maradni, de azert kicsit befosatnam oket. Tudom hogy szukseguk van ram. De ezek utan ne gondoljak, hogy megmarad az eddigi motivaciom. Jelenleg nem erdekel a munkam. Ha nekem is megadjak amit akarok anyagiakban akkor majd visszater a munkakedvem is.
7. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2012. febr. 6. 18:17

A helyes tárgyalási technika eredményes lehet.

Ha kíváncsi vagy erre, a neten találhatsz hozzá segítséget.

Amit semmiképpen ne tegyél:

- Ne hivatkozzál senkire!

- Ne tégy említést arra, hogy ismered mások fizetését!

- Ne fenyegetőzzél!

- Ne ígérgess semmit feleslegesen!

- Ne példálózzál!

- Csak olyan dolgokat említsél, vagy ígérjél, amit komolyan is gondolsz.

- Ne követelőzzél, hanem inkább kérdezzél az okokról, lehetőségekről, esetleg arról, hogy mit tehetnél azért, hogy magasabb bért érjél el.

- Jelezd a cég, a vezetés iránti elkötelezettséged.

2012. febr. 6. 18:08
Azert en ezt nem tudom lenyelni. Az egyik kolleganom is felhaborodott es szolt is. Most en jovok. Szerdan lesz a fonokkel az ev eleji megbeszelesem. Ott biztos hogy megmondom a magamet. En nagyon igazsagtalannak tartom ezt az egeszet, foleg hogy az uj ember tolem kerdezi mit kell csinalni. Azert 4 ev utan tobbet kellene kapjak mint a friss hus, nem?
5. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2012. febr. 6. 18:03

Nem akarlak elkeseríteni, de ez szinte mindenhol így van, de időben 20-30 évvel ezelőtt is így volt.


Erre az a magyarázat, hogy a munkát kell megfizetni és nem az egyént. Ha szólsz, lehet rosszul jársz. De ne legyen igazam,azt kívánom Neked!!

2012. febr. 6. 18:03
Ez jó pár éve így van, azért lettek titkosítva a fizetések.
2012. febr. 6. 18:01
ez mindig így van mindenhol
2012. febr. 6. 18:00
Ez így van sok munkahelyen már évtizedek óta. Ha megszólalsz lehet, rosszul jársz.
2012. febr. 6. 17:57

A velemenyetekre lennek kivancsi, illletve, ha valaki tud kerem lasson el jo tanaccsal, ha volt mar hasonlo helyzetben.

Arrol van szo, hogy kozel 4 eve dolgozom mar egy cegnel. Most a mult heten derult ki (mivel kollegak beszelunk egymas kozott), hogy akik nemreg kezdtek, jelentos osszeggel tobbet keresnek evente. En ezt nagyon igazsagtalannak tartom. Ugyanaz a pozicionk. Raadasul en vagyok az egyik legjobb emberuk. Nem tudom hogyan erhetnem el azt, hogy legalabb annyit kapjak mint amennyit az ujonnan jott kollegam keres.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook