Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szoktatok azon gondolkodni, hogy az emberi tevékenység szennyezi a levegőt, a folyókat, termőföldet... fórum

Szoktatok azon gondolkodni, hogy az emberi tevékenység szennyezi a levegőt, a folyókat, termőföldet... (beszélgetős fórum)


1 2
46. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Tumbo2)
dec. 18. 16:19

Azt a kifejezetten többszálas stoppoló cérnát vettél, vagy közönségeset.

A normál varrócérnát duplán fűzd a tűbe, és úgy köss csomót a végére, hogy 4 szálas legyen. Akkor tudsz vele stoppolni. Egyébként nem fog szétterülni, nem fogja befedni a lyukat.

45. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Napsugár8)
dec. 18. 13:46
ma már csak egy baj van.vettem cérnát,hát szinte szétfoszlott a kezemben. azzal stoppolni nem lehet.
44. Napsugár8 (válaszként erre: 42. - Tumbo2)
dec. 18. 13:32
Édesanyám varrónő volt, még stoppoló fánk is volt. Gondolhatod, mire egy-egy alkalommal egy 6 tagú család összegyűlt lyukas zokniját (büntiként) megstoppoltam, mennyit öltögettem. Már akkor igaz volt a mondás: jónak lenni jó! Ha nem rosszalkodsz, nincs bünti! :))
43. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
dec. 17. 17:37
falun nehezen találsz,még jó,hogy a gáz,meg a villanyszerelő tartja magát,de már ők is 60 körüliek.
42. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
dec. 17. 17:35
pedig stoppolni is tudok.
41. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Globus)
dec. 17. 17:34
szétment a pénztárcámon a cipzár.többe került volna ha tesznek bele másikat,mint egy új.
40. globus (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
dec. 17. 16:17
+ esernyőjavító. Bőrdíszműves javított övet, pénztárcát. Cipőt sarkalták, sőt talpalták.
dec. 17. 15:51
És valamikor, ha akármi elromlott, vittük a szerelőhöz, nem pedig rögtön másikat vásároltunk. Emlékszem, akkor még harisnya-szemfelszedő is volt, ma már egy lyukas zokni is megy a szemétbe.
38. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Globus)
dec. 17. 14:41
jóval olcsóbb,mint egy új.
37. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
dec. 17. 14:40
nem feleslegesen,kell a haszon. törődnek is vele,mi lesz a régi,még használhatóval.ott kéne kezdeni,nem a szívószállal.
36. globus (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
dec. 17. 14:39
De még akkor is utánanézek a javításnak. 5000 ft volt hét elején a mosógép bordásszíj, felrakással együtt.
35. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 14:38
Nem-
34. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
dec. 17. 14:35
vegyen újat mindenből,de mi a fenének mikor a régi is jó.én legalábbis akkor veszek,ha a régi elromlott.
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - 55Judit)
dec. 17. 13:54
Földtörténeti szempontból kábé semminek sincs jelentősége. Egy nagy bummal kezdődött, és valószínűleg egy nagy bummal is lesz vége, amire úgysincs ráhatásunk. Ergo semminek semmi értelme.
32. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
dec. 17. 13:50

Az igazi baj ott van, hogy amit feleslegesen gyártanak le, feleslegesen rabolnak el a tengerekből, erdőkből, földből és levegőből a minél több haszon reményében a "fejlett" ipari országokban, és így feleslegesen kerülnek kidobásra, (állítólag) pont annyira lenne szükségük a föld másik részén élő éhezőknek!

De esze ágában sincs odaadni, inkább a zöldséges is hagyja megrohadni a banánt, mint olcsóbban adja, és majd a kevésbé tehetős is meg tudná venni.

Ez esetben nem lennének cél nélkül, feleslegesen gyártott termékek, nem lenne túltermelés, mindenki tudná, ebből-abból mi az elég... Utópia!

31. tumbo2 (válaszként erre: 29. - 55Judit)
dec. 17. 13:47
bizony,erről sokan elfeledkeznek.
dec. 17. 13:47
Annyira nem
dec. 17. 13:45

A vulkáni tevékenységeket én hatványozottan ártalmasabbnak tartom az emberi tevékenységeknél. [link]

Bármit is csinálunk, a föld most melegszik. Ezt követi majd egy újabb lehűlés, ami már ki tudja hányszor jégbe fagyasztotta a földet. Aztán majd megint melegszik, és így tovább. Az ember nagyon kis pont ahhoz hogy ezen változtatni tudjon.

Védhetjük a környezetünket, ez látszólag hasznos is lehet, de földtörténeti szempontból nincs nagy jelentősége. Ha minél tovább élni szeretnénk ezen a bolygón, legalább annyira foglalkozni kellene a túlnépesedés kérdésével mint a környezetvédelemmel.

28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
dec. 17. 13:40
előre megyünk,nem hátra.
27. tumbo2
dec. 17. 13:39
26. Amaunet (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
dec. 17. 13:12

Ez egy lehetőség vagy inkább fikció a Földért a fotelból, meleg szobából aggódóknak.

Addig, míg itt aggódva veri a billentyűt tehetne is valamit.

25. Amaunet (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
dec. 17. 13:07
Mindenki maga szabja a határait attól függően, hogy mennyire aggódik a Föld jövőjéért.
24. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 12:22
de mivel 100 év múlva sokkal több lesz az ember,több kaja kell,amit ugye csak nagyüzemi módszerrel lehet megoldani.nem kapával,kaszával.
23. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
dec. 17. 12:20
ja,és az állatoknak a kaját honnét venném.csak nem a tápgyárból.nem tudom kitől olvastam talán Végh Antaltól,mikor az öregasszony meglátta az első kombájn,sírva köszönte meg az istennek,hogy vége a lélekölő munkának.
22. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
dec. 17. 12:16
nemigen.mert már hajolni is alig tudok.a barackfán,nektarinon ,őszibarackfán egy szem sem volt,hogy lekvárt főztem volna belőle,mondjuk cukorgyáram sincs.az anyám is tartott,pedig már öreg volt,aztán ellopták tőle.a konvektorba nehéz lenne belegyömöszölni a fát.
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Amaunet)
dec. 17. 12:10
A túlfogyasztás és az abszolút nulla között nincs semmilyen átmenet?
20. Amaunet (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 11:26

Megpróbálhatsz úgy élni, hogy az természetközeli legyen és amit a természettől kapsz azt vissza is adod neki.

Tarts állatokat, műveld a kerted és ne vásárolj semmit! Lásd el magad mindennel! Fűtés, élelem.

Ne olvass, mert az bármi is befolyásolni fog. Ne nézz tévét! Ne fogyassz áramot és gázt! A tüzelőt az erdőn szedd össze, de ne vágj ki fát!


Így tehetsz a Földért. Bevállalod?

19. Bigus2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 08:07
Igen, szoktam gondolkodni. Sajnos van akit a téma se érdekel.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Amaunet)
dec. 17. 07:54

Hogy mi a megoldás?

Hmmm...

Ehhez mi kicsik vagyunk, de ha 100 év múlva tudnánk mi lesz, akkor igencsak közelebb kerülnénk a lényeghez.


De végül is ezen kár gondolkodni, de mégis sajnálom, hogy ilyen pályán van az emberiség.

dec. 17. 07:41
Nem igazán. Néha.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook