Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülés után nagy maradt a hasam, aki tud, kérem segítsen nekem! fórum

Szülés után nagy maradt a hasam, aki tud, kérem segítsen nekem! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
13. d3b95f45ba (válaszként erre: 1. - Noémi 23)
2009. máj. 16. 19:06
ne aggódj,kellegy kis idő mire vissza megy a has.Nekem például szoptatás után ment vissza,elkeldtem fogyózni és szépen lement.De azért ne hagyd abba a szoptatást,hogy fogyózhass!Első a baba.
2009. máj. 16. 19:02

Köszi ében...az étvágyammal soha nem volt baj..nem is voltam nádszál soha...most sem..és azt nem is zavarna...csak ugye a hasam. mert nekem tényleg nem maradt egy pici, hanem nagy. Még fetennii sem merem a képet, h lássátok annyira szégyellem:(


KOpanya a hugidnak még most is van akkor hasa???


Ibuska megnézem a képet...csak most szaladok fürdetni:)))

2009. máj. 16. 19:01
szia. az én kisfiam másfél éves, és most kezdek kicsinosodni. igaz nem tudok olyat felvenni amiböl kilátszik a hasam, mert csunya csikos maradt, de nagyon sokat ment vissza, nekem is hatalmas hasam maradt császár után. a tavalyi nyaram pokol volt, nagyon szégyelltem, tölen is folyton azt kérdezték hogy terhes vagyok, meg mindenki pofázott érte hogy jó nagy hasam maradt, nem mintha vkinek lett vna hozzá köze. az én kisfiam 4400gr-mal és 56 centivel született. hidd el kell idö neki, ne ess kétségbe jövö nyáron te is szebbnek fogod látni magad. én nem használta haslekötöt, nem is tornáztam. ahányszot megjön a menzeszem, annyiszor huzodik a hasam is vissza. mostmár annyira nem vészes..és az önbizalmam is kezd alakulni..ugyhogy ne csüggedj. adj idöt magadnak...azért nem kis változáson ment keresztül a szervezeted hidd el az idö megoldja..kitartás:-))
2009. máj. 16. 18:56
Kedves Noémi! Elöször is gratulálok a kislányodhoz! Mindenki ellenzi a szoptatás alatti tornát, pedig én a szülés után 6 héttel elkezdtem tornázni pedig császárral szültem. Nagyon szépen visszament a hasam tőle(naplóm 95. bejegyzésénél találsz képet róla), pedig nekem is nagy hasam volt. Szülés után 3 hónappal már annyi kg voltam mint elötte. Az elején én is féltem hogy kevesebb lesz a tejem, De nem így lett! Még most is csak anyatejes a majdnem 4 hónapos fiam.
2009. máj. 16. 18:56
Nekem szerencsém volt ilyen szempontból, már a kórházban se látszott, hogy szültem, de a húgomnak is sokára ment le. Ő is hordott hasleszorítót, de kényelmetlen is volt neki és nem is használt. Szerinte csak pénzkidobás volt! Mind a ketten mind a 3 gyerkőcünket császárral szültük- muszály volt, nem választottuk.
2009. máj. 16. 18:18

szerintem egyél nyugodtan 6 után is,főleg ha éjjel is eszik a baba.Engem 4-5 hó után mintha kisajtolt volna a kisfiam,jó étvágya lett,sok tejcsi lement a pocijába.

Itt a tavasz egyél sok zöldséget gyümit és húsit is!

Szoptatással is fogsz fogyni,ne sanyargasd magad!

Baba is megérezheti a tejen keresztül.A séta jó, és majd ha cipelni kell a fenekét,ringatni-jó karmunka lesz!

2009. máj. 16. 18:13

Jajj de jó h írtatok nekem...köszönöm:) Türelmes leszek...de azért oda figyelek a kajával is...és veszek haskötőt...hátha....:)


Csak a legtöbb ismerősöm már aki velem is szült a régi ruháiban jár....és semmi hasa...és azt hittem csak nekem nem megy vissza.


Akkor a tornával még várok, inkább akkor sétálok sokat....és megpróbálom ezt a 6 után nem eszek dolgot:) diétázni még nem akarok, inkább oda figyelni, mert még szoptatok.


köszönöm még egyszer.


Csak olyan rossz h mindig terhesnek néznek. a csíkok nem is zavarnak annyira, mint h mindig kérdezik mikor szülök....amikor már ott a Kicsikém.

2009. máj. 16. 17:55

két hónap múlva még nekem is nagyobb volt,bár én simán szültem.türelem,fél egy v is lehet.De én 3 év után érzem olyanak teljesen mint előtte.

Nem mutattak tornát a kórházban ahol szültél?

Nálunk a császárosokhoz járt gyógytornász, persze nem torna volt az inkább csak lábfeszítés,behajlítás(nem emelgették!!!) hasonló,fekve.De azt csak úgy lehet,ha egy gyógytornász elmondaná,melleted lenne.

Szóval nem erőltesd meg magad!És nyugi!Én is csak melegítőbe jártam egy jó ideig!!!Úgy éreztem magam, mint egy erszényes kengurúmama :-)

2009. máj. 16. 17:46

Le fog menni!Ne aggódj.2 hónap nem sok idő még:)

Velem is metörtént,hogy a gyógyszertárban megkérdezték mikor szülök és már otthon volt a kislányom:(

Én használtam hasszorító bugyit,ami nagyon sokat nyomott vissza rajta.Tényleg hasznos volt-hétről hétre szorítottam rajta.

Aztán meg szép lassan lement.Mostmár tornázok és annyi vagyok,mint szülés előtt,pedig hozzád hasonló nagy hasam volt-a kislányom 4050 grammal született,azért ez az 52 kilómhoz nem semmi volt.Közel 20 kilót híztam-iszonyat vizes voltam:(

Szóval csak biztatni tudlak,hzogy nem marad így a hasad.A terhességi csíkok sajnos hajlam kérdése.Szerencsére rajtam egy sincs.Egy kis szolival tudsz javítani rajta.

Telnek a hónapok és újra a régi leszel!Főleg,ha már nagyobb lesz a kisbabád és nem kell attól félni,hogy esetleg a mozgás,torna valamilyen edzés hatására csökkenne a tejtermelés.

Ne csüggedj:)

4. Afrodita (válaszként erre: 1. - Noémi 23)
2009. máj. 16. 17:46

Kedves Noémi!

Legalább fél év kell, mire visszarendeződnek a szervek a helyükre, visszaáll az "eredeti állapot".

A hasnak a dokim szerint 1 év is kell, mire regenerálódik rajta a bőr, és visszahúzódik szépen. Tornával segítheted a visszahúzódást, de szerintem császár után két hónappal a torna neked még korai. Várj vele picit, addig is babázzál sokat, ezek a hónapok örökre a szívedbe vésődnek!:-)

3. Tonettó (válaszként erre: 1. - Noémi 23)
2009. máj. 16. 17:45
Szia! Én 7 hónapja szültem császárral, és elég szépen visszament a hasam. Csak azt tudom neked leírni, amit én csináltam, de lehet, nekem csak szerencsém volt. Szóval napközben szinte végig hordtam a haskötőt. Kicsit kényelmetlen volt ugyan, de használt. Nekem a szoptatás sokat segített. Nem tornásztam, Te se tedd még, mert megerőlteted (a húgomnak is nagy maradt császár után, és bizony meg is erőltette magát)!!! Pihenj, és türelmes légy. Elvileg a szervezetnek annyi idő kell a regenerációra, ameddig a terhesség tartott! Minden jót kívánok a picikédhez!
2. df2a740c00 (válaszként erre: 1. - Noémi 23)
2009. máj. 16. 17:42

Gratulálok:)

Most szült az unokatestvérem is, neki is nagy maradt először a pocija, egy idő után magától visszament valamennyit, de este 6 után nem eszik, és sokat mozog, szóval mindig kisebb kicsivel.

2009. máj. 16. 17:39

Sziasztok:)


Március 22-én vagyis, 2 lassan kéz hónapja született meg ami kis Tündér Hercegnőnk, Amira. Császármetszéssel született. Minden tökéletes vele, imádjuk nagyon, Ő a mindenünk. :)


Viszont nekem nagyon nagy maradt a hasam...alapból nagyra nőtt nagyon, végig ki is repedt...az a legkevesebb. De jelenleg olyan 6 hónapos nagyságú a hasam. Nagyon zavar, mindneki terhesnek néz:( És olyan rosszul esik mikor kérdezik, mikor szülök:( Nem tudom elrejteni semmi alá:(


Nem plöttyedt hanem kemény..lehet még a beleim vannak felfüffedve...? Mindig volt kis hasam, de most a gyomrommal egybe van:(


Ha valakinek volt hasonló segítsen, hogy ment le neki? Diéta, vagy torna? vagy várjak türelmesen?


Ja próbáltam ez elszorító bugyit..mindenem fájt utána, teljesen szétnyomott...de most veszek elszorító övet is...hátha.


Kérlek segítsetek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook