Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. márc. 27. 14:57

Sziasztok

Most jöttem meg a kórházból, megvan az izotópos vizsgálat eredménye és a szemészet is. Mindkettőben kimutatható a Sjögren, vagyis az általa okozott elváltozások :-((((. Szóval ámen, ez (is?) van. Én is Delagilt kaptam, eddig Trexant szedtem, most ezt kell. Még nem olvastam utána a mellékhatásoknak. Még mindig megy a vita, hogy RA+Sjögren vagy "csak" Sjögren. Az itteni immunológus most azt írta primer Sjögren, szerinte nincs RA. A szemészeten kb. 2 percet töltöttem, én nem kaptam pupillatágítót, a Shrimert is kb. 30 mp alatt elintézték. Kaptam egy szórólapot egy szemcseppről, nem ám felírt valamit, ááá.... :-S


Én a helyedben keresnék egy jó immunológus magánorvost. Pesti vagy nem? Ott annyi a doki mint égen a tenger. Izotóp: sugároz a kontrasztanyag amit beadnak így terhesek és kisgyerekek közelébe nem lehet menni. Tavaly voltam hasi ct-n akkor ugyanez volt.

Nem tartozik a szakterületébe? :-OOOO


Laura a hasi panaszok elmúlnak előbb-utóbb. Én a terhességem elején úgy néztem ki mint aki 4 hónapos terhes úgy fel voltam puffadva. Nagyon kellemetlen volt, egy nadrágomat se tudtam begombolni. Hiába szedtem rá bármit, az is mindegy volt mit eszek. Na, sokat segítettem...Azt tudom, hogy a sztenderd gyógymód a Rennie rá.


Myra??

446. Full Up! (válaszként erre: 434. - Nbernadett)
2012. márc. 27. 14:18

Sziasztok lányok!


Na ma engem is sikerült kiborítani teljesen. Bementem az immunpanelem eredményéért (nem változott semmi), erre közölte a reumatológus, hogy el kellene kezdeni szedni delagil tablettát. Kérdem mégis miért? Mert a sjögrenre ez az egyetlen gyógyszer van, amit tud adni, a többi már csak erősebb. Hát én meg nem értem, mikor begyulladt a parotisom, elküldött, hogy áh ez semmi meg ezt csak tűnetileg lehet kezelni, ehhez képest most adott egy dög erős gyógyszert, aminek ezerféle mellékhatása van, mellesleg maláriára is ezt adják. Hát na nem.. Úgyhogy most kerítek magamnak egy immunológust, akiben megbízok, mert ebben a nőben nem sok bizalmam maradt. Ráadásul rákérdeztem a nyirokcsomóim ügyére, hogy most akkor ki fogja nekem azt figyelni. Erre közölte, hogy az nem tartozik a szakterületébe. Na akkor végülis minek is járok hozzá? Most keressek magamnak nyakorvost, vagy mi??? Lányok ez vmi vicc?? A D vitaminra is rákérdeztem, azt mondta, igen az mostanság divatos és pont. Teljesen feleslegesen mentem el, betegségem tekintetében sötétebb lettem, mint voltam.


Bernadett miért nem lehettél a kislányod mellett az izotópos vizsgálat után? Nekem nem esik le még az izotop szóból sem. És van már eredményed?


Laura a pupillatágítás azért kellett, mert megnézték, hogy a szárazság miatt nem alakultak-e ki fekélyek, elváltozások. Egyenlőre minden ok volt, de állítólag ez a fent említett szuper delagil majd okoz komoly szemproblémákat. Úgyhogy remek!

Gyomorégés nekem az első terhességnél volt jellemző a 12. hétig, próbáld meg a banánt, és sok-sok keksz, nekem segített, mást meg amúgy sem tudtam enni. Még javasolják a gyömbért, én ittam is, de nem éreztem változást. Hátha neked beválik. Túl leszel rajta!


Myra merre vagy? Minden ok? Vizeleteredmény megvan már?

2012. márc. 26. 12:06

Ma voltam a védőnőnél. Természetgyógyász is, ami pont jókor jött, mert épp nagyon kész vagyok a gyomrom miatt, már 3 hete tartó gyomorgégésem van, amin kb semmi sem segít... :S Adott egy füzetet, ami homeopátiás szerekkel van tele, hogy melyiket mire kell szedni.

Illetve allergiás is vagyok, és már a hétvégén azt hittem, hogy megfulladok. Arra is kell valamit szednem, amit lehet.

Remélem beválnak majd a bogyók, nektek van esetleg valami javaslatotok?

444. LauraJones (válaszként erre: 437. - Estefani)
2012. márc. 26. 12:01

igazából az autoimmun betegség mellett ugyanúgy teherbe lehet esni. a betegség nem öröklődik. max a hajlam öröklődhet.

szerintem a lelki béke édes kevés a tünetmentességhez...

443. LauraJones (válaszként erre: 436. - Myra_Myra)
2012. márc. 26. 11:59
Igen, sejtettem, hogy valami géphiba állt elő... Várunk, és várjuk a fejleményeket!!! MI van a babóval, és Anyucival?
442. LauraJones (válaszként erre: 434. - Nbernadett)
2012. márc. 26. 11:58
nekem csak egy 20 perces mr-en volt eddig, de én is nagyon be voltam tojva ott a csőben... vinnyog, meg ráz, meg minden... nem beszélve tényleg arról, hogy mozdulatlanul...
441. LauraJones (válaszként erre: 433. - Full Up!)
2012. márc. 26. 11:57

És mi lenne, ha a garázsban festene? vagy ha jó idő van, kint egy réten vagy valami... És javaslom valami olyan festékkel kellene kezdeni, amit esetleg le lehet mosni ha a falra kerül :)

nem tudom a vízfesték lejön-e maradéktalanul pl... :S

440. LauraJones (válaszként erre: 432. - Full Up!)
2012. márc. 26. 11:55
Micsoda, pupillát tágítani??? Azt meg miért? és hogyan? És egyáltalán...
439. LauraJones (válaszként erre: 431. - Nbernadett)
2012. márc. 26. 11:54

Nyugi, de jó a hozzáállás :D Süt a nap!!!

Van már eredményed?

2012. márc. 25. 08:06
Estefani ezt biztos ide szántad?
2012. márc. 24. 17:12

Csak beleolvastam. Akkor végülis, lehet, de előfordulhat, hogy nehézkes lesz a terhesség, vagy a teherbeesés.

Öröklődik a betegség a gyerekre?

Ha a lelki béke helyreáll tünetmentesség érhető el?

2012. márc. 24. 15:58

Sziasztok, nem volt gépem 10 napig, szervízben volt, csak bejelentkezem gyorsan.

Este jövök és visszaolvasok és írok, ha a kislány elalszik...

2012. márc. 24. 12:17
...arcomtól 1 centire...
2012. márc. 24. 12:17

Anita NAGYON KÖSZI hogy szóltál a szemvizsgálattal kapcsolatban, én simán kocsival akartam menni! Jó lenne ha elmondanák előtte mire számítson az ember!!! Az izotópos vizsgálaton is ülök, várok hogy behívjanak, hoz az asszisztens egy papírt hogy írjam alá. Rá van írva hogy egy napig ne menjek gyerek közelébe. Mondom szuper, egész nap nekem kell a lányomra vigyázni, a párom megy dolgozni, most akkor mi legyen? Jó lett volna előre tudni...Mondjuk az izotóp szóból következtethettem volna rá de fogalmam nem volt hogy ez egy ilyen komoly vizsgálat. Olyan volt mint egy ct, vagyis az is volt. Fel kellett feküdni egy asztalra és több mint óráig mozdulatlanul feküdni, miközben az arcomtól centire volt a gép...közben kaptam vénásan kontrasztanyagot. Meg egyszer citromot kellett ennem és nézték megindul-e a nyálelválasztás. A sima vizsgálat közben is igyekeztem habos süteményekre gondolni :-DDD.

Jó állatkertezést nektek!!!

Salazopyrinnel én is leálltam. Azóta is ezen kattog az agyam, hogy vajon ez a gyógyszer hozta elő ezt nekem? :SSS

433. Full Up! (válaszként erre: 430. - LauraJones)
2012. márc. 24. 08:29
Laura nekem ne mondd mégegyszer, hogy nem vagy tehetség, mert mérges leszek! :-) Gyönyörűek ezek az olajfestmények!!! Irigyellek benneteket, nekem se kézügyességem, se türelmem nincs a pepecseléshez, pedig milyen jó lenne a gyerekekkel közösen alkotni. De abból sok jó nem sülne ki azt hiszem. Patrik mindig nyúz a festéssel, az oviban ez a foglalatosság a kedvence, de én meg attól félek lefesti a falat, ha egy pillanatra nem figyelek rá. Úgyhogy egyenlőre még nem mertem venni neki...
2012. márc. 24. 08:24

Jó reggelt!


Nem tudnak ehelyett vmi más gyógyszert adni? Én be nem szedném, a fenének hiányozna még1 autoimmun a már meglévő mellé. Meg ha felerősíti a sjögrenes tüneteket, hááááát...

Az izotóp vizsgálatot úgy képzeljem, mint egy ultrahangot, tehát fényképeket készít, és a végén azt elemzik???

Jó fej a párod :-) pasik. Én már élből igyekszem rövidre zárni magam, mert ő is szeret viccet csinálni a számomra fontos dolgokból.

A szemvizsgálat miatt ne félj, ha van elég könnyed észre sem veszed, hogy papír van ott. Nálam ugye (állítólag, bár én nem így érzem) minimális a könnyteremelés, és hát az az 5 perc, amíg benne volt a csík nagyon kellemetlen volt. Arra figyelj, hogy lehet utána neked is pupillát tágítanak az esetleges elváltozások miatt. Szóval én voltam olyan hülye, hogy kocsival mentem, és kiderült, hogy aznap már nem vezethetek. Végül volt olyan rendes a doki, hogy adott vmi szemcseppet, ami visszahúzta a pupillákat majdnem eredeti állapotukra, de még így is durva volt a vezetés.


Amúgy jól vagyok, ma állatkertbe megyek a gyerekekkel, szerintem élvezni fogják.


Nektek is nagyon kellemes hétvégét!

2012. márc. 23. 15:17

Sziasztok

Ma nagyon rámjárt a rúd. Képzeljétek a Salazopyrin tájékoztatóján most olvastam (napi kettőt szedek az RA-ra), hogy Sjögrent okozhat!!!!! Pompás.

Ma voltam az izotópos vizsgálaton. Több mint egy órán át kellett mozdulatlanul feküdni miközben az arcomtól 2 centire volt a gép. A történethez tartozik, hogy klausztrofóbiás vagyok egy korábbi MR vizsgálat óta....Nagyon nem volt jó egy óra. De hétfőn meglesz az eredmény. Közben volt agy apeh kérelmem az anyagi helyzetem miatt, ma jött meg hogy elutasították. Áááááá....de süt a nap! :-D

Párom tegnapi beszólása: mondom neki nem várom a keddi szemészetet. Azt mondja mit csinálnak? Mondom beleraknak egy papírt a szemembe. Erre ő: és el kell olvasni? :-)

Hogy vagytok?

430. LauraJones (válaszként erre: 426. - Nbernadett)
2012. márc. 20. 16:50
Annak idején nekem volt egy nyál köpködős teszt, meg egy szembe belerakott papír csík teszt, és azt mondták, hogy ha nem javulok, illetve ha csak nem lesz negatív az immun szerológia, akkor biopsziát csinálnak. Amiről úgy mondták, hogy kivesznek a számból egy darab szövetet. De ez a nyálizotóp ez szerintem nem az... :(
429. LauraJones (válaszként erre: 425. - Full Up!)
2012. márc. 20. 16:48

Ó de jól hangzik a program!!! Igen, amikor az embernek családja lesz, már nem nagyon jut idő arra, hogy pihenni tudjon, ha mégis, azt inkább a gyerekeire szánja. :)


Hasam egyelőre nem növekszik, elvileg 8 hetes vagyok még csak. Igaz felszedtem egy kilót, mert a gyomorégés miatt szinte állandóan ennem kell... Meg amúgy is úgy érzem, hogy ha nem jutok kajához nagyon rövid időn belül, akkor éhen veszek :)

A torkom egyre rosszabb. Már csak arra tudunk gondolni, hogy az allergiám lehet a ludas. ugyanis az összes növényre elég erős allergiám van. És télen mindig leállok a bogyókkal. Mostanra már más tüneteim is vannak, ezért gondoltam erre... Meg mi lehet, ha a gégész sem látja, hogy gond lenne :S


Képeket raktam fel a naplómba, csak az utolsó 4 darabról :) Ezek talán még néznek ki valahogy :)

2012. márc. 20. 16:37

Sziasztok

Bízok én az orvostudományban...remélem megérem, hogy megtalálják a gyógymódot!

Még nem beszéltünk a biol. terápiáról, várjuk a szemészet és a nyáleredményeket. Bár nem értem mire várunk mikor a véremben már benne van.

Nem pesti vagyok. Közben az immunológusom jó fej volt és kért nekem protekcióval időpontot a szemészetre, jövő héten megyek. Refresht én is vettem mert vasárnap azt hittem kifolyik a szemem. Nekem viszont nyálam bőven van, a szemem rosszabb. Gondolom ez az izotóp megmutatja mi a helyzet vele, nemcsak a nyál mennyiségét nézi mint a köpködős.

Nyirokcsomóidat ne hagyd annyiban! Sajnos nem szabad hagyni magunkat lerázni, akkor sem ha az orvos nem hívja rá fel a figyelmet.

D vitamin szintet nekem néztek, szedek is (egyébként is szedtem). Én a helyedben vennék magamnak.

Mennem kell, a gyerek oltást kapott, nyűgös. Remélem nem lesz lázas.

427. Full Up! (válaszként erre: 426. - Nbernadett)
2012. márc. 20. 10:52

Szia Bernadett!


Megértem az aggodalmad, én sem lennék túl nyugodt az biztos. A sjögren is épp elég már önmagában is. DE! Magamat azzal nyugtatom, és ezt tanácsolom neked is és mindenkinek, aki bármilyen autoimmun betegségben szenved, hogy bízzunk az orvostudományban. Ma már annyi betegséget tudnak gyógyítani, szerintem előbb-utóbb erre az autoimmun dologra is megtalálják a megfelelő gyógymódot.


A biológiai terápiáról beszéltél az orvosoddal? Nem tudom, hogy milyen jellegű fájdalmaid vannak, de a terápiáról jókat írnak a neten.


Budapesti vagy? Nekem a SOTE Szemklinikáján végezték el a schirmer tesztet, beutalóval mentem, nem kellett időpontot sem kérni. Szóval ha bp-i vagy, én a helyedben nem várnék 2 hónapot. Egyébként érdekes ez a teszt, a mai napig nem érzem száraznak a szemem, mégis nagyon rossz lett az eredményem. Időnként a refresh-t használom, és erre nem allergizál a szemem szerencsére.


Nem tudom mi az a nyálizotópiás vizsgálat (majd írd meg légyszi), nekem olyat csináltak, amiről Laura is írt, hogy csőbe kellett köpködni 10 percen keresztül. Ott nekem minden rendben volt, ennek ellenére iszonyat szájszárazságom van, főleg reggelre száradok ki teljesen. A nyelvemen meg olyan fehéres lepedék van már hónapok óta, amivel nem tudok mit kezdeni, nem segít sem a szájvíz, sem a gél, sem ha fogkefe másik oldalával dörzsölöm. És engem borzasztóan zavar, az orvosoknak mikor megemlítem, elsiklanak fölötte.

Én, amitől a legjobban félek, hogy a nyirokrendszeremnél fog betámadni. Például azt sem tudom, hogy nyaki ultrahangra kell-e még mennem, mert azért ezeket a nyirokcsomókat csak kellene figyelni, ha ott gond van, időben kezdeni a kezelést. Érdekes mód a reumatológus erre nem tért ki, azért rákérdezek a jövő héten.


Szedsz D-vitamint? Most olvastam, hogy állítólag szoros összefüggésben van a D vitamin hiány az autoimmun betegségekkel. Ezt is megtudakolom. Hátha ezzel is lehetne javítani vmit.

2012. márc. 19. 14:54

Sziasztok

Anita :-): azért keseredtem el, mert egyre biztosabb a Sjögren. Vagyis már csak én kapaszkodok, hogy talán nem is az, az orvosok elég biztosak a dolgukban. Csakhogy nálam az általad írt "az a gáz" helyzet van, hogy a Sjögren az RA-hoz társult. Szóval nem túl jó kilátások. Pénteken megyek nyálizotópos vizsgálatra. Te voltál olyanon? Meg mennem kellene a szemészetre is de 2 hónap múlva adtak időpontot...

Jól hangzik a hétvégétek!


Többiek hogy vagytok?

425. Full Up! (válaszként erre: 424. - LauraJones)
2012. márc. 19. 10:54

Szia Laura!


Igazad van nem írtam meg nektek még a keresztnevem, ezennel pótlom máris: Anita. :-)


Patrik nap remekül sikerült, lementünk végül a balatoni nyaralónkba. Végre tavaszi idő volt, lényegében végig a szabadban voltunk: sétáltunk, játszótereztünk és bicikliztünk. Tortáztunk, kapott ajándékokat is, úgyhogy nagy volt az öröm. Szombaton átmentünk Szabadiba a Galérius fürdőbe, igaz csak Patrik jött velünk, pici lány még aludt, anyukámék pedig vigyáztak rá. Mondjuk jó sokan voltak, de lehetett rá számítani, végülis jó volt, Patrik nagyon örült, mert megengedték neki, hogy lecsússzon a nagyok csúszdáján, ami elvileg 10 év feletti gyerekeknek van. Apa állt lent, és elkapta, míg én föntről indítottam. Nagyon tetszett neki, vagy 5X kellett sorban állnunk. Azt nem mondom, hogy mi is pihentünk valamit is. :-)


Hasad növekszik? Gombócok elmúltak? Egyébként gondoltam rád pénteken, mert nekem is el kezdett fájni a torkom, nyelni alig tudtam, de mivel apumnak is fájt, így nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, vmit nyilván megin elkaptam, szerencsére a sok tea megtette hatását, hamar túljutottam rajta.


Várjuk ám a képeket! Azt meg nem hiszem, hogy nem jók, Myra is itt szerénykedett, aztán meg tök profik a képek.

2012. márc. 17. 17:04

Sziasztok!


Bernadett ne légy szomorú! Hiszen tavaszodik, most kell örülni, és éledni a természettel :) Ha kinyitjuk a szívünket, akkor hidd el boldogabbak leszünk!!!


Full Up, megmondanád a keresztnevedet, szabad? Vagy egy nevet, ahogy szólíthatlak :) Én mindig magunknak sütöm a tortát, van, hogy borzalmasan rosszul sikerül, akkor nagyon ki vagyok bukva :( De általában azért nem szokott panasz lenni rá :) A torta így olcsóbb, és olyan, amilyennek szeretnéd. Semmi vajas kulimász, vagy hasonlók. És látod, milyen jó, ha közben a család is besegít egy kicsit, ha más nem, a "mosogatásban" :)))

Milyen volt a Patrik nap?


Fogok feltenni képeket... de még egy kis türelmet kérek... :) egyébként, ha nem látod, nem vesztesz vele sokat :)))


Myra-Myra, mi volt a szerdai UH-n???


Remélem mindannyiótoknak jól telik a hétvége! Sok puszi nektek!!!

423. Full Up! (válaszként erre: 422. - Nbernadett)
2012. márc. 14. 14:13

Sziasztok!


Bernadett ne keseredj el, fogsz te még síelni, leszel te még jobban! Mit mondtak már megint, ami miatt így elkeseredtél?

Tavaly már én is úgy indultam neki, hogy áh az én ízületeimmel már mit akarok, ehhez képest nem volt semmi. Idén a szállást már 5 hónappal ezelőtt lefoglaltam (akkoriban nem voltam a topon), de úgy voltam vele, max bukjuk az előleget, ha történne vmi rendkívüli. Egyetlen egy dolgot tudok, hogy engem ez éltet, hogy szervezem a család programját, intézem az ügyeket akár hónapokra előre. Nem vagyok hajlandó erről lemondani, bármilyen szarul is legyek. Egyébként tartom a tejdiétát egyelőre csak pannónia sajtot (laktózmentes!) mertem enni, de csak keveset, és lányok határozottan jobban vagyok. Én állítom ez a tej borította fel az immunműködésem.

A tavalyi immunpanelemben „csak” az SS-A Ro 60 és SS-A Ro 52 volt pozitív, illetve az RF-em akkor 107. Decemberben már az RF-em 148-ra emelkedett, és az AST-m is vmi 280 körüli. Remélem azóta azért még egy SS-B-t nem újítottam be, marhára nem hiányzik egyéb eltérés.


Myra, megpróbálkoztam tortasütéssel. Bevallom életem első tortája, idáig mindig cukiban vettük meg, amit éppen szerettünk volna. Most változott a helyzet a tejallergia miatt, és őszintén szólva a gyerekeknek sem árt, ha olyat adok, amiről tudom miből van. Neten találtam egy tejmentes gesztenyetorta receptet, jó persze nem lett cukrászdaszépségű, de nagyon fincsi. Kislányom is kevergetett, nagyon élvezte, aztán megengedtem neki, hogy lenyalogassa a kanalat.. Látnotok kellett volna, annyira ízlett neki, nagyon édes volt. Ma délben elhoztuk Patrikot az oviból, megmutattuk a tortát, nagyon örült, beledugta az ujját a szélébe, majd közölte, fincsi. Tipikus pasi. Egyébként tortaevészet holnap lesz, addig meg pihen a hűtőben.


Myra most néztem meg az üvegfestős képeket, hát hu meg ha, hogy te milyen tehetséges vagy. Gratulálok, nagyon szépek!


Laura a te képeidet sajnos nem tudtam megnézni, én nem vagyok a facebookon. Nem teszed fel az adatlapodra?

2012. márc. 14. 09:09

Sziasztok

Kicsit elvesztettem a fonalat...Full Up! de jó nektek, irigyellek a síelés miatt! Nekem 2009. januárjában volt utoljára deszka a lábamon és félek, hogy ezekkel az ízületi gondokkal már soha nem is lesz :-(((((. Síelni nem annyira szeretek. Kíváncsi vagyok az immuneredményeidre. Neked SSA és SSB pozitív lett?


Myra valóban szépek ezek az üvegfestések!!! Mit ülnek ennyit a vizeleteredményen? Főleg egy terhes nőnél!! :-S Elképesztő.


Laura ugye nem hagytad abba az Utrogestant? Nehogy már bajt csinálj te lány!!


Nálam nincsenek jó hírek, eléggé magam alatt vagyok...

421. LauraJones (válaszként erre: 420. - Myra_Myra)
2012. márc. 12. 14:51

Fúúú, nagyon szépek ezek a képek!!! Nagyon ügyes vagy!!!

Még hogy nem örökölted a tehetséget :)


Én vagyok az, aki nem örökölte :))) Én csak úgy hobbiból festegetek, és a szüleimen kívül igazán senki sem értékeli a képeimet :) Nincs túl sok eddig. Egyre kevesebb időt szakítok rá, pedig jó érzés. Egy-egy képet, kb 2-3 óra festek meg, ettől mindenki hőbörögni szokott :) De ennyi időbe telik. Azt nem szeretem benne, hogy olajjal dolgozok, és az ha valamibe sikerül belekennem, nem jön ki belőle, van néhány foltos ruhám emiatt :) És az ecseteket sem olyan könnyű kimosni. De magát a technikát nagyon szeretem.


Ha érdekelnek a képek, akkor itt láthatóak egy-két kivétellel mind. De most szólok, nem kell egy nagy valamire készülni :)


[link]


Általános iskolás koromban én is írtam verseket, többnyire felindulásból. Azóta sem ragadtam papírt. Kapható még a verses köteted? Hol lehet utána nézni?

2012. márc. 12. 13:35

Próbálok feltenni képet az üvegfestéseimről, de szerintem kezdetlegesek. Kikapcsolódásnak jó volt de kb ennyi :)

Remélem sikerül, az adatlapomhoz kell, ugye?

2012. márc. 12. 13:28

Köszönöm lányok, igyekszünk javulni, a kislány gyógyul, én meg inkább visszaestem, már éjjel sem tudok aludni mert nem kapok az orromon levegőt. Ha pedig nyitva hagyom a számat a levegővétel miatt, akkor meg annyira kiszárad hogy kirepedezik :( De nem panaszkodom annyit :)))

Mi nem tervezünk semmit különösebben. Nekem szinte minden nap egyforma, mert ugye itthon vagyok, a Párom folyamatos műszakban dolgozik, bár 3 nap pihenőnapja neki is lesz most. Anyósomékhoz kimehetnénk falura, de nem vagyok túl jóban velük, így inkább nem megyek. De lehet a kislány kimegy egy fél napra a Párommal, állatok vannak nekik s szereti a pipiket, kacsákat :)

Nekünk majd a szerda a kiruccanás, ugye Pest Uh délelőtt, utána 2 családhoz is elmegyünk látogatóba ott, s csak este jövünk haza. Belefér valahol vagy egy kellemes ebéd vagy egy kis süti vagy finom cappuccino... A látásom elveszítése miatt kaptam Gyengénlátó igazolványt, így 90%-os kedvezménnyel tudunk utazni ( én + 1 kísérő ), és a helyi közlekedés is ingyenes. Még szülés előtt ha jó lesz az idő, szeretnénk a kislányt elvinni sétahajózni Pestre. Jártunk wellness-re de most már nem nagyon merek elindulni több napra, meg ugye betegek is vagyunk.


Full up, kellemes ünneplést! Sütsz tortát? :))) Mi hétvégén ünnepeltünk kicsit, anyunak volt névnapja, a tortának és a pulóvernek örült, de a cipőt amit vettem ki kellett cserélni mert kicsi lett :(

A citrom tényleg fokozza a nyáltermelődést, én is úgy tudom. Az immunpanel miatt drukkolok, szerintem szülés után nekem is csinálnak újra. Nem várom a vérvételt....pedig jövő héten nekem is mennem kell a terhesség miatt.

Vizelet eredményem még mindig nincs, ma hívtam őket :( Csak amiatt aggódok, mert ha valami komolyabb gyulladásom van, az a babának nem tesz jót s jobb lenne mihamarabb kikezelni.


Laura, festesz? Művészlélek vagy, de jó :) Nálunk a családban anyai ágon van egy festőművésznő, de én nem örököltem a tehetséget. Volt egy időszak, amikor üveget festettem, mandalákat és mindenfélét, de abbahagytam. Utána jött a versírás, azt szerettem, van is sok versem, ki is adtak egy kis kötetet (semmi extrára ne gondoljatok!), de a gyermek születése után egyszerűen nem maradt rá időm.

Gyomorégésre nekem csak a hideg tej jó, nekem is van sajnos ezzel a babával. A Rennie tablettát javasolta még az orvosom, de végül azt nem vettem.

418. Full Up! (válaszként erre: 416. - Myra_Myra)
2012. márc. 12. 10:14

Sziasztok!


Először is Myra mielőbbi gyógyulást! Nálunk is fiam elkezdett éjjel köhincsélni, ami ált. nem jelent túl jót, úgyhogy parázom én is, mert nálam a legbanálisabb megfázás is brutális tud lenni. Nekem a citromot javasolták, de nem az autoimmun miatt, hanem a nyál fokozására. Kicsit ellentmondásos a dolog, de egyelőre nem foglalkoztam vele. Megvan az immunpanelem (eredményt telcsibe nem közöltek), 27-ére kaptam időpontot konzultációra, nagyon bízom benne, hogy legalább rosszabb nem lesz.

A gasztrot még nem mertem felhívni, annyira ciki az egész..

Igen, sajnos lányom is tejérzékeny, és nagyon úgy tűnik nem nőtte ki, mert ha megpróbálok neki 1-2 kanál joghurtot adni, már hasmenése is lesz rövid idő múlva.. Úgy látszik ez családi örökség. Ez van, ezzel sajnos együtt kell élnünk, választanám inkább ezt mint a sjögrent, de hát nekem jutott mind a kettőből.

Laura, nem lehet vmi bacit te is beszedtél? Gombócoknak a terhességhez nem sok közük van, az is lehet hogy pszichés. Ha nem múlik, azért menj vissza dokihoz!

7végére még nem konkrétizáltunk semmit, mondjuk Patrik napot ülünk az az egy biztos, azonkívül talán a gyerekeket elvisszük élményfürdőbe. Meg gondolom ha jó idő lesz sétálunk egyet a Margitszigeten.

Laura és miket festesz? De jó, hogy ilyen ügyi vagy.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook