Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőkített hajra henna? fórum

Szőkített hajra henna? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. szept. 23. 10:08
De a színe szép, csak egyszerűen ki van száradva, és kicsit fénytelen, közelről látszik csak hogy töredezik. Annak ellenére jobb, mint amikor fél hajkoronám bennmaradt a hajkefémbe fésülködéskor. Vajon te hogy oldottad volna meg? Hiába a jó minőségű termékek, ha mesterfodrásszal csináltatom, akkor is kiszárad. Ez egy ilyen dolog. Tudod, mérlegelni kell, hogy töredezett legyen a hajad, vagy ne legyen hajad.
33. 4c30444687 (válaszként erre: 31. - Artlessness)
2011. szept. 23. 10:06

"elég látványos a közép szőke lenövésem"

"éppen csak egy kicsivel lett világosabb"


Vagy fodrász színvak, vagy te is. Vagy csak vissza akarsz szólni, és valamelyik nem igaz.

32. 4c30444687 (válaszként erre: 30. - Artlessness)
2011. szept. 23. 10:04
Normálisan néz ki a hajad? Ez elején ahogy leírtad, az inkább egy cirokseprűre emlékeztetett.
2011. szept. 23. 10:03
Ja, és a másik, hogy szükségből világosítattam ki, nem szórakozásból. Sokáig festettem a hajam, de egyszer csak a feketétől elkezdett hullani. Úgyhogy megpróbáltuk visszacsinálni az eredeti hajszínemet, és jól sikerült, éppen csak egy kicsivel lett világosabb. Azóta nem akartam vegyszerrel kenegetni a hajam, nehogy ismét hullani kezdjen. Ezért akarok hennázni.
2011. szept. 23. 09:55

A végső színnel nincs semmi baj, szép méz szőke, nem én csináltam, hanem fodrász. Egyszerűen meguntam. És de, a végső szín "borítékolható" volt, fokozatosan lett világosítva, úgyhogy azért csöpp logikával ki lehetett találni, ha a feketéből lett tűzvörös, a tűzvörösből rézvörös, akkor vajon ha azt világosítjuk, milyen lehetne? Szerintem szőke, és a fodrászom szerint is. Nahát, és tényleg igazunk volt! És igen, arra kiadok 3szor 3000 Ft, hogy normálisan nézzen ki a hajam, de bizonytalan eredményért azért nem szívesen. Erről ennyit... A másik meg, hogy olcsóbban nem tudom beszerezni, ugyanis vidéki vagyok, van 2 fodrászkellékes, egyik sem árul hennaport, csak azt a Hennaplus nevű rettenetet, amiről mondanom sem kell, hogy tele van vegyszerekkel. Ha pedig internetről rendelem, akkor is ott van az a csúnya-csúnya postaköltség, 1-2000Ft.

Én itt csak egy kérdést tettem fel, hátha valaki jobban ért hozzá, mint én, és tud valami értelmeset mondani. Kaptam pár jó választ, azokat köszönöm, de az oltogatásokat és beszólásokat nehezen tolerálom. Ha szerintetek értelmetlen a kérdésem, nem kell rá válaszolni, de nem értem mért kell valakit lehurrogni azért, mert nem ért valamihez. Én személy szerint gyalázatosabbnak tartom a jóindulat és a segítőkészség hiányát, mint ha valaki nem ismeri a hennás hajfestés rejtelmeit. További szép napot!

29. 4c30444687 (válaszként erre: 26. - Artlessness)
2011. szept. 23. 09:20
2-3000 Ft? Mi kerül annyiba? De még ha annyi is lenne... 3 szőkítésre és festésre volt pénzed, aminél a végső szín nem, csak az volt borítékolható, csak hogy tönkre megy a hajad. Persze ezt tudhattad volna, ha nem sufni tuningban vágod csettre a burádat. Mindezt azért, hogy 3 hónapig hord a végső színt. Ügyes...
2011. szept. 23. 07:52
680 Ft 100 g.
27. b5ef5132a9 (válaszként erre: 26. - Artlessness)
2011. szept. 23. 07:48
2-3000 Ft??? Az igazi henna nem kerül ilyen sokba.
2011. szept. 22. 20:06
Köszönöm a válaszokat. Hát most nem tudom merjek e rá vállalkozni, 5 ember 5 félét mond. Visszatérve arra, hogy nyilvánvaló kérdést tettem fel, mert úgyis lehet próbafestést csinálni, csak annyit mondanék, hogy nem szívesen dobok ki az ablakon 2-3000 Ft-ot olyanra, amit lehet hogy nem is tudok utána használni. Örülök, hogy te ezt megtehetnéd, de nálunk nem kolbászból van a kerítés.
25. 4c30444687 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2011. szept. 22. 19:12

"Amióta láttam a Katát zöld hajjal"

...elhiszem, hogy élnek köztünk marslakók :)


Én meg azt a taktikát választottam, hogy nem teszem tönkre a hajam, inkább hagyom lenőni. Felvázolta több fodrász is, mire számíthatok, ha leszedetem a sötétet :P

24. 4c30444687 (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2011. szept. 22. 19:08

Csak attól meg lehet, hogy marhára zsírosodni fog a hajad. A fordász haverom dolgozott is vele, meg ki is próbálta a saját haján. Ez volt a neki leginkább nem tetsző hátránya. Amúgy azt mondta, hogy valahogy mégsem ugyanaz a minőség.

Gondolkodtam a dolgon, aztán elnapoltam a döntést arra az időpontra, ha lenő a hajam és szeretnék újra festetni. Nekem mondjuk ez a szírosodás nagyon nem szimpi :P

23. michelle.r (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2011. szept. 22. 18:01
Ma voltam fodrásznál a L.orealnak van egy új, három komponensű hajfestéke, ami nem teszi tönkre a hajat. Én is szívesen visszatérnék, mert állati macerás már ezt a hosszúságot hennával festeni. De nem merem.
22. michelle.r (válaszként erre: 21. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 18:00

Amióta láttam a Katát zöld hajjal, elhiszem azt is, hogy akár le is éghet tőle.

Gondolom a haj minőségétől is függ. Ilyen agyongyilkolt hajra én biztos nem mernék semmit rákenni, fodrászra bíznám.


Kémiai festékre hennát tenni állítólag lehet, csak fordítva nem. A fene se érti ezt ;)

21. 4c30444687 (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2011. szept. 22. 17:47

Végre tudok valakit, aki ismer valakit, akinek zöld lett a haja! Akkor visszaszívom az állításom, csak 95%-ban a furcsa színek és a teljes parókavesztés nem jön be.


A kishölgy itt megkapta azt a tippet (ami amúgy tök nyilvánvaló), lehet próbafestést csinálni. Azt se venném a szivemre, ha neonzöld lenne ezek után pusztán "miattam".


Elég nagy ámokfutás feketéből világos szőkét csinálni, épeszű fodrász erről lebeszéli a kuncsaftot (már ha hallgat rá). Ehhez képest a festett szőkére henna kismiska. Árnyalat tippet kérni szóban meg értelmetlen. Igen, pont én fogom tönkretenni a fizimiskáját :)

20. michelle.r (válaszként erre: 17. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 17:23

A kolléganőm fekete haja konkrétan zöld lett, mert elfelejtette a kis okos megemlíteni a fodrásznak, hogy hennával fest.

De biztasd csak, hogy hülyeség, talán jól áll neki a zöld haj. Esetleg kék :))

2011. szept. 22. 15:24
a szőke haj a natúr hennától répavörös lesz.
2011. szept. 22. 15:21
Mivel a henna nem kívánt reakcióba léphet a szintetikus anyagokkal a hennára való áttérés előtt minimum 3 hónapig „pihentetni” kell a hajat, hogy a kemikáliák kiürülhessenek.
17. 4c30444687 (válaszként erre: 15. - Artlessness)
2011. szept. 22. 15:04
Valaki egyszer elcseszett egy festést, és kitalálta, hogy biztos a henna miatt volt. Kb. ennyi lehet mögötte.
16. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - Artlessness)
2011. szept. 22. 15:03

Biztos, hogy nem. Aki hisz ezekben a marhaságokban, azok mindig csak hallották, meg olvasták a nenet a sok marhaság között a hupizöld meg tőből letörött hajakat.


Nem vissza, hanem átálltam, mert meguntam a hajszínem. 4-5 évig hennáztam. Hennás, természetesnek nevezett vackokat soha nem használtam, átcseszés volt az összes, mert max ammóniamentes volt, de vegyszert mindegyik tartalmazott. Sötét-közép szőkéből lett sötét vörös, inkább barnás vörös. Semmi értelme itt ecsetelgetni a levegőbe, mert megmutatni úgysem tudom.

2011. szept. 22. 14:59
Én is úgy tudtam ideáig, de ezek szerint nem igaz. Mondjuk nem is értem, hogy mért ne lehetne.
14. Derya (válaszként erre: 13. - Artlessness)
2011. szept. 22. 14:54
hennára nem szabad ráfesteni kémiaival, én leaglábbis úgy tudom.
2011. szept. 22. 14:53
Na, akkor remélhetőleg nem igazak a rémhírek! :D ÉS mért álltál vissza a hagyományos festékre? nem voltál megelégedve a hennával? És az eredeti hajszíned milyen volt, és henna után milyen lett?
12. 4c30444687 (válaszként erre: 8. - Artlessness)
2011. szept. 22. 14:48
Én a hennára padlizsánnal festettem. Nem lett kék, zöld.
2011. szept. 22. 14:43
Hát a három hónap letelt, remélem nem lesz hupilila a fejem :D Köszi a válaszokat, tapasztalatokat továbbra is várok
10. Derya (válaszként erre: 8. - Artlessness)
2011. szept. 22. 14:39

ezt én nem tudom. :-(

én csak arról hallottam, hogy kémiai festék használata után 3 hónapot kell várni a hennával való festéssel.

2011. szept. 22. 14:38
Nekem egyik ismerősöm festette a természetes sötétszőke haját hennával, attól ilyen szép mély rézvörös lett. Pedig nem henna alapú hajfestéket használt, csak sima hennaport.
2011. szept. 22. 14:37
Csak azért kérdezem, mert valahol olvastam, hogy ha hennára kennek szintetikus festéket, akkor az reakcióba lép és a zöldön át a kékig minden lehet belőle. De van aki azt mondta, hogy akkor se lesz semmi, csak egy kicsivel lesz másabb mint amilyet terveztünk. És az is érdekel hogy a világosított hajat vajon jobban befogja, mint a természeteset, vagy fordítva,ha teszem azt ugyan arról az árnyalatról beszélünk.
2011. szept. 22. 14:33
És rézvörös nem lesz a középszőkéből hennával.
6. 4c30444687 (válaszként erre: 4. - Artlessness)
2011. szept. 22. 14:32
Pont annyira, mint most, csak akkor kb. lángvörös és vvörösses barna lesz a két eltérő szín.
5. Derya (válaszként erre: 4. - Artlessness)
2011. szept. 22. 14:31
azt nem tudom. végezz próbafestést, ha ennyire lényeges a kérdés.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook