Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szmogriadó fórum

Szmogriadó (beszélgetős fórum)


1 2
24. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 23. - Töprengő)
2013. nov. 26. 09:33
Képzeld el,mi Debrecen belvárosában lakunk,az út másik oldalán velünk szemben brazil féleségek laknak....Komolyan mondom,már a múltkor ott tartottam,hogy átmegyek és megmondom nekik,hogy tisztességes tüzelőt használjanak,különben megyek ahová kell ilyen ügyben!Nagyon büdös volt a lakásban is és kint is....
23. töprengő (válaszként erre: 22. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 26. 09:26

Igen kényelmesek elég sokan.

100 m talán a sp... Balesete után naggyából önellátóvá gyógyult. Sma...t tütüvel jár vásárolni oda le.

Naponta sétálna, hátizsákba rámolni és bottal elcsoszogna... Szemetet az ablakunk előtti járdán hozza, abból látszik naponta meg tudná oldani ezt is...

Nekem már jogsim ebbe az életembe soha nem lesz. Autóba se reménykedem.

Kiköltözünk ahova szeretnénk, remélem normális tüzifára lesz pénz. Amivel nem büdösítem a környékemet.

Flakonokat akkor se szeretném a kandallóba égetni.

Rádióba ezt is beszélték, pet palack, gumi, festett bútorlap, vezetékek a " rézért ". Na ez büdi rendesen, fekete füst.

Fűteni kell, autót / motort is le lehet tenni, és séta inkább...

22. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 21. - 044df221db)
2013. nov. 26. 08:30
Ráadásul,annyira ellustultak az emberek,hogy lassan a budiba is autóval mennek!
21. 044df221db (válaszként erre: 20. - Töprengő)
2013. nov. 26. 08:11
Igaz. A fűtéssel és általában az energia előállításával is nagyon szennyezzük a környezetet ... én mégis azt gondolom, hogy a városokban (főleg a nagyvárosokban) a gépkocsiforgalom változtatásával lehetne sokat javítani a helyzeten. Ami meg a városokon kívüli (városok közötti) közúti teherfuvarozást illeti ... hát az is katasztrófa! Az a rengeteg kamion! Légszennyezés és közlekedésbiztonság szempontjából is életveszélyesnek tartom. :(
2013. nov. 25. 10:31
Hangtár : Kossuth rádió 10.25 - ei 9.30 utáni beszélgetés...Fűtésről beszéltek. Itt azért mi vagyunk a hibásak. Persze függ a pénztől milyen tüzelőre tellik az embereknek.
2013. nov. 23. 10:14
Amit te mint egyén meg tudol tenni, azt tedd meg csak mindig...Azaz személy szerint te, ne használj robbanómotorral működő járművet, vagy legalábbis ha igénybe is veszel ilyen járművet, az csak a tömegközlekedési eszközök legyenek...A többivel meg felesleges foglalkozni, meg bosszantani magad...Elmebeteg világban élünk, elmebeteg, primitív emberek között, egy-két fecske meghát nem csinál sohase nyarat...Csak arra ügyelj, hogy a te lekiismereted tiszta maradjon mindig ezen ügy kapcsán, a többi idióta meg majd elszámol a saját lelkiismeretével, ha majd eljön az ideje...
2013. nov. 23. 09:27
Örülök nektek! Ritkán hallok ilyen véleményeket, sőt (mint már említettem) inkább kigúnyolnak vagy lehülyéznek a nézeteim miatt. Indítottam egy "Ébresztő városlakók!" c. fórumot itt a Hoxán is ... meg lehet nézni mennyire döcög a dolog. De nem akarom feladni! Szerintem tenni kell valamit a kosz, bűz és zaj ellen, ami már teljesen ellepi a városokat. Én a magam részéről egyelőre csak azt tudom tenni, hogy "beszélek róla, lázítok ellene".
17. 8bff41629d (válaszként erre: 16. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 19. 10:31
Így van...Rengeteg manapság az asztmás-allergiás gyerek, főleg a nagyvárosokban...Aztánmeg ugye minden médiábol ömlik a néphülyítés,hogy mindennek "az a bitang parlagfű az oka, úgyhogy írtsuk-írtsuk ahol csak érjük, merthát a gyerekeink, meg a saját egészségünk a legfontosabb dolog a világon, meg stb,stb"...AZTÁNMEG OLVASUNK-HALLUNK BÁRHOL IS,BÁRMILYEN MÉDIÁBAN OLYAT, hogy mondjuk:"Írtsuk a kocsikat, meg a megrögzött, eszelős autóimádókat, merthát agyonfüstölik a rohadt kocsijaik kipufogófüstjével a közös légterünket"??? És emiatt a tudományos kutatások sem tudják sohasem letagadni, hogy minden nagyvárosban emberek ezreinek-tízezreinek okoznak léguti betegségeket-korai halálozásokat? Hallunk bármilyen médiában is ilyet? Nem hallunk...És azért nem hallunk,mivel rengeteg mocskos, lelkiismeretlen disznó jól megél ebböl az átkozott, mocskos "autóiparbol-benzinforgalmazásbol"...Szóval jó lenne ha ezen minnél többen elgondolkoznánk...Hogy VALÓJÁBAN mi is lenne a fontosabb...ASSZISZTÁLNI néhány gátlástalan, pénzéhes hiéna tovvábbi gazdagodásához önkéntelenül is, a "fogysztói társadalom" szirénénekétöl elkábítva, avagy tudatosan élve, és gondolkozva élni az életünket...Friss levegőn-egészségesen...Én EZEN OKBOL utáltam világéletemben MINDENFÉLE robbanómotoros gépjárműt...És utálok mélységesen a mai napig is...Az autógyárak marketingjei meg leperegnek rólam mint viaszosvászonrol az esővíz...
16. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 11. - 8bff41629d)
2013. nov. 19. 08:47
Nagyon-nagyon egyetértek veled!!Ráadásul,a legtöbb embernek gyereke van,és mindenki így a gyerek meg úgy a gyerek,és közben a legalapvetőbb szükségletével(a tiszta levegővel)nem foglalkozik!!Max.csak akkor,amikor viszi a gyereket az ügyeletre,mert fullad!
15. 8bff41629d (válaszként erre: 13. - 044df221db)
2013. nov. 19. 08:41
Szia...Énis üdvözöllek, és örülök, hogy egyetértünk akkor...Bár minden ember nézné így a dolgokat, ez esetben még télen is csodás levegőjü lenne minden nagyváros szerintem, és élhető...Dehát ugye tudjuk hogy ezt a mai világot jórészt lehülyült, elbolondított, a "fogyasztói társadalom" mocskába, negatívumaiba már reménytelenül beleragadt-belesülyedt népek lakják, egy-két fecske meg ugye nem csinál sohase nyarat...De azért örülök neki, hogy legalább már ketten vagyunk úgy, hogy hányingert kapunk ezektöl a mai világban már "létszükségnek-státusszimbólumnak" számító autóktol...Holott valójában egyálltalán nem létszükségletek ezek a járművek, és akinek "státusszimbólumként" ILYEN pótszerekre van szüksége, hát...Az olyan emberen én csak szánakozni szoktam mindig...Mondjuk eredetileg szívesebben fogalmaztam volna durvábban is a kocsikkal kapcsolatosan,de ugye figyelembe kellett vennem azt is, hogy azért moderáció is van a világon...
14. 044df221db (válaszként erre: 12. - Töprengő)
2013. nov. 19. 08:36
:) Nagyon tetszik a hozzáállásod. Mi is így vagyunk ezzel, fűteni kénytelen az ember, de közlekedni lehet kocsi nélkül is.(Nekünk nincs is autónk.)
13. 044df221db (válaszként erre: 11. - 8bff41629d)
2013. nov. 19. 08:31
Szeretettel üdvözöllek! :) Sokszor még az általad megfogalmazottaknál is "csúnyább" gondolataim, indulataim vannak a városi autózással kapcsolatban. Engem gyakran hülyének néznek emiatt, de ez zavar a legkevésbé ... hogy nem kapok levegőt, fulladozok és krákogok, az jobban zavar!!! És persze a zaj, mert az sem elhanyagolandó!!!
2013. nov. 19. 07:01

Pécsre is mondta a szmogot. ( ma reggel )

Nincs autónk, csak 1 motor. Férjemnek kell, ha leesik a hó, gyalogol napi kb 4 km. ( Bevásárlás egy részét ezzel rendezzük ).

Nem elírás, ennyire van a melóhelye.

És én se féltem a virgácsaimat, gyalog, és a távolabbi helyekre tömegközlekedéssel megyek. Van pár dombocska ahol lakunk...

Napi kb 2 km - nyi nem lehet akadály, hogy ne legyen szmog.

Fűteni muszály, azt az autót kicsit pihenőre tenni ne legyen szmog.

11. 8bff41629d (válaszként erre: 9. - 044df221db)
2013. nov. 18. 08:35
Persze...Valamit tenni kellene...Például azt, hogy a népek végre leraknák a dagadt hátsójuk alól azokat a kiszexelt,(Hogy ne írjam durvábban...) rühes, mocskos,okádék kocsikat, akár páros a rendszámuk, akár nem, és vagy kerékpárra ülnének, vagy tömegközlekedésre, vagy ha nem mennek messzire, akkor gyalog mennének...Van erre vajon esély? Van a nagy csudát...Úgyhogy ez van,és lesz a helyzet a továbbiakra is...Majd ha megfullad a városlakók jórésze a szmogtol-benzinfüsstöl,majd akkor természetes úton idővel megoldódik a szmogkérdés is, mint annyi más ügy is majd...Ha egyszer az emberek nem akarnak az istennek sem felelőségteljesen élni és gondolkodni...
2013. nov. 18. 08:26
???
9. 044df221db (válaszként erre: 7. - D78161f793)
2011. nov. 16. 08:32
Sajnos ez ma is aktuális fórum. És a téma sajnos még mindig csak vita tárgya. Nálunk semmiféle gyakorlat nincs, soha semmi igazi intézkedést nem történt még. Ez a páros-páratlan rendszám ügy talán nem a legtökéletesebb megoldás, de valahogy el kellene kezdeni. Valamit tenni kellene!
2009. jan. 13. 20:05

De nem vitatémát akarok ebből a fórumból csinálni!!!

Nekem ez a véleményem.

7. d78161f793 (válaszként erre: 6. - Cuczy)
2009. jan. 13. 20:04
Igen,ez az hogy tájékozódtam. Angliában élő ismerőseim mondták,hogy ez tényleg nevetséges! Gondolj csak bele!
6. Cuczy (válaszként erre: 4. - D78161f793)
2009. jan. 13. 19:50

Tájékozódhatnál azért egy kicsit...


Nézz utána: pl. MILÁNÓBAN HÁNY ÉVE is alkalmazzák ezt a módszert szmog-riadó esetén...???

2009. jan. 13. 19:36

A redukáló (London-típusú) szmog:


Elsősorban fosszilis tuzelóanyagok (főleg szén) nagymértékű felhasználása váltja ki. Elégetésükkor nagy mennyiségű korom keletkezik, mely a porral együtt a kondenzációs magok felszaporodását okozza a levegőben, ugyanakkor jelentős mennyiségű kén-dioxid (SO2) szennyezést is okoz.


Az emelkedő és gyorsan hűlő levegő eléri a telítettségi állapotot, ami a szemcséken kondenzációhoz vezet, ami a SO2 (és az annak oxidációjakor keletkező SO3kén-trioxid) oldódásával savas kémhatású lesz (kénessav, ill. kénsav keletkezik), savas eső, köd képződik.


Kialakulásának feltételei: * szélcsendes időjárás, * magas légnyomás, * magas relatív páratartalom, * -3 – +5 °C közötti hőmérséklet, * légszennyezés: kén-dioxid, por, korom


A korom redukáló hatása miatt redukáló szmognak is nevezzük, de jellemző előfordulása miatt a London-típusú füstköd a gyakrabban használt neve.


Súlyos egészségügyi következményei a szmognak: asztma(légúti érzékenység bizonyos anyagokra), halálos kimenetelű tüdőödéma. 1989 januárjában Budapesten és Miskolcon is észleltek ilyen típusú füstködöt.


Londonban 1952 decemberében volt tapasztalható egy igen súlyos példája, amikor öt napon át füstköd borította a várost. Ezen a héten négyezerrel több ember halt meg, mint más években ugyanebben az időszakban. A halálozás olyan szintet ért el, mint utoljára 1866-ban, a legutolsó kolerajárvány idején. Ez az eddig ismert legnagyobb városi levegőszennyezési katasztrófa.


A feltételek alapján látható, hogy a körülmények leginkább télen, fagypont körüli hőmérsékleten (főleg párás hajnalokon) adottak ezen típusú füstköd kialakulásához, és mivel fotokémiai reakciókat nem igényel, borús időjárásban is kialakulhat.


- - -


Szóval mivel a kialakulásának feltételei a szélcsend, a magas légnyomás, a magas relatív páratartalom, a -3 – +5 °C közötti hőmérséklet és a légszennyezés, így szerintem az elmúlt két napban a szmogot elfújta a szél, csökkent a légnyomás, csökkent a páratartalom, lejjebb ment a hőmérséklet, csökkent a kén-dioxid, por és korom kibocsátás - esetleg ezek kombinációja :)

4. d78161f793 (válaszként erre: 1. - E4e7b0a5fb)
2009. jan. 13. 19:35

Még hogy hová...

az semmi!

De ilyen hülyeséget erről a rendeletről,hogy páros számú napon páros számú(rendszámú)kocsik mehetnek csak a fővárosba. istenem! Még csak január közepe van,de biztos vagyok benne hogy ez lesz a 2009-es év legnevetségesebb történése :DD

Annyira durva,hogy a magyarok ilyen gondolkodásnál leragadnak.

nyugaton meg jót röhögnek rajtunk. JOGOSAN!!!

2009. jan. 13. 19:34
Jó kérdés. Talán a kevesebb autó a szél elvitte. Nem jött annyi utánpótlás. De én úgy gondolom ez a páros-páratlan rendszemú dolog "hülyeség" ! Nekünk kell végig gondolni az esetleges következményeit. Kicsit átszervezni az utazási szokásainkat. Ki fog minket megvédeni ha nem saját magunk védekezünk ! ?
2009. jan. 13. 19:34
Sehová, de mivel csak kevesen tették le az autót, és a rendőrök nem bűntethettek, így semmi érte nincs az egésznek. Nincs egyelőre törvény erre.
2009. jan. 13. 19:26
szerintetek 2 nap alatt hová tünt a szmog?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook