Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szülő, rokon, lakhatás. Véleményt kérek! fórum

Szülő, rokon, lakhatás. Véleményt kérek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. aug. 26. 11:39

Az a papír, amit aláírtál, hogy a nagybátyád élete végéig lakhat a pluszban odaragaszrott lakrészben mi hivatalosan? Haszonélvezeti jogot adtál neki? Nem értek a jogi részéhez, de én nem gondollak szemét trógernak, így is sokáig elnézted a lump életvitelüket.

Azért azon felröhögtem hogy egy szál f@ban kavar a lovak közt. Az mi az a kavarás? :))

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. aug. 26. 11:29

Sehova nem tettük. Ott élnek, ők használják egyedül a házat. Anyut kénytelen voltam magamhoz venni, hosszú ideig hárman voltunk mellette váltásban a napból 12-14 órában. Úgy érzem biztonságban, hogy mellettem él, és ő is úgy van nyugodtan. Előtte a két alkoholistával lakott (mondjuk ő választott rosszul fiatalon). Én se így terveztem az életem.

Bonyolult, tudom, és nem is egy ilyen kis szórakoztató fórum témája. Nem is akarom megoldani itt a problémát. Egyszerűen más oldalról is szeretnék rálátni. Fel vagyok készülve, hogy én vagyok a szemét tróger, aki ki akarom rakni a házamból a családomat. De aki ezt fogja fel belőle, annak kb. annyit tudok kezdeni a véleményével.

2020. aug. 26. 11:22

Hu ez így elég bonyolult, vagy csak nekem .. Csak az ütötte meg a szemem leginkább, hogy az illetőket folyton idetettétek meg odatennétek, és a csattanó a bezzeg rokon.

Nehéz helyzetek ezek, ki és hogyan gondoskodjon a családtagokról ..

Na majd a többiek ...

2020. aug. 26. 11:09

Kényes témában kérem a véleményeteket, gondolataitokat.

A szüleim az én tulajdonomban lévő házban laktak. Kb. 10 éve odafogadták apu testvérét (mivel senkinek nem kellett, és a lakását elitta, 3 millió Ft-ja maradt, ezt hozta magával, ebből építették ki a nyári konyhából az ő lakrészét. Időközben betegség miatt anyu hozzám került (konkrétan anyu az egyik szobában haldoklott, ők a másikban tv-ztek. Utolsó pillanatokban, teljesen véletlenül mentem és értem oda). Így anyu 6 éve nálam van, ezek után apu és a testvére használták az egész családi házat. Mindkettő masszív alkoholista. Kb. hajléktalanszálló lett a házból. Apunak eleinte az unokahúgom vásárolt be heti két alkalommal, aztán egyszer nekiment apu, akkor sírva felhívott, hogy nem vállalja tovább, utána már én rohangáltam 30 km-re.

Amikor apu öccse odaköltözött, aláírtam egy papírt, hogy megcsinálják neki azt a lakrészt, és élete végéig lakhat a házban.

Időközben a gyerekeim vettek állatokat, amiket a hátsó udvari részben tartottak, napi szinten jártak ki a városi lakásukból. Apu testvére a lovak között bóklászott egy szál alsógatyában egy fűcsomóval. Mivel nem voltak ott a gyerekek állandóra, bármikor baj lehetett volna, így hoztunk egy olyan döntést, hogy a gyerekek költöznek ki, apuék be a városba az ő lakásukba (egy frissen felújított, kiskertes, 4 lakásos ház egyik lakásáról beszélünk.) Apu be is költözött, a tesója nem akart. OKS, nem akar városi lenni, igaziból apu is jobban szereti a vidéket, nézünk nekik egy családi házat ott helyben. Találtunk is, apu imádta (hozzáteszem, nekünk is bejött), de a tesója bevonult az önkormányzathoz, hogy ki akarjuk tenni a házból, pedig neki papírja van. Alapból nem akartuk kitenni, hiszen simán ellakhatott volna az ő lakrészében, de az alkoholista életmódja egyrészt a saját életét veszélyezteti a nagytermetű állatok mellett. Ha baj van, akkor ezt is mi szívtuk volna meg. Másrészt pedig nem öröm egy masszív alkoholistával egy közegben élni, aki ha kedve van, egy szál faxban lófrál az udvaron, és kavar a lovak között.

Kérdésem. Visszavonhatom-e azt a nyilatkozatot? Milyen lehetőségekkel? (Nem ügyvéd előtt köttetett a papír.) Tizenpár évig elnéztük, hogy ott döglődik, egy szalmaszálat nem tett keresztbe, csak piált. A végén már fekete nylon volt az ablakán. Mindene megvolt, külön új wc, zuhanyzó, konyha, szoba, olyan az egész ,mint egy hajléktalan szálló. Szeretnénk őket külön költöztetni. Egy kisebb, de természetesen megfelelő állapotú házba.

(Egyelőre nem akarok ügyvédet keresni. Apuék másik testvére már befenyegetett, hogy ő fizeti az ügyvédet az öccse helyett, és engem feljelentenek. Bezzeg, amikor ott állt, hogy hajléktalan lesz, egyik se akarta magához venni.) Volt-e valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni? Köszönöm.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook