Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szürkehályog műtét Fonyódon vagy Siófokon fórum

Szürkehályog műtét Fonyódon vagy Siófokon (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. globus (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. nov. 5. 17:07
Nem neked, hanem a nénikém új problémája két hónap alatt :)
35. liliom10 (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2022. nov. 5. 17:06
Hát, ez elképesztő ! :( Ez aztán az orvos-beteg kapcsolat! :(
34. 55Judit (válaszként erre: 33. - Globus)
2022. nov. 5. 15:29

Nincs új probléma, nem tudom mire gondolsz.

Itt a kontroll is futószalagon megy. Csak megnézik a szemet, dokumentálják, de a diktálást is kint a folyón kell megvárni. Kiviszik utánunk a papírt, és mehetünk haza.

33. globus (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2022. nov. 5. 15:26
Nekünk a műtét utáni kontrollra az operáló orvoshoz kellett menni. Mindenre rákérdezett, vizsgált, még a hazulról hozott szemüvegeket is bemérte. Ezért nem értem, mi lehet új probléma két hónap alatt.
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Liliom10)
2022. nov. 5. 15:18
Nem lehet. Nem is találkozok vele. Reggel 6- fél 7 között el kell foglalni a betegszobát. Nővér végig rongyol a szobákon, csepegtet a szemekbe, van akinek infúziót köt be és elszalad. Majd jön a betegszállító, bekísér a műtőbe, ahol már beöltözve várnak azt se tudod ki az orvos ki a nővér. Lefekszel, letakarnak, a szemednél kivágnak egy lyukat a takaróból és már műtenek is. Ha kész kikísérnek, van akinek fáj nagyon műtét után a szeme, de nem kap fájdalomcsillapítót mert nincs. Ha viszel, beveheted. Tudod kit érdekel a futószalagon hogy neked van-e kérdésed. Nem is lehet. A fizetősök műtét előtt a magánrendelőben persze minden kérdésre választ kapnak. Én örülök ha ennivalóra telik.
31. liliom10 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. nov. 5. 15:08
Akkor csak arra gondolj, hogy sokkal jobb lesz a szemed, mint most ! Azért legalább a műtét előtt pár mondatot csak tudsz beszélni a dr-nővel . Hátha ! Én megpróbálnám. Mellesleg elég elképesztő helyzet, ha a műtő orvossal egyáltalán nem lehet beszélni !
30. 55Judit (válaszként erre: 28. - Liliom10)
2022. nov. 5. 14:36
Még nem. Nincs is alkalom beszélni vele, mert úgy szedik sorra a betegeket mintha futószalagra lennének rakva. Egyébként tudom a választ: Ez a lencse nem multifokális, csak távolra ad jó látást. Esélyem se lenne azt forszírozni, hogy akkor szomszédasszony miért tud vele olvasni, de bármilyen válasz se tudna megvígasztalni. Az én lencsém ilyenre sikerült, az övé meg olyanra. Még abban reménykedek, hátha a most berakása kerülő lencse jobban lát majd közelre.
29. globus (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2022. nov. 5. 14:35

Jövő héten megyünk szemészetre a néninkkel.

Egyik szemét februárban, másikat júliusban műtötték. Minden jó volt, idén kb. 10x látta szemész, csináltatott új szemüveget, és most mondja, hogy nem lát...

28. liliom10 (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2022. nov. 5. 14:31
Majd szorítok Neked !!! :) Elmondtad a szemész dr-nőnek ezt a tapasztalatodat ?
2022. nov. 5. 09:23

Kedden műtik a másik szememet is.

Az elsővel távolta úgy látok mint a sas. Viszont elszomorít, hogy közelre nem olyan jó mint szomszédasszonyé. Őt is az műtötte mint engem, a főorvos nő, de ő jó fényviszonyok mellett olvasni is tud, én meg nem.

2022. júl. 29. 02:50
Orulok, hogy sikeres lett a szemmuteted.
2022. júl. 7. 16:33
Végül minden jó ha jó a vége! Jól szuperál az új szemlencsém, a szemem is szépen gyógyul. Holnap kontroll, jó lenne ha felvennének listára a másik szememmel is.
24. 55Judit (válaszként erre: 23. - Globus)
2022. jún. 14. 08:14
Tudtam már akkor is hogy elkapkodta. Egy felületes hebrencs kis csaj mért be. Ezt már itthon rögtön mondtam hogy amilyen lencsét ez után a bemérés után kapok, azzal biztos hogy nem fogok együtt élni. Na hátha csütörtökön jobban sikerül. Gondolom mikor kiderült hogy rosszul mért, megkapta a magáét.
23. globus (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2022. jún. 13. 20:23
Megkérdeztem volna, mi baj van? 🙂
22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. jún. 13. 19:27
Abból hogy "sajnos meg kell ismételni".
21. globus (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2022. jún. 13. 19:22
Miből gondolod, hogy bármire rájöttek, miután megtörtént az első vizsgálat?
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Globus)
2022. jún. 13. 19:17

Az én műtétem még odébb van. 28.-án lesz. Ma délelőtt úgy

hívtak fel, hogy sajnos meg kell ismételni a bemérést. Ha ez sorosan következik, nem sajnosozik. Másrészt, mikor felvettek várólistára, megkaptam az időpontokat papíron 1 bemérésre, laborra, belgyógy.-ra, műtétre. Ennyi lett volna. Milyen már hogy közben telefonon hívogat meg sajnosozik? Hát nagyon félek hogy nem lesz jó a lencse, nem tagadom. A nagy cilinder szám miatt nem helyben készítik el a lencsémet hanem Pesten rendelik meg, és félek nem lesz jó, mert ha berakják, ezt már nem cserélik ki ha nem látok vele.

19. globus (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2022. jún. 13. 12:02
Neeem! Mi is többször mentünk. Egy vizsgálat jóval korábban, egy műtét előtt pár nappal, és egy közvetlenül műtét előtt, aznap reggel. Aztán műtét után + 2x későbbi időpontban.
2022. jún. 13. 11:53
Ma volt a vérvétel, most jöttem haza. Közben telefonáltak hogy csütörtökön fáradjak vissza hogy újból bemérjék a szememet. Hát mondom én hogy elcseszte a kiscsaj. Éreztem. Tisztára mintha futószalagon lennének a betegek a dolgozók meg darab/teljesítményben kapnák a fizetést. Mindegy mit csinál, csak le lehessen adminisztrálni.
17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Lolita2112)
2022. jún. 13. 07:04
Lehet hogy járatosabb a főorvos, csakhogy már voltam a műtét előtti vizsgálaton, a főorvos nem hogy nem állt velem szóba, rám se nézett. Voltak 4-en a vizsgálóban, szt se tudom melyik az. Egy fiatalka pillanat alatt bemérte a szememet, egy másik megírta a papírt, egy 3. a kezembe adta és kitessékelt, a 4. osztotta felváltva a többit. A lencsém cilinderes lesz, attól félek rosszat csinálnak. Hát nagyon félek.
16. lolita2112 (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2022. jún. 13. 06:59

szia kedves judit!


nagyon megertem a felelmedet!itt nalunk ugyanaz szemorvoshoz kellet menni ,es ugyanaz szemely is mutott meg.a foorvos biztos jaratosabb minden komolyann problema megoldasaban,mint a te eseted is!nagyon szurkolok neked,hogy minden siman menjen es ujra jol lassal!

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Lolita2112)
2022. jún. 4. 11:36

Köszönöm Lolita nagyon kedves vagy.

Az én szemüvegemet se nézték. A szemüveget nem orvos írta fel, azt lehet csináltatni, vannak ilyen helyek ahol szemész vizsgál, és megcsináltatja a szemüveget.


A kórházba kell műtét előtti vizsgálatokra járni, rendes szemész orvoshoz. Mikor azt mondja megérett a műtétre, időpontot ad, és műt. Az én orvosom átpasszolt a főorvosnak., talán nem meri megcsinálni. nem tudom.


Most élesedik a dolog, jövő héten lesz konzultáció a főorvosasszonnyal, aki műt. Bevizsgálja a szememet, az adatokat felküldi Pestre, mert az én lencsémet nem helyben készítik el a nagy cilinder szám miatt. Na ettől rettegek, hogy úgy fogok látni vele mint az új szemüveggel amit nem fogadtam el. Utána héten labor, belgyógyászat, majd 28.-án műtét. Nagyon félek, nem tehetek róla. Olyan lencsével mint a szemüvegben volt, nem élhetek együtt. Kizárt.

14. lolita2112 (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. jún. 4. 09:25

szia kedves judit!szerintem ezen nem kell aggodnod,mert nekem pl meg se neztek a szemuveget,hogy milyent hordok,de igaz jo alaposan megvizsgaltak a szememet!


szerintem a mutet elott okvetlen beszelj egy szemorvossal aki mut vagy masikkal ha ahhoz nem kapsz mar idopontot,mert ez tenyleg nagyon fontos dolog,hogy tudnod kell,hogy mire szamithassal!nagyon megertem az aggalyodat!szurkolok neked,hogy minden minelelobb jora forduljon.

13. 55Judit (válaszként erre: 12. - Lolita2112)
2022. máj. 30. 13:50

Igen, nem gondoltam hogy Sydneyben élsz. Örülök hogy neked jól sikerült.


Velem most az van, hogy az orvos akihez járok (nem privát) átadott a főorvosasszonynak biztos a lencse miatt.


Az van hogy cilinderes a szemem, és már elég nagy számú. E miatt félek nagyon, hogy nem lesz jó a lencse amit csinálnak nekem. Mert mikor még nem tudtam hogy hályog van a szememen, elmentem szemüveget csináltatni, és olyan lett mintha egy csövön néznék ki a fejemből, minden homályos volt, csak a cső közepén láttam élesebben, és úgy mozgott minden ahogy mozdítottam a fejemet, hogy azonnal hányingerem lett. Azt mondta az optikus, ez a nagy számú cilinder miatt van, nem lehet vele mit tenni, majd megszokom. Hát biztos nem. Ott is hagytam a szemüveget.


Most rettegek valósággal, hogy a beültetett lencse is ilyen lesz, azt pedig már nem cserélik ki.

Teljesen komolyan mondom most, ha olyan lesz a szememben a lencse mint a szemüveg volt, inkább a vonat üssön el mint hogy azzal éljek. Annyira félek ettől, ki se tudom mondani. Most ezen tényleg az életem múlik.


Az első műtét 06.28.-án lesz. Addig a poklot is átélem ezerszer annyira rettegek.

12. lolita2112 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. máj. 30. 05:26

szia kedves judit!felreertettel!termeszetesen 2 mutetem volt!sydneyben elek ugyhogy otthon ki jo es ki sem sajnos azt en innen nem tudom!


en is 3 honapot vartam maszek alapon mindket szememmel mutet elott!

11. 55Judit (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. ápr. 25. 13:16
06.28. a műtétem időpontja. 2 hónapot kell várni.
10. 55Judit (válaszként erre: 9. - Lolita2112)
2022. ápr. 25. 07:16

De csak ennyit akartál elmondani erről?

2 szemen 3 szürkehályog műtét? Azt hogy? Siófokon műtöttek? Kicsoda?

Én ma megyek szemészetre, állítólag kapok időpontot az első műtéthez. Azt feltételezem, így is hónapokat kell várnom még.

9. lolita2112 (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2022. ápr. 25. 05:31
szia kedves judit!tavaly aprilisban,es elotte evben meg novemberben,mindket szememet mutottek.
8. 55Judit (válaszként erre: 7. - Lolita2112)
2022. márc. 24. 09:47
Lolita te mikor estél át szürkehályog műtéten? Én áprilisban kapok időpontot.
7. lolita2112 (válaszként erre: 5. - Apeeng)
2022. márc. 18. 08:47
ne felj a mutettol,mert csodat muvel es nem faj!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook