Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi segíthet székrekedés esetén? fórum

Mi segíthet székrekedés esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Ramcsika)
2018. okt. 5. 15:29

Én a lenmagtól nagyon puffadtam, de lehet, másnak jó.

Van, akinek az útifű maghéj is jó, de az nem nagyon olcsó.


Ricinust egy hét után a gyógyszerész adott a férjemnek, ízesítette, hogy meg tudja inni. Azt sem használt, a végén ügyeletes orvos injekciója kellett. Végül kiderült, hogy a rossz fogaival nem kellően megrágott savanyú káposzta állt össze csomóvá, az okozott dugulást. Azután mindig apróra vagdostam neki a káposztát.

Semmiképp sem szabad hetekig várni, mert visszaoldódnak a méreganyagok a keringésbe. A férjem már pár nap után is érezte, hogy tele van, nem is bírt enni. Összesen egy hét volt WC-zés nélkül, de addigra már szinte rosszul volt, az arcszínén is látszott, hogy baj van.

14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Epervirág)
2018. okt. 5. 15:24

Próbálj meg rostosat enni, ez nem függ össze a nőgyógyászati bajokkal.

Zabpehely, egy kanál zabkorpával benne. Lehet akár este tejbe áztatni reggel megenni. És sok zöldségköret, gyümölcs. A sokat dicsért salátákban alig van rost, pedig abból 10 deka is rengeteg.


Hozok egy rosttáblázatot, nézd meg, hogyan kellene étkezned.

[link]

2018. okt. 5. 15:16
Kis lenmagliszt /1-2 teáskanál/ reggel kefirbe vagy joghurtba. Nincs hasmenés csak el kell menni Wc-re. Egy probát megér.
12. epervirág (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. okt. 5. 15:01
Uristen köszi,hogy leirtad nekem sem a hashajtó sem a kúp nem használt most.föleg augusztus vègèn mütöttek mert 2 mendmstruáció között folyamatosan barnáztam.Jó lett a szövettanom.Szerdán vittem vissza a dokinak az eredmènyt.Vasárnap múlt el a menstruaciom,ès ma jócskán elkezdtem megint barnázni
2018. okt. 5. 14:44

Ezzel muszáj vigyázni, mert a hashajtó kiváltotta ingerhez hozzászokik a bélrendszer, és egyre több kell belőle.

Láttam tévében rémtörténetet, a nő már marokszám szedte a hashajtót. A vége az lett, hogy aránylag fiatalon emiatt halt meg.

10. csgybzs (válaszként erre: 1. - Epervirág)
2018. okt. 5. 13:48
Napi két-három liter víz, szilvalekvár minden mennyiségben (amennyiben a cukroddal nincs gond), vagy bármilyen mákosat, sok mozgás és séta.
9. Amaunet (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2018. okt. 5. 13:40

Patikában kapható. Magnesil-sulfat-heptahydncus - keserűsó. 10 dkg-os csomagban.

10-15 ml port 2 dl vízben oldva bevenni reggel, mert hamarosan kifejti hatását.:)

Ha kissé langyos vízzel isszuk, akkor még hamarabb.

8. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Epervirág)
2018. okt. 5. 13:37
Lehet igen, ott.:))
7. Amaunet (válaszként erre: 2. - Dd9dec5381)
2018. okt. 5. 13:36
Ilyen tisztításra én is szoktam használni. Nagyon jól megkönnyíti az embert.
6. epervirág (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2018. okt. 5. 13:34
Lehet mèg kapni ricinus olajat?amugy gyogyertárban lehet
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Epervirág)
2018. okt. 5. 13:32
Akkor ricinusolaj.
4. epervirág (válaszként erre: 2. - Dd9dec5381)
2018. okt. 5. 13:14
Mi az a keserű só?
3. dd9dec5381 (válaszként erre: 2. - Dd9dec5381)
2018. okt. 5. 13:13
Hozzáteszen ez egyszeri megoldás, hogy kipucolódj, ingert nem okoz....
2018. okt. 5. 13:13
Keserűsó. Iszonyatos íze van, de az beindítja. Nem okoz görcsöket, viszont igyál sokat, mert a vizet is kiűzi.
2018. okt. 5. 13:06
Sziasztok! Volt akinek nem volt napokig esetleg hetekig szèklete?Nekem ez van vagy masfèl hónapja ès a gyogyszer sem segit meg már a glicerines kúp sem.mèg ingerem sincs.valaki tud segiteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook