Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni juttatások a boldog kismamának! 1. rész fórum

Szülés utáni juttatások a boldog kismamának! 1. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés utáni juttatások a boldog kismamának! 1. rész

1 2
8. 1e8f358d6a (válaszként erre: 6. - Rencs20)
2009. szept. 16. 18:23

a tgyás 6 hónapig jár, utána következik csak a GYED a gyerek két éves koráig.


Nem tudom, hogy te mikortól igényelted a tgyást, általában szülés előtt egy hónappal szokták.

2009. szept. 16. 18:21

Sziasztok!

Ezt az előzetes 180 napot nem értem. Mikor fog megváltozni egy évre? Ez még csak tervezeti stádiumban van, nincs róla törvénykezés?

2009. szept. 16. 17:53
csajok!Én júni 18-án szültem.A munkáltatóm küldte a tgyás papírt amit kitöltve +papírokkal együtt visszaküldtem,augusztusban meg is utalták a pénzt és most is tgyáson vagyok.Azt szeretném kérdezni,hogy ez meg a gyed milyen összefüggésben van?És miért nem gyed-et kapok,miért Tgyás-t?És ez meddig jár?
2009. szept. 16. 17:04
Nálunk nagyon gyorsan sikerült elintézni mindent. (párom ment be az OEP-hez és a MÁK-hoz.) Az anyasági támogatás és a családi pótlék is a szülést követő hónapban megérkezett. Szerencsére a munkahelyem tb kifizető, így a gyed-re sem kellett várnom egy percet sem, ugyanúgy jött és jön azóta is, mint anno a fizetésem.
2009. szept. 16. 16:51
virág85 én a táppénzel jártam hasonlóan és nekem is hónapokon át kellett cseszegetnem az oep-t 7 hónap mulva kaptam pénzt....
2009. szept. 16. 16:34

Az én kisfiam ápr. 19-én született. Előtte külföldön dolgoztam, ezért a Tb igényelt nekem egy nyomtatványt, amit azóta sem küldtek Londonból....szal, én még egy kanyi vasat sem kaptam. Azt mondták, ne aggódjak, ki fogják fizetni egy összegben. Hahaha, köszi. Mi lenne ilyenkor, ha nem lenne semmi megtakarításom??

Ja és még a Tb dolgozói voltak felháborodva, h meg mertem kérdezni, h ugyanmár, nem lehetne felgyorsítani a folyamatot?!

A héten írtam egy levelet a OÉP-nek...most várom a fejleményeket...

2009. szept. 16. 16:17
Nekem elég gyorsan le sikerült rendezzem mindkét kicsim után a papírmunkát nem olyan bonyolult...minden papírt amid van gyüjts össze és vidd be a hivatalokba add oda nekik majd kiválogatják amire szükségük van:) Ám amire még a figyelmet felhívnám! a szülés után érdeklődjetek a korházban a felicitas ajándék csomagjáról 3 csomag jár és van még a felicitas oldalán olyan hogy be kell küldeni a postacímükre néhány adatot és ujab csomagot kaptok tőlük kevés helyen értesítenek ezekről a lehetőségekről.
2009. szept. 16. 16:03
Lehetsz boldog kismama, de ha arra kerül a sor, hogy nem Te fizetsz az Állam bácsinak, hanem épp Te kaphatsz pénzt tőle, elég rögös úton kell végigmenned! Rengeteg papírmunka, hisz mindent külön kell igényelned, aztán vársz, míg elbírálják, feltételeket szabnak, hogy megérdemled-e azt a kevéske kis pénzt, amivel gyakorlatilag a szemed szúrják ki!

Ugrás a teljes írásra: Szülés utáni juttatások a boldog kismamának! 1. rész
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook