Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szociális fóbiások fórum

Szociális fóbiások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - VersEmber)
2018. ápr. 26. 22:23
Vérré vált. :D
53. VersEmber (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 22:16

Korosztályunk LGT slágere: :)


"Nem adom fel, míg egy darabban látsz;

Nem adom fel, míg életben találsz;

Nem adom fel, míg nem robbanok szét;

Míg akad egy kerék

Mit tovább vihetnék

Mi tovább forog még..."


Mennyit tanultam azóta az emberről, de ha húzós helyzetben vagyok, szinte mindig eszembe jut.

52. Guruljka (válaszként erre: 51. - VersEmber)
2018. ápr. 26. 21:40

Köszönöm a jó szót.


Az erőért sokat kell dolgozni.


Meg a bátorság is fontos.

De tényleg, míg a fejemet le nem eszik, addig nincs gond.


Nem tudom, ezzel születtem-e, én az állataimtól is sokat tanulok a mai napig is. És az a 60 év se csipkehorgolással telt.

51. VersEmber (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 21:29

Nagyon jó természettel születtél és nagyon büszke lehetsz magadra.

Bár mindenkiben lenne ennyi elszántság, ennyi életigenlés.

Biztos voltak brutál nehéz időszakaid, de azok nem törtek meg - és itt kezdődik az (erős) ember!

Jó ilyet olvasni.

50. Guruljka (válaszként erre: 48. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 20:25

Ami azt illeti, énrám mondogatták már jó régen, de nem volt téma. Nem is foglalkoztam vele, ezt a cikket is csak aránylag nemrég találtam.

Én is voltam kicsikkel egyedül. Szerencsére akkor még nem itt a faluban. Akkor családi segítséggel kiszabadultam néha.


Volt egy emlékezetes szilveszter. Nyilvános szilveszteri buliba mentem egyedül. Üldögéltem magamban és néztem a párokat. Aztán elnevettem magam, hogy nekem a legjobb. a párok vitatkoztak, egyenek-e virslit a büfében. Kell-e még egy sör. Mikor menjenek táncolni. Hova üljenek le. Rájöttem, hogy nekem a legjobb.


Voltak ott látásból ismerősök, és egy idő után remek beszélgetős csoportban találtam magam. (Figyeled: miután feloldódtam az alól a görcs alól, hogy egyedül vagyok!) A buli után majdnem hazáig vittek, de én felszálltam egy távolsági buszra és megtoldottam a programot egy újévi városlátogatással.


Azután már nem foglalkoztam a dologgal, ha már így rájöttem, hogy egyedül lenni szuper is lehet.


Később jött egy másik házasság, a második felét jóformán a férjem ápolásával töltöttem. Jó barátok voltunk, de mégis csak az az egy ember... De jött a net, vele egy jó kis társaság. Ahonnan egyszer értem jött egy autó és elráncigáltak egy napra az éppen zajló találkozóra. Innentől megvolt a személyes ismeretség is, és ezt több tali követte. Az egyikre még a férjemet is sikerült elvinni!

Amikor ő meghalt, rájöttem, hogy jobban járok, ha tanulok. Akkor meg fogok tudni élni a fordításból, itthoni munkával. Tehát 56 évesen egyetemista lettem. És bejött már az egyetemi évek alatt, már megélek a fordításokból.

A szakdolgozatom írom, és mivel a gólyatábort anno ki nem hagytam volna, gyakran lehetek fiatalok társaságában is! Semmiért nem adnám viszont, hogy egyedül vagyok. (A fiam a másik szobában, a többi gyerekem a chaten...azaz nem vagyok magányos, csak introvertált.

49. Százas Evelin (válaszként erre: 45. - Százas Evelin)
2018. ápr. 26. 20:13
Én is idős néni vagyok. :-)
48. Kriszti0403 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 20:11
Miota ismerted ezt fel magadban?és mi segitett abban hogy előre juss...?
47. Guruljka (válaszként erre: 38. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 20:07

Fóbiának nem mondanám, de gátlásos voltam. Aztán meg kicsit furán lógtam ki minden társaságból, ezért nem is nagyon kerestem társaságot.


Már betöltöttem a 60. évemet. Tudom, mi a félelem, és tudom, hogyan bánjak el vele. Tudom, hogy fizikai bántás csak extrém esetekben érhet, és persze igyekszem elkerülni. Egyéb esetekben nem eszi le senki a fejemet, legfeljebb "beszól". Azt meg lehet kezelni.


Az is segített, amikor egy értelmes cikket találtam arról, hogy introvertált vagyok.

Érdekes módon ezt nem sokan ismerik, ezért ha társaságban bedobom, akkor érdeklődni kezdenek. És tádámm, kiderül, hogy ismernek is hasonlót a rokonságban akár. Máris nem vagyok annyira csodabogár.


[link]

46. Kriszti0403 (válaszként erre: 45. - Százas Evelin)
2018. ápr. 26. 20:06
Kedves tőled h segiteni probálsz és hâlám jelêül igyekszem is megfogadni a tanácsaidat :)
45. Százas Evelin (válaszként erre: 44. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 20:03
Örülök, hogy talán kaptál ötletet. Egy idős néni nagyon aranyos lehet, nem veszi észre, ha picit izgulsz, és imádja a kisgyereket. :-)
44. Kriszti0403 (válaszként erre: 43. - Százas Evelin)
2018. ápr. 26. 20:02
Ez igaz😂
43. Százas Evelin (válaszként erre: 42. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 19:59
Gyakorolni bárki megfelel. Na és a templom? Mise előtt, mise után? Ha te nem jársz, akkor is ellődöröghetsz harangszókor arrafele.
42. Kriszti0403 (válaszként erre: 41. - Százas Evelin)
2018. ápr. 26. 19:57
Van játszotér de kismama nem igen...és fiatalabbakal akiknek igazából nincs még családja vagy épp idősekkel miről beszéljek?
41. Százas Evelin (válaszként erre: 40. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 19:47
Ott egy kicsit nyilván nehezebb megfelelő társaságra lelni. Viszont egyszerűbbek az emberek. A kismamák egyébként nagyon könnyen ismerkednek, és elegyednek szóba egymással, a gyerek az nagyon könnyű téma, használd ki. Csak van ott valami játszótér? Vagy vasárnapi sétálgatás a főutcán, akárhol?
40. Kriszti0403 (válaszként erre: 39. - Százas Evelin)
2018. ápr. 26. 19:44
Nehéz dolog mivel kis faluban élek...itthon vagyok a gyerekekkel...nagyon inger sem ér csak ami a gyerekekkel kapcsolatos..vágyom emberekre egy jó társaságra de közben meg ugy érzem nem igen tudok emiatt egy társaság szerves része lenni.
39. Százas Evelin (válaszként erre: 37. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 19:38
Bátorság. Nem ronthatsz el semmit. Dumálj csak nyugodtan, más is szokott hülyeségeket beszélni. :-)
38. Kriszti0403 (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 19:38
Te is hasonlokon mész át?
2018. ápr. 26. 19:36
Ertem.hát minden tanacsot igyekszem megfogadni...barmi jobb mint ami most van.koszonom nektek :)
36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 19:36

Én ha nem tudok valamihez hozzászólni, úgy csinálok, mintha nem is akarnék.


Ha viszont hivatalos dolgoz intézek, akkor megpróbálom összeírni a fontos kérdéseket. Ha már így megfogalmaztad otthon előre, akkor könnyebben felteszed.


További lehetőség, ami tudom, nem kellemes, de elég hamar használhat. A félelemmel szembe kell menni alapelvéből kiindulva. Gyakrabban kellene (csak úgy aktualitás, azaz tét nélkül) tömegbe menned, hogy valamiféle immunitást szerezz.

35. Százas Evelin (válaszként erre: 34. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 19:31
Ó, hát vágj bele egy olyan témába, amit nagyon jól ismersz.
2018. ápr. 26. 19:29
A testtartás oké de azzal mit kezdjek hogy szinte megkukulok?
33. Százas Evelin (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 19:21

Egyszer én is jól megtévesztettem valami új környezetet. Valami egyetemi előkészítőre mentem, és ott úgy adtam elő magam, mintha én lennék a világon a legfesztelenebb nőci. Mert akkoriban még nem volt ekkora a pofám. :-) Az csak később jött.

Bírtam vagy három alkalomig, azonnal bevették, és ugyanúgy viszonozták azt felém. Jó módszer.

32. Százas Evelin (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 19:19
Kilépek belőle. :-)
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 19:15

Arra, hogy a kutya nagyon kedves partner, és nagyon figyel minden rezdülésedre. Ugyanakkor néha olyankor is következetesen szigorúnak kell lenned vele, ha szívesebben ráhagynád.

Mivel Te vagy a gazdája, Te vagy a főnök. Jó, nem pont csivavára gondoltam, de nyilván neki is számít a vele szembeni testtartásod. (Ami magabiztosságot sugároz.)

30. Kriszti0403 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 18:59
Igen.van két kis csivavám...mire gondolsz pontosan?
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 18:39

Értem, Ebben pont az a rémes, hogy a gyakorlat hozna lassan sikert, de pont azt nehéz megszerezned.


Igazából azt lehetne erre javasolnom, hogy hazudj. Ez hülyén hangzik persze. De ha begyakorolnál egy rutint, amivel megjátszod magad, a környezet hamar beveszi ám, hogy tele vagy önbizalommal!


Kutyád van?

28. Kriszti0403 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. ápr. 26. 18:35
Én elmegyek ha muszály bárhova de ugy mint egy őzike aki a városba téved...idegen emberek között leblokkolok és csak válaszolok a kérdésekre beszélgetés helyett.nagyon zavaró és emiatt az önbizalmam sem túl nagy.
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Százas Evelin)
2018. ápr. 26. 18:35
Ajjaj, ebbe most belementél. Szűk cipőben mit csinálsz? ☺
26. Százas Evelin (válaszként erre: 23. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 18:27
Akkor inkább csak a szófordulat volt a betegségre jellemző. Abban szoktak szenvedni. Másban nemigen.
25. Guruljka (válaszként erre: 23. - Kriszti0403)
2018. ápr. 26. 18:25

Annak örülök, ha nem ijedtél meg.

Igazad van! Diagnózis nélkül is lehet szenvedni, bizony.


Nálad mik a tünetek?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook