Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szilikon bütyök korrektort ma kezdtem használni. Borzasztó... fórum

Szilikon bütyök korrektort ma kezdtem használni. Borzasztó... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. okt. 9. 10:59

Szia Fórumnyitó!

Azon az oldalon, amit belinkeltél szerepel, hogy hogyan kell használni:

"A távtartókat mindennap viselje: Az 1. héten 10 percig, a 2. héten 15 percig, a 3. héten 20 percig, stb...."

Szóval hozzá kell szokatni a lábat a használatához. Így csinálod?

28. Channa* (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 9. 07:51

Miért rosszabb a harántsüllyedés? Okoz valami problémát? A bütyköd szerintem nem ettől van.


Lúdtalpas vagyok. Persze, nem domború a talpam, de az orvos szerint van boka és harántsüllyedésem is. Bütyköm nincs, és sosem fájnak a lábaim, pedig rendesen igénybe veszem őket, ha nem épp a munkámat végzem;)


Sokan mondják, hogy fáj a lábuk, mert lúdtalpasok, de el nem tudom ezt képzelni. Remélem, hogy ez mindig ilyen marad.

2023. okt. 8. 11:31
Bütyök, sarkantyú kizárva. Bütyök, az lesz, de a harántsüllyedés rosszabb.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. okt. 8. 11:30
Nekem ez a Dukan nagyon nem vált be. Fájdalomcsillapító granulátumot írt ki az orvos sarokfájdalomra, aztán most 10 lézeres kezelést, ez a betét, hogy méretre adják és nem mintát vesznek a lábról, államilag, sztk alapon, nekem ez nem vált be. Már hónapok óta szenvedek a betéttel.
25. globus (válaszként erre: 23. - Globus)
2023. okt. 8. 11:22
Most látom, erről már beszéltünk itt.
24. globus (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 8. 11:21
Megértelek. Tényleg legfontosabb a kényelmes cipő. Időnként be-begyullad, az kegyetlen.
23. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. okt. 8. 11:19
Sógornőmét kb. 30 éve műtötték, ugyanolyanra visszadeformálódott.
2023. okt. 8. 11:09
Valaki esetleg használ SZTK-alapon felírt DUKAN-lúdtalp betétet?
2023. jún. 1. 15:24

Rég jártam erre.

Azóta csináltattam betétet, orvos által előírtat, hordom, és nagyon meg vagyok elégedve vele. A bütyköm nem vészes, de éjszakai sín kell rá, meg levendulakenőccsel kenni.

Most a nyár a nehezebb, mert lábágyas papucsot kell hordani, amiből kivehető a saját betétje, és áttenni amit kaptam. Nem könnyű ez a nyári időszak így zárt cipőben. Eddig az interneten nem találtam olyan nyári lábágyas papucsot, vagy inkább szandált, ami jó lenne.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. márc. 15. 08:48
A téli bakancsba igen, az átmeneti tavasziakat még nem néztem.
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 12. 08:57

Szuper!

Cipőbe is elfér?

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. márc. 12. 07:01
Igen, ez most okés.
17. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 16:09

Remélem ez kényelmesebb lesz!

Volt már rajtad?

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Globus)
2023. márc. 11. 14:40
Szeretném elkerülni a műtétet, hátha még időben vagyok. Az alapprobléma a lúdtalp, hiába műtik meg.
15. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. márc. 11. 11:18
Sógornőmét műtötték 35 éve. Ugyanolyan lett tíz év múlva.
2023. márc. 11. 11:14
Megérkezett a kettes bütyökkorrektor, de március végén megyek az ortopédiára.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. febr. 28. 10:54

Nekem olyan kell, ami a nagylábujjat eltolja úgymond a második lábujjtól, ezért kell távtartó. Azzal talán könnyebb cipőt találni. De most az összes cipőm emiatt nem szeretném lecserélni.

Este is tartja végülis a lábujjakat, csak nyilván ennek az a lényege hogy cipőben hordva "kényszerítse" az ujjat vissza az eredeti pozícióba.

A netről olvastam ezt a lúdtalp/bütyök kialakulása dolgot. Lehet egy ortopédus mást mondana.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 28. 10:37

Sajnálom!

Próbáld ki azt a másik bütyökvédőt, hátha jobban beválik.

Amit belinkeltél elég érdekes, és ha így széttartja az ujjaidat, akkor tuti, hogy nem férsz el a cipődben.

Éjszaka meg minek kellene? Akkor nincs cipő rajtad, hogy fájjanak az ujjaid.

Abban nem hiszek, hogy ezek képesek visszaszoktatni a lábujjakat a helyes "tartásba", főleg úgy nem, hogy nappal meg ismét felveszel egy olyan cipőt, ami ismét összenyomja őket.


Köszönöm!

Orvos azt mondta, hogy a lúdtalpat max. úgy lehet korrigálni, hogy napi több órás lábtornát kell végezni, arra meg kinek van ideje? Szerencsére eddig még nem okozott problémát, remélem így marad.


Én még mindig a rossz cipőkre fogom a lábdeformálódásokat.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. febr. 28. 10:11

Nekem mind2 van, dehát ezzel jár az öregség.

Vigyázz azért te is, nem szabad elbagatelizálni ezt a lúdtalp-dolgot.

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 18:14

Tényleg!?

A bütykös nénikémnek nincs lúdtalpa;)

Nekem van lúdtalpam, de nincs bütyköm...

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. febr. 27. 16:55

Az biztos, hogy rengeteg múlik a cipőváltáson.

Ez a távtartó egyik cipőmbe se fér bele. Vagy este vagy csak hétvégén hordom, így meg vajon van értelme?

Utánaolvastam: a műtét semmit sem ér, mert a bütyök a lúdtalp miatt alakul ki. Amíg az alapprobléma nincs megszüntetve... sajnos gyerekkoromban elbagatelizáltam a már akkor felírt betéteket.

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 16:49

Próbálj meg olyat, amit belinkeltem.

Nem tudom, hogy hol laksz, de Budapesten a Sugárban van ez az egészségbolt, ott vettem és rendelni is lehet.


Ortopédia hatalmas műtéttel tudná korrigálni.


Nagyon sok évvel ezelőtt, nekem a kis ujjamnál volt bedagadva a lábam, olyan bütyök szerű volt.

Azt mondta a doki, hogy jöjjek rá, hogy melyik cipő okozza és dobjam ki.


Illetve, azt is mondta, hogy ha nem sikerül és igazi bütyköm lesz, akkor megműtheti, de az minimum fél éves kiesés a munkából, mert keresztbe vágnák a lábfejemet, stb.


Ezek után én gyanakodtam egy cipőmre, amitől megszabadultam és el is múlt a problémám.

Azóta nagyon figyelek erre. Arra is képes vagyok, hogy egy felvétel után kidobom a cipőt, mert ugye vissza nem veszik, de azt nem akarom, hogy lábaim tönkre menjenek és eldeformálódjanak.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. febr. 24. 14:52

Hát, nem:)

Az első két lábujjammal van a gond, lehet, hogy kettes szerelésűt kellett volna rendelni, bár azt is rendeltem, csak nem érkezett meg. Bár lehet hogy ortopédia lesz a vége.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 14:50

Húúúú, ezt biztos nem egyszerű hordani!

Mi a baja a lábadnak?

Valóban kell minden ujjad közé a távtartás?

Nem csak a lábad nagy ujjánál jelentkezik a gond? A nénikémnek csak ott van gondja és egyáltalán nem panaszkodik, hogy rossz lenne. Simán tudja hordani cipőbe, stb.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. febr. 24. 14:36
2023. febr. 24. 14:30

Az milyen?


A nénikémnek ilyesmit vettem:

[link]


És ő nem panaszkodik. Napközben hordja.

2023. febr. 24. 14:09

1 nap után még nem tudok nyilatkozni. Nem tudom azt sem meddig kell viselni? Éjszakára levenni?

Van ismerősöm aki csak éjszakára teszi fel.

2023. febr. 24. 13:51
használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook