Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatási mizéria fórum

Szoptatási mizéria (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatási mizéria

1 2
16. unom (válaszként erre: 14. - Kszb)
2016. jan. 26. 15:59
Sajnos ebben is meg kell tanulni, hogy sose szabad magyarázkodni. A kérdésre: szopizik? A válasz: igen/nem/magánügy. Az okokhoz félidegennek semmi köze.
15. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Kszb)
2016. jan. 26. 15:58

Mondjuk baromira semmi köze senkinek, hogy mekkora "a melled tejleadó kapacitása".

A társadalomnak a helyén kellene kezelni ezt a dolgot nem megbélyegezni azokat az anyukákat, akiknek nem megy a szoptatás. Viszont több segítséget kellene adni. Nálunk a pl. védőnők nagyon sokat segítenek.

14. kszb (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2016. jan. 26. 15:48

Tudod milyen xar az, amikor ha elmondod, hogy nincs elég tejed, vagy nem boldogulsz a szoptatással és konkrétan hülyének néznek? És kiérzed a hangnemen, látod a szemekben, hogy nem hisznek neked, hogy te mindent megtettél. Ha cumit használsz azért vagy xar, azért nem megy, ha mást mondasz, másért. A lényeg, hogy kadztosítva vagy és egy legalsóba sorolnak.

Valójában a társadalom stigmatizálja a szoptatni nem tudó anyákat, ezzel megfelelési kényszert verve beléjük.

Egyértelműen az anyatej a legjobb egy babának, de 1000 oka lehet annak, hogy nincs. És ki ne akarná a legjobbat a gyerekének? Összeadódik itt több dolog, ami miatt ráfeszül a témára egy tápis baba anyukája.

Mi eljutottunk arra a szintre párommal, hogy ha valaki megkérdezi, hogy van-e tejem, szoik-e a baba, akkor rávágjuk, hogy persze! Hogy ne szopna! Úgy szopik, mint soha senki! :) ugyan nem értem, hogy miért kardinális kérdés másoknak az én mellem tejleadó kapacitása, de egyből leszállnak a témáról! 😊 elkönyvelnek jó anyának, mert szoptatom a lányom, és békénhagynak :)

Pedig ha tudnák, hogy 1., nem hajlandó már több, mint 1 hete elfogadni a cicit, 2., lecsappant a tejem mennyisége is (ami soha nem volt elég) napi kb 50-60 ml-re... De ők megnyugszanak attól, hogy a válaszom pozitív a kérdésükre, és a téma rövidre van zárva :)

Amíg van egy kevés is, megkapja a kisasszony a tápival együtt, és nyomorgatom a fejéssel a melleim.

13. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Gabi.sz35)
2016. jan. 26. 15:14

Semmiről nincs normás információ, ha ezt vesszük, illetve nem könnyű kiválogatni, amikor az interneten keringő mindenféle okosságok alapján pl. a nagy dózisú C vitamin gyógyítja a rákot, pi-vizet kell inni, de nehogy megmikrózzuk, mert az károsítja a víz DNS-ét....


A védőnő korrekt táblázatot adott át nekem annak idején a hozzátápláláshoz. De nem csak nekem. Tehát a szakemberhez kell(ene) ilyen esetekben fordulni.

Amúgy hol volt róla szó, hogy a védőnő elhajtott bárkit?

2016. jan. 26. 15:05

Nagyon igaza van a cikkironak sajnos.

Egyreszt nincs normalis informacio rola, hogy mikor mit, masreszt kvazi "szegyen" ha valaki nem szoptat. Kicsit tul lett lihegve ez a kerdes :-( Es a cikkeken kivul is a szomszedtol a tavoli rokonig mindenki feljogositva erzi magat hogy beleszoljon (ne tanacsot adjon, beleszoljon!). Abszolut nem tartom normalis dolognak. A hozzataplalassal kapcsolatban pedig van egy lista hogy mikor mit lehet adni. pl 4 honaposoknak valo Finomfozelekben van karfiol mikor k betus zoldseget nem jo adni 10 hos korig. Es van egy csomo gyumolcs zoldseg amit ha tul koran adsz, fajni fog a hasa! Nem biztos, de lehet. Mint ahogy tejet sem adsz egy eves korig. Es hiaba van hus csomo 5 honapos kortol adhato bebietelben, fel eves kortol lehet adni hust. Tehat nem olyan egyertelmu h kezd hamarabb es tamaszkodj a cimkekre (tejpepek??? eloszor sztem abbol is csak hipoallergent szabad) A vedonok tudjak ezt, ot kerdezd, csak biztos egyszerubb elhajtani az anyakat :-( Udv, G u.i. vagy irj egy privit.

11. Panna.33 (válaszként erre: 9. - Emma27)
2016. jan. 26. 13:22
Miért nem elég az az információ, hogy két hónappal korábban kell kezdeni?
10. aac131dc75 (válaszként erre: 9. - Emma27)
2016. jan. 26. 13:13

Bocs,én nem értem meg!

Egy mondat:kezdjék 4 hósan..

Oké!

Akkor veszek tejpépet ami 4 hós-tól van!

Veszek gyümölcsöt zöldséget és pépesítek!

Veszek üveges kaját 4 hós-tól!

Nem kell ekkora mizéria!Tök egyszerű lehetne,ha nem lenne ekkora fenék kerítve!

2016. jan. 26. 13:10
Én megértem a cikkíró felháborodását. Valóban lényegesen kevesebb szó esik a tápis babák etetéséről. Főleg, ha csak úgy simán "hozzátáplálás" címszó alatt keresgél az ember. A tápis babákat elintézik azzal az egy mondattal, hogy kezdjék 4 hósan...
8. syria (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2016. jan. 26. 11:52
Maximális egyetértésem a hozzászólásoddal. :) (Töröm a fejemet, mivel tudnám kiegészíteni.)
2016. jan. 26. 10:56

Nekem be sem lövellt a tejem a tápszerektől meg fosott-hányt...


Dédnagyanyáink receptje tökéletes volt,és azt meg ette mint kacsa a nokedlit!


Sosem idegeskedtem,és pont nem érdekelt a védőnő..

2016. jan. 26. 10:32
Ha valaki a szoptatásból önbecsülési kérdést csinál, az nem a cikkek hibája. Az utolsó pár mondat a cikkíró saját gondolata önmagáról, amit elhisz, szerintem ezzel van igazából probléma, nem a cikkekkel.
2016. jan. 26. 10:12
szerintem nem kell egyszerre abbahagyni a szoptatast , ha nincs eleg tejed akkor szoptasd reggel este ....nekem 6 honaposan vissza kellet menni dolgozni es igy csak reggel esete volt szopi - nekem jo volt mert egesznap nem lattam babat igy ez kulon jo volt. Egeszen egy eves koraig szopott pluszba :)
2016. jan. 26. 09:39

Mivel ez a legjobb, törekedni kell rá.

Ha nem megy, nem megy. Fel lehet nevelni egy gyereket szoptatás nélkül is, meg szoptatással is. De ez a cikk gyakorlatilag arról szól, hogy nem ment és megsértődtél, és "mizéria" jelzővel láttad el.

Amúgy szerintem sokaknak azért nem megy, mert nem tanítja meg őket senki, nem kapnak megfelelő támogatást. Mások meg alkatilag nem tudnak szoptatni. De ettől még ugyan olyan jó anya bárki.

2016. jan. 26. 09:37
én 4 és fél, és 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást. pedig annyi tejem volt, hogy tejtesók is vannak. De egyszerűen nem csaj tej kellett nekik. Mindenre hagytam időt, egyszerre csak egyféle kaját kaptak mindig újat napokig, hogy kiderüljön mi az ok... és bizony nekem szoptatási tanácsadó is ezt javasolta. Azt mondta, ne görcsöljek a fél éven. az max az átlag. egyik gyerek jóval hamarabb, másik jóval később kezd enni. ahogy nem baj, ha 4 hósan vígan falatozza az almát gesztenyét, úgy az se baj, ha 8 hósan még nem fogad el semmit, hanem csak az anyatejet issza. Így a második gyereknél már nyilván rutinosan figyeltem, és kezdtük korábban. Mindkettő elválasztotta saját magát. Igaz korán másztak, mozogtak, belőlem enni, macerásnak tűnt szerintem nekik :)
2016. jan. 26. 09:28

"de vajon miért nem esik szó a hozzátáplálási cikkekben a tápszeres babák étrendjéről?"

Lehet az en google-m maskepp mukodik, de kismillio informaiot kaptam a tapszeres babak hozzataplalasarol.

Egyebkent meg ostorozod magad tok feleslegesen, ha ugy erzed, mindent megprobaltal megsem volt tejed, akkor nyilvan kellett a tapszer. Sosem ertettem mit kell a szoptatason annyit kattogni. Nyilvan aki tud szoptat, aki nem az tapszerezik. Minek egyszeru dolgokbol elefantot csinalni?

2016. jan. 26. 09:17
Természetes, hogy az anyatej a legjobb a babának, de vajon miért nem esik szó a hozzátáplálási cikkekben a tápszeres babák étrendjéről? Ma minden az anyatej körül forog, de mi van azokkal, akik nem tudnak szoptatni?

Ugrás a teljes írásra: Szoptatási mizéria
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook