Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszédasszony, rémálom fórum

Szomszédasszony, rémálom (beszélgetős fórum)

1 2
4. SCAni (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. ápr. 17. 00:12

Én sokszor csak annyit mondok: Ma még nem csináltam semmit. Azt sem tudom mit főzzek?



Na ettől a haja égnek áll. Jó, mert fél percig nem tud megszólalni.



(egyébként nem igaz, de mi a bánatot mondjak neki? )

3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. ápr. 17. 00:09
talán arra észbe kap, hogy Te tökéletesen érted, amit ő sugallani akar Neked és elszégyelli magát
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - SCAni)
2011. ápr. 17. 00:08

próbáld "lefordítani", amit ő Rólad mond, például sorolja, hogy mennyi mindent csinált már ma, akkor Te mondd neki:


"jaj, Juli néni, én meg mennyire trehány vagyok! Képzelje, ma még csak reggelit csináltam a 3 gyereknek, és még eszembe se jutott felsöpörni! Az ebédnek még neki se kezdtem! Hogy én milyen rosszul vezetem a háztartást!"

2011. ápr. 17. 00:04

Három éve a szomszédunk lett egy nyugdíjas házaspár. Először örültünk is, mert láttuk, hogy szeretik a gyerekeket, aranyosak, beszélgetnek velünk.


Na de három év alatt kiderült, hogy a nyugdíja néni egy vénlány, életében 13 évet dolgozott, azóta tisztaságmániás háziasszony.


És b.gat. minden nap. Hogy miért nincs lenyírva a füvünk, mert már milyen nagy. Miért nem söpörtem le a járdát, azonnal, amikor a gyerek ráborított egy kisvödör homokot? Ép csak kiléptem az udvarra és már ott is volt. És kioktatott, hogy ezt azonnal össze kell takarítani, mert behordják a házba. Én meg hónom alatt a teregetni való ruhával köpni-nyelni nem tudtam. Mert először is kiteregettem, utána megnéztem, hogy ezalatt nem égett-e oda az ebéd. Pisiltettem, orrot töröltem és persze meg kellett kóstolnom a képzeletbeli homoktortát is. A kicsit meghívtak vendégségbe a homokozóba, mondtam volna nemet. Mondanom sem kell a homok másnap is a járdán díszelgett. És én másnap is kaptam egy kis kioktatást, hogy ezt már össze kellet volna szednem.


De, ami a legjobban bosszant, hogy bármikor belebotlok csak arról tud beszélni, hogy Ő ma már mennyit dolgozott, mosott, megfőzött, takarított (két nyugdíjas él együtt biztos sok dolga lehet). Én mit csináltam? És meg is kérdezi.


Aztán fényezi magát, hogy Ő nálam már sokkal több házimunkát elvégzett ma.



A férjem nyírja őket, beszól nekik, már néha én szólok rá. De szerinte ne ugasson bele az életünkbe két nyugdíjas, aki nem tudja, mi az a három gyerek, mit jelent rájuk főzni, mosni, takarítani. Nem tudják, hogy Ő mennyit dolgozik (naponta itthon is a túlórákkal teli vállalati meló után) , így ne b.gassák a fűnyírással.



És az a baj, hogy ebből sem értenek. Ha valaki kilép a bejárati ajtón ott vannak a ház előtt, vagy hátul és beszélgetni akarnak. Miközben mi tennénk a dolgunkat.



Számtalanszor mondtuk már, hogy bocs, de dolgom van, nem értenek belőle.



Hogy rázzam le Őket?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook