Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolárium használata fehér bőrrel fórum

Szolárium használata fehér bőrrel (beszélgetős fórum)


20. gribedli*** (válaszként erre: 10. - C4b0213b01)
2014. ápr. 14. 19:03
Nem tudod úgy felkészíteni, hogy ne kelljen továbbra is fényvédőt használnod a napon.
19. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Nátháska)
2014. ápr. 14. 19:01

Én nem irígylem őket, mert nekik más jellegű bőrhibáik vannak. Igaz, a barnaság az jól jön biztos, bár ez sem mindig és mindenkinek áll jól, de amit nem irígylek egyáltalán, csak ha a körülöttem élőket nézem: bibircsókok tömkelege már fiatalon, a kreol bőr tipikus hibája, aztán a cloasma vagyis ilyen májfolt szerű bizbasz, és sok-sok pici bibircsók, amik nem nőnek nagyra, hanem ilyen kis pontocskák, plusz nekik jobban látszik minden stria és minden bőrfestékrendellenesség. Ja, és a bajusz. Amikor legyantáztatják a bajuszkát, akkor is a helye sötétebb, napozás, barnuláskor meg még inkább.


Egyszóval az övéket is nagyon rendben kell tartani, oda kell figyelni apróságokra.

18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - C4b0213b01)
2014. ápr. 14. 18:58

Bár most még észrevétlen, de mind a napfény, mind a szoli károsítja a bőröd mélyebb rétegeiben a kollagént. Ez 40 éves korod körül egyik napról a másikra lesz kiábrándító felismerés és akkor már nem fordíthatod vissza az időt. Igazából most még nem látszik, mert a bőr szépen tele van szövettel, de akkor, a menopauza közeledtével, és közvetlenül utána kiürül a bőröd alól ez a "tömöttség", mert a korral is jár, hogy kevesebb kollagén lesz a bőrödben (csak 2 éves korig termelődik, utána csak pusztul, a kezelések lelassíthatják a pusztulást, de nem akadályozhatják meg és ami a legfontosabb, nem építhetik vissza), de még az is hozzáadódik, hogy most mit vétettél ellene.


Ezért nem érdemes kockáztatni, tanuld meg értékelni, hogy igenis a fehér bőr is szép, ha egészséges, és korlátoznám a barnulást évente max 10 szolira. Semmiképpen sem egész évben és felejtsd el, hogy te olyan barna leszel, mint a mediterrán nőcik, ne is vedd fel velük a versenyt, 2x annyit égethetnéd magad a szoliban és 2x olyan brutál ronda lennél majd kicsit később.


Tuti jó mix az önbarnító és napozás/szolizás együtt, de nagyon kis mértékben élj vele, szóval ha annyira nem tudsz lemondani róla, tartsd be ezt a 6-10 alkalmas szabályt (a kettő együtt dupla, egyenletes barnaságot ad) és a nyári hónapokban, téli hónapokban is tegyél napvédőt vagy napvédős bb-krémet, stb.


Ja, és én a bőrrákot abszolút nem emlegetem, úgyis, ettől ma senki nem parázik addig, míg nem lesz neki, de a szépséged csak ér ennyit, hogy 40 éves korodban ne az öreganyád nézzen rád a tükörből, nem? Nemcsak az arcodat teszi tönkre, de marhára látszik majd a cellulitisz is, meg minden. A kollagénszegény bőrön minden látszik, minden icipici hiba, csupa löttyedt, fonnyadt bőr.

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Nátháska)
2014. ápr. 14. 18:29

Miért ne értenénk meg?

Mi is fehér bőrűek vagyunk, csak nem annyira, de pl. én is leégek a napon, én is lehámlok napozás után, stb. Persze nem hófehér a bőröm, de nem ártana még egy kis szín, de inkább maradok ilyen, mint ráncos, stb.

16. Scania
2014. ápr. 14. 09:23

Nekem is lenne egy kérdésem: elég fehér a bőröm, és gyorsan leégek nyáron... én is gondoltam rá, hogy elmegyek szolizni párszor. Melyik céget ajánljátok, és hányszor kéne mennem? Az-az igazság, hogy enyhe klausztrofóbiám van, és az álló szoli megijeszt, a fekvő még úgy ahogy kibírható.

Van 1-2 nagyobb anyajegyem is. Ezeket lekenjem valamivel? Van valami krém amit érdemes használni?

Nem lebarnulni szeretnék, csak szerezni egy kis színt tavaszra-nyárra, és nem szeretném hogy egyből leégjek amint olyan idő lesz. Mit javasoltok?

Köszi

15. arrival (válaszként erre: 12. - Simple)
2014. ápr. 13. 23:00

Nem most latszik meg, hanem majd mikor az 50-hez kozelitesz.

Majd akkor gondolj erre amit irtam.

14. timycat (válaszként erre: 10. - C4b0213b01)
2014. ápr. 13. 22:53

Szerintem ne emeld az időt.


De azt ugye tudod, hogy ezzel egyáltalán nem készíted fel a bőröd a nyárra. Én rendszeres, már-már kényszeres szoliba járó voltam. Teljesen normál árnyalatú, nagyon hálás bőröm van, ami a napon szépen fokozatosan lebarnul, sosem ég még délben fényvédő nélkül sem. De mikor szoliztam a bőröm "elfelejtette" hogyan kell viselkedni természetes fény esetén. Viszkettem, hólyagosodtam és rögtön leégtem. Kellett 2-3 év mire kiheverte a bőröm a szoli-sokkot és újra olyan mint régen, egyenletesen barnul, nincs fényallergiám és sosem égek meg.

De tény én eszetlenül, heti szinten 4-5-ször 10-12 perceket süttettem magam a szoliban, gyönyörű barna voltam, de kiszáradt a bőröm, rácosodott, húzódott, öregített rajtam jó 5 évet, pedig még 20 se voltam. Azóta benőtt a fejem lágya, itthon is van szolárunk de évek óta nem használom. Remélem 30-40 év múlva is elmondhatom, hogy durvább következmények nélkül megúsztam a tinis agymenést a szoláriummal kapcsolatban.

13. simple (válaszként erre: 5. - Arrival)
2014. ápr. 13. 22:44
Szerintem ez nem divat kérdése, csak az ember nem akar úgy kinézni mintha most kelt volna ki a koporsóból....
12. simple (válaszként erre: 1. - C4b0213b01)
2014. ápr. 13. 22:43
Én is ilyen hófehérke vagyok. Kb. hetente egyszer járok, persze az elején többször mentem. De már van ugye egy alapszínem, ezt kell csak fenntartani. Lassan 20 éve járok szoliba, de aki nem ismer mindig elcsodálkozik a koromon, 22-24 évesnek szoktak gondolni, pedig egy 10-essel több vagyok. Tehát ésszel csinálva nem öregít.
11. anya4005 (válaszként erre: 10. - C4b0213b01)
2014. ápr. 13. 21:45

Szia!

Nekem ugyan nem fehér a bőröm,de rendszeresen szolizta/szolizok,mert a napsütésben előjönnek a pöttyeim,így viszont elkerülöm ezt. Szerintem elég a heti 5-6 perc is egy egészséges színhez,de a 10-el sem fogod magad "agyonszolizni". Semmiképp nem emelném az időt!!! B-)

2014. ápr. 13. 20:59

Köszönöm a válaszokat!

Nem tervezem hosszú távon a szoláriumot, egyszerűen nem akarok megint szénné égni nyáron, kicsit szeretném felkészíteni a bőröm.

Már ez is olyan jó, hogy "csak" fehér a bőröm már nem hullafehér. Eddig a fal színébe is beleolvadtam.

Tudom, hogy ne egészséges, ezért is kérdeztem mennyi az az adag ami még nem káros. Ha megyek is zöld szoliba megyek.

9. Bcicus (válaszként erre: 1. - C4b0213b01)
2014. ápr. 13. 20:58
Én hasonló helyzetben vagyok, csak még nem szántam rá magam a szolira, csak tervezem. Nekem doki is támogatja az ötletem.
8. Highlander73 (válaszként erre: 1. - C4b0213b01)
2014. ápr. 13. 20:38
Én is nagyon fehér bőrű vagyok,de mára beletörődtem.Egyszer próbáltam a szolit-pár alkalom volt és mindig csak pár perc-sokat nem ért.Viszont a bőrnek árt!A férjemet tavaly diagnosztizálták-34 évesen-melanómával.Hidd el,nem játék!Ő sosem szolizott,nem égett le,figyeltünk a napvédelemre stb...Szóval én nem mennék a helyedben.Tőlem is kérdezték sokszor hogy rosszul vagyok-e?Csak nevettem rajtuk.Evvan.
7. Nátháska (válaszként erre: 1. - C4b0213b01)
2014. ápr. 13. 20:22

Szerintem jól csinálod, ilyenkor tavasszal én is ezt próbálom követni :)

Viszont ne emeld az adagot, mert ennyi felett már előjöhet a jó kis sárga árnyalat :(


Egyébként én annyira irigylem a nem hófehér bőrű embereket. Azok valójában nem is értik, miért megyünk szoliba, csak jön rögtön az előítélet. De pl, nekem és nem nekik volt nagyon sz@r két hete, amikor a nagy napsütésben csak egy órára mentem ki a kertbe napvédő nélkül, és szét is égett az arcom rendesen. És még csak április van. :)

2014. ápr. 13. 20:15

Én is nagyon fehér bőrű vagyok, de nekem nem ajánlotta a bőrgyógyász, igaz ő inkább azért mert nagyon szeplős/anyajegyes vagyok.

Hosszútávra én nem merném bevállalni.

Mai napig emlékszem arra gyerekként, hogy anyukámnak volt egy barátnője aki rendszeresen szolizott és mire középiskolás lettem az agyon szoláriumozott bőre miatt legalább plusz 10 évet mondott rá mindenki. Hosszútávú hatásaira is gondolni kellene, ha rákot nem is de az öregedésre rátehet, egyébként ezt igaz a túlzott napozásra is én úgy tudom.

2014. ápr. 13. 19:48

Egyaltalan nem kellene szolariumba jarni !

Kulfoldon mar reg nem divat. Borgyogyaszaton dolgozom, nem most, hanem majd 50 eves korotokban fogjatok nagyon - de nagyon banni a szolariumot ...

4. Ekka
2014. ápr. 13. 19:10

Fogjunk kezet!;)

Nyugodtan járhatsz, hiszen ésszel csinálod.

Én úgy kezdem, hogy heti 3x 5-6 perc majd lesz belőle heti 2x 8 perc, majd heti 1x 10 perc, (pl. hétfő) Csütörtökön 12 perc.

Rendszeresen járok bőrgyógyászatra, ill. melanoma szűrésre!

Erre a szolizásomra a dr. nő is rábólintott, mert így a bőröm felkészül a nyári napsütésre, nem fogok szétégni. (nem a strandon, oda nem járok pörkölődni, hanem az utcán jövet-menet)

2014. ápr. 13. 19:01
Nem használnám...
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - C4b0213b01)
2014. ápr. 13. 18:30

Én nem vagyok hófehér bőrű, így ehhez érdemben hozzászólni nem tudom, de azt tudom, hogy sem nappal, sem szolival nem stresszelem a bőröm. csak annyit ér a nap, amennyit utcán járva ér, illetve strandon a medencében.

Ennyi pont elég. Én nem emelném az időt, ha ez is látszik.

2014. ápr. 13. 18:24

Sziasztok!

Mivel alapjába véve olyan hófehér vagyok, hogy az emberek rendszeresen megkérdezik rosszul vagyok-e, miért vagyok ilyen sápadt stb. sbt. ráadásul minden nyaraláson rákvörösre leégek majd lehámlok, évek óta fontolgatom a szoláriumozást.

Idén vettem rá magam először. Az érzékeny bőröm miatt először az 5 perc bennfekvésből 2 percet engedélyeztem magamnak, majd fokozatosan minden héten egyszer elmentem és fél-egy percenként növeltem az adagomat. Amikor a 10-hez eljutottam kezdett szépen látszani a hatás, és nem hámlottam le aminek nagyon örülök:))

Nem tudom viszont, mennyire ártok magamnak mindezzel. Eddig mindig csak megégtem, most viszont úgy látom árnyalatonként "barnulok" végre. Nem tudom a heti egyszeri 10 percet megéri-e emelni...

Esetleg néhány fehér bőrű sorstárs tapasztalattal?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook