Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szuper diétám, ami nekem bevált fórum

Szuper diétám, ami nekem bevált (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szuper diétám, ami nekem bevált

1 2 3
33. Castellina (válaszként erre: 31. - Dolores007)
2011. szept. 12. 13:32

Igen, én úgy értettem a kérődzést, hogy igencsak kéne, kellene valamit enni...:)

Szóval a gyomrom kér..

32. KA79
2011. szept. 12. 12:52

Én sportnapokon banánt eszek emeletti napkon egy ebéd ami kiadós mellette a két főétkezés gyengébb, ezzel hosszútávon fogyhatok.


Majdnem 10 kilót adtam le az előző fél évben.

31. Dolores007 (válaszként erre: 30. - Castellina)
2011. szept. 11. 00:21

A kérődzés az, amikor pl. a tehén kisszaöklendezi az előemésztett kaját, hogy jól megrágja. Sztem nem ezt a szót akartad írni... :DD

A te fogyikúrád nekem nagyon szimpi. Komolyan, első, ami tényleg átgondolt és nagyon jó!

Őszinte gratula!!

2011. szept. 10. 20:53

Naponta hatszor étkezem. Nem sok, mert egyszerre nagyon keveset eszek, napi 1000 kalóriát osztok be ennyi alkalomra. Én ülő munkát végzek, napi 1300 kalóriát éget el a szervezetem, tehát ennél többet nem ehetek. Sajna, de ez van. Ha sportolok hozzá, akkor 4-500 kalória plusszom van, de ezt inkább fogyásra hagyom.


Reggel 6-kor kelek, ekkor eszem meg a napi gyümölcsadagomat.

Ezzel beindítom a gyomorműködésemet, ami ebben az időpontban még igencsak lustálkodik.

Ez a vércukor szintemet kevésbé emeli meg, és kibírom, amíg a munkahelyemen reggelizhetek. Ez 8-órakor történik.. Ekkor eszem meg a napi szénhidrát adagom 80%-t, ami általában teljes kiőrlésű kenyérből szendvics, zöldséggel, sonkával. Majd 10 órakor elrágcsálok egy sárgarépát vagy uborkát vagy karalábét nyersen, hogy csillapítsam az éhségemet. Délben a fehérjeadagom következik, hús zöldséggel. Ez ezerféle változat kezdve a rakott karfioltól az ananászos csirkeszeletig salátával ...fél adag. Több ugyanis nem fér belém. Persze két óra múlva már kérődzőm valami édes után. Ezt ki kell bírnom, ha nem megy, akkor forrócsoki mézzel, tea Vagy egy sztracsis joghurt. Délután 17-kor vacsora: variációk zöldségre. A kedvencem: paradicsom feta sajttal. De lehet: töltött cukkini, lecsó, valamilyen saláta, padlizsánkrémmel töltött paprika, körözöttel töltött uborka ..ilyesmik.


Napi 2-3 liter víz. Szigorúan víz. Gyümölcsleveket kerülöm, mert rengeteg kalória van benne, zöldséglé jöhet...


Elég szegényesnek tűnik, de recepteket keresgélve egy új világot fedeztem fel általa..


Heti 0,5-1 kilót lehet vele fogyni, még torna nélkül is. Persze testmozgással többet.

29. Dolores007 (válaszként erre: 28. - Klumpácska)
2011. szept. 10. 16:35
Valóban nem tökéletes, mert láttam már nagyon vékony lányt hatalmas mellekkel (saját) és ugyanolyan magas lányt, akinek az a súly a combján volt, de általánosságban működik. Nna persze izlések és pofonok, van aki azt szereti, ha egy csepp zsír sincs rajta, de nem ez a normális. Csak a kifutókon. Amúgy nem egészséges. Nem azért írom ezt, mert én dagadt vagyok és így védem magam. Sosem voltam dagadt, 167 cm-hez 55 kg kb. (Egyesek szerint már ez is sok, de szerintem az beteg, aki azt mondja). Most én is 58 vagyok, de még szoptatok, nem akarok fogyózni. Tudom, hogy sok, érzem a nadrágokon, combra ment a túlsúly. Tisztában vagyok magammal, nincs énkép zavarom, nem vagyok anorexiás, mint a fiatalok többsége. Én is átestem egy két dolgon. Hánytatáson, koplaláson. Kinőttem belőle, rájöttem, hogy nagy hülyeség, hisz ez az én testem, szeretnem kell és inkább azt gondolom át, hogy mit viszek be. Ésszerű fogyókúrát tudok majd magamnak összeállítani ilyen hülye átverős "kémiaórárólkimaradós" hangzatos nevek dobálózása nélkül, mint lúgosítás és méregtelenítés. Egyelőre élvezem, hogy nem fogyózhatok, mert kell a tej a szoptatáshoz. Sőt, még 200 kcal-t le is dolgozok miatta úgy, hogy meg sem moccantam. :)
28. klumpácska (válaszként erre: 15. - Dolores007)
2011. szept. 10. 14:55

175 cm magasan, vagy mennyi is vagyok pontosan, voltam már 59 kilós.


Ettől függetlenül ugyanúgy zsíros maradt a testem.


A BMI-t kicsit hülyeségnek tartom, mert a kalkulátor nem tudja, hogy valójában hogy oszlik el rajtad a bizonyos kg. Nekem 59 kilóval eléggé zsíros maradt még a combom, és az oldalam.


Szóval nem minden a BMI kalkulátor, sőt...

27. Ballainé (válaszként erre: 1. - Kukla)
2011. szept. 6. 19:43
Nagyon jól hangzik a leirás.De képet magadról miért nem tettél fel,igazolásként!!!!!!!
26. JudyTim (válaszként erre: 24. - 00dd2f3d94)
2011. szept. 6. 11:39

Hát igen.... megtapasztaltam MO-t, 13 évig éltem ott és meg kell mondanom, hogy 35 évesen idősnek tituláltak.

Akkor hogyan nevezzük azokat, akiknek 67 éves korukig dolgozniuk kell?

Furcsa egy ország MO. Lehet, hogy ha egy kicsit változtatna az életfelfogásán, az emberek elkeseredettségükben nem bántanák a másikat, akkor nem ott tartana ahol tart.

Ha belátnák, hogy egy telt, vagy kövér ember is lehet teljes tagja a társadalomnak, akkor sokkal jobb lenn ott is a hangulat és az élet.

De ez más téma. :)

25. JudyTim (válaszként erre: 1. - Kukla)
2011. szept. 6. 11:31
Ha esetleg bántónak érezted a hozzászólásom, bocsánatot kérek érte. Semmi rossz szándék nem vezérelt.
24. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 23. - JudyTim)
2011. szept. 6. 11:31

mindenkinek ez a vágyott állapot, nem biztos, hogy azért akar valaki lefogyni, mert plázacica akar lenni, csak nem érzi jól magát a bőrében, aminek sok más oka is lehet.

abban sajnos nem értek egyet veled, hogy a tudást és a műveltséget értékesebbnek tartják. ja, most látom, nem is Mo-on élsz, ott lehet. :)

23. JudyTim (válaszként erre: 19. - 0fbebe5906)
2011. szept. 6. 11:22

Kedves looking, én harmóniában élek magammal, nem kívánok fogyni sem hízni, mert egyáltalán nem érdekel senki véleménye. A férjem imád olyannak amilyen vagyok a gyermekeim szeretnek. Hála a jó Istennek az ország ahol élek nem a külsőm szerint ítél meg. A szakmai tudást és az általános műveltséget értékesebbnek tartják, holmi plázacicás kinéznél.

Ami pedig téged illet, törölt adatlappal bejárni és mindenkit kioktatni egy kicsit gyáva dolognak tartok, de ez sem érdekel különösebben. Nem vagyunk egyformák. És milyen unalmasak is lennénk, ha egyformák lennénk. :)

Legyen egy gyönyörű napod ! :)

22. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 21. - 0fbebe5906)
2011. szept. 6. 10:41
neked meg lehetne értelmesebb hozzászólásod is. :)
21. 0fbebe5906 (válaszként erre: 20. - 00dd2f3d94)
2011. szept. 6. 10:40
Nah, látom egy alomból valók vagytok a cikkíróval!:D
2011. szept. 6. 09:30

nem értem, miért kell leugatni a kiscsajt, amilyen cikkek itt megjelennek...

szerintem sok jót írt, nagyjából így próbálok étkezni én is.

a víz talán túlzás, szerintem 2-3l/nap elegendő.

mindenki a napi ötszöri étkezést isteníti, pedig így a gyomor és az emésztőszervek állandó mozgásban vannak. szüksége van a pihenésre az emésztőrendszernek is. ha félig megemésztett ételre ráeszel, klasszul rothadni kezd.

miért nem elég naponta egyszer húst enni? én is szeretem, de minden tápanyagot meg kell adni a szervezetnek.

a hüvelyeseket meg az olajos magvakat kicsit hiányoltam.

a korlátlan mennyiségű gyümölccsel nem értek teljesen egyet, azt is csak üres gyomorba vinném.

a langyos vizet is sokan ajánlják pl. reggel, mert segíti az emésztést. a kajálás közbeni ivás felhígítja az emésztőnedveket.


idéznék: "Van egy módszerem...nekem bevált", "...aminek én sokat köszönhetek."

nem kötelező eszerint étkezni. és magánügy, ki hány kilósan érzi jól magát.

ez még mindig jobb, mint a sok egyoldalú táplálkozást kínáló diéták.

19. 0fbebe5906 (válaszként erre: 17. - JudyTim)
2011. szept. 6. 09:16
Akkor neked kellene cikket írni, nem ennek a lánykának!:D
2011. szept. 6. 09:07

Vacsorára kapásból magas fehérjetartalmú ételt kellene fogyasztani.

Ne haragudj, még nem vagyok dietetikus csak annak tanulok, de már égnek áll a hajam annyi hülyeséget leírtál.


Aki nem ért hozzá, ne adjon tanácsokat! Jesszus...

2011. szept. 6. 08:55

Hát én azt mondom örülj, hogy sikerült lefogynod. De lehet, hogy lassan a szervezeted gyógyulás után is ledobta volna a felesleges kilóidat. Ami a vízfogyasztást illeti, szerintem ez egy nagyon megfontolatlan kijelentés " 15-kg-ként 1 liter" az azt jelentené, hogy pl. egy 90, vagy ennél több kilós ember 6-7 liter vizet kéne igyon. Ezzel elérve, hogy jól kinyújtja a gyomrát és a nagy diéta után pedig mehetne gyomorgyűrűt tetetni, nem beszélve, hogy lehet, hogy a gyomra "pihenne", de a veséi előbb utóbb feladnák. Különben is annyi víz mellé hova fér még el a kaja? ajánlom figyelmetekne az alábbi cikket:


[link]


A sovány hús nem hizlal, akkor miért nem szabad enni? A rengeteg gyümölcs viszont rengeteg cukrot tartalmaz, bár savanyúnak érzed akkor is. A lisztes ételek hizlalnak ugyan, de ha mértékkel eszed és teljes körlésűt fogyasztasz akkor a rengeteg rost miatt előbb van telítettségérzeted és nem tudsz sokat enni .

Egyszer én is lefogytam elég sokat, kb. 20 kg-ot. Nem koplaltam. Mindig csak annyit ettem, hogy ne érezzem magam éhesnek. Egy szóval egész nap ettem, csipegettem. Fél szelet kenyér reggelire egy kakaó, egy joghurt fél kiflivel tízóraira, egy tál leves délben a második 4 kor 6 fele egy gyümölcs és este megint fél szelet kenyér valamivel és a megszokott kakaó. Emellett csak evéshez ültem le, sétáltam, mindent állva csináltam és bringával vagy gyalog mentem mindenhova. Nem tagadom az elején éhes voltam, ekkor ittam egy-két korty vizet, vagy ha gyötört a gyomorsav faltam egy kis falat kenyeret, hogy ne böfögjem vissza.

Ezzel a módszerrel 6 hónap alatt adtam le a fölösleges súlyt, és a bőröm is szépen visszahúzódott.

16. 44d5abb30c (válaszként erre: 15. - Dolores007)
2011. szept. 6. 07:11
Nagyon sovány szegényke..:S
2011. szept. 6. 00:13

Hihetetlen egy cikk!

Ennyi hülyeséget egy helyen...

Nem igaz, hogy igazi diétánál korlátlanul fogyaszthatsz bármiféle gyümölcsöt.

Húst miért csak ebédre lehet enni? Reggelire vagy tízóraira miért nem?

Miért kell eltelnie 4 órának? Én úgy tudom, 5x kell enni egy nap, 3 óránként. Mi ez, hogy a gyomornak pihennie kell?? Meg hogy a szervezetnek így nem kell megosztania a figyelmét?? Eszem megáll.

5 liter folyadék valóban sok. Nyáron még elmegy, ha izzadsz is, de télen nagyon sok. A gyomor pihenjen, a vese meg dögöljön meg, mi? :DD

Langyos vizet meg igyon, akinek 2 anyja van, szerintem semmivel sem különb, mint egy jó kis pincehideg víz (nem a hűtőből).

Csak hogy tisztán lássak, a 157 cm-hez a 42kg-ot tartod ideálisnak?

Tudod mi az a BMI?

Tudod mi az az anorexia?

14. Bichi (válaszként erre: 7. - Spiritus)
2011. szept. 5. 22:20
Ezt én sem értem, főleg, ha többet, mondjuk 5-600 kalóriát éget el...
13. Bichi (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2011. szept. 5. 22:14
Én 57 kilósan is többet iszom naponta, mint 5 liter, és egyáltalán nem tartom rengetegnek. Tehát ízlések és pofonok :))
12. tökvirág (válaszként erre: 4. - Marjann)
2011. szept. 5. 21:14
kb 10 liter....
2011. szept. 5. 21:00
Nagyon ugyes vagy, jo sok hulyeseget sikerult osszegyujtened.:D
2011. szept. 5. 20:01
egyébként nagyon ügyes vagy és gratulálok a kitartásodhoz, s az eredményedhez.
2011. szept. 5. 20:00

"7. 15 kg-onként fogyassz vizet vagy teát, azaz, ha 75 kg vagy, akkor napi 5 litert. Ne aggódj, nem fogsz vizesedni."

Ez rengeteg.


"Tényleg hasznos az erőltetett folyadékfogyasztás?


Elterjedt nézet szerint az embernek sokat kell innia, mert az jót tesz az egészségnek, szépségnek, szellemi frissességnek. Számos orvos azonban arra hívja fel a figyelmet, hogy az évtizedek óta sulykolt tanácsnak semmilyen tudományos alapja nincs.

Manapság már a mobiltelefonra is letölthető olyan applikáció, amely rendszeres időközönként csipogással figyelmezteti a tulajdonosát: innia kell, mert testének folyadékszintje csökkenőben van. Az ásványvíz- és üdítőlobby által mesterien hangszerelt hadjárat tetemes profitot eredményez: a palackozott italok forgalma világszerte rendületlenül emelkedik - írta a Frankfurter Allgemeine Zeitung.


A német újság azonban felhívja a figyelmet, hogy az ivás propagálása tudományos szempontból igencsak ingatag lábakon áll. Tény, hogy folyadék nélkül az ember néhány napnál tovább nem bírja tovább: szomjan hal. Ám az, hogy valakinek mennyi vízre van szüksége, számos tényezőtől függ. Például genetikai adottságaitól, a környezet hőmérsékletétől, a fizikai igénybevételtől.


Bizonyos esetekben - például vesekő "kihajtása" céljából - indokolt lehet a fokozott folyadékbevitel. Az viszont egyáltalán nem bizonyított, hogy egészséges embereknek is jót tesz a megnövelt vízfogyasztás. Általában napi másfél liter megivását ajánlják - ám Margaret McCartney glasgow-i orvos ezt értelmetlennek találja. Mint a British Medical Journalben írta, az efféle ajánlásoknak semmiféle tudományos alapjuk nincsen.


Hasonlóan vélekednek amerikai nefrológusok (vesegyógyászok) is. Dan Negoianu és Stanley Goldfarb, a philadelphiai egyetem orvosai a Journal of the American Society of Nephrology hasábjain rámutattak: nem lehet megállapítani, kik dobták be a köztudatba a napi folyadékbevitelről szóló ajánlásokat, és azok milyen kutatási eredményeken alapulnak. A szakirodalomban ugyanis nem találhatók a fenti ajánlásokat alátámasztó adatok.


Tudományos bizonyíték arra vonatkozóan sem áll rendelkezésre, hogy a megnövelt vízfogyasztás megelőzné a betegségeket, és feszesebbé tenné a bőrt.


Az ember valódi vagy vélt folyadékszükségletéről folyó vitában elsikkad az, hogy szervezetünk számos olyan mechanizmussal rendelkezik, amelyek rendkívül hatékonyan ellensúlyozzák a folyadékveszteséget. Ezek egyike a szomjúság. Hogy ez az évezredek során jól bevált vészjelzés ne működne helyesen, amint azt az itallobbi sulykolja, az evolúció szempontjából nem igazán hangzik hihetően.


A túlzott folyadékbevitel ráadásul káros is lehet. Rendkívüli fizikai igénybevételt jelentő sportágakban a vérben lévő nátrium kritikus mértékű felhígulását eredményezheti. Szélsőséges esetben pedig ez a belső szervek vizesedését, sőt akár halálos kimenetelű agyduzzanatot is okozhat.


Egyes sportorvosok máris visszatáncoltak, módosítva a korábban ajánlott vízfogyasztási mennyiséget. Ők ma már azt hirdetik, hogy a folyadékszükséglet egyénenként változó.


A Clinical Journal of Sports Medicine-ben a maratoni futók sportorvosainak szövetsége (International Marathon Medical Directors Association) azt ajánlja a rendszeresen sportolóknak, hogy szomjúságérzetük függvényében igyanak."

8. zsuci7 (válaszként erre: 6. - Luffanto)
2011. szept. 5. 19:50
90 napos diétát ajánlom.
2011. szept. 5. 19:09

1/6os ponot csak én nem értem..???

Szóval annyival egyél kevesebbet amennyit élégetsz sporttal? MIért?

2011. szept. 5. 18:12

Sziasztok csajok!

Elsősorban had gratuláljak nektek a kitartáshoz:)

Én most jutottam el arra a pontra hogy kell magammal kezdeni valamit.Bár nekem "csak" 10-15 kg kell fogynom, de egyszerűen nincs elég akaraterőm:(

Ha van valami jó ötletetek hogy kezdjek neki szívesen fogadom.

2011. szept. 5. 18:10

Gratulálok a fogyásokhoz!

Elolvastam a cikket.Jó dolgok vannak benne,bár szerintem kb.így kellene kinézni egy egészséges,átlagos napi étkezésnek,ahhoz,hogy ne legyünk később betegek,vagy túlsúlyosak.Így ezt inkább megelőzésre gondolnám.De persze minden szervezet más,aki korábban sok ch-ot evett,és mozgásszegény életmódja volt,az biztos ettől is tud fogyni.Én biztos hogy nem.

De jól össze vannak foglalva benne az egészséges étkezéshez szükséges dolgok.

A víz fogyasztás szintén sok mindentől függ,nemcsak a testsúlytól./hőmérséklettől,életkortól,nemtől is/.De ha mondjuk valaki 70 kilós nő,nem végez fizikai munkát,és megiszik naponta 3-3.5 liter vizet akkor az még nagyon jó.

A vitamin fogyasztást még bele írtam volna.Sajnos a mai élelmiszerekben nincs meg a kellő mennyiség,így tablettában /egyéb szerrel/is be kell vinni.Kivéve ha valaki napi több kiló zöldséget,gyümölcsöt meg tud enni.

2011. szept. 5. 17:42

Azért a vízzel óvatosan kell bánni, mert vízmérgezést lehet kapni a túl sok víztől!Idézem: "A napi vízleadás és vízfelvétel mérlegének mindkét oldalán átlagosan 2,4 liter szerepel: ennyi víz távozik a szervezetünkből a verejtékezés, a légzés, a kiválasztás és az emésztés folyamán, amit pótolnunk kell. Napi folyadékszükségletünk mintegy felét a táplálékokkal, másik felét víz formájában vesszük magunkhoz."

Tehát 5-6 liter bizony már extrém soknak tűnik, bár nem tudom mennyi pontosan a veszélyes mennyiség.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook