Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés epidurális érzéstelenítéssel fórum

Szülés epidurális érzéstelenítéssel (beszélgetős fórum)


1 2
29. Kata 1977 (válaszként erre: 28. - Gera175)
2011. ápr. 6. 16:53

Megmondom neked én a nagyimat aki felnevelt faggattam,hogy milyen lesz mert ő 12 gyermeknek adott életet,mindet simán szülte és hármat burokkal együtt ami nem kis teljesítmény egy 45kilós nőtől főleg hogy egy gyereke se volt 4kiló alatt és maga a placenta is több kiló.Szerencsére nekem ilyenben nem volt részem,de sose hittem hogy tényleg egy édes kín a szülés és ahogy megvan a baba mintha elvágtak volna minden fájdalmat.Na persze ott van még a varrás amit nekem a 4-ből ,3x csináltam és az első annyira fájt hogy még 3 gyereket megszültem volna helyette,de mindent megér:-))

Nagyon lecsökkenti,eltompítja a fájásokat és úgy adagolják hogy a végére mikor már teljesen eltűnt a méhszáj addigra már érezzél mindent és hidd el fogod tudni mikor kell nyomni!!Feszítés,hát az van de az a legrövidebb szakasza a szülésnek.

28. gera175 (válaszként erre: 27. - Kata 1977)
2011. ápr. 6. 16:10

Én is hallottam, hogy meghosszabbodhat a kitolási szakasz, de úgy vagyok vele, hogy mindegy, csak ne kaparjam le a falat. Valóban nem érzel fájdalmat, csak nyomást, feszítést stb-t? Honnan érzed, mikor kell nyomni? Én még nem szültem, kérlek ne nézzetek hülyének ha butaságot kérdezek.

Az anyukám és a nagymamám full idiótának hisz, mondván mit gondolok én, hogy szülni szeretnék kínok nélkül.

27. Kata 1977 (válaszként erre: 26. - Gera175)
2011. ápr. 6. 14:35

Én is júniusban szültem az első babámat és nagyon féltem a szüléstől a barátnőm előttem 3 héttel szült és ő lebeszélt az epiről mert,hogy neki meghosszabbította a szülést,nem tudta mikor kell nyomni stb..

Így végig szenvedtem az elsőt és a másodikat is de a harmadiknál kértem és sose bánom meg egy nagy segítség volt és tudtam mikor mit kell tenni,nem hosszabbított semmit a szülésnél.

2011. ápr. 6. 13:34
Köszönöm a sok-sok hozzászólást. Júniusban fogok szülni, mikor megtudtam, hogy babát várok, ez volt a nőgyógyászom felé feltett első kérdésem, hogy lehet-e ilyet kérni. Szóval, én rettegek a szüléstől, ez az egy tartja bennem a lelket, hogy így átvészelhetem.De félelmek így is maradtak bennem, hiszen akkor nem indítottam volna el ezt a fórumot.
2011. ápr. 6. 13:05

Szia!

Az első babámat EDA-val szültem.....tompította a fájást,de el nem mulasztotta.És szülés után hetekig fájt a helye,alig bírtam hajolni,emelni.

A második gyerkőcöt simán szültem,nem kaptam semmi fájdalom csillapítót.Sokkal jobb volt így,hidd el.

Ha még egyszer szülni fogok,tuti,hogy nem fogom kérni!!!

2011. ápr. 6. 12:42
Én nem kaptam EDA-t, kibírtam, az más kérdés, hogy császár lett belőle.
2011. ápr. 6. 12:07
Szia! Én is EDA-val szültem nem is olyan rég, de én éreztem a fájásokat a hasam alatt, igaz így is kategóriákkal jobb volt, mint nélküle. A beadás nem volt vészes. Viszont mellékhatásként a szülés alatt is folyamatosan remegtem és még az utána következő napban is. Plusz nem tudtam pisilni egy jó ideig. De a következő szülésnél is szeretném, mert így maradt elég erőm végére!
2011. ápr. 6. 11:00
na jól leírtam, közben itt a lányom és szavanként tudok írni...
21. 9d68bc425f (válaszként erre: 19. - Toro32)
2011. ápr. 6. 10:59

Ezt csak az tudja aki már szült, hétfőn találkoztam egy csajjal uh-n és mondta hogy ő nem akar majd érzéstelenítést és egyáltalán nem fél, én is eljátszottam az elsővel ezt amikor egy kismama rám akart ijesztgetni, még most is emlékszek rá, remélem ez a bátor kismama is fog rám.

Amúgy fájások között az járt a fejemben hogy a középkorban tompa karóba húzták az embereket és kb. ezt érezhették az emberek.

20. beata21bea (válaszként erre: 5. - Toro32)
2011. ápr. 6. 10:50
Ja, jogodban áll, csak nem tudják biztosítani... sajnos...
19. toro32 (válaszként erre: 18. - 9d68bc425f)
2011. ápr. 6. 10:46

:))

ha nem kapok edát én is a hónom alá teszek egy 10est egy állcsúcson vágásért:))

18. 9d68bc425f (válaszként erre: 17. - Toro32)
2011. ápr. 6. 10:12
Igen rajta múlik, de szülés is beadhatná csak nem merik. Én dolgoztam kórházban a sagótarjániban és ott sincs ilyen szuri, fájdalomcsillapító van, de az nem hiszem hogy sokat érne... ha a nubain se ér amit úgy kellett külön megvenni 1000 Ft-ért, milyen lehet az amit csak úgy adnak a szekrényből. Elégjól ismerem a fájdalomcsillapítókat, szerintem a donalgin szuper kapszula, a balesetin combnyaktöréseseknek adták, persze sokféle volt és mindet kipróbáltam, volt amitől szédültem és a fej meg fogfájásom csak erősödött. A donalgin nekem mindenféle fájdalmat megszüntetett, szájsebészeten vésés után se éreztem semmit. A fejfájás más, ez pl. nem jó arra, az is lehet hogy másnak más gyógyszer jön be. Bizonyos gyógyszerek csökkenthetik a baba légzésének beindulását, a nubain ilyen szempontból biztonságos, amit ott adnak az hatással van a babára, persze lehet többet ér mint a nubain. A gerinc szuri is biztonságos. Amikor ott voltam azért fizettem volna 10ezret ha állbavágnak és elájulok....
17. toro32
2011. ápr. 6. 09:56

én úgy tudom mindenkinek joga van a fájdalomcsillapításhoz,akár szülésről,akár fogászatról van szó!!!!

én arra gondolok,hogy lehet az aneszteziológus kötötte ki,hogy nem fog a szülőszobára szaladgálni,mert az edát,csak ő adhatja be!

amúgy lehet inkább szülésznővel és aneszteziológussal kell beszélni!nem tudom!

remélem Nyíregyen lehet kérni!!

2011. ápr. 6. 09:51
Egerben se lehet kérni, nyár végére vagyok kiírva, most jobban utánaérdeklődök kinek kéne fizetni hátha adnak. Nagyon rossz volt az első szülésem, ha lehet nem akarok megint olyan kínokat átélni. Akkor nubainnal szültem, hát annyit ért hogy nem hisztiztem végig de ugyanúgy szenvedtem csak csendesen.
15. 98ec496afb (válaszként erre: 10. - Ddorina)
2011. ápr. 6. 09:51
feljelentém őket, az százas.
14. 98ec496afb (válaszként erre: 10. - Ddorina)
2011. ápr. 6. 09:47
jesszusom. elképzeltem....
13. pöpike (válaszként erre: 10. - Ddorina)
2011. ápr. 6. 09:46
Biztos rossz helyre szúrták, de durva lehetett szegénykém:o(
2011. ápr. 6. 09:45
Én abban szültem, nekem nagyon jó volt. Végignevettem az egészet és semmivel sem hinném, hogy rosszabb anya vagyok, vagy másképpen éltem meg a szülésemet mint, aki végig szenvedte az egészet.
2011. ápr. 6. 09:44
Hozzáteszem: szinte biztos, hogy a beadással volt baj!
2011. ápr. 6. 09:43
Én sajnos ellenpélda vagyok, nálam nem hatott az epidurál...Beadták, vártak, nézték vizes vattával mit érzek. A nyakamnál hideget, a hasamnál is, a lábamnál is...megismételték, még mindig. Nem hitték el, hogy még mindig érzem, elkezdték a császárt...Csak amikor már torzult az arcom a fájdalomtól meg kapkodtam a levegőt, akkor álltak le és elaltattak...szörnyű volt.
9. Kata 1977 (válaszként erre: 5. - Toro32)
2011. ápr. 6. 09:41
A Ceglédi kórházba nem lehet!
2011. ápr. 6. 09:41

Hello!

Én mindenkinek csak ajánlani tudom, a vajúdás alatt, amikor beadták, pillanatok alatt lecsökkentette, majd elmulasztotta a fájdalmat. Aztán mivel nem tudtam megszülni a fiam, császár lett a vége, ott sem éreztem semmit, csak azt, hogy rángatnak alul, de azt is úgy kell elképzelni, mintha a ruhádnál fogva húzigálnának. Szóval, aki kitalálta, annak nagyon hálás köszönet!!!

2011. ápr. 6. 09:40
Én az első 2 gyerkőcömet semmilyen érzéstelenítő nélkül szültem,hát nem volt leányálom,aztán a 3.k babánál kértem és össze se lehet hasonlítani.Bár féltem a tűtől de nem volt vészes és a hatása leírhatatlan.Utána se volt gond gyorsan felkelhettem nem zsibbadt a lábam.Most 8 hónapja a 4.k gyerkőcnél is kértem volna de ahol szültem nem engedélyezik csak a császárnál.
2011. ápr. 6. 09:39
2 altatában végigélt császár után midnen vágyan volt a eda - bár korábban már lumbáltak, és tudtam, mennyire fáj. Szóval, az érzéstelenítő beadása pocsék volt, de maga a műtét életem legszebb élménye. Imádtam! :)
2011. ápr. 6. 09:39

szerintem olyan nincs,hogy nem lehet kérni!

szerintem jogában áll mindenkinek kérni!

2011. ápr. 6. 09:37

Én úgy indultam a szülésnek,h nem kell eda! Amikor oda kerültem,alig vártam,h beadják! 5-10perc múlva hatni kezdett!

Szerintem jó dolog!

Minden jót nektek:)

2011. ápr. 6. 09:37

én EDA-val szültem a lányom és isteni volt:))

azt sem tudom mi a szülés!

az sem fájt amikor beadták,a vajúdás sem és a szülés sem.utána pedig szépen elmúlt a hatása,nem volt semmi mellékhatás

június 25re vagyok most kiírva és most is nagyon szeretnék kérni EDA-t!nagyon remélem,hogy fogok tudni!!!

2011. ápr. 6. 09:34
Sajna nálunk nem lehet kérni... 3-at szültem minden nélkül, most jön a 4.! Szívesen kipróbálnám pedig én is az EDA-t
2011. ápr. 6. 09:32
Várom mindazok hozzászólását, akik EDA-val szültek. Tapasztalatokat és véleményeket szeretnék a hatásosságáról.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook