Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szobakerékpározom, visszafogtam az evést is, mégsem tapasztalok súlycsökkenést, miért lehet ez? fórum

Szobakerékpározom, visszafogtam az evést is, mégsem tapasztalok súlycsökkenést, miért lehet ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
73. göncöl (válaszként erre: 70. - Castellina)
2009. ápr. 1. 10:26
köszi, na így mostmár értem, akkor 1 óra csak elég az edzőterembe (kardio), néha többet is csinálok, csak 1 óránál több időm nemnagyon van
72. 584e02e271 (válaszként erre: 70. - Castellina)
2009. ápr. 1. 07:42
Köszi ezt a hozzászólást! Nekem érdekes!
2009. márc. 31. 16:09
Egyébként az egyik legtermészetesebb zsírégető az izom. Ugyanis minél izmosabb vagy, annál jobban égeti a szervezeted a zsírt.
70. Castellina (válaszként erre: 64. - Göncöl)
2009. márc. 31. 16:08

Ha túlzott intenzitással sportolsz, szíved vadul kalapál. Szegény, próbálná "utolérni" magát, hogy a dolgozó izmok hirtelen megnövekedett oxigénigényét az átpumpált oxigéndús vér mennyiségének növelésével kielégítse. Mivel ez csak részben sikerül neki (hacsak vissza nem veszel a tempóból), jelentős "oxigénadósság" halmozódik fel szervezetedben. Ez az edzés végeztével, a "megnyugvási" fázisban egyenlítődik ki. Eközben az izmok is szenvednek az oxigénhiánytól, s mivel működésükhöz muszáj energiát termelniük, ahhoz a energiaforráshoz nyúlnak, amely oxigén jelenléte nélkül is lebontható és energiává alakítható, vagyis a szén-hidrátokhoz. Zsír 1 gramm sem ég el!


A zsírégetés csak utána indul be, ha már utolérte magát a szervezet...

69. Castellina (válaszként erre: 65. - 584e02e271)
2009. márc. 31. 16:00
Nos igen, ha olyan szobakerékpárunk van, ami programozható, akkor az kiszámolja, hogy melyik tartományban kell lenni a apulzusszámnka, hogy zsírt égessen, de akkor is kell legalább félóra hozzá.
68. göncöl (válaszként erre: 67. - 584e02e271)
2009. márc. 31. 09:14
Én is nyárra szeretnék fogyni, hát remélem sikerül és nektek is drukkolok.
67. 584e02e271 (válaszként erre: 66. - Göncöl)
2009. márc. 30. 19:33

Hát én csak idéztem orvosi könyvből. Nagyon tetszik egyébként, már a címe is: Tudatos fogyás.

Sok a tévhit a fogyókúrákkal kapcsolatban, de az biztos, ha én betartottam az 1200 kalóriát, szépen fogytam 1-2 hét alatt 4 kg-mot is. Csakhát nem tudom mindig betartani, azért írom a futópadon a 130 körüli pulzustartományban végzett általában 40 perces edzések kalóriaértékét és levonom a kiszámolt, elfogyasztott kalóriából.


Én is végre felébredtem a könyv hatására, merthogy szeptemberben nyaralni megyünk és 50 éves leszek és nem akarom többet a saját kövérségemet nézni...az 50. életév az egy nagy fordulópont minden nő életében...ha nem lennék kövér, letagadhatnék simán 10 évet, mert egyébként egészségesen étkezem és az meglátszik a bőrön, a mediterrán-reform étkezés, kiegészítve vitaminokkal a legjobb kozmetikus...

66. göncöl (válaszként erre: 65. - 584e02e271)
2009. márc. 30. 13:09

Akkor ezekszerint 20 perc után is ég a zsír.Egy norbi duci tréning csak 20-25 perc,van amelyik 30 és gondolom mégis ér valamit.

Kiszámoltam akkor nekem 147es pulzusom lehet, amúgy akörül szoktam lenni, szoktam nézni.

65. 584e02e271 (válaszként erre: 62. - Castellina)
2009. márc. 30. 12:27

Idézet Dr. Padosék könyvéből:

"Általában elmondható, hogy heti 3-5 tréning ajánlott. Egy-egy tréning legalább 20 percig tartson. A terhelés-intenzitás egyik fokmérője a pulzusszám. Érdemes megtanulni a pulzusszám mérését....Az ún. maximális pulzusszámot úgy számoljuk ki, hogy 220-ból levonjuk az életkort.

Ezt fizikai tréning során nem kell elérni, már ismert szívbetegeknél ennek 60 %-áig lehet csak felmenni, ami egy 60 éves beteg esetében 96 körül van.

NEM SZÍVBETEG, KÖZEPESEN ELHÍZOTTAK 75 %-ot, tehát pl. 60 éves korban 110-120-as frekvenciát érjenek el."


Nos, én 130 körül futópadozom (gyaloglás), mert az a zsírégető tartomány.

64. göncöl (válaszként erre: 62. - Castellina)
2009. márc. 30. 09:25
És ez miért így van megtudnád mondani, hogy csak félóra után? köszi
63. göncöl (válaszként erre: 56. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 30. 09:22
köszönöm a tanácsokat, igaz én még fiatal vagyok mégsem úgy mennek le rólam a kilók ahogy kéne, és nálam is minden meglátszik, nagyon oda kell figyelnem, de végülis nem baj, mert így egészaégesen eszem és azért választottam a norbit, mert így végülis nem kell koplalni, nem maradok ki a jó dolgokból, viszont lehet nekem ez most csak súlytartásra jó, szóval gondolkozom, hogy elkezdek valami kötött kevésbbé egészségtelen diétát, mint a 9ö napos, utána pedig továbbra is norbizom.
2009. márc. 29. 23:16
Mindenképp legalább 40percet kell kerózni, ugyanis a szervezet 30 perc után éget zsírt. ha 40 percig csinálod, akkor is csak 10 percig égetsz. A kényelmes tempó nem sokat ér, próbálj meg intenzívebben mozogni, az sokkal többet ér.
61. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 57. - 584e02e271)
2009. márc. 29. 23:13

Tudom, tudom, hogy számolni kell a kalóriákat, én naponta 1x eszem saját kiörlésű lisztből sütött kenyérből a reggeli kávémhoz, délben csak párolt főzelékféle 1 tojással, vagy kevés hússal, délután tea, víz, és este 1 alma, vagy narancs, héha egy kis sajttal (kb 2-3 dkg) Nem hiszem, hogy ez a mennyiség kimerítené az 1100 kalóriát...

Mozogni csak korlátozottan tudok a porckorong sérveim miatt, főleg sétálni tudok szerncsére vizslalányunk ezt igényli is.

Az igaz, hogy a változó kor után sokkal sokkal nehezebb leadni a kilókat.

Nekem a csúcs az volt, amikor 2 éve karácsonykor szinte semmit nem ettem a finom ételekből, de a mákos bejglinek nem tudtam ellenállni, és megettem belőle pár szeletet. Gondoltam, ha csak ezt eszem nem lesz baj. Hát lett. Az ünnepek után 1 hét alatt 4 kg-mal többet mutatott a mérleg. Azt hittem felrobbanok. Hónapokba telt, amíg sikerült leadni. Azt hiszem a hátralévő időben ez már nem megy másként, csak nagy nagy odafigyeléssel.

2009. márc. 29. 14:39

Örömmel vesszük,hogy csatlakozol hozzánk.

Megnéztem a képeidet,és láttam,hogy hasonlóan szedjük magunkra a fölös kilókat.

Amikor én is 45-46 éves voltam,épp olyan karcsú voltam,mint Te,most pedig 61 évesen 80 kg.(165 magas vagyok)

Kétszer szenvedtem végig a 90 napost,76-ról lementem 68-ig,ez tavaly volt,és most itt tartok.

Én már nem hiszek semmiféle csodában.

Nagyon kíváncsi lennék,mi a lényege annak a fogyós módszernek,amit itt alább emlegetsz.

2009. márc. 29. 07:29

bocsánat: Dr. Audikovszky Mária a doktornő neve..a könyv pedig 3480.- Ft-ba kerül és nagyon örülök, hogy megvettem.

Ugye szabad hozzátok csatlakozni, akkor is, ha én most nagyon túlsúlyos vagyok? Én ráadásként májustól már tervezem a tartós tűs akupunktúrát, az az egyetlen, ami segít abban, hogy a diéta betartása ne járjon feszültséggel, idegeskedéssel és valóban viszi le a kilókat. Csak nem volt rá pénzem eddig...tényleg szeretném elérni a 80-85 kg-mot legalább az 50. születésnapomra.

2009. márc. 29. 07:23

ja, és bocsánat, sziasztok amúgy!

Én most olvasom Dr. Pados Gyula-Dr. Audovszky Éva: Tudatos fogyás-Testsúlycsökkentés az orvos tanácsaival...címlapon egy hölggyel, aki hasonló nagy súlyról, mint az enyém 52 kg-mot adott le.

Most, hogy olvasom, látom, mennyi mindent rosszul csinálok, csináltam...ma végigolvasom a könyvet és megpróbálok mindent betartani. Nagyon érdekes dolgokat ír, még a vérnyomáscsökkentőket is javasolják lecserélni, mert hízlalnak..(énnekem szednem kell...).

Szóval ma reggel csak kevés 1,5 %-os tejeskávét, üres teát ittam és 2 szelet pirított német teljes kiörlésű kenyeret...és innentől kezdve eszem ágában sincs többet nyafogni, mert most már tényleg tudom, mit nem csinálok jól.

Jó szívvel ajánlom a könyvet, és lényege: fogyás csak 1200 kalória körüli diétával van és hozzá a mozgás nem lehet erőltetett, inkább naponta többször 20-30 perc mérsékelt intenzitás, mint őrült edzés..

57. 584e02e271 (válaszként erre: 56. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 29. 07:10
szerintem az a legbiztosabb, ha egy füzetbe írsz mindent, amit megettél és megpróbálod a kalóriát számolni hozzá...én is mindig azt hiszem, nem eszem sokat, aztán mindig túlszaladok 1500 kalórián is, és az sok, 1200 körül kellene lennem...szóval meg kell szorítani, másképp nem megy, a mozgás diéta nélkül nem ér semmit, amúgy meg diéta mellett nem szabad, csak kb. 130-as pulzustartományban dolgozni...
56. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 55. - Göncöl)
2009. márc. 28. 23:30

Sajnos a igaz, hogy minél többször indul neki az ember a fogyózásnak, annál nehezebben megy le , viszont könnyebben jön fel.

Fiatalabb koromban simán leadtam egy hét alatt 4 kilót, akkor úgy gondoltam, megy ez nekem, semmi gond. de mostanában már minden fél kilóért meg kell küzdeni.

Nálam sajnos az a gond, hogy ha csak egyszer is eszem valami édességet (amit sajna nagyon szeretek) máris látszik a mérlegen, mint most is. Egy hét alatt + 1 kg!!!!!!

Remélem a jövő héten visszamegy. Bízom benne.

Mindenképpen orvossal beszéld meg a dolgot, mert a recept nélküli csodaszerek semmit nem érnek.

55. göncöl (válaszként erre: 53. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 27. 23:48
köszi, hát vmi ilyesmi lesz, de amúgy el akarok menni orvoshoz is mert sztem ez nem normális, hallottam hogy a candida is okozhat ilyen problémákat tünet nélkül, de tényleg betartom, meg edzem, mondjuk amióta eszemet tudom túlsúlyos voltam, szóval ezzel küzdöm régóta, 2 éve fogytam 15 kilót kb de visszais jött, most nem megy úgy pedig ugyanazt csinálom ezért is gondolom, hogy lehet vmi probléma. A folyadékbevitelt igaz többre kéne emelni, majd azon még változtatok
54. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 49. - 11111)
2009. márc. 27. 20:28

A háziorvos felírta a reductilt, ami nagyon csökkenti az éhségérzetet, és rengeteg folyadékot kell inni, mert szomjas leszek tőle.

Most már azt is kibirom, hogy a vacsorám 6 óra körül 1 db alma, utána semmi.

Persze napközben is sok folyadékot (vizet, teát) kell inni, és kenyeret csak teljes kiörlésű lisztből sütök saját magam, amit csak a reggeli kávéhoz eszem egy pici vajjal. Ebéd valamilyen párolt zöldség, amit fűszerezéssel változatossá lehet tenni, és 1 tükörtojás, vagy kevés csirkemell. Így kb 2 hónap alatt ment le 8 és fél kg, ami a korom mellett aránylag nem rossz, mivel eddig bármivel próbálkoztam, csal felfelé jöttek a kilók.

53. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 52. - Göncöl)
2009. márc. 27. 20:24

Szia!

Iszol elég folyadékot?

Úgy tudom, hogy ha valaki kevés vizet iszik, akkor a zsír konzerválja a szervezetben a vizet, így nem is tud leoldódni.

Próbáld meg, hogy csak a felét eszed az adagodnak, de evés előtt és utána is, meg napközben is sok ásványvizet iszol. Semmi üdítő meg ilyesmi....

Ha így sem megy, a háziorvos fel tud írni egy tablettát a reductilt, nekem nagyon sokat segített, mert már az első naptól a felénél is kevesebbet tudtam megenni, pedig nem vagyok egy nagyevő. Ráadásul szomjúságérzetet kelt, így akaratlanul is többet iszik az ember.

2009. márc. 27. 13:01
Sziasztok, valaki meg tudná nekem mondani, hogy hogy van ez a zsírégetés mikor indul be dolog? Valahol azt hallottam félóra után, itt meg azt írta vki 50 perc után, tvbe meghogy nincs ilyen kikötés, egyből ahogy sportolsz...én cardiózom edzőterembe heti 4szer 1órát(átlagba) már 4 hete, és hát én se veszek észre sok változást, kiloba semmit, pedig 20 kilotól kéne megszabadulnom, norbizom, cukrot,lisztet abszolút nem eszem, de ezt már nagyon rég óta, mégse történik nagyon semmi, pedig alapfogyis dolgokat is betartom,napi 5szöri étkezés este inkább zöldség stb...valaki tudna segíteni?
51. Niki1113 (válaszként erre: 48. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 27. 12:43
Hát nem tudom... ha pl. valaki 150 cm, akkor simán lehet fogyni 52 kilóból. Mert ha belegondolunk, akkor én 175 cm mellé vagyok 64 (mostmár) kiló, és még mindig van rajtam zsír. Szóval ha az illető 160 cm, és 52 kiló, még akkor is lehet zsíros. Egyébként láttam már vékony embert, aki tiszta zsír volt, izom már nem volt rajta, csak zsír és bőr... hála a fogyókúráknak, amik csak izmot fogyasztanak kb. 3-5 hónapig. Szerintem egy vékony zsíros ember nem szebb látvány, mint egy kövér zsíros, mert ugyanúgy alaktalan, kontúr nélküli.
50. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 49. - 11111)
2009. márc. 19. 19:03
41. válaszban megtalálod.
49. 11111 (válaszként erre: 48. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 18. 21:57

Mit találtál ki?

Leirod én is kipróbálom.Köszi

48. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 46. - 11111)
2009. márc. 18. 19:41

én is ezt kérdezem: minek neked fogyni?

Egyébként tényleg van olyan, hogy a szervezet hozzászokik a kevés evéshez, és már nem is igényel többet, hanem tartalékol.

Valószínű, hogy az enyém is ezt teszi, tette idáig, mert most drasztikusabb megoldást találtam.

Remélem hosszútávon is működik.

47. 9c8432d068 (válaszként erre: 46. - 11111)
2009. márc. 18. 18:53
Miért kell neked fogynod az 52 kilóból?
46. 11111
2009. márc. 18. 17:24

Sziasztok!

Én 45 éves vagyok és 52kg,évek óta csak a fogyókurából áll az életem és még sem fogyok.

Naponta 1-2km-ert gyalogolok,nem eszem kenyeret nagy ritkán rozs vagy valami teljes kiőrlésüt.

Az erdmény semmi.Munkatársaim azt mondják hogy a szervezetem már annyira hozzászokott a diétához.Lehetséges ez?

45. 9c8432d068 (válaszként erre: 44. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 18. 08:47

Ahogy elnézem,nagyon azonos mértékben jönnek ránk a kilók.

50 évesen én is hasonló súllyal "rendelkeztem",vagyis 65 körül voltam.Most 61 évesen 79,5 kg vagyok,főleg a hasamon jelenik meg a súlytöbblet.Rettentően zavar.

Hiába a visszafogottság,a naponkénti biciklizés,csak annyi az eredmény,hogy nem hízom tovább.

De hát ez is valami,nem igaz? :)))

44. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 43. - Niki1113)
2009. márc. 17. 18:56
22 évesen lehet, hogy úgy érzed, hogy van miből leadnod, (szerintem nem biztos, hogy kellene) én még 50 évesen is "csak " 64 kg voltam, de előtte 55-56 körül. Idősebb korban sajna már más a test aránya, észrevétlenül jön fel a felesleg, és a kilók nem mennek le olyan könnyen, ráadásul mindig azon a helyen landolnak, ahol nem kellene.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook