Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaságra nevelés fórum

Szobatisztaságra nevelés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
2007. júl. 30. 11:52
Krysty: köszi a választ, azért ettől é már olcsóbban is találtam. :) Bbrenda: Sajna nem tudom mit lehetne tenni, én nem voltam ilyen helyzetben, hátha valaki tud ebben segíteni. Tényleg sajnálom :(
2007. júl. 30. 09:43

Sziasztok!

Kislányom már 3 éves, és szépen szól ha kell pisilnie, és a wc-be pisilünk is. De sajna a kakival ez nem működik, nemcsak akkor nem szól ha jön a kaki, de akkor sem ha már bennt van a bugyiban. Már mindent próbáltam, ösztönöztem csokival, cukival stb, volt amikor fenyítettem, de még ha látom rajta, hogy jön a kaki, akkor sem hajlandó a wc-be vagy a bilibe, hanem visszaszorítja, és utána egymagában valahol belenyomja a bugyiba. Segítsetek!

70. Krysty
2007. júl. 30. 07:44
Elég drága, 10000 körül volt.
2007. júl. 29. 18:46
Köszi :)Azt elárulnád mennyiért?? Mert én különböző árakon találtam, és még nem tudom :)
68. Krysty
2007. júl. 29. 18:23
Mi a Brendonban vettük.
2007. júl. 29. 18:17

Igen tudom :) A lányom még nem volt két éves, amikor szoba és ágytiszta lett. :) Ő nagyon ügyes volt. A kicsimet nagyon nem érdekli. Kenegetem én szépen, de szabadon kell hagyni a fenekét neki. Sudocremmel is meg egy panthenol (remélem jól írtam) és méhpempőt tartalmazó krémmel is. Nem akarom erőltetni, de így meg minden pisis kakis :( De remélem hamar rendbe jön. Csak az az érdekes, most kellt fel, pelenka nélkül aludt, és nem pisilt be :). Csak utána a földre :( Köszi a választ.

Más kérdés? Valakinek nincs ötlete hol tudnék venni lépcsős wc ülőkét??

66. Krysty (válaszként erre: 65. - Igynogy)
2007. júl. 29. 18:04

Szerintem ne erőltesd! A fenekét próbáld Sudocremmel kenni, nekünk az mindenre jó volt, gyorsan elmúltak az ilyen csúnya dolgok.

15 hónaposan még elég kicsi a szobatisztasághoz. A legtöbb gyerek 2-3 éves kor között lesz szobatiszta.

2007. júl. 29. 17:44

sziasztok!

Látom régen írtatok! Volna egy kis gondom, hátha valaki tudja rá a választ. A kicsi fiam fenekén nagyon csúnya kiütés jött ki. 15 hós lesz elsején. Az első négy napban szépen ült a bilire, elvégezte a dolgát, minden szépen alakult, maximum 1-szer ment ki a pisi. Most már 3. napja, hogy nem hajlandó a bilire ülni, sír, és mindenhova pisil, kakil, de a pelust nem adhatom vissza, mert még mindig csúnya a feneke szegénykémnek :( Mit ronthattam el? Erőltetni nem erőltettem, minden ment magától szépen. Dicséret megvolt, örült is, vittük szépen együtt a klotyómanónak a pisit. Most meg állandóan ordít, ha meglátja a bilit. Ha rá is ül, akkor sem csinál semmit, hanem szépen feláll, és utána mellépisil. Már teljesen kész vagyok, mosógép folyamatosan megy, nem tudom mit ronthattam el. Igaz még korai, nem is akartam ilyen hamar, ha a betegség nem jött volna közbe, még pelusosok lennénk. :(

64. KIRA7 (válaszként erre: 63. - Toro32)
2007. jún. 5. 16:15
Dehogy! Nem bántják őtet.A gondozók szeretik ezeket a piciket.Legfeljebb majd mindig a gondozó ölébe fog majd ülni míg nem szokja meg a bölcsit.Nem kell képzelődnöd mert aqkkor állandóan "ott"leszel és a munkádra meg nem fogsz tudni koncentrálni.Ne paráztaqsd magad és nyugodj meg mert bölcsikezdésig paranoiás leszel.Nem beszélve arról,hogy a pici is megérzi,hogy félsz és Ő is félni fog mert azt hiszi,hogy valóban rossz helyre kerül.Ne add át a picinek a negatív érzéseidet.Nyugi mert minden rendben lesz.Sok sikert!
63. toro32 (válaszként erre: 62. - KIRA7)
2007. jún. 4. 16:03

köszönöm Kira7:)

félek a bölcsitől,mert nem tudom,hogy bánnak majd vele.Nem e leszek dúrvák vagy nem e fognak vele kiabálni.

Olyan kis mimóza:)érzékeny nagyon és nem szeretném,ha törne lelkileg,pláne nem a bili miatt

köszi a tanácsot:)megfogadom

62. KIRA7 (válaszként erre: 60. - Toro32)
2007. jún. 4. 15:02
Én azt javaslom,hogy ne erőltesd még.Ha úgyis bölcsis lesz ott is ráfogják ültetni sőt,ott látja a többi bilistől és ez jobban motiválni fogja.Azt még szeretném elmondani/tapasztalat/,hogy naponta vidd be neki az-az napra elegendő pellust mert akkor veheted 3 naponta a pakkot.Ugyanis ha valamelyik gyerkőcnek elfogy a pellusa abból vesznek ki akinek van.Számold ki mennyit használ el egy nap,tegyél mellé még 1 pluszt és azt add oda minden reggel.
61. KIRA7 (válaszként erre: 59. - Kangaroo)
2007. jún. 4. 14:54

Szió!

Nem akarok butaságot mondani,de lajkus ésszel és a tapasztalat,hogy amíg a "sebek"nem gyógyulnak be.Tudod a gyerekek hajlamosak még később is eljátszani a fájdalmat mikor már nem is kéne.Ezek nem fájdalmak lesznek csak az "emlékek".Nem baj ha kicsit kényeskedik,hagyd neki.Vígasztald.Mond neki,hogy tudja Anyuci,hogy fáj még.Majd Anyuci meggyógyítja neked,jó?

Nagyon édesek tudnak ilyenkor lenni és hamar el is felejtik,hogy "fáj".A szobatisztasággal kapcsolatban bizony nem vagy könnyű helyzetben .Az álltalad leírtak miatt bizony sok lelki sérülésen megy át.Bizony itt is nagyon fontos lenne az állandóság.Azért próbálgasd és légy nagyon türelmes.Mindig dicsérd.Ne érezze kötelezőnek.

60. toro32
2007. jún. 3. 22:37

sziasztok

Az én kislányom,Lili 17 hónapos(két hét múlva:) )

Arra gondoltam,hogy most nyáron rászokhatna a bilire.Januárban fogja betölteni a két évet és akkor nekem mennem kell dolgozni.:( nem tehetem meg,hogy itthon maradjak vele,egyedűl nevelem:(

Mit gondoltok?Próbálkozzunk?Attól félek,hogy a bölcsiben nem lesznek vele olyan türelmesek,mint én itthon.

És azt mondják nyáron a legjobb rászokatni őket a bilire.

2007. jún. 3. 22:00

Köszönjük! :-)

A fürdésnél lévő hátrahúzás még egy külön tortúra, de csak megszokja idővel. Mármint nem a fájdalmat, hanem hogy ennek rutinfeladatnak kell lennie. Azt nem tudod véletlenül, hogy mennyi ideig "normális" ha fáj?

Az a baj a szobatisztasággal, hogy mindig éri valami sokk, ami miatt visszaszokik az ágybapisilésre. :-( (Költözés, kórház, ovi stb...)

Lányom már 2 évesen szoba- és ágytiszta lett. Mindenféle erőltetés nélkül!

58. KIRA7 (válaszként erre: 56. - Kangaroo)
2007. jún. 2. 19:04

Rohangya és az ÉN hozzászólásom közé került bele a TIED és azért maradtam le az eseményről.Nagyon örülök,hogy sikerült a leválasztás.Anno az Öcsém nagyon ordított,

mikor visszavitte anyám az orvoshoz azt mondta a dokinak,hogy:-Doktorbácsi,ugye mostmár nem kell karamellás vízbe ülnöm?Nagyon félt még akkor is.Én annyira sajnálom a gyerekeket ha valami bajuk van.

Kívánok mielöbbi gyógyulást a babának.Remélem hamar túllesz ezeken az utófájdalmakon is.A nehezén túl vagytok az a lényeg.

57. KIRA7 (válaszként erre: 55. - D06c313406)
2007. jún. 2. 18:54
Ha augusztusig ilyen ügyesek lesztek akkor már mondhatod.Ne keseredj el ha addig még egyszer-kétszer becsurog éjjszaka.Ez előfordul még a teljesen ágytiszta kicsinél is.Nagyon örülök a jó hírnek..Hogy csináltad?
56. Kangaroo (válaszként erre: 54. - KIRA7)
2007. jún. 2. 15:02

Második gyerkőc, de az első lány.

Mint már írtam, a beavatkozáson már túlestünk, leválasztották a bőrt. Voltam már vele dokinál (férfi) korábban is, de mindig csak visszahívogatott, meg krémeket adott, amitől vagy kipöttyösödött a pömpi és környéke, vagy semmit sem használt. Hiába próbáltunk húzogatni a bőrt, nem mozdult egy picit sem! Ez a doki, akihez most vittük (nő), megnézte, és két nap múlva meg is csinálta a leválasztást. Érzéstlenítésnek nem szurit kapott, csak lefújkálták neki (gondolom lidocainnal). Sírás az volt, de annyira nem vészes. Most lehet elég rossz neki, mert nem engedi, hogy fürdésnél hátrahúzzam, pedig már menne. Kamillázom neki, biztos jobb lesz pár nap múlva. Most még fáj neki ha feláll, és ha pisilnie kell. De ez is elmúlik majd! :-)

Örülök, hogy túlvagyunk rajta! :-)

55. d06c313406 (válaszként erre: 47. - KIRA7)
2007. jún. 2. 13:11

Szia Kira7!

Nem akarom elkiabálni a dolgot,de a kisfiam 1,5 hete keltegetés nélkül kibírja reggelig pisi nélkül!

Ez már eredmény?

Mennyi idő után mondhatom,hogy SZOBATISZTA?

54. KIRA7 (válaszként erre: 51. - Kangaroo)
2007. jún. 1. 06:40

Ez hanyadik gyermeked?

Most nagyon sajnálom a kisfiút mert az utolsó mondatod megrémísztett.A kisfiúknak 6 hónapos korától a fürdővízbe huzogatni kell a fütyijüket./csak amennyire engedi/rángatni nem szabad.Már nálad késő.

Elmondom mit fognak vele csinálni.Alányolnak valami "szerszámmal"/nem tudom mi a neve,és fel szakítják.Aztán kamillás vízbe kell majd fürdetni,meg kap rá kenőcsöt.ORDÍTANI fog szegénykém.Neked nem mondták sosem,hogy a kisfiúknál mit kell csinálni?Nem is olvastál róla?Nagyon sajnálom a picit.

Az Öcsémnek is volt anno idején, fitymaszűkületnek mondják.Ne tudd meg mit fog átéllni a pici.Hacsak nem injekciózzák be neki,hogy ne fájjon.Akkoriban még nem érzéstelenítették.Akkor volt az Öcsém 2 éves,és zokogott a fájdalomtól még utánna is.

53. Kangaroo (válaszként erre: 51. - Kangaroo)
2007. máj. 31. 20:06
Túlestünk a kukivizsgálaton. Le is választották a bőrt, csúnyán le volt tapadva. Remélem, ha már nem fog neki fájni, és megszokja az új érzést, leszokik a bepisilésről teljesen. (Bár, pár napja nem volt pisis az ágy reggelre.) Állítólag a fityma nyomhatta a pömpijét, és ez is befolyásolhatta a bepisilést. Én nem értek hozzá, de remélem, most már minden rendben lesz! :-))
2007. máj. 24. 23:11

sziasztok

elöször is bocs a hibás irásért

az én kisfiam novemberbe lesz három éves

elkeztem a szobatisztaságra szoktatni

hát elöször a pisi a kaki a bugyiba landolt

montam neki hogy nem jo a bilibe kel s hogy enye

majd elkezdet szolni pisilni kell hurá nagyon tetszet neki hogy ö huzhatja le a vécét

de a kaki még mindig a buyiba landolt gondoltam hogy teszek fel egy autos posztert hátha érdekeseb lesz a dolog

ma ugy állunk hogy szol ha pisilni kell és ha kakillni kell

ja elfelejtetem hogy ha pisil akor lelkendeztem mijen ügyes

mi a vécére vetük a vécé szükitöt ez joban be vált mint a billi mert ugy csinál mint a nagy teso

51. Kangaroo (válaszként erre: 50. - KIRA7)
2007. máj. 24. 22:57

2 éves kora körül lett szobatiszta (először) de visszaszokott a bepisilésre, mert sokat volt beteg, kórházban is kezelték. Aztán ovikezdés előtt leszokott a pelusról, és teljesen tiszta lett. Januárban kezdte az ovit és kb. 2 hónap után jöttek megint a pisis cuccok. :-S

Én próbálnék beszélni vele, de nem mond semmit. Azt mondta, szólt az óvónéninek, hogy megharapta egy kisfiú, de az óvónő meg se említette nekem! A dadussal beszéltem csak erről (fiamnál ő a favorit).

De megpróbálok kicsit jobban odafigyelni, és elbeszélgetni az óvónénikkel is, hátha sikerül végleg szobatisztává varázsolni az én kis bőgőmasinámat! :-)

Már arra is gondoltam, h esetleg valami baj lehet a veséjével, mert rengeteget iszik, és ettől is becsuroghat. Ha nem javul a helyzet, elviszem orvoshoz. (De még a kukacát sem tudják addig "rendbehozni" amíg bepisil. Még mindig nem lehet hátrahúzni a bőrét.)

50. KIRA7 (válaszként erre: 49. - Kangaroo)
2007. máj. 22. 14:23

2 oka lehet.Vagy korán lett szobatiszta és most visszaesett.Tudnillik,ha egy gyermek 2 éves kora elött szobatiszta lesz,az 3 éves korában visszaeshet.

Vagy pszihés probléma van.Én is inkább erre gyanakszom az általad leírtakból.Már eleve a leválás nehéz volt neki tőled,hogy oviba ment.Mostmeg még bántják is.Nem mondja az ovonéninek,nem védi meg magát.Ezt a te segítségeddel helyre lehet tenni.Beszélgessetek sokat,meséljen mi történt az oviba,vezesd rá arra,hogy nem kell félnie senkitől,szóljon az ovónéninek he bántják vagy védje meg magát.Azért van a 3 év ovi,hogy mire bekerül a suloiba megtanulja ezt is.Ha nem védi majd meg magát a suliba is mindig rajta gyakorolnak majd a gyerekek.Ez az élethez tartozik.Nem lehetünk mindig mellettük.Tanítsd!Te se futsz anyukádhoz ha a munkahelyen megbántanak.

2007. máj. 22. 10:04
Ha egy 3 éves óvodás gyerek "visszaszokik" a bepisilésre (éjszaka rendszeresen, nappal ritkán), annak mi lehet az oka? Valami nem okés az oviban? (múlt héten egy harapásnyom volt a combján. Lehet, hogy bántják bent és az "így jön ki" rajta?)
2007. máj. 22. 07:20
Nekem a nagyobbik lányom 2 évesen és 1 hónaposan lett teljesen szobatiszta.Először bilire,majd mire kezdődött az ovi átszokott a wc-re.A kisebbik lányom 6-án lesz 2 éves és sajnos semmi jelét nem mutatja a szobatisztaságra.Nagy ritkán szól ha bekakált,de ennyi.Próbáltuk a BILT,WC DE SEMMi.Ráül és ennyi.
47. KIRA7 (válaszként erre: 44. - D06c313406)
2007. máj. 22. 07:06

Figyelj!Mi se pisilünk be éjjel.

Ha pisilni kell,az agyunk ezt jelzi és a legfszebb állmunkban is kimegyünk.Az Ő pici agyának is jeleznie kell,hogy pisi lesz,de azt meg kell neki tanulnia.Másképp nem tudom elképzelni,hogy rövid időn belül ágytiszta legyen.

Lassan oviba megy,és gondold el mennyit fogják majd a gyerekek cikizni,hogy pisis.Ezt ugye nem akarod!Inkább te "kínozd"mint a gyerekek az oviba.Nagyon nagy lelki sérüléseket szenvedhetnek ezek a picik. ez miatt.Hajrá!Neki segítesz,az legyen elötted.

Pussz.

2007. máj. 21. 21:46
Nekem a középső csak wc be volt hajlandó, de a kaki nehezen ment elöszőr nagyon megijedt, de hamar elmúlt. Előfordult, hogy sem a pelusba,s em a wc-be nem mert. Viszont pelenkát még 3 éves korában is éjszakára használtunk, és bizony előfordult, hogy hasznát vettük.Egyébként 2 éves korára szobatiszta lett.Sosem erőltettem, és nem érdekelt, ki mit mondott, mert a gyereknek ahhoz kell érettnek lennie, hogy a záróizmát ő saját maga tudja szabályozni.
2007. máj. 21. 21:24
3 gyerekem van.Én a szobatisztaságot mindíg nyáron "értem el".Akkor csak úgy pucéran voltak a gyerekek,én meg állandóan bilivel "kínálgattam "őket:DDD)!Ha épp egyik nyáron nem jött be a dolog akkor hagytam ,és kivártam a következő meleg időszakot.A legnagyobb pont jól jött ki 1,5 éves volt amikor szobatiszta lett ,a kicsik nyár végi,őszi gyerekek,ő náluk megvártam a második nyarukat.
44. d06c313406 (válaszként erre: 42. - KIRA7)
2007. máj. 21. 20:52

Köszi,hogy válaszoltál!

Sajnos nem bírom ki,hogy ne adjak neki inni,mert állandóan szomjas,bár éjjel nem iszik.

ha felkeltem,mindig pisil,de nem "kinzás"felkelteni a legszebb álmaiból!?

2007. máj. 21. 18:27
Sziasztok! Az én kislányom 3 éves lesz júliusban. Ő szívesen vesz fel csini bugyikat, de a pelus is tetszik neki. Időnként nem örül neki, ha leveszem a pelust, máskor kéri, hogy vegyem le. Ráül a bilire is, csak nem pisil bele. Sűrűn kérdezem, mindig azt mondja, hogy nem kell. Van úgy, hogy fél napig nem pisil, visszatartja. aztán sír, hogy fáj a hasa, és még a pelusba is alig tud utána pisilni. Mi a megoldás?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook