Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió 2014 fórum

Szülés utáni depresszió 2014 (beszélgetős fórum)


2014. jan. 19. 11:47
Ti nem olvastok? Mondom, ne írogasson itt, hanem menjen pszichológushoz, vagy akárkihez, és utána majd elhiszem, hogy baja van, ha az megállapítja, addig csak önsajnáló vagy unatkozó hormontúltengéses anyuka, aki nem tud mit kezdeni a jelenlegi helyzetével.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 11:25
Tényleg nem, miatta majdnem sikeres öngyilkosságot követett el valaki. Mert tudod, az is úgy kezdte, ahogy te, fogalma sem volt mi a probléma és egy neurológia betegnek azt mondta, ő tehet róla, hogy nem tud lábra állni, és milyen anya, aki nem akar hazamenni a gyerekeihez. Mivel egyébként is pont ezért, mert nem tudott lépni ( a lábaival, egyiket a másik után nem tudta mozdítani) és vágyódott a gyermekei után, mikor az orvos azt mondta , hogy car anya, úgy döntött beszedi az összes gyógyszerét. Tehát főleg nem szakemberként óvatosan az ilyen tanácsokkal, hogy rajta múlik minden, mert bizony nem minden esetben múlik a betegen. Nem mindenkinek jön be a földbedöngöléses duma.
35. tündér74 (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 09:28

A depresszió az csak jön, magától. Ez nem "akarok", "nem akarok" kérdése.

Senki nem tudja, hogy a topikindító miben szenved. De ha tényleg depressziós akkor az egy nagyon komoly hormonális agyi változással járó pszichés megbetegedés.

Tehát légyszi ne ijeszd el, ne írj hülyeségeket, mert látszik, hogy nem volt benne részed.


Fórumindító: javasoltam már, hogy legyen zárt a topikod, és akkor lehetne SZELEKTÁLNI, hogy kikkel akarsz beszélgetni.

34. Cippora (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 07:55
És honnan tudod,hogy a fórum indító melyik kategória???
33. f1eff0c6fd (válaszként erre: 32. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 00:42
Szerintem neked elgurult a gyógyszered ......hogy durvábbat ne írjak!
2014. jan. 19. 00:36
Na, de kedves fórumindító, ne tántorítson el a hozzáállásom, nyugodtan fejtsd ki, mi képezi a "depi" tárgyát, hogy segíhessenek a kedves Hoxa lakók, addig is igyál egy zöld teát, menj el úszni, egyél meg egy vattacukrot, és nézzél sok Tomésdzserit. Aztán irány a pszichológus.
31. Mazsinka (válaszként erre: 29. - 6b006fc769)
2014. jan. 19. 00:33
Komoly? Pedig azt hittem. Nagyon hasonlítok rá, főleg a szakállkám.
2014. jan. 19. 00:32
Látok családokat, ahol az egyik anyuka megengedheti magának a szülés utáni depressziót, míg a másik teherbe sem esik, ha igen, elvetél, vagy súlyosan beteg a gyerek, mégsem rinyál, hanem megy előre, és napról napra imádkozik, hogy meggyógyuljon a gyermeke, miközben emez csak a saját gondjával törődik, hogy meghízott, vagy azzal, hogy "csak császár lett". Sajnos emiatt nem nagy empátia szorult belém a szülés utáni panaszkodókkal szemben, és legszívesebben felpofoznám az ilyen nőket, akik ahelyett, hogy az egészésges, szép gyermekükkel foglalkoznának, naphosszat rinyálnak, míg mások a kórházi ágy mellett virrasztanak élet és halál között. Persze más megítélés alá esnek azok, akikről szakember súlyos depressziót állapít meg, nemcsak önjelölt, unatkozó "depisek".
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 00:29
Nem vagy Csernus.
28. Mazsinka (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2014. jan. 19. 00:26
Csernus sem mondta volna szebben, mint én. :)
27. Mazsinka (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 19. 00:25
Nem mondtam, hogy nálam gömbölyű minden, csak kissé frusztrál, hogy az ember már rögtön depressziósnak kiáltja ki magát, ha kicsit lehangolt, vagy nem jó mederben folyik az élete, mert ez a divat. Ezzel a kifejezéssel nem kéne játszani. És igen, az élet elég rossz tréfája, hogy vannak, akik a vélt problémáikat nagyon is valósként élik meg, miközben mások küzdenek az életbenmaradásért, de eszükben sincs keseregni. Nem is tudom, kinek a nehezebb.
26. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 00:22
Ha megtennéd, hogy visszaolvasol, rájönnél, hogy én pl. semmilyen tanáccsal nem próbálkoztam, ugyanis nem vagyok szakember. Viszont te megmondtad a tutit, javasoltad, hogy gondoljon bele, hogy milyen lenne, ha halálos beteg lenne a gyereke, s mivel nem az, fejezze be picsogást. Ezzel nyilván sokat segítettél akkor is ha depressziós de még akkor is, ha csak a hormonok vagy a kialvatlanság miatt van hangulatingadozása.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 00:20
Azért ne törj, mert nem sportszerű a földön fekvő emberbe belerúgni. Itt többen mondtuk forduljon akár szakorvos is. Egyedül te jössz ezzel a rinyálós dumával. Nem sok empátia szorult beléd mások problémái iránt, ha személyesen ismered a helyzetet, akkor én kérek elnézést. Ilyen gonoszkodó megjegyzések láttán, nem is meri megírni, miben nyilvánul meg a problémája. Neked is jobbulást, mert nálad sem gömbölyű minden.
24. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 00:14
*mentális helyett pszichés.
23. Mazsinka (válaszként erre: 21. - 6b006fc769)
2014. jan. 19. 00:12
Nagyon is jól tudom, csak nem vagyok hajlandó minden "császár utáni", unatkozó, vagy épp nem unatkozó újdonsült anyuka hülyeségeit depresszióként kezelni. Arra hivatott a pszichológus vagy egyéb szakember, hogy ezt orvosolja, és nem a Hoxa. Önjelölt pszichológusok, arra nem gondoltok, ha tényleg komoly, mentális gondjai vannak, akkor nem itt kéne belemagyarázni a bölcsességet, hanem el kéne küldeni egy szakemberhez? Mert gondolom, nem ti vagytok sem az elsők, sem az utolsók a sorban, akik azt mondják, hogy "terelje el a figyelmét", "gondoljon szép dolgokra", "járjon el", "lazítson", és egyéb uncsi közhelyeket. Manapság ez a divat. Mindenki depressziós, aki nem tud magával mit kezdeni, s csak kevesen vannak, akik tényleges problémákkal küszködnek.
2014. jan. 19. 00:06
Enissa, az igazságosztó... miért ne törjek pálcát felette? Az felett török pálcát, aki felett akarok, ahogy mások is törnek felettem, pont nem érdekel. Érdemi tanács: menj pszichológushoz, kedves fórumindító, mert ki fogod csinálni a férjedet, amjd az egész környezetedet a viselkedéseddel. Itt senki nem fogja magoldani a problémádat, te magad sem fogod tudni, ha eddig nem tetted, és nem gondolkoztál el azon, amit pl. én mondtam, de mindegy is, mert depi esetén az édes kevés. Másrészt meg sok unatkozó rinyagép azt hiszi, depis, holott csak az agyára ment valami. Úgyhogy amíg ez nincs diagnosztizálva, addig nem is tudom komolyan venni.
21. 6b006fc769 (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 00:04
Nem tudod, hogy mi az a depresszió, maximum olvastál róla.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2014. jan. 18. 23:44
Tudod Nekik ez legalább annyira probléma, mint akinek nem lehet gyermeke. Aki maga alatt van, nem hiányoznak még ilyen bölcs, magasröptű gondolatok a számára. Én elhiszem, hogy neked ez semmiség, valami más okoz számodra problémát, de Te sem és én sem, más sem Isten, hogy más felett pálcát törjön. Maradjunk abban, mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, mert az érinti őt.
2014. jan. 18. 23:19
Tudom, mi az a depresszió, és azt is, hogy ők nem fogják fel, hogy jó dolgukban rinyálnak az esetek nagy százalékában, és ezen nem tudnak változtatni. Bosszant, miközben mások teherbe sem esnek, vagy elvetélnek, vagy meghal a gyerekük, vagy súlyos beteg, nekik meg az a legfőbb bajuk, hogy zsíros a hajuk, nincs idejük magukra, "csak császárral szültek", vagy kinyúlt a hüvelyük, esetleg híztak öt dekát. Remélem, soha nem fogják megtapasztalni, milyen az, ha ennél sokkal szörnyűbb, tényleges és nem vélt bajokon kell átesniük, mert beleroppanának, és most nem a keserűség beszél belőlem, hanem a realitás. Egyébként korrekt, hogy "nem veszik észre magukat", csak egy kicsit frusztráló olyanokkal szemben, akik "valós" problémákkal küzdenek, talán nem is ez a jó szó rá, de most nem jut eszembe más.
18. Toprengo (válaszként erre: 1. - Bv2014)
2014. jan. 18. 22:28

Szia!

Írsz részletesebben az érzéseidről?

5 éve én is szülés utáni depresszióval küzdöttem.

Írtam erről egy cikket, ha gondolod, olvasd el.

Tavaly megint szültem, és most nem vagyok depressziós.

Annak idején egyedül küzdöttem az érzéseimmel, de kilábaltam a depiből.

Mennyi idős a babád?

Ha segíthetek, szólj!

Nyugodtan írd ki magadból az érzéseidet, az segít.

17. Cippora (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. jan. 18. 22:08
Persze igazad van,de a depresszió egy BETEGSÉG!!!! És aki ezzel küzd az nem tudja reálisan szemlélni a dolgokat szerintem.
16. a7dd008376 (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. jan. 18. 21:23
*a szules beszukult lelkiallapot; a fizikai sokkrol ne is beszelve*orulj, hogy nem volt benne reszed, de nem bants emiatt masokat!*
15. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. jan. 18. 21:18
Természetesen minden nézőpont kérdése. Ugyanakkor a depresszió egy tudat-beszűkült állapot, amikor nem vagy képes belegondolni, hogy másoknak mennyivel sokkal szarabb.
14. tündér74 (válaszként erre: 1. - Bv2014)
2014. jan. 18. 20:59
Nem szeretnél zárt topikot? Talán jobb lenne.
13. 7a3a05277b (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. jan. 18. 20:29

Egy BETEGSÉG nem belegondolás és nézőpont kérdése. Egy depressziós NEM TUD belegondolni ebe és NEM TUD segíteni a helyzeten. Nem azért, mert picsog, hanem mert ennek a betegségnek ez eleme.


Tényleg ne beszélj erről, mert nincs róla fogalmad sem.

2014. jan. 18. 20:25
Nem kétlem, hogy nem kellemes, de bele kellene gondolni, hogy másoknak sokkal rosszabb, pl. azoknak, akik hónapokat töltenek síró, beteg gyerekkel kórházban...na, azokank se éjjelük, se nappaluk, se életük. Minden csak nézőpont kérdése.
11. 937a2a883a (válaszként erre: 4. - Mazsinka)
2014. jan. 18. 20:14

Ami neked "picsogás", az sajnos a másik embernek elég nagy probléma lehet. Hallottam már olyan esetről, hogy annyira depressziós lett szülés után az anyuka, hogy nem tudta mit csinál és majdnem megfojtotta a babáját, mert sírt.

Szóval inkább öntse ki itt a lelkét, kérjen segítséget, nyugodtan panaszkodjon, ha neki attól könnyebb. Legalábbis én így gondolom.

2014. jan. 18. 19:32
*volt ismerosom, aki kozel 14 ev utan kerult szakember kezebe; majdnem belehalt!*
9. 19809db11e (válaszként erre: 7. - 7a3a05277b)
2014. jan. 18. 19:21
Egyetértek Veled.
8. 19809db11e (válaszként erre: 4. - Mazsinka)
2014. jan. 18. 19:20

Látszik,hogy semmit nem tudsz a pszichés betegségekről.


Ez NEM így móködik!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook